kategoria: CDTV
[#61] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #60

A jakim programem nagrywasz płytę do CDTV? Na której masz gotowy system do przegrania na dysk?
[#62] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #60

Znowu podwójny coś nie tak.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 20:09:37 przez Dark_luke
[#63] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #62

Też mi czasem wychodzi podwójnie :/

ImgBurn bądź Nero. Jestem pewien że dobrze wszystko nagrywam.
A czy jeśli jednak zaryzykuję kolejną nagraną płytę, opusem pod WinUAE przegram to wszystko co znajduje się w HDF, nagram na płytę i te bezpośrednio przegram na dysk CDTV to ruszy coś? przy założeniu oczywiście że nie będzie błędów....

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 20:22:22 przez bombermax
[#64] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #63

Twórz obraz iso płyty na WinUAE programem MakeCD i dopiero potem nagrywaj pod Windowsem. Postępuj zgodnie z tym co napisane jest tutaj: http://www.apc74.ppa.pl/PPA/CDTV_BOOT_CD/WinUAE_CDTV_boot_CD.html

Napęd CD w CDTV akceptuje tylko standardowy system plików ISO-9660 bez żadnych dodatków. Joileta nie rozpoznaje.
[#65] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #63

Oj ja nagrywam płyty Make CD pod Winuae. Płyta bootująca z Workbenchem.Pewnie tu leży problem.
Tak utworzony obraz iso nagrywam pod nero. I wszystko gra. Masz może nie błędy ale problemy z pokaszanionymi nazwami albo długościami plików.
Poradnik http://www.apc74.ppa.pl/PPA/CDTV_BOOT_CD/WinUAE_CDTV_boot_CD.html
Oj uprzedził mnie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 20:25:59 przez Dark_luke
[#66] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Maniu, post #64

nagrane zwykłym ISO-9660 i to samo... błędy są kosmiczne... co rusz to jakieś inne, mam dość spapranych płyt.
[#67] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #66

Make CD !!!
[#68] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #67

tak, MaeCD ;) muszę popatrzeć po forach może to coś jest ze sprzętem nie tak.
[#69] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #68

A jak się zachowuje nagrana płyta pod Winuae ? Poprawnie?
[#70] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #69

tak, jest ok. Również archiva z którymi wcześniej obcowałem nie są uszkodzone, natomiast rzecz jest odwrotna na CDTV. Może mam nośnik nie ten, choć to Verbatimy. Nagrywam je bardzo wolno, więc uszkodzenie nie wchodzi w grę.
[#71] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #70

Czy błędy są przy przegraniu CD -> HDD ? A CD -> FDD ?
[#72] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #71

tego jeszcze nie sprawdzałem. Z CD->HDD na pewno. Zauważyłem dziwną rzecz. Podczas kopiowania nagle przerywa kopiowanie z błędem. Kiedy wchodzę na płytę, okazuje się że rzeczywiście danego pliku nie ma (czasem jest czasem nie), lecz kiedy wyłożę płytę i włożę z powrotem, wejdę na nią.. to wszystko znowu jest tam! o co tu chodzi??? wariat?

Teraz spróbowałem przegrać jeden z folderów z classicwb, po krótszej chwili

CD0
program failed (error #80000003).
Wait for disk activity to finish.

Suspend Reboot


ale jaja.....

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 21:50:03 przez bombermax
[#73] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #72

A z jakiego nośnika uruchamiasz CD ? Może to wina KS 3.1 ?
[#74] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #72

Mnie kiedyś Amiga 1200 sypała często gęsto błędami przy kopiowaniu gdy miałem nie do końca włożoną wtyczkę od zasilania do gniazda w Amidze. Po dopchnięciu do końca problem zniknął. Może trzeba by szukać winy w zasilaniu Twojej ACDTV? Może zasilacz nie daje rady ciągnąć tego co w nią wpakowałeś - kontroler SCSI z HDD, CD-ROM, flopek?
[#75] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Tomski, post #74

Mam go....

Sprawa się wyjąsniła. Musiałem sformatować HDD żeby zainstalować classicwb. Wtedy to, aby przekopiować te pliki posługiwałem się WB 3.1 odpalonym z dyskietki. I to był błąd. Teraz zainstalowałem na dysku od nowa WB 3.1 (mam 1 partycje) i kopiuję, leci i leci i błędu nie widać OK

Dzięki chopaki za pomoc! ok, racja

EDIT:

nie uwierzycie co się okazało? Kiedy tak ładnie kopiowało, wsadziłem dysk do stacji bo tykanie mnie wkurzyło i nagle błąd! :) czyli wniosek jest taki że CD nie może pracować równocześnie z FDD...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 22:30:27 przez bombermax
[#76] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #75

Niestety znowu błąd. Tak więc jestem zmuszony do zwykłego WB3.1
[#77] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #75


nie uwierzycie co się okazało? Kiedy tak ładnie kopiowało, wsadziłem dysk do stacji bo tykanie mnie wkurzyło i nagle błąd! usmiech czyli wniosek jest taki że CD nie może pracować równocześnie z FDD...


sory ale to bzdura ....pomylilo ci sie chyba cos z Windowsami :))))
amiga moze czerpac strumien danych jednoczesnie z dowolnego Devica logicznego
[#78] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #77

znowu nowy błąd - I/O error podczas rozpakowywania z *.lha, próbowałem już wszystkich metod...

Mam rozwiązanie. Po prostu nie mogę rozpakowywać bezpośrednio z płyty. Chyba że Dopus sobie z tym jakoś poradzi ale wątpie. Przekopiowałem archiwum lha na dysk, pozniej stamtad zacząłem rozpakowywać i idzie..... po raz pierwszy słyszę takie miłe chrumkanie z dysku :D

Dziwna przypadłość.... dużej ilości plików nie chce kopiwac, ale tam jeden wielki lha kopiuje z CD bez problemu...

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 00:23:35 przez bombermax
[#79] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #78

Ostatecznie znowu wystąpił błąd. sam nie wiem czego to jest wina. Lha było dobrze spakowane...
póki nie dostanę kabla by móc przesłać na dyskietkę startówke żeby wgrać classicwb no i Dopusa, temat ten zawieszam. Na koniec pytanko, czy Lha może dalej kontynuować rozpakowywanie mimo że jakiś plik jest uszkodzony? bo wywala error przy którymś ale niestety dalej rozpakowywać już nie chce :/

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 00:45:11 przez bombermax
[#80] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #79

czyli jak przekopiujesz do RAMu to da sie rozpakowac ... a na twardy dysk ?
Ja bym podejzewal o czytnik CD-ROM ma swoje lata albo plyte zbyt duza predkoscia wypaliles.
[#81] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #80

Przekopiowałem na dysk twardy paczkę *.lha i stamtąd dalej rozpakowywałem, zaszło o wiele dalej. Przystanęło na jakimś pliku który miał dziwną nazwę xxxx._ coś takiego... więc nie wiem, może znowu coś z tym 9660? ale robiłem pod MakeCD wszystko w ramach lektury kolegi APC...

Pytanie, czy ktoś jest mi w stanie udostępnić (jest to legalne) na jakimś serwerze classicWB wersje 68K spakowanego bez błędu, testując archiwum?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 13:59:15 przez bombermax
[#82] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #81

jesli jest dlugi plik wewnatrz archiwum nie ma nic wspolnego z iso .. dla iso CD-ROM jest wazne nazwa samego archiwum a jak rozumiem ona jest poprawnie odczytywana .

problem jest z samym plikiem LHA czy archiwum nie jest uszkodzone ? prawdopodobnie posiada blad sumy kontrolnej CRC ERROR

Rozpakuj je na PC .. zobacz czy idzie (na PC powinien poradzic sobie wewnetrzny paker LZH total commandera)
[#83] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #82

są błędy typu że nie może rozpakować pliku AUX, albo że dysk jest pełen (co za bezsens?) a na dodatek R.A.W. takiego pliku nie mogę teraz usunąć z dysku... to przy rozpakowaniu, ale jak testuje samo archiwum PowerArchiverem to jest ok niby :/ lha tworzyłem i pod windowsem i pod Dopusem, próbowałem robić iso za pomocą MakeCD, zrobiłem, wypaliłem - też źle....

Ja już się w tym nie łapie. Nie mogli po prostu zamieścić classicwb w postaci lha?
Zamiast tego hdf wrzucili sobie i zadowoleni... WinUAE to nie Amiga, dla niej powinni robić priorytet....

Nie wiem, muszę teraz czekać aż jakaś dobra dusza zechce mi pomóc w postaci classicwb_68k w spakowanego w lha...

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 15:24:39 przez bombermax
[#84] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #83

a czy masz urzadzenie logiczne T: ?

C:Assign T: DH0:
[#85] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@HOŁDYS, post #84

To znaczy Hołdysie?

Przez WinUAE załączyłem HDFa z classicWB, zainstalowałem w sumie to od nowa, później utworzyłem dysk PC i tam pod Dopusem spakowałem za pomocą LHA wszystkie pliki z dysku systemowego do dysku PC. W folderze pecetowskim już pod windowsem skopiowałem to na płytę....

nie wiem może robię coś źle...
[#86] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #85

ok jesli to robisz pod emulatorem .. archiwizacje ..sproboj rozpakowac ten sam plik i czy sypnie CRC ERROR ..pamietaj ze to jest emulacja a nie realna 100 % amiga

ew.mozesz dograc te pliki ktore sie nie rozpakowaly

T: w zasadzie jest potrzebny tylko przy archiwizacji
[#87] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #85

Spróbuję to ogarnąć, jak wrócę z pracy.
ClassicWB_68K_v26, czy jakaś inna?
[#88] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Mordimer, post #87

Byłbym Ci kolego bardzo ale to bardzo wdzięczny! I tak dokładnie to jest ta wersja....

dzięki Hołdys za uwagi
[#89] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #88

Sprawdź maila. Jeśli zadziała, daj znać.
[#90] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Mordimer, post #89

Dziękuję kolego.

Niestety nie działa. I/O error
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem