Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
zamieścił: mailman, nadesłał: Hexmage960
Cammy zainicjowała konkurs na napisanie nowej gry na Amigę. Do 31 grudnia 2016 roku należy stworzyć pełną grę, adaptację obecnego silnika własnej gry z nowymi poziomami lub przynajmniej w pełni grywalną wersję demonstracyjną. Tematem przewodnim ma być film lub serial telewizyjny, choć nie jest to wymóg konieczny. Grę można stworzyć w dowolnym języku programowania, jak również skorzystać z gotowych kreatorów. Nadesłane produkcje zostaną zaklasyfikowane do jednej z dwóch kategorii: Amiga klasyczna oraz Amiga NG (AmigaOS 4, AROS, MorphOS). Dla osoby lub zespołu, które zdobędą pierwsze miejsce w kategorii przewidziane są nagrody. Nagrodzone będą również miejsca drugie i trzecie w kategorii Amigi klasycznej. O zwycięstwie ma zadecydować styczniowe głosowanie online, jak również jury, w którego składzie przewidziane są znane osoby z amigowego światka. Więcej informacji na stronie konkursu.
zamieścił: mailman
Firma Hyperion-Entertainment udostępniła dla posiadaczy komputerów AmigaOne X5000 wersję Pre-Release systemu AmigaOS 4.1 Final Edition Update #1. Jest to oficjalna aktualizacja systemu, która stanowi połączenie wspólnej pracy głównych deweloperów systemu AmigaOS, beta testerów oraz tłumaczy i liczy sobie wiele poprawek błędów oraz usprawnień. AmigaOS 4.1 Final Edition Update #1 dla wszystkich obsługiwanych systemów ma pojawić się przed końcem 2016 roku, a dla posiadaczy AmigaOne X5000 automatycznie zastąpi obecnie udostępnioną wersję Pre-Release.
zamieścił: recedent
Konrad "recedent" Czuba przeprowadził wywiad z kolejnym członkiem redakcji magazynu "Amiga Computer Studio". Tym razem los padł na Marcina 'Little Horrora' Jaskólskiego - autora licznych recenzji gier, publicystę, a także zinowca/demoscenowca.
zamieścił: mailman
W Strefie Gier zamieściliśmy recenzję niebywałej gry platformowej Bubba'n'Stix. Zapraszamy do lektury.
zamieścił: mailman
Stefan Haubenthal przygotował amigową wersję systemu operacyjnego EmuTOS w postaci zamiennika Kickstartu. Należy zauważyć, że nie jest to emulator, lecz amigowa implementacja systemu operacyjnego z AtariST. Dzięki EmuTOS możliwe jest uruchomienie działających w pełni pod systemem programów z AtariST, które będą korzystać z dobrodziejstw amigowego hardware'u. Więcej informacji można znaleźć w archiwum.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
Dostępny jest pierwszy odcinek wideopodcastu AmiWigilia. Krzysztof Radzikowski omawia w nim swoją małą kolekcję oraz kreśli kierunek, w którym będzie chciał prowadzić kanał.
zamieścił: mailman
Program Eagleplayer - odtwarzacz modułów muzycznych różnych formatów został uaktualniony do wersji 2.05. Zmiany jakie zostały wprowadzone obejmują między innymi poprawienie błędu, który uniemożliwiał działanie programu na procesorach 68000, dodano obsługę AHI, poprawiono FFT-Analyzer, dodano obsługę rolki w myszce.
zamieścił: mailman
Michalmarek napisał recenzję gry Wiz'n'Liz, szalonej platformówki ze stajni Psygnosis. Zapraszamy do lektury.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W dwudziestym pierwszym odcinku AmiWigilii gościem Krzysztofa Radzikowskiego jest MGR Zygadło znany polski retro/amigowy youtuber. Rozmówcy dyskutują o kanale autorskim gościa, jak również o tym jak zacząć zabawę i przygodę na YouTube, dlaczego warto i jak wygląda ta część polskiej sceny youtuberów. Oczywiście nie omijają również Amigi, gier, kolekcjonowania sprzętu jak i oprogramowania.
zamieścił: mailman
Simone Bevilacqua przygotował siedemnaste uaktualnienie gry BOH. Dostępne w nim nowości obejmują m. in. dodanie siedemnastu nowych misji (pięć na bardzo łatwym poziomie trudności, osiem na poziomie łatwym oraz cztery na poziomie średnim), modyfikacje i poprawki dla 43 innych misji dostępnych wcześniej, poprawki graficzne. Dodatkowo całkowitą przemianę przeszła dokumentacja do gry. Klienci sklepów IndieGameStand oraz AmiStore mogą pobrać stamtąd uaktualnienie. Pozostałe osoby mogą pobrać grę ze strony projektu korzystając z adresu http://www.retream.com/BOH/get_key.php?code=_CODE_ (gdzie _CODE_ jest osobistym kluczem zabezpieczającym otrzymanym przy zakupie pełnej wersji gry).
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W osiemnastym odcinku anglojęzycznego podcastu AMICast Krzysztof Radzikowski rozmawia twórcami Amibiana, czyli rozwiązania emulacji Amigi dla Raspberry Pi. Podsumowując jest tanio, szybko i zabawnie. Gośćmi są Gunnar Kristjánsson i Thomas Navarro Garcia, a tematyka dotyczy nie tylko AmigaOS na Pi, leczy też samego Raspberry Pi próbując odpowiedzieć na pytanie czy to urządzenie może być jedynym waszym komputerem.
 głosów: 5  tagi: AMICast, podcast, wywiad, Amibian
dodaj komentarz
zamieścił: Jazzcat
Po 6 latach przerwy wraca magazyn Versus grupy Nukleus. Numer #7 ukaże się na platformy OCS, OS4 i Android i będzie zawierać między innymi amigowe chartsy. Data wydania nie jest jeszcze znana, ale swoje propozycje do scenowej listy przebojów można zgłaszać już teraz online.
zamieścił: mailman
Chris Young przygotował dla AmigaOS 4.x oraz dla AmigaOS 3.5/3.9 (wersja beta) port przeglądarki internetowej NetSurf w wersji 3.6. Jest to wersja rozpatrywana w kategoriach poprawkowych, niemniej jednak z uwagi na wzrost stabilności oraz poprawę bezpieczeństwa aktualizacja jest wysoce zalecana. Archiwum w wersji dla AmigaOS 4.x można pobrać z oficjalnej strony programu, a dla AmigaOS 3.x z Aminetu.
zamieścił: mailman
Henryk Richter, za zgodą Stephena Fellnera, zamieścił na Aminecie kod źródłowy programu do odtwarzania filmów w formacie MPEG - RiVA. Dotyczy on ostatniej wydanej wersji oznaczonej numerem 0.50.
zamieścił: mailman
Thomas Wenzel przygotował nową wersję programu AmigaAMP. Oznaczona numerem 3.18 została przygotowana w dwóch wersjach: dla AmigaOS 3.9 oraz AmigaOS 4.x. Zawiera ona poprawkę związaną z zawieszaniem się programu podczas zmiany ustawień w momencie jego działania. Archiwa do pobrania ze strony autora programu.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

[uwaga] przekręt na "k... (34) »
Wicher 500 (88) »
Szukam programu do zap... (4) 
Ciekawostki aukcyjne 2... (3714) »
Savyna68K (1093) »
Stronki z gramki (12) 
Kickstart do A4000D (11) 
FastATA MK-II A4000 pr... (57) »
AOS3.9 a pamięć CHIP (7) 
Podziękowania dla muzy... (7) 
SCENA.ppa.pl
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

  • Reklama

Frogger

Frogger

AVI/QT/MOV/MPEG Player

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem