Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
zamieścił: mailman, nadesłał: A2
Wydawnictwo Amiga.net.pl zapowiedziało wprowadzenie do swojej oferty książkę "AMOS - Programowanie od podstaw". Projekt powstał z myślą o osobach, które chcą w prosty sposób pisać programy lub gry dla swojego ulubionego komputera. W treści znajdziemy m.in. omówienie podstaw języka AMOS, możliwości tworzenia programów korzystających z zasobów systemu operacyjnego, obsługę specyficznych cech chipsetu Amigi, algorytmy przydatne podczas tworzenia własnych gier, wraz z grafiką trójwymiarową. Dołączona płyta CD będzie zawierała wiele dodatków i przykładów, jak również polskojęzyczną konfiguracją ułatwiającą obsługę. Pozycja dostępna będzie na papierze lub jako e-book w niższej cenie. Premiera przewidziana jest na luty 2017.
zamieścił: mailman, nadesłał: twardy
Grupa Project R3D, znana z gry "Tanks Furry" i pracująca obecnie nad tytułami "Bridge Strike" oraz "Small Cars Drag Race" przygotowała profil w serwisie Patreon.com, służącym do wspierania niezależnych twórców. Chętne osoby, po zarejestrowaniu się w serwisie Patreon, mogą zadeklarować comiesięczne wsparcie dla twórców w dowolnej kwocie, która potrącana będzie z konta Paypal lub z karty kredytowej. Jak zapowiadają członkowie Project R3D, podobnie jak w przypadku "Tanks Furry", przyszłe gry będą dostępne za darmo. Osoby wspierające będą na bieżąco informowane o postępach projektów i uzyskają dostęp do niepublikowanych newsów i materiałów.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
Dwunasty odcinek podcastu AmiWigilia to spotkanie z patronami, którzy wspierają podcast za pomocą serwisu Patronite.pl. Efektem tego jest prawie dwugodzinny odcinek z pięcioma gośćmi. Największym zaskoczeniem jest to, iż Skype dał radę. Mimo późnej pory bawiliśmy się świetnie oraz podyskutowaliśmy na temat moich gości, o patronowaniu, o ulepszeniu podcastu oraz oczywiście o Amidze.
zamieścił: mailman, nadesłał: Andrzej Drozd
Zapraszamy do siódmego konkursu muzycznego użytkowników forum PPA. W konkursie odbędzie się pięć kategorii: 15.99 kB, 99.99 kB, multichannel, MP3 oraz "cover". Muzykę należy wysłać do 17 grudnia 2016 roku. Aktualną nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w kategoriach 99.99 kB, multichannel oraz MP3 jest czasopismo Amigazyn lub RETROKOMP. Zapraszamy sponsorów do ufundowania kolejnych nagród w swoich ulubionych kategoriach. Szczegóły oraz regulamin dotyczący konkursu znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie (wersja dla IBrowse).
zamieścił: mailman, nadesłał: Raybeez
Na imprezie Koszalin Retro Games Show, która odbyła się w dniach 15 i 16 października 2016, pasjonaci z Koszalina, Szczecinka, Czarnego i Gdańska zaprezentowali komputery i konsole z czterech ostatnich dekad XX wieku, a także gry planszowe, systemy bitewne i karcianki. Było bardzo dużo Amig i sprzętu Commodore. W tym roku tematem przewodnim były urodziny znanych postaci świata gier i to nie jednej, ale aż czterech. W 2016 roku "Donkey Kong" obchodzi 35. urodziny, "Sonic the Hedgehog" ma już 25 lat, wesoły jamraj "Crash Bandicoot" świętuje równe 20 lat podobnie jak cała rodzina Pokémon. Tym razem organizatorzy zaprezentowali 200 eksponatów (konsole, komputery automaty do gier i filpery) i zorganizowali liczne turnieje i konkursy z nagrodami.
zamieścił: mailman
Firma ACube Systems udostępniła nową wersję firmware UBoot dla Sam440ep w osobnych odmianach dla mini-itx oraz flex. Z nowości wymienia się usprawnienia w zakresie konfiguracji kart graficznych eliminujące problemy z niektórymi kartami RadeonHD, a także usprawnienia w zakresie konfiguracji szyny PCI i PCI-PCIe. Ponadto w menu pojawiła się możliwość włączenia/wyłączenia IRQ na kartach graficznych znajdujących się w slotach PCI (zalecane jest wyłączenie IRQ, gdy na danej karcie graficznej występują zamrożenia systemu po wczytaniu plików kickstartu AmigaOS 4.1).
 głosów: 7  tagi: ACube Systems, Sam440ep, UBoot
dodaj komentarz
zamieścił: mailman, nadesłał: MarX
Na nadchodzącym XVII Festiwalu Fantastyki "Falkon" w Lublinie miłośnicy retrokomputerów będą mieli swoją silną reprezentację. Impreza odbędzie się w dniach 4-6.11.2016 na terenie kompleksu wystawienniczo-konferencyjnego "Targi Lublin". Stoisko retrokomputerowe dostępne będzie dla zwiedzających już od sobotniego przedpołudnia. Stoły uginać się będą od Amig, Atarynek i Commodorków. Będzie możliwość pogrania w klasyczne tytuły oraz wzięcia udziału w turniejach z nagrodami (sobota - "Micro Hexagon" na C64, niedziela - "Slam Tilt" na Amidze). Poza tym nasz forumowy kolega (Leander) wygłosi prelekcję pt. "64 kilobajty frajdy, czyli o radości machania dżojstikiem w 8- i 16-bitowych czasach" (sobota - 10:00). Zaś DJ Mario (również znany tu i ówdzie), zakręci sześcianami w czasie rzeczywistym podczas pokazu produkcji demoscenowych na big screenie (sobota - 15:00/16:00). Spotkanie trwa do 21:00 w sobotę, następnie staruje o 9:00 w niedzielę.
zamieścił: mailman, nadesłał: Radzik
W siedemnastym odcinku anglojęzycznego podcastu AMICast Krzysztof Radzikowski rozmawia z Bill & Anthony z The Guru Meditation. Chłopaki prowadzą doskonały kanał w serwisie YouTube, który w Polsce zasłynął, dzięki wyprawie Billa na AmiParty. Jest to o tyle ciekawe, iż obaj panowie, mieszkają w Nowym Jorku. Specjalne podziękowania dla Konrada Kosteckiego za wsparcie w kontakcie oraz naświetlenie tematyki odcinka.
zamieścił: mailman
Comicami to przeznaczona dla AmigaOS 4.1 przeglądarka komiksów przygotowana przez George'a Sokianosa. Program obsługuje formaty .cbr i .cbz. Obecnie aplikacja dostępna jest wyłącznie w wersji podstawowej - darmowej - pozwalająca na swobodne przeglądanie zawartości wyżej wymienionych archiwów, dostosowywanie rozmiarów obrazków do rozmiaru okna, sortowanie plików po nazwie, nawigację przy pomocy skrótów klawiaturowych oraz przycisków menu. Jednocześnie trwają prace nad wersją rozszerzoną, która będzie płatna i oferować będzie dodatkowe elementy. Archiwum z programem można pobrać z OS4 Depot.
 głosów: 6  tagi: Comicami, AmigaOS 4
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
W dwudziestym odcinku AmiWigilii poruszany jest temat demosceny. Gościem Krzysztofa Radzikowskiego ponownie jest Grzegorz "Fei" Juraszek - prowadzący wideopodcast "Demontaż", organizator scenowego party Riverwash. Opowiada on jak było i jak jest, jak funkcjonuje scena teraz, które party warto odwiedzić. Rozmawiamy też o koderach, grafikach, muzykach, co scena sądzi na temat komercji i czy jako zdolny scenowiec można znaleźć pracę w korpo-świecie.
zamieścił: mailman
Po trzymiesięcznej przerwie na stronie Amiga Remix pojawiło się 18 nowych utworów będących remiksami słynnych tematów muzycznych z amigowych gier i dem. Tym razem możemy posłuchać między innymi motywy z gier "Lotus 2", "Xenon", "Gods", "Dune", "Turrican 2", "Jim Power" czy "Lemmings".
zamieścił: mailman, nadesłał: RomanWorkshop
Z Aminetu można pobrać najnowszą wersję programu AmiKick służącego do sprawdzania obrazów różnych wersji Kickstartu pod systemem Windows 95 lub nowszym. Tym razem została dodana obsługa własnych Kickstartów o rozmiarze 1 MB, które można tworzyć w programie Remus.
zamieścił: mailman
Firma Elbox poinformowała o rozpoczęciu nowej, limitowanej produkcji kontrolera FastATA 4000 MK-VII CF/SATA Zorro III. Cena urządzenia to 159.95 euro. Produkt ma być dostępny od 21 października.
zamieścił: mailman, nadesłał: PrzemasIII
Firma Hyperion Entertainment przygotowała oficjalne uaktualnienie Workbencha 3.1 i Kickstarta 3.1. Powstały one na bazie przepisanego oryginalnego kodu źródłowego, włączając w to kilka usprawnień i poprawek, które powinny być w pełni kompatybilne z prawdziwym amigowym sprzętem oraz emulacją Amigi klasycznej. Uaktualnienia dostępne są w cenie 10 euro.
zamieścił: mailman, nadesłał: Artur Jarosik
Artur Jarosik przygotował nową kompilację przeglądarki internetowej NetSurf w wersji dla AmigaOS 3.x. Nowością jest automatyczna konwersja plików wideo oraz odnośników z serwisu YouTube do formatu mpeg1, co umożliwia ich odtwarzanie na prawdziwych Amigach dzięki możliwości ustawienia parametrów filmu w ustawieniach przeglądarki. Poza tym można teraz pobierać pliki wbudowanym "pobieraczem". Prezentacja możliwości programu do obejrzenia w serwisie YouTube.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Płyta GBA 1000 (26) 
Czyżby ACA1260 ??? (16) 
wymiana kondensatorów ... (82) »
Roadshow - zbiórka :-)... (109) »
Hexmage960 - mój blog... (151) »
Turbo 030 od Matze (75) »
8bit party vol 5 w Sie... (55) »
Ciekawostki aukcyjne 2... (3341) »
Picasso IV problem z P... (3) 
Savyna68K (940) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

  • Reklama

Frogger

Frogger

AVI/QT/MOV/MPEG Player

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem