Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
zamieścił: mailman
Amigowa strzelanina Reshoot, o pracach nad którą informowaliśmy w grudniu 2015 roku ma szansę ujrzeć światło dzienne w połowie sierpnia 2016 roku, kiedy to została przewidziana jej premiera. Autorem gry jest Richard Löwenstein, między innymi były redaktor naczelny niemieckiego czasopisma Amiga Joker. Tytuł ma być przeznaczona dla komputerów wyposażonych w chipset AGA. Gra powinna działać na dowolnej Amidze 1200, 4000 oraz CD32. Dystrybucja została podzielona pomiędzy osoby, które chcą okazać lub okazały wsparcie dla twórców, a zwykłych graczy. Ci pierwsi w pierwszej kolejności otrzymają pudełkową lub elektroniczną postać gry. Dla drugiej na obecną chwilę czeka możliwość składania zamówień przedsprzedażowych.
 głosów: 2  tagi: Reshoot, strzelanina
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Axel Dorfler w 2008 roku udostępnił na licencji GPL kod źródłowy arkusza kalkulacyjnego Ignition w celu jego dalszego rozwoju. Przez kilka lat nikt nie wykazywał większego zainteresowania projektem, aż do lutego 2015 roku, gdy Achim Pankalla przygotował pierwszą wersję portu programu dla AmigaOS 4. Obecnie można testować kolejną, czwartą już wersję beta, w której autor nadal udoskonala import plików w formacie TurboCalc oraz import i eksport plików w formacie CSV. Autor portu nadal nie wprowadza istotnych zmian, gdyż zgodnie z wcześniejszym postanowieniem, najpierw chciałby stworzyć odpowiednią binarkę dla AmigaOS 4 bez zmiany istniejących w programie funkcjonalności znanych z wersji 68k.
zamieścił: mailman
Grupa AMIworx wydała grę Projekt Lila, która można nabyć w wersji pudełkowej w amigowych sklepach internetowych za cenę 35 euro (wersję elektroniczną za tę samą cenę można kupić w indieGO-Appstore). Tytuł stanowi połączenie platformówki ze strzelaniną i powstał w Backbone. Na chwilę obecną przewidziany jest tylko jeden nakład gry, stąd też po jego wyczerpaniu, gra będzie dystrybuowana elektroniczne po niższej cenie. Nie istnieje wersja demonstracyjna tytułu, a jedynie promocyjny film w serwisie YouTube.
zamieścił: _arti, nadesłał: Pawelek
Z Aminetu można pobrać nową wersję systemowego Shella, oznaczoną numerkiem 45.31, autorstwa Thomasa Richtera. Aktualizacja jest w formie patcha dla wersji 45.7 z AmigaOS 3.9 BB2 i zgodnie z zapowiedziami autora usuwa kilka istotnych błędów poprzednich wersji.
 głosów: 5  tagi: AmigaOS, shell
1 komentarzdzisiaj 12:37
zamieścił: mailman
Center Court 2 to niewydana wcześniej kontynuacja gry tenisowej. Po 19 latach od pierwotnie planowanej premiery, która się nie odbyła, gra została odratowana z uszkodzonego twardego dysku autora i w ujrzała światło dziennie. Program powstał w Blitz Basicu i do działania wymaga chipsetu AGA. Archiwum do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: Raybeez
24 lipca 2016 roku w gdańskim budynku NOT odbędzie się reaktywacja Giełdy 80/90. Impreza organizowana jest przez Sebastiana Stecewicza (SaveTheFloppy) znanego jako Bachoo. W tym samym miejscu gdzie 30 lat temu - będzie można kupić lub sprzedać pochodzące z lat 80/90: komputery 8/16 bit, takie jak Atari, Commodore, ZX Spectrum, Amstrad, MSX a na pewno zobaczyć też Amigi, gry telewizyjne oraz gierki elektroniczne, telewizory czarno-białe lub kolorowe, adaptery oraz płyty winylowe, magnetowidy oraz kasety VHS, kasety i magnetofony, plakaty, komiksy, książki, gry komputerowe na kasetach, dyskietkach, kartridżach i płytach, joysticki, zegarki elektroniczne z muzyczkami. Więcej informacji na stronie: http://www.gielda80-90.pl/.
zamieścił: mailman, nadesłał: DiskDoctor
W dniach 25-27 listopada 2016 roku w Rymanowie-Zdroju (woj. podkarpackie) będzie mieć miejsce piąty zlot amigowy na Podkarpaciu, w tym roku zatytułowany AmiResET 2016: Rymanow Edition. Impreza odbędzie się na terenie kampusu ZAZ Rymanów na ul. PCK. Do dyspozycji będzie większa salka oraz mała sala do chilloutów. Na miejscu można zakupić posiłek w atrakcyjnej cenie. Cena noclegu za osobę za noc wynosi 30 PLN (2 doby) lub 35 PLN (1 doba) + opłata klimatyczna ok. 1.5 PLN. Są też inne noclegi (np. kwatery). Koszt wstępu na imprezę dla osób pełnoletnich (nie licząc kobiet) wynosi 25 PLN. Koszt jest niezbędny celem pokrycia wydatków na salę. W sytuacji możliwej redukcji kosztu, w sobotę o 19:00, cała nadwyżka zostanie skonwertowana na darmowe piwo.

Czytaj więcej

zamieścił: mailman
W lipcu na stronie Amiga Remix pojawiło się 8 nowych utworów będących remiksami słynnych tematów muzycznych z amigowych gier i dem. Tym razem na warsztat poszły między innymi motywy z gier "Lotus 2", "Turrican 2", "Assassin", "Agony", "Pinball Dreams" czy "Another World".
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
Osiemnasty odcinek AmiWigilii to spotkanie z Grzegorzem Juraszkiem - osobą, która pracowała dla Magazynu Amiga, tworzyła magazyn eXec oraz prowadzi videocast o scenie - Demontaż. Odcinek to prawie dwie godziny wspomnień z czasów kultowych magazynów, a także rozmowy o scenie. Znalazło się również miejsce na temat nowych Amig, przyszłości Amigi oraz potencjale akceleratorów opartych o FPGA.
zamieścił: mailman
Ze strony firmy Elbox Computer można pobrać wersję 11.0 biblioteki pci.library przeznaczonej dla użytkowników Mediatora. Zawiera ona nową procedurę alokacji pamięci PCI.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W czternastym odcinku anglojęzycznego podcastu AMICast gościem Krzysztofa Radzikowskiego jest Manuel Zehr - ogromny fan AmigaOS 4, którego prowadzący poznał na facebookowym czacie. Rozmowa dotyczy systemów NG, podczas której gość przedstawia swoje sugestie dotyczące tego tematu, jak również potencjalnych nowych rynkach takich jak Azja czy Afryka.
zamieścił: mailman
Piotr "PopoCop" Szymański przygotował recenzję gry logicznej - Marblelous. Zainteresowani w Strefie Gier znajdą również wersję demonstracyjną.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W dziewiątym odcinku specjalnego wydania podcastu Amiwigilia Krzysztof Radzikowski wraz z Adamem Zalepą, rozmawiają o najnowszych wiadomości, takich jak zapowiedź imprezy RetroKomp, informacje o nowej karcie procesorowej ACA-1233n, pudełkowe wydanie gry "Solid Gold" czy kolekcjonerską edycję DOpusa. Komentują również wyniki sondy na temat AROS-a oraz ogólnie ruchy środowiska NG.
zamieścił: mailman, nadesłał: _arti
Lukas F. Hartmann, poirytowany faktem, że karty graficzne do Amigi są drogie i praktycznie niedostępne, postanowił, że dowie się, jak działają karty graficzne w ogóle, jak się je implementuje w FPGA... i zaprojektuje sobie własną. Kompletnie od zera! I udało mu się. Po kilku miesiącach prac i eksperymentów jego dzieło ujrzało światło dzienne. Projekt jest otwarty (open-source) i każdy, jeśli chce, może zgłaszać swoje pomysły lub dorzucić cegiełkę. Główne parametry karty, to:
 • chipset zaprojektowany całkowicie w FPGA,
 • 32 MB pamięci graficznej, z czego aktualnie 4 MB zmapowane dla przestrzeni Zorro 2, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości cała pamięć była dostępna w przestrzeni Zorro 3,
 • maksymalna rozdzielczość, to aktualnie 1280x720 w 32 bitach,
 • wyjście HDMI,
 • sprzętowy blitter i sprite'y,
 • sterownik Picasso96.
Trwają prace nad sterownikiem CyberGFX, lecz autor póki co niczego nie obiecuje. Planowany jest też scan-doubler lub port pass-through dla istniejących rozwiązań i prosta akceleracja 3D - wszystko zależy od odzewu i wsparcia ze strony społeczności.

Po pierwszej, testowej partii, która rozeszła się w ciągu niemalże jednego dnia (50 sztuk), kolejna planowana jest na najbliższy tydzień. Kartę można zamówić pisząc na adres lukas@mntmn.com. Cena urządzenia to około 190 euro.
zamieścił: mailman, nadesłał: sachy
Tradycyjnie jesienią, w dniach 24-25 września 2016 roku, odbędzie się zlot wszystkich miłośników retro-elektroniki - RetroKomp. Miejscem piątej edycji będą jak zwykle gościnne progi Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Nadal utrzymana zostanie sprawdzona formuła wykładów i spotkań w dwóch salach (główna i kameralna), będą konkursy dla graczy oraz muzea, które tym razem szerzej zaprezentują swoje zbiory ogólnie pojętej retro-elektroniki. Podczas imprezy będzie można posłuchać wykładów i porozmawiać z ludźmi, którzy aktywnie działają twórczo lub też popularyzują swoją pasję, nieraz przy użyciu zupełnie nowoczesnych technologii. W trakcie imprezy na pewno chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W programie imprezy planowane są seminaria tematyczne, takie jak prezentacje najnowszych wydań menadżerów plikowych dla Amigi, porównanie narzędzi do składu tekstu na retro-platformy czy warsztaty z muzyką wielokanałową. Wykładowcami będą znani autorzy prowadzący sieciowe podcasty, redaktorzy magazynów oraz ich zaproszeni goście.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, w tym roku pominięte zostanie demoscenowe party LOAD ERROR (i jego typowo scenowe konkursy) kontynuując jednak bardzo popularne zmagania twórców gier na retro-platformy w "RetroKomp GameDev Compo" (na zasadach z poprzednich edycji). Brak Load Error nie oznacza, że akcentów scenowych zabraknie zupełnie. Wręcz przeciwnie - będą spotkania z aktywnie działającymi scenowcami, twórcami gier i modyfikacji sprzętowych, wykłady techniczne oraz tradycyjna "Noc z demosceną", z klasycznymi jak i najnowszymi produkcjami z wielu platform 8/16/32bit.

Uczestnikom imprezy zostanie udostępniona znana z lat poprzednich infrastruktura ośrodka SM GAK wraz ze sleeping-roomem, prysznicami i zamykanymi szafkami. Na miejscu będą dostępne opcje żywieniowe, wokół budynku - bezpłatny parking.

Obecnie trwają negocjacje mające na celu uświetnienie pięciolecia imprezy RetroKomp przez występ bardzo szanowanej gwiazdy muzycznej.
 • Pierwszy raz na stronie

 • Kalendarium

25.07.2007

Dennis van Weeren postanawia udostępnić publicznie dokumentację projektu Minimig.

 • Menu PPA.pl

 • Forum

Mapa imprez amigowych... (31) »
Ciekawostki aukcyjne 2... (2534) »
Granie przez audio.dev... (6) 
Grafika stworzona na A... (7) 
Zapowiedzi nowych gier... (749) »
[ANKIETA] Jak pojemnej... (4) 
Amigowcy z Poznania? (90) »
Joystick QuickJoy TopS... (7) 
Dysk 10giga (8) 
klawiatury Apple (31) »
 • Użytkownicy online

 • Graffiti

 • Reklama

MakeCD

MakeCD

Program do wypalania płyt CDR(W)
Status: freeware

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem