kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF, Mediator, Minimig, NatAmi, Programy, Sprzęt
[#121] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@glichtanski, post #120

Juz dziala :)
[#122] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Voyox, post #118


Command center ;) - w zasadzie wszystko widać... A3000 z M1438S i CD-ROMem Toshiba, ulubiony Joy (używany przeważnie do Chaos Engine), pod biurkiem mini G4 (z zarejestrowanym MOSem ale na razie śmiga na nim Linux PPC jako serwer), kawałek monitora CRT z prawej to stary i ciężki CTX PR960F na Trinitronie, służy do Pega którego nie widać bo jest strasznie brzydki a na razie nie ma kasy na zmianę obudowy i paru innych drobiazgów. Reszta rzadziej używanego amigowego (commodorowego i atarowego też) sprzętu leży poupychana gdzieś w pudełkach poza zasięgiem obiektywu.


Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 13:16:50 przez Jenot
[#123] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@miroll, post #119

Świetny garaż, miałem takie głosniczki, rewelacyjnie grały, i ten taboret na którym leży kierownica też miałem, slynny był w czasach komuny...ok, racja Czy butel czasami "pracuje'' winko własnej roboty mile widziane...OK

@Jenot a "dobrodziejstw" AGA nie posiadasz ?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 13:31:04 przez Voyox
[#124] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Andrzej Drozd, post #115

Historia rzeczywiście napisana z rozmachem i pobudzająca wyobraźnię OK.

natomiast ściany mam na zielono. Zielony uspokaja, prawda?
Zielony uspakaja nasze oczy, natomiast w brew temu co pomyślałby przeciętny człowiek,
różowy uspakaja skołatane nerwy i duszę. Gdzieś słyszałem że używają go w więzieniach,
chyba w Szwajcarii czy Niemczech, w specjalnych pokojach, gdzie są izolowani szczególnie
kłopotliwi więźniowie. To tak na marginesie ;p

@mirol, fajna trzepaczka na ścianie i niezły klimacik masz w garażu :P
[#125] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Voyox, post #123

No niestety, teraz nie mam zadnego sprzętu z AGA. Ale jakoś tego nie brakuje - te parę gierek wymagających AGA jakoś przeżyję (no, może w Slam Tilt bym czasem połupał), więcej jest demek ale na ECS też jest tego tyle, że życia zbraknie na obejrzenie wszystkiego.
Jednak w dalekich planach mam zakup CD32.
[#126] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Voyox, post #123

Tego czy pracuje nie moge powiedziec oficjalnie :) Powiem tyle ze sie nie nudzi - w tym roku jest wyjatkowo pusty :)
[#127] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Jenot, post #122

Fajny cd rom :)
[#128] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Jenot, post #122

Gratki za PS4 :)
[#129] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@michalmarek77, post #128

Heh, tylko na razie za bardzo nie ma w co grać. Prawie wszystkie trofea w Zen Pinball ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 19:43:19 przez Jenot
[#130] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@miroll, post #119

Fajny klimat,w stylu schronu przeciwatomowego i post apokalipsy OK
[#131] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Jenot, post #129

Mój synek też wybrał PS4 i ma aż 1 tytuł..
Niestety na razie ceny zabijają....portfel
Masz porównanie z PS3 ? Czy naprawdę czuć różnicę w wyglądzie gierek ?
[#132] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Voyox, post #131

Z PS+ są dwie gierki, które warto mieć - Contrast (lata trzydzieste, sympatyczna muzyka i pomysł) i Resogun (strzelanka w kosmosie w retroklimacie z widokiem z boku), jest też Zen Pinball - jeden stół za darmo, reszta niestety płatna (obsługuje 3D w moim monitorze LG). Mam porównanie - miałem kiedyś PS3. Gierki wyglądają nieco lepiej ale nie na tyle, żeby nad tym "ochać". Pewnie z czasem będzie lepiej - jak zwykle. Na razie bardziej upierdliwe są drobne i nieco większe niedociągnięcia softu, np. nie można wejść do sklepu jak się nie ubije gry która jest w tle, brak obsługi DLNA, brak obsługi headsetów bluetooth, youtube'a można oglądać jedynie przez przeglądarkę, trochę krótki jest też czas pracy na baterii nowych padów, żeby grać online trzeba mieć wykupione PS+. Dlatego na razie chyba lepiej się wstrzymać z zakupem kilka miesięcy - przynajmniej do czasu aż poprawią soft.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 21:52:24 przez Jenot
[#133] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Voyox, post #118

No tak. Polak nie byłby sobą gdyby:
1. Za komuny nie leżały pod biurkiem flaszki z wódką.
2. W czasie teraźniejszym nie leżałyby puszki po piwie.
[#134] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@miroll, post #119

Nie ma co się znęcać, posiadanie kawałka własnego miejsca to bardzo cenna rzecz.
Myślę, że w lecie może być bardzo przyjemnie,ale w zimie?
No właśnie masz ogrzewany garaż?
Bo w zimie mróz i wilgotność to dla elektroniki nie jest najlepsze miejsce.
[#135] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@BULI, post #134

Właśnie mróz nie jest szkodliwy, tylko wilgoć i przegrzanie.
[#136] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Shredder, post #135

Problem jest tylko w tym, że efektem szybkiego ogrzania zamrożonego sprzętu jest skraplanie się pary wodnej. Nie należy załączać komputerów w takich warunkach. Urządzenia elektroniczne domowe (czyli nasze Amigi) powinny pracować w temperaturach około 16 stopni.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 19:03:37 przez Andrzej Drozd
[#137] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1

Zazdroszczę wszystkim takiego pomieszczenia.

Ja póki co jestem w fazie: przeprowadzki/adaptacji/remontu który trochę potrwa.

Póki co jest już przeznaczone pomieszczenie pod Amigę.
[#138] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Hubez, post #137

Ja też niektórym zazdroszczę, np temu:

http://www.stardot.org.uk/forums/viewtopic.php?f=45&t=5021




Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 01:29:05 przez ZbyniuR
[#139] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@miroll, post #119

Wszystko z epoki pogierkowskiej oprócz monitorow i tv. Fajnie :)
[#140] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1

Rok temu wyczyściłem swoją kolekcję zostawiając tylko najcenniejsze egzemplarze.
Niedawno postanowiłem, że kolekcję stworzę jeszcze raz, lecz tym razem porządnie.
Zacząłem od przygotowania piwnicy.

Na swoim blogu zamieszczam zdjęcia z postępów. Jeśli interesuje kogoś jak przekształcam piwnicę w bazę Commodore + Amiga zapraszam na http://retronavigator.com tam więcej zdjęć.

tutaj poniżej mała namiastka - prace w toku!.
Na razie poustawiałem meble a teraz zabieram się za pociągnięcie kabli i poustawianie komputerów. Na razie tylko jakieś 11 egzemplarzy, ale wiele już w drodze :)
Zapraszam do sledzenia mojego bloga ale i tu od czasu do czasu wrzucę postępy z mojego projektu "Basement" :)



Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 19:01:55 przez retronav
[#141] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@retronav, post #140

Narazie widzę tylko regały
[#142] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@sebbb, post #141

Aj tam czepiasz się ;) ja jestem po przeprowadzce i cały mój pokój wylądował w piwnicy w kartonach ;( bo w mieszkaniu (2 pokoje) nie mam jak tego wyeksponować ;((
[#143] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@retronav, post #140

Fajna przestrzeń OK
[#144] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@sebbb, post #141

prosz :)



na blogu więcej zbliżeń samych komputerków. http://retronavigator.com
[#145] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@retronav, post #144

No petarda kolego !
[#146] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@retronav, post #144

No bardzo very OK
[#147] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@retronav, post #144

No i wiadomo!
[#148] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@retronav, post #144

Wow :)
Pozazdroszczę.
Ja rozpocząłem mój projekt "pokój amigowo retrowy"
Na razie wyremontowany pokój i położona podłoga i wstawione pierwsze retro sprzęty.



Docelowo będzie tam na ścianach (na tej oldskoolowej boazerii najpierw) wisieć jeszcze kolekcja retro sprzętu (do zdjęcia i podłączenia) - comodorków/atarynek/amig/konsol itepe.
Plus stolik z gazetkami z lat świetności + pe-er-elowa witrynka z kolejnymi kolekcjami kosnolek i gazetek :)

Czekam na zimę aby mieć czas na rozwój projektu i kolejne zakupy do kolekcji
[#149] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@retronav, post #144

Usunięty duplikat ;)

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 00:12:32 przez WojT_GL
[#150] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@WojT_GL, post #148

O! Panele się położyły!! OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem