kategoria: A2000/A3000
[#61] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #58

Nie trzeba być wróżką aby widzieć jak wygląda płyta, zobacz sobie zdjęcie, które zamieściłem i powiedz, że ten sprzęt to "super stan".
[#62] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #59

Wylał się tobie lub twojemu poprzednikowi a ty pomimo to napisałeś w tytule aukcji "AMIGA 3000 - sprawna - w super stanie", teraz jak rozumiem udowodnisz że elektrolit zżerający ścieżki to też super stan.
A zwrot "cała Amiga jest w bardzo ładnym stanie." co oznacza ?


Pozdrawiam
[#63] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #34

Kupujący dostał z powrotem pieniądze a ja uszkodzoną kartę.

Oj mało takich ludzi, oj mało... pokłony
[#64] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #61

"super stan" - odnosiło się do wyglądu zewnętrznego, brak żółci, brak rys... no i to, że jest (była?) sprawna.
podobnie wygląda A1500 na innej mojej aukcji. Tylko, że tam już porobiłem fotki płyty żeby nie było.

cóż - mleko (a raczej elektrolit) się rozlało i pewnie jest tak jak pisze Gorzyga. Ale ja tego nie mogłem wiedzieć.

a tak serio - daj płytę do naprawy, skoro Ami działała to może nie trzeba tam wiele porobić przy niej. Ochłoń troszkę bo uwierz, że nikt nie chciał źle. I potem wrócimy do sprawy. OK?
Jak znajdziesz dobry serwis - może podziel się, gdyż sam mam A4000 do naprawy (przerwane ścieżki), a wolę to dać komuś "amigowemu" niż dowolnemu serwisowi elektronicznemu.

I może jeszcze do wszystkich: pomyślcie czy będąc na moim miejscu ryzykowalibyście swoją reputację, wysyłając komuś uszkodzoną Amigę. Mając na uwadze wielkość amiświatka w PL i wynikające z tego konsekwencję

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 18:25:12 przez highend
[#65] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #64

Teraz tak twierdzisz ale dla czytającego opis aukcji oznaczało to również super stan techniczny.
Jak kupujący ma znajomego prawnika to możesz się zdziwić, naprawi płytę a tobie wystawi rachunek, powód to niezgodność towaru z opisem. A pchnąć sprawę do eSądu nie jest jakimś specjalnym problemem.


Pozdrawiam
[#66] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #64

To jest dziwne co piszesz. Bo czytając ten wątek dobrze wiesz jak wygląda wylana bateria oraz jakie są tego konsekwencje. A tu się dziwnie się wypierasz że nie przyglądałem się ? Wybacz ale widać z kilometra że elektrolit wylał. To nie jest jakieś drobna kropka tylko ewidentna zieleń. Sam też miałem problemy z kupującymi. Zawsze zwracałem kasę ew. wymieniałem przedmiot. Po prostu się wymigujesz od odpowiedzialności a twoje posty w innych wątkach świadczyły o tobie jak najlepiej. I proszę.

Amigę sam zepsuł dociskając DENISE. Dobre usprawiedliwienie.


Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 19:42:39 przez Dark_luke
[#67] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@Dark_luke, post #66

wiem jak wygląda wylana bateria :)
ale co poradzę, że akurat tej ami się dokładnie nie przyglądałem sugerując się iż ktoś wcześniej wyjął baterię.... odpowiadając innym na pytania powiedziałem że tam jest czysto bo byłem o tym przekonany.... głupio trochę, ale taka naiwna prawda.
Mówienie, ze to widać na kilometr jest nieporozumieniem - każdy może inaczej widzieć, mam napisać, że mam dużą wadę wzroku i widzę gorzej? nie będę się nad sobą użalał.
Zaproponowałem rozwiązanie kupującemu, on zdenerwowany, ale ja też zdenerwowany. Poczekam na wiadomość od niego. Jak nie znajdzie serwisu to może ja wcześniej znajdę i sprawa się rozwiąże.
[#68] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #67

Jak nie znajdzie serwisu to może ja wcześniej znajdę i sprawa się rozwiąże.

Sugerowałbym zwrot pieniędzy i zwrot sprzętu. Szybkie i bezproblemowe załatwienie tematu. Jak naprawisz - a może to potrwać ładnych parę miesięcy - możesz znowu wystawić na sprzedaż. Albo po prostu sprzedać jako niesprawną.
Ale ok - to Wasze sprawy, nie wnikam.
[#69] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #68

Patrz pan, a ja się swego czasu nad tą Ami zastanawiałem, ale cena była zbyt wysoka jak dla mnie za ten konfig - poza tym pomimo mojej prośby na PPA (na którą nawet sprzedawca odpowiedział pozytywnie na forum) o uaktualnienie opisu podzespołów, taka informacja na aukcji się nie pojawiła. Choć inna sprzedawana (przez tę samą osobę) w tym czasie A3000D posiadała bardzo szczegółowy opis.

Oglądając przedstawione zdjęcia, nawet nie robiąc zbliżenia, stan w jakim znajdują się okolice baterii wydaje się być zły. I bardziej w tej sytuacji wierzę kupcowi, niż sprzedawcy.

Teraz się cieszę, że się nie zdecydowałem. Ale swoją droga sam nieco wtopiłem, bo kupiłem na ebayu A3000D, którą jak się okazało Niemiec w garażu trzymał i bateria (wylana już) jeszcze była na miejscu. Pierwsze co to została usunięta, ale kwasiora sporo było dookoła. Płyta pojechała do czyszczenia i na wymianę kondensatorów. Na szczęście Amiga jeszcze się odpalała poprawnie.

A do czego zmierzam. Ja z elektroniką na bakier jestem, ale o elektrolicie się już naczytałem. Niejedną Amigę miałem i nie wierzę, że ktoś, kto kolekcjonuje/kolekcjonował Amigi ( i pokazuje/opisuje publicznie jakie ma obfite zbiory), takiej podstawowej wiedzy nie posiadał (bo to bardzo niebezpieczne dla drogiego bądź co bądź sprzętu). Poza tym po otwarciu mojej Amigi 3k od razu wiedziałem, że sytuacja nie jest ciekawa - co potwierdziła wnikliwsza analiza. Po prostu tego paskudnego nalotu nie da się nie zauważyć, a jeżeli się gdzieś pojawi to można się domyśleć, że będzie go więcej.

Wczytałem się również w treść ogłoszenia tej Amigi i określenie "Panel przedni jest bialutki i cała Amiga jest w bardzo ładnym stanie." sugeruje jak dla mnie, że wszystkie elementy komputera nie budzą wątpliwości. Nie tylko obudowa.

Jak ktoś wcześniej napisał "kwas/mleko już się wylał(o)", a w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach. Dobrze jeżeli obie strony dojdą do porozumienia, ale myślę, że Ci z Nas, którzy się z tą dyskusją zapoznali, będą zdecydowanie ostrożniej podchodzić do super wycackanych (wybielanych?) Amig ze zbiorów trzymanych na strychu, jakie pojawiają się w sprzedaży.

I rozumiem, że bolesnym jest jak się bierze kompa na mały handelek, z myślą, żeby jakąś kasę zarobić - a on okazuje się padłem. Jednak pozbycie się go z premedytacją i umycie później rąk, to dla mnie - delikatnie mówiąc - nieładne zachowanie. Pozwalając sobie na coś takiego, traci się reputację, której odzyskanie później może nie być możliwe.
[#70] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@ITU, post #69

krótkie pytanie: co byś zrobił z tą A3000D z Niemiec jeśli po włączeniu miałbyś zakłócenia obrazu, a potem już całkiem by padła - zwróciłbyś Niemcowi? Napisz.

Skoro mi nie wierzycie - trudno. Mój błąd, że nie sprawdziłem płyty dokładnie, tylko pobieznie - wszystko z braku czasu :(
Nie miałbym zamiaru tracić reputacji przez takie coś. Klient który kupił jeszcze zbijał cenę.... poszedłem mu na rękę.

Nadal nie wiem ile kosztuje naprawa takiej płyty i dlaczego może to potrwać kilka(?) miesięcy.....
[#71] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@Dark_luke, post #66

jeszcze weź pod uwagę, że wiem jak wygląda wylana bateria.... jesli ona jest na płycie.
W sprzedawanej A3000 baterii nie było. Dlatego zerknąłem, że jej nie ma i to wszystko.
można to rozumieć tak, że zaufałem komuś kto tą baterię zdemontował, że zrobił to dobrze i wyczyścił ewentualny syf. Jak widać się myliłem i trudno wam w to uwierzyć, ale niestety taka prawda.
[#72] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #64

Świetnie, czyli teraz mam chodzić po ludziach i prosić, aby ktoś łaskawie przyjął ten sprzęt do naprawy. Nawet jeśli się to uda (i z pewnością dużo zapłacę) nie jest powiedziane, że za tydzień kwas nie przeżre kolejnej ścieżki i będzie to samo. To ma być rozwiązanie ?. Kupowałem i zapłaciłem dużo pieniędzy za sprawny komputer w super stanie, a on taki nie jest, nie ma co do tego wątpliwości. Wszelkie wyjaśnienia nie mają w związku z tym racji bytu.

Tłumaczenie, że w opisie chodziło o obudowę to kolejny żart. Pewnie jak samochód ma opis super stan to chodzi o karoserie. Nawiasem mówiąc obudowie też daleko do świetności. Była chałupniczo przerabiana – wywiercono z boku (lewego) dwa duże otwory na wentylatory (nie widać tego na zdjęciach aukcji, nie ma też w opisie). Dioda stacji dysków była wyciągana i w jej okolicy jest sporo rys, a klapka na montaż 2 stacji jest upaćkana jakimś klejem. Wewnątrz cała Amiga poobklejana jakąś gąbką, upaćkana klejami gdzie się da, a przycisk stacji dysków wypada ....

Dodatkowo dostałem odwetowego negatywa na Allegro, nie mówiąc o straconych nerwach i czasie. Dla mnie jedynym uczciwym wyjściem z tej sytuacji jest zwrot sprzętu i oddanie pieniędzy. Oczywiście, że mógłbym dochodzić swoich praw w sądzie, bo aukcja Allegro to zawarcie umowy kupna-sprzedaży, a opis mija się z zupełnie z prawdą. Pomyślę jeszcze co z tym zrobić. Najprawdopodobniej jednak wystawię Amigę jako niesprawną na Allego i spróbuję odzyskać, choć część kwoty jaką zapłaciłem.
[#73] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #72

Żeby Cię pocieszyć jutro obejrzysz w tv reklame allegro na temat tego jakie zakupy na allegro są fajne. Niestety wszyscy pracownicy allegro mają gdzieś takie sytuacje.
[#74] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #72

Niestety naprawa takiej usterki jest dość żmudna i pracochłonna. Wypadało by wymienić podstawki pod Denise i Agnusem. Całą płytę porządnie wyszorować i to kilka razy (najlepiej było by ją wykąpać w wannie ultradźwiękowej...). Potem trzeba by było przejrzeć wszystkie przelotki i w te, które są choć trochę "nadgnite" trzeba było by wsadzić cienkie druciki i przylutować je z obu stron płyty (oczywiście wcześniej czyszcząc to miejsce). Aby to porządnie zrobić, trzeba by pewnie powylutowywać trochę tych mniejszych scalaków, aby zajrzeć pod nie. Ryzyko całej operacji jest spore, a na końcu i tak nie wiadomo czy wszystko by działało jak trzeba. Ja niestety nie mam czasu na taką zabawę, jakby coś takiego spotkało moją Amigę to pewnie ładnych parę tygodni musiałbym to robić "po godzinach".
[#75] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #72

Może dla Ciebie mój opis to żart, ale ja wystawilem na Allegro sprawny komputer
Jeśli coś miała w środku (klej, wentylatory) to wybacZ, ale nie mam pojęcia co kto z nią robił przez ostatnie 20 lat.
Nie chciałem złe i nie miałem zamiaru nikogo oszukiwać. Amige kupiłem około roku temu na ebayu w Austrii i odebralem w Wiedniu osobiście. Od tamtej pory leżała sobie u mnie i wynika z tego, ze kwas ja zjadal już długo...

Jak mam przyjąć zwrot sprzętu, który działał dobrze, a teraz jest padaka?

Zapewne takie sytuacje jak ta bedą miały zawsze miejsce przy tego typu sprzęcie....

Druga a3000 która sprzedawalem w tym samym czasie była wizualnie w gorszym stanie. Rozwazalem nawet wymianę panela prZedniego z tej co kupiles. Tamta miała baterie i nie usunalem jej tylko poinformowalem kupującego żeby to zrobił.

Szukasz teraz dziury w całym.
[#76] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #75

To że wystawiłeś sprawną jest oczywiste, czy sprawną do końca już nie bardzo.
Straciłeś wiarygodność i to bardzo, bo skoro "super stan" samej tylko obudowy jak nieporadnie teraz się wykręcasz to dlaczego obudowa ma wywiercone otwory na wentylatory i dlaczego nie widać tego na zdjęciach ani nie ma w opisie ?
I przypomnę jeszcze "cała Amiga jest w bardzo ładnym stanie." czy taki zwrot oznacza że w obudowie mogą być wywiercone przez kogoś kiedyś otwory na wentylatory ?
Lepiej zwróć kupującemu pieniądze, opis był niezgodny ze stanem faktycznym więc ma do tego prawo, nie zwrócisz zostaniesz uznany za oszusta, tysiąc złotych jest dla ciebie tego wart ?


Pozdrawiam
[#77] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #75

Dziwnym trafem ten sprawny i działający komputer uległ absolutnemu zniszczeniu w jeden dzień – podczas wysyłki do mnie. Może nie chciałeś źle, ale tak się stało. Jak ktoś napisał wcześniej, trzeba brać odpowiedzialność za to co się sprzedaje, a nie pozbyć towaru i umyć ręce. Nie każdy tak umie. Czuje się oszukany i pewnie kiedyś do Ciebie dotrze, że zrobiłeś mi krzywdę. Jest mi zwyczajnie przykro, bo chciałem sprawić sobie radość i przejść kilka gier, w które nie grałem od lat. Mam za to w domu niedziałający złom i znacznie chudszy portfel. Trudno, dla mnie temat jest zamknięty.
[#78] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #77

Nie masz znajomego prawnika ?
Przy pomocy opisu aukcji, maili jakie wymieniliście oraz wypowiedzi sprzedającego w tym wątku powinieneś doprowadzić do wygranej w esądzie. Jak wygrasz to allegro usunie nega odwetowego a wystawiony przez ciebie zostanie co zdaje się bardzo boli sprzedającego.


Pozdrawiam
[#79] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@RadoslawF, post #78

Komputer był sprzedawany z konta firmowego czyli kupującemu przysługuje możliwość zwrotu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, mam rację?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 10:55:53 przez mikser
[#80] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@mikser, post #79

Tak masz rację.
[#81] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #75

Highend pozwól że przyłączę się do wątku.
Trochę Amig na allegro sprzedajesz i ciężko w to uwierzyć że nie potrafisz dojrzeć śladów po wylaniu baterii na płycie głównej.
Jestem Ciekaw jaki był opis aukcji na której Ty kupiłeś ten komputer w Austrii.... czy sprzedający nie napisał przypadkiem że sprzęt jest wiekowy, po naprawach i nie daje żadnych gwarancji na niego?
Jeśli sam kupiłeś "na ryzyko" a potem ty sprzedając piszesz że jest wszystko super i ok to znaczy że wziąłeś ryzyko na siebie i powinieneś teraz tym bardziej przyjąć zwrot towaru.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 12:06:10 przez Blizzard
[#82] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@highend, post #70

W aukcji, gdzie kupiłem Amigę nie było mowy o tym, że jest w super stanie. Napisane było, że działa (TUTAJ LINK DO AUKCJI), żadnych zapewnień, że jest w super stanie. Po dotarciu na miejsce działa. Gdyby tak nie było, a Amiga nie miała by widocznych uszkodzeń powstałych w transporcie, to wówczas oczywiście, że kontaktowałbym się ze sprzedawcą i podjął kroki, aby odzyskać pieniądze.
[#83] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@mikser, post #79

Konto firmowe zauważyłem od razu, nawet zapytałem w jednym z pierwszych maili czy mógłbym otrzymać fakturę VAT - pozostało to bez odpowiedzi.

Prawnika znam, jednak nie pracuje on za darmo. Rozmawiałem już z jedną osobą i poleciła mi ona zwrócić się do Allegro i skorzystać z programu ochrony kupujących. Można tam odzyskać 50% wartości, jeśli towar był rażąco niezgodny z opisem. Problem w tym, że trzeba zgłosić sprawę na Policję, a tego mimo wszystko bym wolał uniknąć. Ruszenie biurokratycznej machiny to ostateczność, gdyż najchętniej wolałbym już zapomnieć o tej sprawie. Liczę, że może jednak sprzedawca się otrząśnie i przyjmie zwrot.
[#84] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@3k_AMIfan, post #83

Normalny człowiek zwrot by przyjął, oszust na co dzień oszukujący innych będzie twierdził że jest w porządku a fragmenty opisu twierdzące że sprzęt jest w super stanie to tylko takie ozdobniki nie mające wpływu na stan faktyczny sprzedawanego towaru.
Bo chyba nie będzie się upierał że dotyczyły obudowy która okazała się dziurawa w miejscach nie widocznych na załączonych fotografiach.


Pozdrawiam
[#85] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@RadoslawF, post #84

Wyjeżdża człowiek na jakiś czas -wraca a tu takie kwiatki....

Jakiś czas temu to ja kupiłem A3000 od Highenda (tą nieźle wyposażoną) i jestem z niej bardzo zadowolony,

@Highend
Jednak to co tu widzę mocno mnie rozczarowuje. Wybacz, ale nie interesują mnie już pozostałe Twoje komputerki o których rozmawialiśmy...

@All
Natomiast pikanterii do całej sprawy z bateriami i A3000 dodaje fakt że kilka razy kolega Highend w korespondencji w emailach do mnie proponował/przypominał abym zawczasu wyrwał baterie ze swojej A3000 - jakby coś przeczuwał... Stąd wcześniej moje pytanie o to gdzie ta bateria jest nie skojarzyłem jednak na początku tego wątku ż Amigami Highenda.
[#86] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@carrion, post #85

@All
Natomiast pikanterii do całej sprawy z bateriami i A3000 dodaje fakt że kilka razy kolega Highend w korespondencji w emailach do mnie proponował/przypominał abym zawczasu wyrwał baterie ze swojej A3000 - jakby coś przeczuwał... Stąd wcześniej moje pytanie o to gdzie ta bateria jest nie skojarzyłem jednak na początku tego wątku ż Amigami Highenda.


Środowisko jak widać małe i smród się szyyyyybko roznosi...
Co @highend z tym zrobisz Twoja sprawa. Ale jak nie załatwisz po męsku tej sprawy nie masz co liczyć na krociowe zyski w Polsce.
Ja wiem co bym zrobił.
[#87] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #86

Fascynująca historia. Swoją drogą, niezła przestroga i dla kupujących i dla chcących zarobić. siedzi, pije i chrupki
[#88] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@carrion, post #85

mylisz się kolego, nic nie sugerowałem. Napisałem Ci jedynie żebyś wyciął baterię z Ami, którą Ci sprzedałem - jak widzisz nie zrobiłem tego wcześniej.

Nie zmuszam Cię do kupowania pozostałych komputerów - allegro jest otwarte, ale ludzie - nie można z powodu ogólnego problemu baterii przekreślać całej reszty.
To była jedna z 1-szych Ami jakie wystawiałem (na równo z tą drugą A3000) i serio takie "pierwsze kroki".
I tak kupiłes oba sprzęty okazyjnie i raczej myślę nie masz mi nic do zarzucenia? Zawsze mozesz zwrócić. Przyjmę zwrot jeśli sprzęt będzie taki jakim go wysłałem jeśli Ci nie pasują. Nie ma problemu.
No taaak... ale przecież jesteś bardzo zadowolony. No niemożliwe. Kupiłeś Amigę od "oszusta' i jesteś zadowolony? Dawaj mi tu ją z powrotem !!! zrobimy fotki jak działa, potem polejemy kwasem i komuś wyślemy... a co? przecież tak robię wg was?

Co mam mieć sobie do zarzucenia? Jeśli sprzedaję coś co działa, a potem nie działa. Nie wymagajcie cudów od 20letnich sprzętów tym bardziej jeśli winna jest wylana bateria.

Ja z kolei widzę tutaj jakieś mega zaślepienie i atak na moją osobę - niestety prawda jest taka jaką napisałem, i nawet jeśli mi nie wierzycie - trudno.

Myślę, że zaoferowanie pomocy w naprawie płyty A3000 (finansowej) jest wystarczającym zadośćuczynieniem dla kupującego, który po prostu miał pecha - ale ja zaręczam, że nie zrobiłem tego celowo. bez sensu ta cała dyskusja.


Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 21:44:22 przez highend
[#89] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@stachu100, post #86

gdyby przedmówca dokładnie sprawdził co mu napisałem w mailach to by tak nie napisał.
Podobnie jak ja pobieżnie spojrzałem na A3000 i jej brak baterii, tak kolega pobieżnie czyta maile.
Napisałem mu, żeby wyjął baterię cytuję:

"jak A3000? pamietaj żeby z niej usunąć baterię..... "

gdyby każdy z was czytał uważnie to pisałem, że usuwam baterię z każdej ami.
a z tej a3000 nie usunąłem więc napisałem kupującemu żeby to zrobił.

Nic do jasnej cholery nie przeczuwałem.... Żal.pl - dyskusja bez sensu. Z mojej strony EOT.
Myślcie sobie co chcecie. Ja mam czyste sumienie. Bez kwasu.
[#90] Re: Zakłócenia obrazu w A3000

@RadoslawF, post #84

sprzęt jest wizualnie w super stanie jak na 20 letni komputer.
rzeczowe "dziury, klej" - nie wiem co jeszcze... to bzdury.
Owszem ktoś z boku obudowy zrobił otwory na wentylatory, ale zrobił to profesjonalnie (ładnie wygląda) - nie widzę problemu żeby tego nie przywrócić do oryginalnego stanu - jeśli ktos chce, tylko po co - skoro to poprawia obieg powietrza w środku.

Jeśli ta amiga wizualnie była w brzydkim stanie to cofam to co napisałem i biorę ją z powrotem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem