kategoria: A2000/A3000
[#91] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@Blizzard, post #81

poszukam tej aukcji z Austrii (trzymam wszystko wydrukowane co kupiłem).
O ile pamiętam nic tam nie było, że jest coś nie halo.
Pisało, że sama amiga (jednostka centralna), bez monitora, klawiatury i bez myszki.
Poszukam i dam znać.

Jestem okropnym oszustem, złym złym i w ogóle powinienem się wstydzić.... wstydzę się za austriaka zatem. A wszystkie moje pozostałe Amigi mają wylane baterie, zjedzone płyty główne, dziury w obudowie, śmierdzą, są brudne i w ogóle nadają się na śmietnik - w sumie to mogę oddać je za darmo. Ktoś chętny?
[#92] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #88

nie można z powodu ogólnego problemu baterii przekreślać całej reszty.

Można.
Dziwnym trafem wszyscy forumowicze tak myślą.
[#93] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #92

no właśnie. spisek jakiś czy cuś....

luzik - to pakuję manatki i amigi wracają na strych na kolejne X lat....
ja nie mam zamiaru (i nie miałem) robić z tego biznesu. Mam inne źródła dochodów, po prostu stwierdziłem, że sprzedam część kolekcji i tyle.
[#94] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #91

Jestem okropnym oszustem, złym złym i w ogóle powinienem się wstydzić.... wstydzę się za austriaka zatem.

Nie ma takiej potrzeby.
Po prostu jedan na 10-100 deali (w zależności od typu biznesu) nie wychodzi i trzeba to ryzyko wkalkulować w koszty. Biznes to biznes, czasami się traci.

Ot i wszystko.
[#95] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #90

Gdyby to faktycznie były bzdury opisał byś je w aukcji i pokazał na zdjęciach, nie zrobiłeś tego, widać miałeś w tym jakiś interes.
Nie bardzo wyobrażam sobie jak chcesz przywrócić obudowę do oryginalnego stanu, zaproponujesz nabywcy kupić drugą na ebaju ?
Jak decydujesz się zwrócić nabywcy pieniądze i przyjąć komputer to napisz do niego, nie wątpię że po szczęśliwym rozwiązaniu problemów z zakupem związanych nie omieszka tego tu napisać.


Pozdrawiam
[#96] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #94

OK, dobra - zatem dawaj mi kolego tę Ami z powrotem. 1000 PLN nie zbiednieję. OK.

- biorę na siebie to, że sprawdziłem miejsce baterii pobieżnie (zerknąłem tylko)
- biorę na siebie to, że być może źle zapakowałem (i od tego coś się stało)

Jakkolwiek podtrzymuję twierdzenie, że amiga była sprawna (u mnie), działała dobrze, i wizualnie prezentowała się wyśmienicie. Tyle.

Chcę tylko (wszyscy) żebyście wiedzieli, że mam zasady i nie oszukuję ludzi. Nie zamierzałem robić biznesu na Ami, fakt iż ostatnio potrzebowałem gotówki (wesele się szykuje, dziecko jest).... i tyle.

I nie myślcie o mnie jak o oszuście bo mnie to normalnie boli - też mam uczucia.


Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 21:57:27 przez highend
[#97] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@RadoslawF, post #95

nie zrobiłem tego celowo, litości....
dajcie już wszyscy na luz, OK?
[#98] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #96

Dobra decyzja.
Gratutluje!
[#99] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #97

w sumie trochę głupia cała ta sprawa. Gdzie w tym wszystkim duch Amigi?
może nie wiecie, ale jestem tzw. "stara gwardia" i amigi nie traktuję jako "handel na zysk".
nie mogę wystawić faktury VAT na sprzedawaną amige gdyż sprzedaję to prywatnie (śladowe ilości), a nie jako działalność.

Postaram się robić lepsze opisy, zdjęcia itp. - mam nadzieję, że i tak jestem o klasę wyżej niż tzw. "amigi ze śmietnika", czyli takie, że "nie mam sprawdzić jak działa"....
[#100] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #88

Amigi które kupilem od ciebie sa bardzo dobre. Nie mam zastrzezen. A zwlaszcza dodatki do nich- dla kolekcjonera to serio rarytasy
Emaile przytoczylem jako ciekawostke a nie dowód.
No offence z mojej strony.
Wszyscy jednak bedziemy po tym ostrożniejsi.
[#101] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #99

Ja powtórzę swoje zdanie - zawsze się może zdarzyć jakieś przeoczenie, pomyłka itp. Ważne jest tylko potem jak się rozmawia z kupującym, który z moim zdaniem (zgodnym z duchem amigowego friendshipu) ma prawo do zwrotu gotówki. Cieszę się, że sprawa tak zostanie rozwiązana - gdyby od początku tak wyglądałaby Wasza rozmowa, to nawet nikt z forumowiczów by się o niczym nie dowiedział, a i kupujący miałby szacunek do sprzedającego, że potraktował go uczciwie. Myślę, jednak, że przynajmniej na jakiś czas smrodek zostanie...
[#102] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #99

A ja myślę, że po prostu sumienie zaczęło działać...
pewnie z mizernym skutkiem ale zawsze na jakiś czas.

Spytasz dlaczego tak uważam?
Ano dlatego, że przez 3/4 wątku idziesz w zaparte, a gdy ogromna większość wiesza (słusznie) psy na Tobie piszesz "OK, dobra - zatem dawaj mi kolego tę Ami z powrotem. 1000 PLN nie zbiednieję. OK."

Decyzja słuszna ale zbyt późna. Teraz wszystko przeciw Tobie (a miałem kupić cosik od Ciebie).

"Postaram się robić lepsze opisy, zdjęcia itp. - mam nadzieję, że i tak jestem o klasę wyżej niż tzw. "amigi ze śmietnika", czyli takie, że "nie mam sprawdzić jak działa".... " - ja myślę, że po tym wątku nie przebijesz wieczka szamba...

Ot, co...
[#103] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #96

Czytając to co napisałeś mam poczucie, że cała sprawa zmierza do rozsądnego zakończenia. Cieszy mnie fakt, że My jako amigowa społeczność na PPA mamy jednak wpływ na negatywne w naszej ocenie zachowania. Brawo dla Ciebie za przemyślenie sprawy i podjęcie takiej właśnie decyzji. Kupujący z całą pewnością ucieszy się z takiego obrotu sprawy, a być może w zamian tej A3000 (którą zwróci), weźmie jakąś inną Amigę - sprawną. OK
[#104] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@Tom Rain, post #102

chłopie, ale nie robisz mi łaski, że "coś chciałeś kupić ode mnie" :)
Nie kupuj! :)

moje sumienie od początku było czyste - i nadal podtrzymuję to co pisałem.
opis był zgodny z rzeczywistością, popełniłem natomiast parę błędów, ale nie zrobiłem tego celowo... ot zwykłe przeoczenie, może z braku czasu. Ja czasami nie mam kiedy obiadu zjeść, kawy wypić - po prostu czasem mam taki "zajob", ze nie ma kiedy. Ale nieważne. Mam nadzieję, że każdy będzie zadowolony.
Czy za późno czy nie - whatever.

Nie zmuszam nikogo (ani nawet nie namawiam) do kupowania czegokolwiek ode mnie. Wolna wola.
[#105] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@gorzyga, post #101

trudno. Mój pech. Pewnie masz rację. W ogóle odnoszę wrażenie, że jesteś rozsądną osobą - ważysz słowa i piszesz mądrze i na temat (vide wyjaśnienia jak mogło dojść do uszkodzenia).
Ja jestem trochu porywczy, kierują mną emocje i pewnie dlatego wychodzi tak jak wyszło.
Potem na spokojnie mi przechodzi.
Jestem chyba osobą budzącą skrajne emocje. Jedni mnie kochają inni nienawidzą. I co tu poradzić - nie da się dogodzić wszystkim - trzeba tez patrzeć na siebie.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 22:31:35 przez highend
[#106] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #105

No to proponuję najpierw kurację odstresowującą a potem pisanie kilku postów pod sobą...

Tak, masz rację, ja Ci łaski nie robię że coś kupię, ale zawsze wszystko to co poruszasz świadczy o Tobie - i tu miej mniemanie - głównie o sobie.
Masz wiele fajnych sprzętów, więc wiesz co sprzedajesz... Po co szopkę urządzasz, jesteś butny i zarozumiały, a na koniec wycofujesz się?
Ja bym na miejscu kupującego nie oddał tego sprzętu i dalej szerzył opinię o Tobie jako o "nieuczciwym" sprzedającym...

A jeszcze zrobiłbym bym zrzutę na kupującego (by odzyskał chociaż część kasiory) i by nie miał jakiejś fobii do czysto amigowego towarzystwa.

A brakiem czasu to się ponoć Hitler wypierał...

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 22:36:48 przez Tom Rain
[#107] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@Tom Rain, post #106

no to pojechałeś z tym Adolfem....
kiedyś wiele osób mnie prosiło o zdjęcia A4000... a ja ich nie zrobiłem z .. braku czasu.
a przecież to w moim interesie było żeby je sprzedać. Mam tak z wieloma rzeczami. Leżą z braku czasu zajęcia się nimi w sposób profesjonalny, bo inaczej nie lubię tego robić. Jestem zdania że jak coś robić to z głową.

A może już zapomnieli? Kiedy wreszcie ruszyłem 4 litery i coś chciałem zrobić to zaś nie wyszło. Fakt, że z jedną sztuką - natomiast sprzedałem z powodzeniem:
A1500 + A3000 (poza allegro) - klient zadowolony
A4000 poza allegro - klient zadowolony
A1500 (druga sztuka) przez allegro - patrz komentarz na moim koncie
i czeka jeszcze masa sprzętu, z którą teraz nie wiem co zrobić. Pewne osoby z tego forum skutecznie zniechęcają, komentując ceny, wyzywając od "złomów" itp. Ja proponuję takich ludzi po prostu banować.
Jak trzeba będzie to proszę i mnie zbanować.
Cóż, najwyżej będę kimś kontrowersyjnym. Ale do oszustów proszę mnie nie porównywać. Z cwaniakami z allegro chętnymi na łatwą kasę, wyłudzającymi kasę... o co to to nie - z nimi nie mam nic wspólnego
[#108] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #29

Wracając do tematu..

Sorki że nie dostałeś ode mnie odpowiedzi ale Twoja poczta odrzuciła 3 maile ode mnie. Dlatego napisz mi proszę w mailu swój numer telefonu, zdzwonimy się i dogadamy w sprawie naprawy tej płyty jeśli nadal jesteś zainteresowany.
[#109] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #107

Ale tu tylko chodzi o rzetelne podejście to tematu sprzedaży leciwych sprzętów, które cierpią na mniej lub bardziej znane dolegliwości - od tego przecież się zaczęło.
Nikt tu nikogo nie zniechęca do wystawiania. NAJWAŻNIEJSZE że kupujący ma możliwość odzyskania pieniędzy, że TY wreszcie (po wieeeelu postach) uznałeś swój błąd w postaci niewłaściwego opisu aukcji i wszystko.
Nie ma co rozwodzić się dalej i napierać na siebie bo to do niczego nie prowadzi OK

Jak to mówił klasyk: alleluja i do przodu :)
[#110] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@altcomputing, post #108

dubel

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 08:16:45 przez Tom Rain
[#111] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@altcomputing, post #108

Komputer odsyłam sprzedającemu, więc sprawa naprawy już nieaktualna. Dziękuję za chęć pomocy.
[#112] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@altcomputing, post #108

teraz to ja jestem zainteresowany naprawą tej płyty - gdzie mam ją wysłać?
napisałem kupującemu Amigę żeby może od razu ją do Ciebie wysłał - po co ma iść do mnie, a potem do Ciebie? Daj znać. Na priva też może być.
[#113] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #112

Poszedł priv.
[#114] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@altcomputing, post #113

Dajcie znać czy udało się naprawić, oby
[#115] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@Hellena, post #114

Oczywiście, dam znać jak się sprawy potoczyły. Obecnie komputer czeka już na kuriera. Komputer podłączyłem przed wsadzeniem do kartonu i o dziwo nastąpiła poprawa, a mianowicie działa z zakłóceniami obrazu, a nie resetuje się już. Oddaje go więc dokładnie w takim stanie jak go dostałem, nie licząc usunięcia kurzu i zabrudzeń od kleju gdzieniegdzie. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc z tą sprawą.
[#116] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #115

OK, czekam zatem na paczkę, potem podzielę się informacjami z Wami na forum :)
[#117] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@altcomputing, post #116

Kurier już u mnie był i zabrał paczkę, wysłałem do Ciebie maila z linkiem do śledzenia przesyłki (tym razem z innego konta pocztowego).
[#118] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@altcomputing, post #116

Ja również czekam :)
uff, i teraz dostaję maile w stylu (zapytanie o wystawioną Amigę 1500):

"
czesc jestem wstepnie zaintertesowany
ale czytalem watek na PPA
czy Amiga na pewno jest sprawana ????
"

No to zostaje teraz to ALE. No cóż - przykro mi. W przypadku A1500 na allegro to jej stan = dziewica ;)
[#119] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #118

Polak mądry po szkodzie:)
[#120] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #118

No tak, teraz będziesz się tłumaczył, tylko zauważ, że sam ostatnio kierowałeś ludzi na PPA - "mniej niż zeeeroooooo..."...

Czasem wstrzemięźliwość popłaca ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem