Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
zamieścił: recedent
Na forum naszego portalu pojawiła się inicjatywa mająca na celu grupowy zakup programu Hollywood w najnowszej wersji ze specjalną zniżką od autora pakietu. Osoby zainteresowane prosimy o wpisywanie się w wydzielonym wątku.
Przypominamy, że Hollywood to rozbudowany język programowania mogący służyć zarówno do tworzenia prezentacji multimedialnych, jak i aplikacji użytkowych, czy gier. Obsługuje wiele platform sprzętowych, jego składnia jest przyjazna dla początkujących, a w pakiecie można nabyć również program "Hollywood Designer", czyli nakładkę graficzną dodatkowo ułatwiającą pracę.
 głosów: 11  tagi: Hollywood, zbiórka, zniżka
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Oliver Roberts przygotował nową wersję datatypu WarpPNG. Zmiany obejmują uaktualnienie głównego silnika o zmiany wprowadzone w bibliotekach libpng 1.6.28 i zlib 1.2.11. Wersja dla AmigaOS 4.x została skompilowana przy wykorzystaniu GCC w wersji 5.4.0.
zamieścił: slay
Zapraszamy do lektury obszernego raportu z ubiegłorocznej edycji party Decrunch. Artykuł ukazał się pierwotnie w trzecim numerze magazynu Retrokomp (wraz z kolorową wkładką zawierającą konkursowe grafiki). Wersja online została rozszerzona o materiały video i dodatki.

Jednocześnie przypominamy, że już w czerwcu (dokładnie w dniach 2-4.06 we Wrocławiu) odbędzie się kolejna - trzecia - edycja party, na która serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na stronie imprezy.

Uwaga: komentowanie newsa zostało wyłączone, można jednak komentować sam artykuł.
 głosów: 13  tagi: decrunch, wrocław, 2016, demoscena, party, raport
zamieścił: mailman
Firma Hyperion Entertainment udostępniła dla AmigaOS 4.1 elektroniczną wersję gry Gorky 17. Jest to ukłon w kierunku osób, które z różnych względów nie mogą nabyć wersji pudełkowej. Tytuł stanowi połączenie gry przygodowej, strategicznej i RPG. Gracz dowodzi małym oddziałem żołnierzy NATO, którzy muszą ustalić co kryje się za tajemniczym pojawieniem się dziwnych istot w polskim mieście Lubin. Za port gry odpowiedzialni są Frank Menzel oraz Thomas Claus. Gra do działania wymaga komputera pracującego pod systemem AmigaOS 4.1 Final Edition z procesorem co najmniej 500 MHz, 256 MB pamięci, karty graficznej, 300 MB wolnego miejsca na dysku. Wersja elektroniczna do nabycia w cenie 25 euro.
zamieścił: mailman
Lumberjack Reloaded to nowa gra dla Amig klasycznych, w którą duży wkład ma "Koyot1222" - grafik znany z produkcji "Tanks Furry" oraz mającego się na ukończeniu projektu "Bridge Strike". Tytuł jest prostą zręcznościówką, w której liczy się refleks. Na naszym forum trwa konkurs, który polega na ustanowieniu najwyższego wyniku punktowego. Aby stanąć w szranki, należy korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanej wersji. Swój wynik należy wkleić jako wpis na forum wraz ze zdjęciem lub zrzutem ekranu. Konkurs trwać od 24 marca 2017 roku do 7 kwietnia 2017 roku (do godziny 23:59). Najlepsi zostaną wyróżnieni w finalnej wersji gry wpisami w sekcji "Pozdrowień i podziękowań", a zwycięzca otrzyma nagrodę ufundowaną przez użytkownika Canga - konsolę będącą dzieckiem chińskiej myśli technicznej.
zamieścił: mailman, nadesłał: Phibrizzo
Dla systemu MorphOS pojawiła się poprawiona wersja gry "Aquaria" (nadal jednak oznaczona numerem 1.1.3). Dla przypomnienia jest to gra, której wydarzenia rozgrywają się w podwodnym świecie (recenzja gry na naszym portalu). Ta wersja została zbudowana w oparciu o najnowszy dostępny kod źródłowy przez Roberta "Phibrizzo" Krajcarza i Filipa "widelca" Maryjanskiego. Pomocy przy przygotowywaniu tej wersji udzieliła również osoba kryjąca się pod pseudonimem False.Genesis, która jest odpowiedzialna za wiele dodatków do gry. Największe w niej wniesione zmiany to bardzo szybki w porównaniu z poprzednią wersją loader, rozbudowany menadżer dodatków, pozwalający pobierać je prosto z sieci, poprawienie błędu związanego z niepoprawnym zapisem ustawień poziomu głośności. Archiwum można pobrać ze strony grupy BlaBla. W celu uruchomienia gry niezbędne są oryginalne pliki. Część z nich należy zastąpić nowymi, które można pobrać z oficjalnej strony.
zamieścił: recedent
Blob Wars: Metal Blob Solid to gra platformowa 2D, w której wcielamy się w (kulistego) agenta o imieniu Bob, który przedzierając się przez hordy (również kulistych) przeciwników ratuje zaginionych towarzyszy. Dostępnych jest 25 zróżnicowanych misji na czterech poziomach trudności oraz cała masa sprzętu bojowego i gadżetów (np. jetpack i sprzęt do nurkowania). Port nowej wersji (1.19) przygotował Bruno 'BeWorld' Peloille (poprzednia nosiła numer 1.14). Archiwum można pobrać z MorphOS Storage, a krótką recenzję gry - przeczytać na naszym portalu.
zamieścił: mailman, nadesłał: xtro
3 kwietnia w godzinach 19:00 - 20:40 w Galerii Wzgórze przy ulicy Wzgórze 4/4 w Bielsku-Białej odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego "Viva Amiga". Przed projekcją na 300-calowym ekranie, wprowadzenie przedstawi Odyn, szef grupy demoscenowej Vulture Design i członek Miasta Podziemnego. Film będzie wyświetlany z polskimi napisami. Organizatorzy proszą zainteresowanych o przybycie nieco wcześniej.
zamieścił: mailman, nadesłał: DiskDoctor
Autorzy AmiKit przygotowali rozwiązanie o nazwie Flower Pot, które ułatwia instalację systemu AmigaOS 4.1 FE na systemach: Windows oraz OS X. Wymagania to jeden ze wspomnianych systemów, egzemplarz AmigaOS 4.1 FE oraz pliki ROM z Amiga 4000 oraz Cyberstorm PPC (przykładowo dystrybuowane z pakietem AmigaForever). Koszt aplikacji: 9.95 euro.
zamieścił: mailman
Firma Airsoft Softwair przygotowała nową wersję programu Hollywood o kodowej nazwie "Eternity". Największą zmianą jest pełna obsługa Unicode oraz natywna obsługa procesorów 64-bitowych (w przypadku wersji dla Windows, Macintosha i Linuksa). Osoby, które nabyły wersję 6.1 w 2017 roku, aktualizację do wersji 7 otrzymają za darmo.
zamieścił: Jazzcat
Zapraszamy do lektury obszernego, szczegółowego raportu z party Datastorm, który napisał nowy redaktor SPPA – Sachy! Atutami tekstu są między innymi spora ilość świetnych zdjęć oraz link do wykładu legendarnego Mahoneya, twórcy Noisetrackera.

Uwaga: komentowanie newsa zostało wyłączone, można jednak komentować sam artykuł.
 głosów: 17  tagi: datastorm 2017, party, raport, goteborg
zamieścił: mailman
Dostępna jest nowa wersja gry Ask Me Up XXL, czyli komercyjnej wersji znanej już w amigowym światku gry Ask Me Up. Jest to typowa gra logiczna, gdzie gracz otrzymuje pytanie z 16 różnych dziedzin (sport, film, muzyka, geografia, natura itd.) i musi udzielić poprawnej odpowiedzi wybierając jedną z czterech możliwych. Wraz z postępem w grze i dorobkiem punktowym istnieje możliwość odblokowywania nowych zestawów pytań. Wersja komercyjna zawiera 1700 pytań (w języku angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, greckim, portugalskim - pozostałe tłumaczenia nie są jeszcze ukończone), grafikę w rozdzielczości HD obsługiwaną przez tryby kompozycji obrazu, kilka trybów rozgrywki. W najnowszej odsłonie wprowadzono dwa nowe tryby rozgrywki: Quiz oraz Survival (poprzedni tryb Quiz zmienił nazwę na Studies). Dodatkowo dostarczono ponad 200 nowych pytań, dodano kilka nowych przycisków, możliwość podglądania wyników online i inne. Gra dostępna jest dla AmigaOS 4.1, MorphOS, Windows w cenie 20 euro w dystrybucji elektronicznej (wersja pudełkowa jest już niedostępna). Dla chętnych do wypróbowania jest wersja demonstracyjna zawierająca 80 pytań.
zamieścił: mailman
W 24. odcinku AmiWigilii gościem jest Rzookol - autor między innymi programów SCANdal czy RDesktop, jak również aktywny członek MorphOS Team. Z rozmowy dowiecie się co sądzi na temat MorphOS, klasyka i AmigaOS 4? Jak będzie mogła wyglądać przyszłość MorphOS i generalnie systemów NG? Czy AROS jest fajny?
zamieścił: mailman
Dla systemów AmigaOS 3.x oraz AmigaOS 4.x udostępniono nową wersję biblioteki AmiSSL. Jest to pierwsza publiczna wersja oparta na ogólnodostępnych źródłach, która stanowi duży skok jakościowy w stosunku do poprzedniej edycji. Biblioteka zapewnia pełną kompatybilność z linią OpenSSL 1.1.x, oferując wiele poprawek bezpieczeństwa związanych z nową metodą szyfrowania wymaganą przez najnowsze protokoły oparte na SSL. Więcej informacji znaleźć można w dokumentacji.
zamieścił: mailman, nadesłał: Sir_Lucas
Amiga Ireland Group opublikowała pierwszy epizod nowego amigowego podcastu. Jego tematyka jest ogólnoamigowa, gdzie prowadzący prezentują aktualności oraz komentują wydarzenia. Na oficjalnej stronie znaleźć można również ankietę dotyczącą tłumaczenia książki Davida Pleasance'a. Jedną z opcji jest tłumaczenie na język polski.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Przeróbka rozszerzenia... (86) »
[zbiórka] Zbiorowy zak... (50) »
Mniej znane gry (85) »
Ciekawostki aukcyjne 2... (1271) »
Szukam instrukcji do R... (12) 
Wicher 500 (456) »
A6095 - 9,5 MB FAST/SL... (454) »
moj pierwszy program n... (17) 
ISHAR 3 ECS - pomocy !... (15) 
BootBlock, odczytanie ... (14) 
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

  • Reklama

WHDLoad

WHDLoad

Pakiet używany przez instalery do gier i dem
Status: shareware

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem