kategoria: CDTV
[#31] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Tomski, post #30

tak, rzeczywiście jest to tam umieszczone, jest też prawidłowy wpis.

Najlepiej będzie jak zgram już jakąś płytę. Mogę nagrywać normalnie neroCD? i domyślnym systemem plików?
[#32] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #31

Myślę, że tak. Dla pewności zamknij sesję. Ja nie miałem problemów, z nagranymi CD pod piecem, na Amidze. Nagrywałem wprawdzie czym innym ale jak zostawisz ISO9600(chyba taki jest format zapisywanych danych).
[#33] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #24

I jeszcze jedna sprawa... jak wejść na CD pod 3.1, czy musze zrobić mount czy coś aby ikonka się pojawiła (wiem wstyd pytać usmiech )

Oczywiscie piszesz o standardowym czytniku w CDTV?
Po wlozeniu plyty z danymi odrazu powinna sie pokazac ikona dysku o ile czytnik ja rozpozna.
Czasami sa problemy z jakimis CD-R. Jednak tloczone plyty (nie wszystkie tez, z tego co kojarze niektore tytuly dla CD32 nie byly widoczne) powinny byc widziane od razu.
Sprawdz na jakiejs plycie do CDTV np "Welcome Disk"

Czy CD jest już standardowo "zamontowane"?

Jesli wpisujac w shellu "info" lub "assign" masz uzadzenie CD0 to oznacza ze uzadzenie jest juz zamontowane i zadne mounty nie sa potrzebne.
To samo dotyczy uzadzenia CD0 w devs:dosdrivers

Jeśli tak to dlaczego jeśli włożę płytę Audio CD to w info pokazuje no CD

Co do plyt audio. Niestety CDTV nie wyswietli ikony dla takiej plyty.
System jaki obslugi CD-ROMu jaki jest w CDTV na to nie pozwala.

Ponadto sterownikiem CD-ROMu jest cdtv.device
[#34] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Phibrizzo, post #33

No i jest mój Guru ;)

Dzięki za sprostowanie. Będę za chwile działał ze wszystkim i dam znać jak mi poszło.
[#35] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #34

Płyta nagrana. Tak jak napisałeś pojawiła się ikona i mozna wejść do środka :)

Pytanie kolejne, mam obraz dyskietek ADF, kopiując je (oczywiście jest to legalne, kopiuje gry które mam w boxie na półce, a które niestety z uszczerbku czasu nie chcą się dać odpalić) na płytę widzę oczywiście plik *.adf, co dalej uczynić abym mógł bezpośrednio na dysk twardy do folderu wypakować zawartość ADFa? Czy konieczne jednak jest używanie ADF Blitzera i męczenie się z dyskietkami?
[#36] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #35

Polecam ADF2FMS, wypakujesz tym pliki z adf do virtualnej dyskietki, a stamtąd już bez problemu do dowolnego katalogu na HD. bardzo użyteczny programik.

Jest na aminecie, dokładnie tutaj.

Niestety tylko w przypadku obrazów dyskietek DOS. NDOS nie podlega tej zasadzie.



Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 16:12:31 przez Mordimer
[#37] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #35

mozesz zamontouwac RAD:

i uzyc

C:ADF2DISK nazwa.adf ramdrive.device

lub zamontowac HF0: (virtulana dyskietka na HD) mozna kombinowac na wiele sposobow



Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 16:16:02 przez HOŁDYS
[#38] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #37

Serdecznie dziękuję za pomoc.
Cóż, na to wychodzi że będę musiał pomyśleć o WHDLoad. Choć to może być udręką :)
[#39] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #38

I są wyniki:

CDTV ogólnie:
http://imageshack.us/f/510/imgp0198t.jpg/

oraz sam dysk:
http://imageshack.us/f/231/imgp0196l.jpg/

Myślę że wynik byłyby o wiele lepszy ale dysk ten:

http://imageshack.us/f/515/imgp0197b.jpg/
to stary gruchot i myślę że na lepszym dysku wynik mógłby być nieco lepszy. I tak 1,630 to nie jest źle wg mnie :)

=====================================================================

wracajac do tematu przewodniego, niestety podczas unpackowania lha za kazdym razem gdzies wywala błąd. Z 2 źródeł pobrałem shareware MagicWB i zawsze wyskakuje błąd CRC. Mało tego w samym Sysinfo też mi nie dograło pliku history.blabla, co robię nie tak?

Jeszcze jedno, nie widzi folderu jak i samych gier whdload... co robię nie tak? Widzi oczywiście że są tam pliki pod shellem ale już normalnie w samym WB nie... help?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 22:43:48 przez bombermax
[#40] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #39

Po co sie z tym meczysz? Pakiet ClassicWB ma wszystko. Porejestrowane, legalne i dzialajace.
[#41] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@_arti, post #40

a jak z wymaganiami?
i czy jest jakiś poradnik jak to KROK po KROKU łopatologicznie zainstalować?
[#42] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #41

Zgrywasz system na dysk w postaci ZIPa (system.zip) korzystajac np. z plyty CD (ja nie mialem takiego luksusu), robisz dyskietke startowa, odpalasz, wachlujesz pare razy dyskietkami systemowymi wpisujac Yes/No. Tyle. Po 15 minutach masz zainstalowany kompletny system.

Instrukcja -> klik!


Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 23:57:05 przez _arti
[#43] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@_arti, post #42

tak, jest tylko jeden problem. Dyskietki startowej nie utworzę bo nie mam obecnie możliwości korzystania z kabelka transferowego. A kopiując ADF na płytę bezpośrednio i później z niej na dyskietkę też się nie da :)
[#44] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #43

Dlaczego nie? Zgraj sobie na plyte jakis ADF Writer.
Ja wszystko na dyskietkach przenosilem, chlopie. Wszystko sie da!
[#45] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@_arti, post #44

To Ci współczuję :D

jednak ja nie mam sił na takie bawienie się.. to nie jest to że chcę żeby ktos mnie za rączkę prowadził bądź iść na lesserską łatwiznę... tylko chcę po prostu użyć bezpośrednio CD do upiększenia WB.

A może po prostu otworzyć tego ADFa na PC, przegrać zawartość na płytę CD a później stąd przegrać na dyskietkę?

nie, passuje co do classicwb i mierzę w magicwb, ale dziekuje za radę

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 00:23:40 przez bombermax
[#46] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #45

Ale utrudniasz. Przygotuj sobie system pod WinUae. Nagraj na CD i go przegraj. Problem z głowy. Banał.
Poza tym nagraj Adf-y na CD. Workbencha i co potrzebujesz.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 06:12:14 przez Dark_luke
[#47] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #20

Wracając do tematu, czy możecie mi jeszcze jakieś użyteczne update'y do 3.1 zaproponować? typu pasek na dole itp.? I czy jest jakiś archiwizer lha który ma ładny GUI? Chcę wszystko upakować na jedną płytę CD. Później zrobię ładnie film i puszczę w internet.

Może zaktualizować wersje bibliotek:
icon.library
datatype.library
FastFileSystem
.
.
.
Mozna też skopiować niektóre biblioteki np z BoingBag do AOS3.5 (bez zakupu nowego systemu). ale nie wszystkie działają.

CacheCDFS zamiast CDFileSystem

XADMaster - do archiwizacji
[#48] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #39

Bombermax ! dzieki wielkie !! wynik zacny 1.6 MB/s na 68000/7 mhz

powiem ci ze na golej A1200 i kontrolerze IDE otrzymuje sie podobny wynik
Twoje SCSI DZIAL BARDZO DOBRZE !!!

wynik wziolem sobie o ile pozwolisz do kolekcji
ps.i co trudne nie bylo :) ?
[#49] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #48

miło to wiedzieć Hołdysie! :)

nie było trudne, tylko wiesz, sprzętu brak :) Wszystko dzięki Phibrizzo i oczywiście rafqc stało się możliwe ;)

dzisiaj walcze dalej ;) i oczywiście śmiało bierz wynik do swojego archiwum (toż to prawdziwy amigowiec jesteś!)
[#50] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #49

dzwine ze stacha SCSI z dyskiem nowszym (2.1 GB) procesorem 68030/40 mhz .. dziala tylko 1.1 MB/s
No powoli to i AmigaDOS opanujesz :P
Generalnie widze ze chcesz przyswajac wiedze...widze ze pytasz a nie bladzisz

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 11:58:48 przez HOŁDYS
[#51] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #45

> A może po prostu otworzyć tego ADFa na PC, przegrać zawartość
> na płytę CD a później stąd przegrać na dyskietkę?

Dokladnie - tak tez moglbys to zrobic.
[#52] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #50

Wiesz Hołdysie, w czasach kiedy miałem A600, to absolutnie prawie nikt nie miał twardziela. Tak, jeden kumpel miał 400MB co każdy mu go zazdrościł. Miałem oczywiście oryginał WB 2.x ale z dyskietki to nie było to samo, więc porzuciłem ten temat na rzecz po prostu mucenia w gry oraz demosceny, czasami kumpel podrzucał mi jakieś fajne demka. Teraz po latach mam sprzęt i mogę nadrobić zaległości. Co prawda lezy nowa A1200 ale to raczej brat ją strzeże bo właściwie to on ją skombinował, więc postanowiłem poczekać aż będę miał własny sprzęt. Owszem, długo to trwało, ale cierpliwość jest nagradzana :)

A ja mówię, Amiga to coś wyjątkowego w moim życiu, bo była powodem że moje młode lata były po prostu wspaniałe ;) a języka się przy tym nauczyło :) także zasługuje na honorowe miejsce. A dzieciaki jeszcze będą w nią pogrywać o ile je będę miał ;)

@arti

Tak, zrobię w ten sposób, że pod WinUAE zrobię gotowy ładny 3.1, nagram to na płytę, przegram na chama na dysk w Ami, tylko pytanie jest czy da radę. Bo z tego co widzę to jak przegrywam to są błędy często. Typu nie znaleziono pliku, a tak naprawde plik ten jest tam.. dziwna sprawa... albo błąd typu error: loop coś tam coś tam.... będę musiał próbować dalej.
[#53] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #52

Pliki może i są, ale może być problem ze byt długimi nazwami. Nie wszystkie systemy zapisu CD obsługują długie nazwy plików. Joilet rozszerza możliwości.

Zawsze możesz spróbować spakować całość pod PC za pomocą Lha do jednego archiwum, bez kompresji i rozpakować z płyty bezpośrednio na dysk w Ami. Powinno pomóc.
[#54] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Mordimer, post #53

ISO UTF2 9600 lyka 32 znaki .. + rozszerzenie ..z amigowymi plikami dziala bdb
[#55] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #54

Tak, ale musi łyknąć całą ścieżkę w postaci rozpakowanej, a to może być w niektórych przypadkach problem.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 14:53:23 przez Mordimer
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV
[#57] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@_arti, post #51

Ja już tam nic nie wiem normalnie :)

ukonczylem praktycznie kazdy jeden punkt z instrukcji co do classicwb:
http://classicwb.abime.net/classicweb/instructions.htm
jestem przy końcu:
Installing from scratch

1 Boot your Workbench install disk and use HDtoolbox to setup your hard drive, naming the first partition DH0:
2 Boot the disk again and format DH0: , calling it whatever you wish.
3 Copy the "System.zip" file onto your first hard drive partition, device DH0:
4 Write "Real_Amiga_Install.ADF" back to a normal Amiga 3.5" disk. Details of how to achieve this can be found in the file transfer section.
5 Boot from the install disk created in 4) and follow the on-screen instructions.

ale dyskietka startowa nie chce mi odpalic.... JOLIET a raczej program nagrywajacy cos spierniczył i pourywał nazwy, te samemu naprawiłem pod WB. Ale nadal nie działa sama dyskietka.. nie wiedzieć czemu...

Jest katalog C, a w nim addbuffers, copy i tym podobne, katalog S a w nim startup-sequence oraz w samym root disk.info i nadal kij.... już zaczynam tracić nerwy <:/ z pozoru prosta instalacja a tu takie buble......... pliki z adfu wyciągnąłem progreamem spod windowsa, zgrałem na CD a stamtąd na dyskietke... czy muszę jakoś nie wiem, zrobić dysk bootowalny? czy co?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 17:47:34 przez bombermax
[#58] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #57

Rozumiem że pod WinUae ?
A po grzyba ci dyskietka startowa?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 19:09:33 przez Dark_luke
[#59] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #57

C:INSTALL FFS DF0:+

wkladasz dyskietke ktora nie odpala i nacisksz ENTER

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 19:21:01 przez HOŁDYS
[#60] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #58

bo inaczej nie zainstaluje classica. Nie mogę przekopiować bezpośrednio bo nie wiedzieć czemu błędy mi się pojawiają. Więc robie normalną instalacje z dyskiem startowym i zipem...

Hołdys dzięki ale bez rezultatu.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 20:10:31 przez bombermax
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem