kategoria: CDTV
[#121] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #119

jak masz bledy CRC radzilbym zmniejszyc MAX TRANS w hd toolboxie dla tego dysku
1.5 MB /s to sporo jak na 68000
[#122] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #119

Czy ten sam obraz, który nie działa na CDTV działa na emulowanej CDTV pod WinUAE?
[#123] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #119

Też kiedyś miałem problemy z nazewnictwem plików przy nagrywaniu płyt do CDTV. Ustawienia systemu plików zaproponowane w poradniku mogą być złe, ja zastosowałem ustawienia jak na przedstawionym zrzucie: http://imageshack.us/f/233/cdtviso.jpg/ spróbuj nagrać w ten sposób i sprawdź.
Swego czasu udało mi się stworzyć płytę bootowalną do CDTV z systemem 3.1. Na WinUAE działa bez problemu, na prawdziwej CDTV nie sprawdzałem bo nie mam kicka 3.1 i wystarczającej ilość pamięci. Jakbyś tego potrzebował to odezwij się na maila, to prześlę ten obraz.
[#124] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #119

Jak pisał już wcześniej Hołdys najczęstszą przyczyną błędów CRC na HD jest zbyt wysoki MaxTransfer. Odpal HDToolsBoxa, w Partitioning zaznacz 'Advanced Options' a następnie kliknij na guziku Change... i w oknie File System Characteristics ustaw MaxTransfer na 0xFE00
Co do Mask - nie mam pewności, ale wg. specyfikacji kontrolera SCSI dla A3000 by ś.p. C= powinna wynosić 0x7FFFFFFC dla dysków SCSI o rozmiarze do 2GB, jeżeli chcesz mieć transfery DMA a nie PIO. Czy przy Twoim kontrolerze ma to również znaczenie - nie wiem...
[#125] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@APC74, post #124

Czy istnieje jakaś dokumentacja na temat jak dobierać te dwa parametry tj max_transfer i mask? Czym jest dokładnie MASK?
[#126] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@rafgc, post #125

Nie ma takiej dokumentacji, bo zarówno max transfer jak i mask są specyficzne dla danego sterownika dysków. W większości wypadków ich znaczenie jest następujące:

Max transfer pozwala na ograniczenie maksymalnej wielkości jednego transferu do danego urządzenia. Sterowniki Commodore miały notoryczne problemy z określeniem jaką ilość danych można przesłać w ramach jednego transferu. Szczerze mówiąc, ja nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, gdy max transfer trzeba zmieniać, ale wieść ludowa głosi, że jest to częsty przypadek...

Mask służy do ograniczenia pamięci RAM do której sterownik może wykonywać transfery DMA. Np. jeśli wetkniesz do A3000/A4000 kartę przeznaczoną dla A2000, to karta nie będzie w stanie wykonać tranferu DMA do Fastu, który jest adresowany "powyżej" 24-bitów. Wtedy można ustawić maskę na 16MB, co spowoduje, że transfery DMA będą wykonywane do pamięci poniżej tej granicy... Poza tym za pomocą tej maski można wykluczyć np. adresy nieparzyste (pod które stare karty nie umieją pisać, bo były projektowane dla 68000). Dobrze napisane sterowniki same wykryją tą sytuację i pewnie nawet modyfikacja tego parametru nie będzie potrzebna.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 15:09:16 przez strim
[#127] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@rafgc, post #122

Tak działa Rafi.

Coś dziwnego zauważyłem....
...otóż w momencie kiedy przegrywam ten 17MB plik, to na początku po kilkunastu sekundach kopiuje 1700KB a pozniej? ... tragedia - 1,5h trwa kopiowanie pozostałych 15.300!

Dzięki za sugestie Panowie zabieram się za testy teraz, póki mam czas (mam tygodniowy wyjazd przed sobą :( )
[#128] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #127

Z tymi ustawieniami po raz kolejny klapa. Wyrażam przekonanie pomału że czytnik CDROM nie jest po prostu do tego rodzaju ustrojstw przystosowany. Wobec tego jedyną opcja zdaje się być:
http://allegro.pl/kontroler-scsi-lsi-symbios-20860-32bit-pci-50pin-i1903561647.html
i pomoc blaszaka....
[#129] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #128

Ja obstawiam czy twój czytnik w CDTV albo jest do niczego i nie czyta tak do końca nagrywanych płyt lub twoja nagrywarka je kaszani.
[#130] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #129

Prawdopodobnie znam przyczynę. Dysk nie za fajnie współpracuje z kontrolerem. Na trop naprowadził mnie sam stwórca kontrolera ;) na dysku pozyczonym 2.1GB WD - problemu nie ma.

Jednak niedługo i tak cały zestaw z przyczyn osobistych idzie prawdopodobnie pod młotek. Tak więc przesiądę się na A600.
[#131] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@bombermax, post #130

A co byś chciał za sam kontroler ?
[#132] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@Dark_luke, post #131

Monety ;) od początku CDTV traktowałem głównie jako "research", moja cudowna A600 czeka na szafce żeby zastąpić CDTV w graniu. W sumie od niej zacząłem i na niej skończę

Sama CDTV jest w cudnym stanie, jakby przed chwilą wyszła z fabryki. Tyle tylko że caddy białe, klawiatura pożółkła nieco, stacja dyskietek już oryginalna, w pięknym stanie (od kolegi Jacentego).

Także chciałbym spieniężyć i troszkę władować w moją A600 a resztę w portfel, który jest cieŃki :(

Dziękuję wszystkim, że starali się pomóc mi, od samego początku, jak również w tym problemie.
Wszystkie zobowiązania zostaną uregulowane

(w zasadzie nie wiem czy nie wejść z PP na drogę sądową. Albo zgłosić na Policję placówkę, w której dokonywałem przelewów - znowu są problemy, nie tylko u mnie ale wśród znajomych)

co do samej CDTV , zestawu - nie daje oferty w giełdzie, jeśli ktoś by coś chciał - niech pisze. Zanim pójdzie na allegro do jakiś lamusów-handlarzy. Kiedy dawałem oferty w giełdzie wcześniej, dzieci neo się odzywały i robiły sobie jaja.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 21:47:07 przez bombermax
[#133] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@strim, post #126

Dzięki za odpowiedź, to dużo wyjaśnia, tylko zrobiłem się bardziej przez to ciekawy jak wyklucza się te adresy nieparzyste, jest jakaś formuła na wyliczenie takiej maski?
[#134] Re: Workbench 3.1 na Amiga CDTV

@rafgc, post #133

Osobiście tego nie testowałem, ale patrząc na dostępne przykłady w sterownikach C=, wystarczy w masce pominąć najmniej znaczący bit . Jak go pominiemy, to adresy zawsze będą parzyste.

Z tego co zawuażyłem, w masce pomijano zwykle dwa najmniej znaczące bity, pewnie wynikało to z faktu, że w kontrolerach C= "stride" wynosił zwykle 4 bajty? Stąd np. maska 0x7FFFFC w maszynach z CPU 68000 (bo 23-bitowa przestrzeń adresowa i brak możliwości adresowania nieparzystego).


Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 23:51:16 przez strim
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem