kategoria: A2000/A3000
[#31] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #29

dobrze, zatem przyznaję, że celowo rozlałem elektrolit przed wysłaniem Amigi, żeby celowo sprzedać komuś padakę za jego oszczędności. Ehh.... No chłopie ogarnij się i poczytaj co wyżej napisałem.
Uwierz, że mi jest przykro za tą sytuację, ale co ja Ci poradzę kiedy u mnie naprawdę było OK?
[#32] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #31

moja propozycja (publicznie) żeby nie było.
wyślij płytę do naprawy - daj znać na maila jakie koszty. Coś poradzimy. Co do kometarza na allegro to jeśli się zgodzisz proponuję go anulować. Naprawdę nie chcę zostawiać po sobie tzw. smrodu.
Z drugiej strony przykro mi, że mi nie wierzysz. No ale OK. Chcę pomóc.
[#33] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #26

Właśnie taka historia nadaje się idealnie do wątku "złych" aukcjach na allegro i ebay. Płyta wygląda TRAGICZNIE. Dla nas pozostaje nauczka, żeby przy takich zakupach domagać się zdjęcia płyty głównej w wysokiej rozdzielczości i nie dać się nabrać na "słodki opis" sprzedawcy.

A jeszcze ten tekst o myciu płyty kwasem z cytryny... nie, masakra.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 16:15:41 przez gorzyga
[#34] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #31

Wiesz, ja w takich sytuacjach po prostu wymieniam towar ew. oddaję pieniądze.
Zdarzyło mi się - karta testowana przed wysyłką (film do tej pory wisi na youtube) "padł" u kupujacego.
Kupujący dostał z powrotem pieniądze a ja uszkodzoną kartę.
Nie zastanawiałem się nad decyzją bo wiem że wszystko się psuje.
Padł układ MACH. Ciężko powiedzieć czy "sam z siebie", ale ewidentnie był padnięty.

Co zrobisz Ty - Twoja sprawa.
Ale jak sam doskonale wiesz smrodek w tym niedużym (jak sam napisałeś) światku bardzo się roznosi i zostaje na długo...
[#35] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@gorzyga, post #33

gdybym wiedział, że się przewrócę to bym się położył.
gdyby ktoś poprosił o zdjęcie - to bym wysłał
gdyby amiga była niesprawna - napisałbym o tym.

moja wina, że nie przyglądnąłem sie dokładnie płycie, ALE jeśli ktoś już wcześniej usunął baterię (austriak?) to mam też prawo uważać, że zrobił to dobrze i jak należy.
[#36] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #34

dlatego zaproponowałem rozwiązanie jak wyżej - ile może naprawa takiej płyty kosztować?
[#37] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #32

Naprawdę nie chcę zostawiać po sobie tzw. smrodu.
Z drugiej strony przykro mi, że mi nie wierzysz. No ale OK. Chcę pomóc.

I to jest rozsądne podejście! OK
Na zdjęciach w aukcji widać że obraz jest ok - to fakt.
Ale zdjęcia kupującego pokazują już co innego.
[#38] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@gorzyga, post #33

Kilku zasłużonych handlarzy zadbało aby tamten wątek umarł śmiercią naturalną a wątkotwórca bana dostał na pół roku. Niesmak pozostał.


Pozdrawiam
[#39] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@RadoslawF, post #38

Niesmak pozostał po wątkotwórcy i jego zachowaniu.
Nie po temacie.
A to DUUUUUUUUUUUUUUŻA różnica.

Nie wszyscy to widzą jak widzę....
[#40] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #37

no właśnie, a poużywałem tej amigi przez jakieś 20 minut i było OK.
a mogłem przecież wystawić jako "niepsprawdzona, wyjęta ze śmietnika, itd...."
a żeby było śmieszniej austriak mi ją również sprzedał bez klawiatury i bez myszki.
być może jednak w transporcie coś popuściło + ten nieszczęsny elektrolit i nieszczęście gotowe.
[#41] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #39

a co to był za wątek i co w nim chodziło? bo chyba nie czytałem go.
[#42] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@RadoslawF, post #38

Ja już nie czuje niesmaku po tym co robił zbanowany forumowicz (lewe konta, "cwelowanie" itp). Ale co do Amigi z tego wątku czuje go jak najbardziej. Mam nadzieję, że sprawa skończy się pozytywnie dla kupującego - moim zdaniem powinien on dostać zwrot gotówki i sprzedawca powinien naprawić sobie tą Amigę (lub zrobić z nią co chce, na przykład sprzedać jako uszkodzoną). Dla mnie to by było najuczciwsze wyjście z sytuacji.
[#43] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@gorzyga, post #42

moim zdaniem powinien on dostać zwrot gotówki i sprzedawca powinien naprawić sobie tą Amigę (lub zrobić z nią co chce, na przykład sprzedać jako uszkodzoną). Dla mnie to by było najuczciwsze wyjście z sytuacji.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. OK
[#44] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #32

Sprawa z obrazem wygląda tak, że jak nie było podłączonej myszki, momentami był ok. Zakłócenia pojawiały się po jej podłączeniu i największe przy ruchach. Dlatego wierzę, że mogłeś trafić akurat na "dobry moment". Natomiast płyta jest w stanie opłakanym i pisanie o takim sprzęcie "super stan" nie jest uczciwe. Nie jestem osobą konfliktową, zawsze jakoś udaje mi się dogadać. Pytałem kilka razy czy mogę oddać komputer bo nie działa - bez rezultatu. Jaki miałem wystawić komentarz, pozytywny ?.

Szukam obecnie osoby, która naprawi mi tą płytę, jeśli znajdę i uda się ją naprawić, to porozmawiamy o zwrotach i anulowaniu komentarzy.
[#45] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #44

w obronie kupujacego
sprawa wyglada tak

pisalem w sprawie amigi 3k do higenda odpowiedz dostalem taka .


witam,

fotek nie robię, koło baterii jest czysto - bateria dawno wyjęta

Wiadomość od: xxxxxx (0) , wysłana z komputera o numerze IP: xxxxxxxxxx
Strona z przedmiotem: AMIGA 3000 - sprawna - w super stanie
Treść wiadomości

Poprosze fotki , dokladnie fotki wnetrza karty procesorowej romu okolic baterii


W ciągu ostatnich 2 miesięcy:
- nie kupiłeś żadnego przedmiotu od autora wiadomości
- nie sprzedałeś żadnego przedmiotu autorowi wiadomości
- nie licytujesz w żadnej aukcji autora wiadomości
- autor wiadomości nie licytuje w żadnej z Twoich aukcji

Przypominamy, że wysyłanie spamu (niechcianych e-maili o komercyjnym charakterze) oraz udział w transakcji kupna/sprzedaży przedmiotu poza Allegro ("poza aukcją") jest niezgodne z naszymi zasadami ( Regulamin )
Transakcje "poza aukcją" nie są bezpieczne i nie dają możliwości wystawienia komentarza kontrahentowi oraz skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.
Pozdrawiamy,
Zespół Allegro
Kontakt z obsługą Użytkowników
Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, 60-324 Poznań, przy ul. Marcelińskiej 90, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000268796, o kapitale zakładowym w wysokości 33 474 500 zł, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 527-25-25-995


--
MCAR Przemyslaw Mikosz
www.mcar.pl

******dziekuje pozdrawiam prosze adnima o skasowanie mojego konta z tego forum PPA********

podsumowujac bylem nia zainteresowany fotek wnetrza po prosbie nie dostalem
ewidetne ukrywanie WADY



Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 17:02:55 przez Jednorazowo
[#46] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@Jednorazowo, post #45

łojezu, jaka masakra. ale dzięki za reklamę stronki :)

a ja się nie poczuwam. Ami była sprawna. Nie chciałem źle.
dlaczego mam przyjmować zwrot?

jak mogę ukrywać wadę o której bladego pojecia nie mam?
[#47] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #44

podłączałem myszkę i było OK.
[#48] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #46

Napisałeś również "gdyby ktoś poprosił o zdjęcie - to bym wysłał". Koło baterii jest czysto ? ... wiarygodność - bez komentarza.

Dlaczego przyjmować zwrot ?, bo to kupno na odległość i nie ma możliwości fizycznie sprawdzić sprzętu. Nie na darmo nad firmami czuwa prawo, które pozwala w ciągu 10 dni zwrócić towar. Ja bym to zrobił gdybym mógł.
[#49] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #48

na pierwszy rzut oka (pobieżny) - koło baterii nic nie zauważyłem. Już pisałem, że nie sprawdzałem tego dokładnie (pośpiech) - po prostu widzę, że nie ma baterii no to co mam sprawdzać jeśli ami działa OK?
owszem z bliska i w powiększeniu widać masakrę, ale Twoje zarzuty były do migotania ekranu, a nie do wylania elektrolitu. Poza tym pogorszyłeś sprawę próbując "naprawiać" co nawet w przypadku firm oznacza iż zwrotu przyjąc nie mogą (przy zakupie przez internet możliwy jest zwrot towaru w stanie NIE ZMIENIONYM). I tyle.
Miałem podobną przygodą jak sprzedawałem macbooka - kobieta mi zadzwoniła po tygodniu(!), że kabelek od zasilacza urwany i próbowała lutować ale nie działał, więc zażądała(?) nowego zasilacza. Nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać - dokładnie pamiętałem jak pakowałem ów zasilaczi też był OK.
Kurde każdemu polecam odbiór osobisty (jeśli to możliwe) żeby właśnie nie było potem takich sytuacji.
[#50] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #46

Rozumiem, że w wypadku takiego komputera ktoś może nie chcieć dać gwarancji na sprzęt - sam bym się tego bał. Jednak w takim wypadku na barki sprzedającego spada dokładne i rzetelne sprawdzenie sprzętu wraz z oględzinami wnętrza.

Moim zdaniem powinieneś przyjąć zwrot, gdyż usterka płyty nie wystąpiła na skutek niewłaściwego używania komputera przez kupującego, nie wystąpiła ona na skutek zalania, podpalenia, odwrotnego podłączenia zasilania, itp. Po płycie jednoznacznie widać, że kwas wylał się dawno, jeszcze przed tym jak kupiec otrzymał Amigę. Twoim niedopatrzeniem (ciągle staram się wierzyć, że nie specjalnym) było to, że nie obejrzałeś dokładnie płyty i nie umieściłeś jej zdjęć.

Takie jest moje zdanie - ja na miejscu kupującego także czułbym się oszukany.
[#51] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #49

Powtórzę się z wcześniejszego posta, najpierw kilka razy pytałem o zwrot - bez odpowiedzi. Opisałem co się dokładnie dzieje i jak. Otworzyłem sprzęt gdyż sam highend mi to zalecił i jeszcze dopytywał czy sobie poradzę, a teraz mówi że jak sam coś próbowałem zrobić to zepsułem. Widzę, że nie pomyliłem się specjalnie co do tej osoby. Nie wiem czemu w ogóle się tym zająłem i teraz szukam jakiegoś serwisu do naprawy. Wadliwy towar powinien zostać zwrócony, a pieniądze oddane. To zwykłe oszustwo, tak ja to widzę.
[#52] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@gorzyga, post #50

Idąc tym tokiem rozumowania:
- równie dobrze mogę zwrócić płytę firmie Commodore (commodore usa?) - ponieważ jest towar niezgodny z umową (bateria wylewa i uszkadza płytę) i zażądać wymiany na nową.

Bo to tak jakbym ja był winny tego, że wylana bateria uszkodziła płytę. Co miałem dokładnie opisywać i sprawdzać jeśli ZAKŁÓCEŃ OBRAZU NIE BYŁO ? Jakby były to bym to napisał w aukcji.
[#53] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #51

OK, skoro tak to cofam swoją propozycję. Sorry - no bonus.
[#54] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #53

Bonus ?, udowodniłem w postach wyżej, że kłamiesz w żywe oczy, sprzedajesz uszkodzony towar i jeszcze dajesz linki na ebay na zasadzie "wtopiłeś Panie to se kup gdzie indziej". Bonus ?, za co ?, za to że mnie oszukałeś ?, trochę godności. Mam już swoje lata i sporo w życiu widziałem, ale jak ktoś mi robi łaskę za oszustwo, to mnie krew zalewa. Masz i ciesz się moimi pieniędzmi ... na zdrowie.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 18:04:26 przez 3k_AMIfan

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 18:04:54 przez 3k_AMIfan
[#55] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #54

i co - będziemy się licytowac tym kto ma ile lat na karku?
pomawiasz mnie człowieku o oszustwo, kiedy ja mam sumienie czyste.
co Ci poradzę, że ten typ sprzętu tak ma - gdybym wiedział to bym napisał.
zaproponowałem dogadanie się w kwestii naprawienia płyty, ale skoro uważasz, że to również jest oszustwo zatem sorry - no bonus.

proponuję wszystkim sprzedającym C= z allegro wysyłać informacje, że są oszustami - szczególnie tym, którzy wystawiają niesprawdzowny sprzęt ("bo nie ma jak podłączyć") itp.

chciałem dobrze - podłączyłem, sprawdziłem, było OK.

Zepsuła się TOBIE i przyjmij to do wiadomości. Być może masz tzw. "zły dotyk" i Cię nie polubiła ta Amiga i gdy ją włączyłeś to sobie padła, eh....
[#56] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #52

Płyta zalana kwasem z baterii lub kondensatorów może działać dobrze i tylko czasami mogą pojawiać się problemy. Może także w ogóle nie działać. Ogólnie jest tak, że z czasem jest coraz gorzej, bo kwas elegancko reaguje z miedzią i powoli wyżera przepusty pomiędzy stronami płyty. 20 minut testów to za mało, żeby wykryć usterkę. Pobieżne spojrzenie na płytę to za mało, żeby stwierdzić, że jest w "bardzo ładnym stanie". Bardzo możliwe, że akurat u Ciebie Amiga działała, co nie zmienia faktu, że także w momencie jak ją sprzedawałeś kwas wyżerał płytę. Ty jesteś winny tylko tego, że Amigi DOKŁADNIE nie sprawdziłeś i napisałeś, że jest sprawna i w bardzo dobrym stanie tylko i wyłącznie po krótkich oględzinach. Owszem, każdemu może się to zdarzyć - coś się robi na szybko, czegoś się nie zauważy - liczy się jednak podejście do kupującego, który w tym wypadku może czuć się oszukany, szczególnie biorąc pod uwagę to co tu piszesz.

"Zepsuła się TOBIE i przyjmij to do wiadomości. Być może masz tzw. "zły dotyk" i Cię nie polubiła ta Amiga i gdy ją włączyłeś to sobie padła, eh...."

Nie zaklinaj rzeczywistości - wyszła od Ciebie uszkodzona - choć działała. Z mojej strony EOT, mam już wyrobione zdanie o Tobie jako sprzedawcy...

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 18:14:42 przez gorzyga
[#57] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #55

Tak, elektrolit też się wylał mnie, a Ty do ludzi z Allegro pisałeś, że obok baterii jest cacy i czyściutko, ale zdjęć nie robię choć niby robię. I kto tu oszukuje ?
[#58] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@gorzyga, post #56

ale ja nie jestem wróżka, ani nie mam czasu na testy całodobowe. 20 minut powinno wystarczyć.....
co do zdjęć płyty i pytania kogoś na allegro - z mojego pobieżnego obejrzenia płyty zapamietałem, że jest OK - i tyle.
[#59] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #57

a mnie się on wylał? podziękuj producentowi baterii NiCd....
[#60] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@gorzyga, post #33

''Dla nas pozostaje nauczka, żeby przy takich zakupach domagać się zdjęcia płyty głównej w wysokiej rozdzielczości''
Dobre podsumowanie tematu.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 18:16:07 przez mikser
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem