kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Karty CF, Mediator, Minimig, NatAmi, Programy, Sprzęt
[#151] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@WojT_GL, post #148

Czy A1200, A500 i C64 masz podłączone do jednego monitora za pomocą "słicza"?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 09:41:13 przez Andrzej Drozd
[#152] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@WojT_GL, post #148

Ładnie to wygląda:)
W szczególności A500 z megaramem i ACA:)
[#153] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Andrzej Drozd, post #151

Nie
Na razie jest przelaczanie kabli. Docelowo bedzie jeszcze minimum jeden monitor amigowy + tv na scianie dla konsol. Ale to jeszce troche potrwa :p
[#154] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@WojT_GL, post #148

Wygląda elegancko. OK
[#155] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@ZbyniuR, post #154

Mój: bud.pcz.czest.pl/~woj/files/amiga.jpg szeroki uśmiech
Na obrazku: 2 joye, crt tv thompson,głośniki komputerowe creative, unitra zrk stereo cassette deck m7008 z cnrs-2(polski dolby), amiga 600 kick 1.3-3.1 2mb chip. Wszystko moze pracowac jednoczesnie: amiga>tv>kaseciak>głośniki lub inaczej: ami>tv>głośniki/ami>tv+kaseciak>głosniki. Pod stołem dodatkowo leży jeszcze nie podłączony gramoforadiokaseciak unitra relaks, tylko nie wiem jak go podłącze, ma złącze din, drugie dinopodobne, i 4 tajemnicze, które pierwszy raz w zyciu widze.
[#156] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #155

Dyskietki koło telewizora... ciekawe ile będą jeszcze sprawne.
[#157] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@QkiZ, post #156

Dyskietki jak dyskietki nagrać/sformatować można jeszcze raz, ja bym bardziej się zastanawiał czy to aby na pewno dobre miejsce przy tv dla zasilacza... bo cuda z tv lub z zasilaczem możliwe że dziać się mogą kiedy obie te rzeczy stoją obok siebie i mają własne jakieś tam pola elektro-magnetyczne a zasilacz ekranowany nie jest.
[#158] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@jogg, post #157

Przestawie.Jak na razie cuda dzieją się jak tv jest włączony i włącze kaseciaka-obraz w paru miejscach przez chwile szumi, potem szybko ustaje i jest git. Pytanie odnośnie zasilacza: czy jak włoże pomiędzy zasilacz a tv blaszke od starego cd-rom'a to ryzyko uszkodzenia zmaleje?
EDIT: bud.pcz.czest.pl/~woj/files/amiga2.jpg 'pułeczke' odsunąłem na drugi koniec stołu, zasilacz widac na zdjęciu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 14:31:40 przez redstonecraftpl
[#159] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #158

Współczuje zasilaczowi...

PS: ludzie, co jest takiego trudnego we wstawianiu linka na PPA, że nikt tego nie robi?
[#160] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #158

Hmmm nie jest temu zasilaczowi za ciepło? po to ma wentylację coby się chłodził ...
[#161] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #158

Dopiero na drugim twoim zdjęciu zwróciłem uwagę na to że oprócz tv z prawej masz jeszcze głośnik z magnesem (co prawda chyba nie wielkim ale zawsze) czyli dodatkowe pole elektromagnetyczne może nawet gorsze niż tv, no i jeszcze od spodu masz też wzmacniacz/kaseciak choć on chyba nie powinien już tak mocno wpływać na zasilacz jak tv czy głośnik ale no problem może mieć kaseciak...

Także wiem że tu masz wygodne miejsce na zasilacz i nie trzeba daleko sięgać ale dla bezpieczeństwa zasilacza i okolicznych sprzętów bym go przełożył gdzies na twoim miejscu.
[#162] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@jogg, post #161

Jakieś obiekcje? do prawego głośnika dorobie w wolnym czasie pułeczke ze starych dyskietek

Edit: img nie dziala. bud.pcz.czest.pl/~woj/files/amiga3.jpg
Co do kaseciaka, to obudowa full metal, wiec problemu nie będzie, i tak po odsłuchu/ nagraniu kasety wyciągam.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 15:18:31 przez redstonecraftpl
[#163] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #162

[#164] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@_arti, post #163

niestety, na andro 4.4+firefox nie widac obrazków. A czy ktos inny widzi obrazek w mojim poprzednim poście(nie wywaliłem img)
EDIT:ups, chyba http było potrzebne. Sry język

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 16:31:59 przez redstonecraftpl
[#165] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #164

Wstawiłeś URL bez "http://", dlatego nie działa.
[#166] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@miroll, post #119

Ma swój undergroundowy klimat. Trzepaczka wymiata. :) Tylko ja bym jeszcze postawił gdzieś kastę z piwem butelkowym. I byłoby git.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 17:38:17 przez Deftronic/...
[#167] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #155

crt tv thompson

Nie thompson, tylko Thomson. Produkowany w Żyrardowie w Polsce jeżeli w numerze seryjnym jest gdzieś na początku "Z" I wygląda mi na TV z chassis TX807C. Pracowałem ładnych parę lat w tej firmie i mam sentyment...
[#168] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #155

Sorry , ale to zwykła graciarnia, a nie pokój amigowca...
[#169] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Motyl, post #168

@motyl pokaż swój
@stachu100 lookne jutro czy to ty składałeś(tv jest z końca lat 90). A tak przy okazji thomson to bardzo porządna firemka:każdy pilot pasuje do każdego tv, a niektóre mają nawet przyciski do vhs ;p
[#170] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #169

a jak motyl nie ma graciarni to co ma pokazac?
[#171] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@Diabeł, post #170

Pulpit na pc ;D
[#172] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #155

Ten w odbiciu na kineskopie wygląda mi na ucznia gimnazjum, to Ty? :)
Grasz z kaset?
[#173] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@sanjyuubi, post #172

Tak to ja, pomyliles się tylko o rok-teraz idę do vi klasy podstawówki. Co do kaset, dostałem duże pudło od mamy, troche swojich mp3 i wav'ów zgralem na nowe kasety i słucham. Ostatnio używam ich też do sstv.szeroki uśmiech
Ed: jeżeli chodzi o gry na ami z kaset, to nie(ale jak by była możliwosc to zaczne :)
@stachu100 niestety pisze: made in thailand. a wiesz jak w tym wyszukać kanały? Menu na pilocie=bright/kontrast/cos

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 19:59:13 przez redstonecraftpl
[#174] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #173

Młodzież :) Ami-wirus zaraża.
[#175] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@twardy, post #174

Zaraża także małe dzieci. Brat(prawie 3 lata)gra już ze mną w deluxe galaga. O, przypomniało mi się że mam mu ściągnąć lotus racing ok, racja
[#176] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@redstonecraftpl, post #175

No super chłopaki OK
[#177] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@twardy, post #174



Link mej Piwnicy
Sorry za moj Polski, nie uzywalem go ostatnie 25 Lat.



Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 23:03:05 przez micromars
[#178] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@micromars, post #177

Super ! Ładna A2000
[#179] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@micromars, post #177

Wygląda super. Mój pokój się jeszcze remontuje, mam nadzieję, że w tym tygodniu skończę remont i poprzenoszę swoje rzeczy, jak to się stanie to wrzucę zdjęcia.
[#180] Re: Jak wygląda twój "Amigowy pokój"?

@martinflash, post #1

Hej, to i ja przedstawie swój amigowy pokój a raczej amigowe katakumby lub norę, gdyż cały mój sprzęt trzymam w piwnicy.
Proszę zwrócić uwagę na dywan z epoki oraz PRL-owskie układanki(puzzle) Christy:)
Korzystając z okazji może ktoś posiada "wakacje" Christy i chciałby się z nimi rozstać?








Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 11:39:15 przez Mowcaumarlych

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 11:39:45 przez Mowcaumarlych

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 11:40:18 przez Mowcaumarlych
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem