[#391] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacques, post #390

Ja jadę na MiamiDx, ale jakby była nowa zbiórka to bym się pisał. Jak mam dwie Amigi to chyba nawet na dwa.
[#392] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@ryshard, post #391

MiamiDX to prędkościwo najgorsza opcja. Lepiej leciec na darmowym AmiTCP - jest szybszy (chociaz oczywiscie konfiguracja jest iście unixowa).

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 14:08:42 przez michal_zukowski
1
[#393] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@michal_zukowski, post #392

A jakie są opcje stosu TCP na Amidze ? Czy MiamiDX to nie jest nakładka ?
[#394] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Sventevith, post #393

1. AmiTCP 3 darmowy
2. AmiTPC 4 - komercyjny, po podlaczeniu raz nalezy kliknąć na requester
3. Genesis (nakładka, stos w oparciu o lekko nowszy AmiTCP)
4. Miami i MiamiDX - wszystko napisane od podstaw, obsługa dhcp
5. Roadshow, najnowszy

wszystkie powyższe stosy opierają się o stos tcp z netbsd, natomiast różni ich stopień "amigowości"

W oparciu o AmiTCP powstał także ArosTCP i w oparciu o ArosTCP powstał także MosNet (taki starszy stos dla Morphosa 1.4.5)

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 16:07:48 przez michal_zukowski
4
[#395] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@michal_zukowski, post #392

MiamiDX to prędkościwo najgorsza opcja. Lepiej leciec na darmowym AmiTCP - jest szybszy (chociaz oczywiscie konfiguracja jest iście unixowa).


O ile szybszy jest AmiTCP? Mniej/więcej?
[#396] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@mccnex, post #395

Więcej
1
[#397] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@michal_zukowski, post #394

Wszystkie stosy maja to samo api że programy potrafią z każdego stosu skorzystac ?
[#398] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Sventevith, post #397

No stos zeby mogl byc stosem, musi byc dostepny tak samo z poziomu systemu.

Jedynie konfiguracje moga byc roznie rozwiazane.
[#399] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_DiskDoctor_, post #396

Tyle to wiem, a konkretnie... przyrost rzędu 5% czy 50%? Używam Miami, konfigurowania AmiTCP się nie boję. Każdy kB/s więcej się przyda, bo czasem zarżnąć się idzie przy kopiowaniu po LAN-ie.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2022 23:04:57 przez mccnex
[#400] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@mccnex, post #399

Po przejściu na roadshow możesz się spodziewać przyrostu prędkości 20 do 30proc i mniej zjedzonych zasobow
3
[#401] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@juen, post #400

Mogę zapytać o zniżkę gdyby zebrało się choć z 15-20 osób. Nie ma problemu.
1
[#402] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #401

Super, pozwolę sobie zacząć listę na podstawie powyższych wypowiedzi:

1. Jacques
2. ryshard
1
[#403] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Sventevith, post #397

Wszystkie stosy maja to samo api że programy potrafią z każdego stosu skorzystac?
Tak. Przyjętym standardem jest, że stos posiada bibliotekę "bsdsocket.library" z określonym zestawem funkcji. Co ciekawe chyba tylko Roadshow ma tę bibliotekę jako plik na dysku, pozostałe tworzą ją dynamicznie w pamięci, co jest dziwnym rozwiązaniem.

Moim zdaniem "bsdsocket.library" jest rozwiązaniem słabym, bo w AmigaOS do asynchronicznej komunikacji można było użyć API urządzeń (device), w zamian po prostu sklonowano API stosu TCP z Unixa i teraz się trzeba męczyć z wynalazkami typu WaitSelect(). Zresztą Windows zrobił podobnie. Zaważyła chęć ułatwienia portowania kodu z systemów uniksowych i to, że AmiTCP wyznaczył pewien zgniły standard i tak już zostało. Zupełnie jak z AHI...
5
[#404] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@ryshard, post #391

Mam MiamiDX i nie narzekam. Plik adf 880kb z ftp parę sekund ściąga więc nie jest źle. Ale nie mam wiedzy jak to wygląda na innych stostach, bo nie instalowałem. Miałem Roadshow demo zainstalowane domyślnie w CleanWb ale żadnych testów porównawczych nie robiłem.
[#405] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #403

Z tego co pamietam to bsdsocket.library byla dynamicznie tworzona, bo jest uzywana jako zabezpieczenie antypirackie. Nie masz tej biblioteki, nie masz netu na Amidze. Sam kiedys sprawdzalem wszystkie internetowe stosy Amigowe jak sobie stalego neta do Amigi zafundowalem. I zaden AmiTCP czy Miami nie chcial dzialac z DHCP, a taki internet tylko dawala kablowka. Wiec kupilem RoadShow i zadzialal od strzala. Moze jak ktos sie dobrze zna na Unixie to sobie skonfiguruje jakos DHCP pod AmiTCP.
[#406] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #401

Jestem chętny jak coś.
[#407] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Don_Adan, post #405

Z tego co pamietam to bsdsocket.library byla dynamicznie tworzona, bo jest uzywana jako zabezpieczenie antypirackie.
Zabezpieczenie antypirackie czego? Samego stosu? Takie wyjaśnienie nie wydaje mi się wiarygodne, ale kto wie...
[#408] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #407

zabezpieczenie darmowego opensourcowego stosu AmiTCP?
1
[#409] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@michal_zukowski, post #408

AmiTCP nie był darmowy swego czasu, czy był open source to nie wiem. Tak czy inaczej, powód tego, że bsdsocket.library przez większość stosów była dynamicznie generowana w pamięci, jest dla mnie niejasny. Tym bardziej, że Roadshow jest dowodem na to, że ta biblioteka może być plikiem na dysku, jak każda inna.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 09:49:29 przez Krashan
[#410] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #409

AmiTCP zawsze był darmowy aż do wersji AmiTCP 4. Natomiast komercyjny był AS225 od Commodore no i tenże AS225 miał liba na dysku z lekko innym/niekompatybilnym api. Kończąc wątek historyczny to AS225 release 2, który nie został wydany przez Commodore został ukończony i wydany jako I-Net 225 będący także elementem pakietu Amiga Surfer

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 10:00:45 przez michal_zukowski
[#411] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #407

No bo jak zabezpieczyc stos internetowy? RoadShow pomiedzy wersja demo i full tez rozni sie tylko biblioteka bsdsocket, ktora ma time out, bodaj 10 czy 15 minutowy. Inne pliki sa takie same.
[#412] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Don_Adan, post #411

Ja przypomnę tylko, że to jest temat zbiórkowy i trwa próba zebrania co najmniej kolejnych 15 osób by uzyskać zniżkę:

1. Jacques
2. ryshard
[#413] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacques, post #412

1. Jacques
2. ryshard
3. Sventevith
[#414] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@michal_zukowski, post #410

A jest jakaś różnica między AmiTCP 3 i AmiTCP 4 ? Używa się jeszcze 3 ?
[#415] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Sventevith, post #414

AmiTCP jest darmowy, AmiTCP 4 jest komercyjny, trzeba klikać na requester po uruchomieniu, jest jeszcze jeszcze nowszy Genesis z AOSu 3.9 - ma klienta dhcp



Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 12:32:16 przez michal_zukowski
[#416] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@michal_zukowski, post #415

Ale naprawdę Roadshow daje takiego kopa? Że MiamiDX ma problemy z DHCP to wiem czy jest to, aż taki problem? Czasem łapie czasem nie, przypisałem na sztywno 192.168.1.99 dla jednej i 98 dla drugiej i nie muszę szukać co akurat sobie DD-WRT wymyślił. Większym problemem była zmiana mac'a w plipbox.device, dla którego mac jest ten sam, a jak ma się kilka w jednej sieci to innego adresu DHCP nie zaadresuje.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:05:47 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:06:06 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:06:21 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:06:48 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 14:08:17 przez ryshard
[#417] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@ryshard, post #416

W MiamiDX możesz zmienić MAC karty sieciowej.
[#418] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Norbert, post #417

Wolałem by samo pobrało przez Query device.
[#419] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@ryshard, post #418

Raczej dziwne jest, ze jeszcze niektorym osobom dzialaja takie zabytki jak MiamiDX czy AmiTCP. Te stosy nie sa wspierane przez autorow, zadnych nowszych wersji nie bedzie, choc w przypadku AmiTCP jakas tam niby szansa byla, bo bodaj Amikit kupil prawa, i miala byc nowa wersja v5, ale jej nie ma od wielu lat. Wiec sensowny jest tylko Roadshow, ktory jest ciagle wspierany. Zawsze mozna autora poprosic o dodanie czegos, jesli czegos brakuje.
[#420] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Sventevith, post #413

Dobra, to jedziemy:

1. Jacques
2. ryshard
3. Sventevith
4. mccnex
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem