[#301] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #299

No cóż Parszywa Trzynastka. Ja też w niej.
[#302] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #269

Uważam RoadShow za fajny, przyjazny Amidze stos.
Niestety ja tak nie mogę uważać. Dzisiaj sześć razy próbowałem uruchomić sieć przy pomocy Roadshow, miałem albo guru 8000 0004 albo 8100 0005 albo po prostu zwis na twardo. Natomiast na dokładnie tej samej konfiguracji, z tym samym sterownikiem karty, Miami 3.2b działa za każdym razem. Trudno, RoadShow idzie do archiwum, 100 kB/s zamiast 280 jest do przeżycia...

Spróbuję napisać bugraport autorowi.
[#303] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #302

A próbowałeś czysty SYS?
[#304] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #303

Lub z sieciówką 3com etherlink III.


8000 0004 albo 8100 0005 to chyba coś z pamięcią, może tak bez ACAtune w ss.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 17:59:25 przez TechNineWonder
[#305] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #299

a gdzie ja mam Ci wysłać ten adres? wysłałem wczoraj na priv message na forum i nic - mozesz napisać adres czy coś?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 18:00:49 przez X-Type^HVR
[#306] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@X-Type^HVR, post #305

W gąszczu PM przeoczyłem. Jest twój e-mail.
[#307] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #302

U mnie stos uruchamia się zawsze bez problemów.

Natomiast nie wszystkie programy dodatkowe działają jak należy: Program FTP załączony z RoadShow często się wiesza.

Z kolei moduł FTP w Directory Opus zatrzymuje się na pobieraniu zawartości katalogu.

Jeszcze nie znalazłem przyczyny problemów z tymi programami.
[#308] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #307

Autor (Olaf) jest świadomy pewnego błędu w kodzie związanym z DHCP, niebawem nowa wersja.
[#309] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #307

A działa Ci AmiTradeCenter
[#310] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@TechNineWonder, post #309

Nie sprawdzałem tego programu.

@HanSolo

To dobrze, mam nadzieję że problemy z tymi programami znikną. A może nawet Krashan uruchomi bez problemów tą nową wersję.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 18:24:17 przez Hexmage960
[#311] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #310

To sprawdź bardzo fajny client ftp do tego freeware. Z przyjaznym GUI wymaga MUI. Wogółe to jego reklama przewija się na PPA. W boksie po lewej na głównej.

Jeśli CI nie będzie działał to napisz.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 18:45:56 przez TechNineWonder
[#312] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@HanSolo, post #308

Ja akurat używam statycznej konfiguracji IP.
[#313] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@TechNineWonder, post #304

Ja mam 3com etherlink III i jak już wyżej wspominałem - zaczął mi się wieszać Aweb na swoich pluginach. Gdy przełącze na datatypy - wszystko działa. Przed instalacją roadshow nie było żadnych problemów. Poza tym - istotnie jest duża różnica w szybkości, oczywiście na plus dla Roadshow.
[#314] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #303

A próbowałeś czysty SYS?
Trzeba będzie kupić kartę SD i spróbować. Aczkolwiek z Miami nie ma żadnych problemów...

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 18:47:12 przez Krashan
[#315] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@TechNineWonder, post #311

Na razie chciałbym rozwiązać problem z programem "FTP" i Directory Opusem. Te programy na pewno są dobre i nie one odpowiadają za problemy.

Obecnie mam dwie partycje bootujące - jedno z czystym Amiga OS3.1 oraz jedno z Amiga OS3.5 i MUI. Na obu jest działający RoadShow.

Nie lubię siłować się i wolę OS3.1. Zamiast AWeba i IBrowse, które uważam za niewygodne w stosowaniu na AGA, wolę sobie pobrać wszystkie potrzebne mi informacje z Internetu za pomocą programu WGet. Prędkość pobierania na Amidze robi wrażenie.

Po pobraniu mogę robić z danymi co chcę - przekonwertować do AmigaGuide, ASCII, obejrzeć, posłuchać, czy cokolwiek innego.
[#316] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #315

Też miałem problem z FTP i innymi programami a problemem było RDB. To znaczy jego robienie na AOS. Gdy maiłem dysk spreparowany pod Amigą i czy to HDT z 3.1 czy z 3.9 to po włączenie AmiTradeCenter miałem Guru.


A co najlepsze "System wcześniej " wszystko było OK.

A rozwiązaniem jest wgranie RDB przy pomocy Gparted później PFS3AIO i Guru nie ma. I wszystko działa.
[#317] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@TechNineWonder, post #316

Z RDB chyba należy ostrożnie.

Problem nie jest jakiś olbrzymi. FTP się uruchamia, loguję się, mogę listować katalogi. Próba wrzucenia pliku kończy się Guru i czasem przy wychodzeniu.

Directory Opus zatrzymuje się na listowaniu katalogu. Tylko raz mi wyświetlił główną zawartość aminet.net. Nie powoduje Guru.
[#318] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #315

Dopus i Roadshow u mnie działają bez problemu. Cholera widzę pewną prawidłowość, zwykłym userom stos działa jak marzenie a magikom cyferek ni huhu:).
[#319] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@fazior, post #318

ja na A1200 też nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości i na karcie netgear amiga działała z odpalonym wookiechatem 24h, nic się nie zwiesiło, muszę sprawdzić pod plipboxem z a4000 tylko nie mam routera w pokoju, muszę coś pokombinować, no i na a2000 też bym mógł sprawdzić
[#320] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@fazior, post #318

Czyli jakaś biblioteka lub plik w C: robią problemy. Nie ma wyjścia jak sprawdzić to na gołym systemie. Nie potrzeba do tego nowej karty SD lub wolnej partycji. Najpierw należy przygotować system w katalogu GOLY. Gdy już jest gotowy, można stworzyć na partycji jakiś katalog BEZP, no i za pomocą move w DOpusie wrzucamy tam aktualny system i na wierzch wyciągamy goły system z katalogu GOLY. I już.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 19:24:14 przez Andrzej Drozd
[#321] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #317

I dlatego... Ja go robię za pomocą GParted a i nie zgrywałem jeszcze RDB do pliku i nie porównywałem jak wygląda to wykonane AOS a za pomocą Linux-a. Ale kiedyś może to sprawdzę.

Do ftp możesz użyć ncftp ja preferuję tą starszą wersję z Network Boot Disk.


no i za pomocą move w DOpusie


Bardziej za pomocą CLI "copy x: to x: all clone quite"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 19:39:26 przez TechNineWonder
[#322] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@TechNineWonder, post #321

Bardziej za pomocą CLI "copy x: to x: all clone quite"


Tak nie, bo przenosimy wszystko do BEZP oprócz katalogu GOLY. Następnie z katalogu GOLY przenosimy wszystko bezpośrednio na partycję. Po co się męczyć? Na DOpusie łatwiej, szybciej i widzisz dokładnie co przenosisz.OK
[#323] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #322

Ale jak dasz MOVE w Dopus to przeniesiesz z punktu a do b i w punkcie a nie będzie nic. OK

Ja zawszę robię copy z cli. Wystarczy przecież pobrać ClassicWB zamontować przekopiować i sprawdzić. Tylko partycję trzeba zrobić. Najlepiej było by gdyby był Stos na dyskietce do testu.

Ale widzę że Roadshow trochę zajmuje może dało by się zrobić okrojoną wersję odpalaną z dyskietki
[#324] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@TechNineWonder, post #323

Ale jak dasz MOVE w Dopus to przeniesiesz z punktu a do b i w punkcie a nie będzie nic.


Dokładnie o to chodzi.


Tylko partycję trzeba zrobić


No właśnie o to chodzi, że do metody którą podałem nie potrzeba nowej partycji lub dodatkowego HDD/karty SD.
[#325] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #324

A bo ty chcesz przenieś wszystko do folderu, no ale przecież... Zrozumiałem teraz twoją kombinację.

Spoko można też tak.

A bity protekcji się nie pozmieniają?


Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 20:59:08 przez TechNineWonder
[#326] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #320

Ale po co tak ?
Wystarczy goły system wgrac do katalogu a potem w s-s dopisać wszystkie przypisania do tego katalogu.
Stanie się on wtedy "dyskiem startowym"
[#327] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Norbert, post #326

jako ze ten temat bardzo sie ciagnie to ja chcialbym tylko dodac ze nie mam i nie mialem zadnych problemow z roadshow jeszcze, bo jeszcze go nie instalowalem :P
[#328] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Norbert, post #326

Tak też można, ale szybciej nie będzie.
[#329] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #328

Będzie szybciej. Nic nie trzeba kopiować.
[#330] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Norbert, post #329

W moim przypadku zaznaczasz katalogi i przenosisz do BEZP. Trwa to niecałe 3 sekundy. Tyle samo trwa wyjęcie zawartości z katalogu GOLY bezpośrednio na partycję systemową. Na DOpusie, bo np. FileMaster strasznie mieli na dysku.OK

Natomiast w twoim trzeba tak: zmienić nazwę startup-sequence na np. startup-sequence_bezp. Skopiować startup-sequence z katalogu GOLY, odpalić jakiś edytor tekstu, pozmieniać przypisy do SYS:, C:, DEVS: i S: i być może coś jeszcze. To tak teoretycznie, bo w takie rzeczy się nie bawiłem.
No chyba że robisz to jakoś inaczej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem