kategoria: CDTV
[#91] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #90

Prawdopodobnie znalazłem w końcu przyczynę niepowodzeń.
błędne kopiowanie:
copy cd0: hd0: all
poprawne:
copy cd0: hdo: all BUF=50 ............wpadłem na ten pomysł bo ewidentnie widziałem żektusi się i przerywa dokładnie w tym samym miejscu....

ktoś mi może napisać za co dokładnie odpowiada ta komedna (wiem że to bufor, ale czego i w jakich jednstkach?) i jak tego użyć w lha?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 01:22:11 przez bombermax
[#92] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #91

I znowu przedwczesna radość.
Ustawienie buforu wydłużyło przegrywanie i liste skopiowanych plików ale nagle przerywa i wtedy znika ikona CD. Podejrzewam że terminator bedzie musial wejsc w akcje... ale na tym to ja juz sie kompletnie nie znam...

http://stason.org/TULARC/pc/hard-drives-hdd/seagate/ST51080N-MEDAL-1080-1080MB-3-5-SL-SCSI2-FAST.html

link do mojego dysku. Doszedłem do tego (patrząc po pinach) ze terminacja jest włączona ale tylko dla dysku twardego. A co z kontrolerem w takim razie? jest wyłączona terminacja, czy powinna być włączona?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 02:12:44 przez bombermax
[#93] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #91

BUF dajesz mu 50 x 0.5 kb pamieci ramu Bufforu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 08:40:03 przez HOŁDYS
[#94] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #93

jak dokładnie powinna wyglądać komenda?

Poza tym, czy ktoś kto używa sprzętu SCSI mógłby mi poradzić coś w sprawie terminacji?
Chodzi mi o to że obecnie jest:
- Terminator power to the drive terminators only-install a
jumper on pins 23 and 24 of J8.

a czy nie powinno być:

- Terminator power to the drive terminator and the SCSI bus-
install jumpers on pins 21 and 23 and on pins 22 and 24 of J8.
This is the default.
[#95] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #94

Problem z kopiowaniem masz tylko z płyt nagrywanych przez Ciebie, czy z innych również?

Zainstalowałem pod UAE ClassicWB_68k (z użyciem dyskietki WB3.1), czyli pełna instalacja. Taki system wrzuciłem na CD.
Nagrałem płytkę z ClassicWB i wszystko ładnie się odczytało na Ami, z wyjątkiem plików "portugal" (pewnie pliki locali portugalskich, uważam, że zbędne). Widać jakiś znak jej nie pasuje. Reszta bezproblemowo się skopiowała. Nagrałem w Nero jako ISO9660 z prędkością 4x. Jesli chcesz spróbować, to udostępnię jak ostatnio.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 12:12:28 przez Mordimer
[#96] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Mordimer, post #95

niestety nie mam innych oryginalnych płyt od CDTV. Zauwazylem jednak, ze kopiuje classica z 2 zrodel, z Twojego i mojego i nie zatrzymuje sie na tym samym miejscu. Co z tego można wnioskowac? ze prawdopodobnie cos jest nie tak kiedy zgrywam pod windowsem plyte badz tez sam nosnik CD nie jest wygodny dla CDTV. Uzywalem programu ImgBurn, sprobuje jeszcze raz wypalic Twoja paczuszke (jeszcze raz dziekuje!) na plycie, tym razem Nero z predkoscia 4x. Dam znac co z tego wyszlo.
[#97] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #96

pod windowsem nie moge rozpakowac Twojej paczki, wyskakuje ze archiwum jest uszkodzone. Czy to normalne?
[#98] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #97

Spróbuj obrazu, który wrzuciłem dzisiaj. U mnie działa. Nie jest spakowany, więc można plik po pliku z płytki zgrywać.
Natracisz płyt, chyba, że na RW nagrywasz, ale nie wiem jak CDTV z nimi sobie radzi.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 15:24:40 przez Mordimer
[#99] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Mordimer, post #98

Jeszcze raz bardzo Tobie dziękuję za wszystko. Płyt już trochę natraciłem, Ami nie czyta CDRW.
Działam dalej jak do czegoś dojdę to na pewno dam znać!
[#100] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #99

znowu nie działa ;)

Pytanie mam odnośnie terminacji.
-mam ustawiony dysk obecnie, aby tylko ten dostawał prąd, z zasilacza, na terminacje u siebie.
-Jest też opcja, 1)aby dostarczyć prąd do samego tylko kontrolera (chyba bez sensu) 2) dostarcznie prądu do dysku oraz kontrolera jednoczesnie... i zastanawiam sie nad tą opcją.

Poczytałem że kontroler ma terminacje, diody, oraz bezpiecznik, ale nie uzyskałem informacji czy musi być doprowadzone do niego napięcie do jego terminatora czy też nie....

jak ma wyglądać terminacja?

(T) dysk twardy -----------------kontroler SCSI (T)

w ten sposób?
[#101] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #100

Może będziesz zainteresowany wyprodukowaniem płyty bootowalnej dla CDTV. Z tego co widzę jest z tym trochę zabawy, ale efekt może zrekompensować trudy.
APC74 stworzył poradnik, jak to zrobić:

WinUAE i bootowalna płyta dla CDTV

Sam bym się pobawił, ale nie mam na czym tego testować i używać.
[#102] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Mordimer, post #101

nie wiem kolego ale chciałbym jednak korzystać z dysku twardego....

...a może mam coś z bibliotekami nie tak? Bo niby to jest 68000 ale Kikstart jest 3.1 i może coś się po prostu kaszani?

nader często wywala błąd #80000003 i #80000004 to nie jest przypadkiem coś związanego z programem a nie sprzętem?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 22:28:38 przez bombermax
[#103] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #102

Raczej miałem na myśli płytę ratunkową. Coś w rodzaju kopii zapasowej czystego i działającego systemu, który w razie potrzeby możesz uruchomić i skorzystać z jego wszystkich dobrodziejstw. CDTV daje taką przyjemność w przeciwieństwie do np. A1200, którą posiadam. Żeby skorzystać z takiej płyty ratunkowej, czy nawet instalacyjnej, muszę dysponować dyskietką ze sterami do CD. Bez tego ani rusz.

Niestety wygląda na to, że najpierw musisz uporać się z problemami technicznymi. Możliwe, że jest to problem z oprogramowaniem. Swego czasu miałem A500 z HDD i CD A570 oraz kickiem 3.0. Wszystko ładnie razem hulało. trzeba było tylko przy starcie systemu zastosować specyficzną kolejność załączania rozszerzeń, żeby np. CD nie zblokowało bootowania z dysku. Jednak nie było żadnych problemów z kopiowaniem plików.
[#104] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Mordimer, post #103

Ja przygotowałem taką płytę dograłem potrzebne elementy i wszystko hula OK
[#105] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #104

Ktoś mi może wytłumaczyć o co w tym chodzi????
Jestem wkur...:

Na PC plik nosi nazwe startup-sequence, po zgraniu na płytę pod windowsem startup-sequence, odpalam pod CDTV i co? STARTUP_SEQUENCE ........ zaraz wyjdę z siebie chyba...........

od razu zapodam też te pytanie:
2.Write "Real_Amiga_Install.ADF" back to a normal Amiga 3.5" disk. Details of how to achieve this can be found in the file transfer section.

nie mam kabla, posłużyłem się ADF View pod Windowsem, pliki zgrałem bezpośrednio na płytę, później z płyty na dyskietkę. Nie bootuje. CO ROBIĘ ŹLE????? Wściekły

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 15:24:50 przez bombermax
[#106] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #105

na dyskietce pod Amiga nalezy wykonać operację C:install. Musisz wgrać na nią bootblock, bez którego dyskietka nie jest bootowalna. Nie kasuje to danych z dyskietki, więc możesz zrobić po jej nagraniu.
[#107] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #105

A już nie kumam o co ci chodzi ?
Nagrałeś płytę do CDTV ?
Które pliki chcesz zgrywać na płytę ?
No i po co zgrywasz z płyty na dyskietkę ?
Nagraj na płytę ADF i odpal jakiś program do przegrywania adf na dyskietkę np. tsgui lub ADF Blizter.
[#108] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #107

Nagrałeś płytę do CDTV ?

TAK

Które pliki chcesz zgrywać na płytę ?

Próbowałem system.zip, system.lha, wypakowany na CD classicwb, wszystko byle by tylko postawić sysytem z classicwb ale moja CDTV ma problemy i przerywa kopiowanie badz wypakowywanie, stąd muszę robić takie cyrki!

No i po co zgrywasz z płyty na dyskietkę ?


bo na dyskietkach przy kopiowanie błędy nie wyskakują....

Nagraj na płytę ADF i odpal jakiś program do przegrywania adf na dyskietkę np. tsgui lub ADF Blizter.

nie odpalę bo mi nie przekopiuje z płyt tych programów, jeśli owszem to z błędami...........

Niby prosta rzecz do zrobienia, ale uwierz mi jak sprzęt fixuje, to jest niemożliwa do zrobienia!
[#109] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #108

tsgui lub ADF Blizter masz uruchomić z płyty adf też z płyty na dyskietkę bez udziału dysku twardego.
Ach jedna rzecz wszystko na KS 3.1 ? Na KS 1.3 nie widzi dysku ?
Nie wiem do czego zmierzasz bo jak masz błędy przy przegrywaniu to jak chcesz przerzucić system na HDD ?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 17:08:52 przez Dark_luke
[#110] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #109

nie uruchomię bo z płyty mi wywala błędy.
Jedynie co jeszcze (czasami) działa, to jak wezmę i przekopiuję zawartość płyty (o ile mi pozwoli łaskawie) na dysk i stamtąd coś zrobie (o ile nie wyskoczy błąd) ja podejrzewam po prostu że coś jest nie tak z tym nazewnictwem folderów/plików. Bo o ile na windowsie pliki nawet po zgraniu maja poprawną nazwe to o tyle na ami już tak nie jest i wtedy wywala błąd 8xxxxx3# lub 4# a jest to błąd programu, nie sprzętu.

Próbowałem na KS 1.3, 2.x, 3.1 i ciągle to samo, w tym samym miejscu. To musi być coś z systemem plików. Może to że używam Win Server 2003 ma coś do rzeczy? już nie wiem sam...

Tutaj kolega Mordimer zacnie mi pomagał ale nawet z jego pomocą jest kij a nie sukces....

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 17:39:41 przez bombermax
[#111] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #110

Niekoniecznie. Ten błąd oznacza właściwie wiele rzeczy. Mi się tak działo w wielu rożnych sytuacjach. Sprawdź czy czasem ram neiszfankuje. Skopuj cała płytę do ram dysku jak się zapcha daj na usuń. jak usunie i się nie zwiesi to szafa gra. Jak się zwiesi znaczy, że komp ma za mało prądu.

Benedykt Dziubałtowski
[#112] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Benedykt Dziubałtowski, post #111

Sprawdziłem Benku, wszystko jest w porządku. Więc to musi być coś nie tak od momentu zapisu na CD... nośnik Verbatim, EMTEC i inne też testowane i to samo. Podłączyłem zasilacz od PC pod SCSI dysk żeby odciążyć i nadal to samo.
[#113] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #112

Co do tego co pisałeś, ze startup-sequence zmienia się na startup_sequecne to jest to normalna rzecz. Tak się diabelsko dzieje. Powiedz mi iso tworzysz na pececie czy pod winue?

Benedykt Dziubałtowski
[#114] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Benedykt Dziubałtowski, post #113

I pod WinUAE i pod PC, ja już ~15 płyt straciłem na to :)
[#115] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #114

A wypaliłeś płytkę z http://www.apc74.ppa.pl/PPA/CDTV_BOOT_CD/BASE5.7z ?
A masz jakieś płyty do CDTV ? Czy na nich to samo ?
Albo twoja nagrywarka coś kaszani. Moja nagrywarka DVD w pewnym momencie zaczęła chrzanić płyty
CD były nie do odczytu DVD nagrane były ok. Zrobiłem flash biosu nagrywarki na ten sam. I jak ręką odjął.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 18:09:52 przez Dark_luke
[#116] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #115

Tego jeszcze nie próbowałem.
Ale to co piszesz odnośnie nagrywarki, jest wysoce prawdopodobne. Choć napęd był praktycznie w ogóle nie używany. Pomęczę się jeszcze troszkę i zobaczymy może coś ruszy.

Nagrałem znowu teraz płytę z system.zip pod Nero 9660+Joliet i Mode 2, o dziwo na razie mi kopiuje cały ten plik - 12MB jeszcze z 5 i bede mógł się cieszyć. Mordimer dzięki za tego bootblocka - całkowicie zapomniałem o tym dyskietka startowa zaczęła działać.
[#117] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #116

wgrywa mi classicwb. lecz co jakis czas wywala błąd CRC. Nie wiem czy system się postawi ale teraz już wiem że z ami jest wszystko w porządku. To wina plików. Cos robię źle, prawdopodobnie pod WinUAE, choć stosuje sie do instrukcji classicwb. Zobaczymy co wyjdzie z tego Frankensteina
[#118] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #117

Jakiekolwiek pliki z systemem classicWB wszystko przegrywasz pod Winuae próba przegrywania w Windowsa powoduje utratę atrybutów oraz stwarza inne problemy. Jak dla mnie robisz dla mnie cały czas ten sam błąd nagrywasz płytę pod Windą. Jak byś stworzył obraz płyty pod MakeCD i takie ISO wypalił pod nero to by było ok. Kiedyś próbowałem edytować pliki ISO dla CDTV do windą i mogłem płytę wyrzucić nigdy nie startowały. ok, racja
[#119] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #118

Zrobiłem już 2 płyty spod MakeCD wg poradnika i wypaliłem w Nero - ciągle te same problemy. Nawet kolega Mordimer zrobił dla mnie specjalny obraz, wypaliłem i też klapa.

Teraz sprawa ma się tak, zainstalowało mi ClassicWB ale połowa rzeczy nie działa (błędy CRC pewno dlatego). I chyba kończe na razie zabawę z CDTV dopóki wkurw... mi nie minie.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 21:00:22 przez bombermax
[#120] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #119

A czy na 100 % jesteś pewien czytnika w CDTV?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem