[#241] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #235

No tak ja też jeszcze nie mam .
Można się było spodziewać że ktoś wpadnie na ten chory pomysł by chcieć zagarnąć czyjąś wlasność.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 22:45:54 przez Jacol
[#242] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacol, post #241

ja to nawet nie wiedzialem, ze jest juz cos do odebrania. w kazdym razie napisalem pw do artiego :)
[#243] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacol, post #241

Jeśli próbowałeś wczoraj, to od południa rejestracja była już zablokowana. Jak wszyscy podeślą dane, dam znać i rejestracja ruszy.
[#244] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Risc, post #239

---

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 09:40:21 przez juen
[#245] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #243

nie probowalem bo nie zdazylem przeczytac nawet tej informacji, nie mam pojecia jak wygladala :) szkoda.. bede musial poczekac
[#246] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #243

Ja wczoraj około południa zarejestrowałem się w sklepie, przeszedłem wszystkie kroki z FAQa, dostałem maila, że dokonałem zakupu i że czekają na wpłatę. No i do teraz nie mam żadnej wiadomości.
[#247] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@hsimpson, post #246

3,80 przelałem na ING
dane do rejestracji poszło na pw
więc czekam cierpliwie co dalej
[#248] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@JacK_Swidnik, post #247

Zauważyłem, że FAQ uległ dużej zmianie . Poszło info na PW.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 12:42:47 przez hsimpson
[#249] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #243

Ok ja się chyba jeszcze wyrobiłem bo już dostałem. Dzięki za fajną akcję - nie zrażaj się proszę i jak będzie okazja to atakuj jeszcze raz ! trampolina
[#250] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #243

Wszyscy? Czy może będzie jednak jakiś deadline, by nie czekać na wyjątkowych maruderów?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 13:13:16 przez tbone
[#251] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@tbone, post #250

Z 10 osób już mam, więc jeszcze 10.
[#252] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #251

Ja też przegapiłem całą akcję, wysłałem ci PW - wyślij FAQ co mam robić ;)
[#253] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@tbone, post #250

Przez jednego "żartownisia" kakusia cierpicie wszyscy.
[#254] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #253

Cierpienie to słowo nad wyrost. Czuje się jakbym widział prezent pod choinką, ale trzeba poczekać do końca wieczerzy by móc go odpakować
[#255] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@tbone, post #254

A wracając do osiągów.
Na miami plipbox wyciąga mi do 40.000 cps, a na roadshow tylko nie całem 25.000 cps :(
na razie 2:0 dla miami

A jak u was z osiągami ?
[#256] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #243

No ja juz podeslalem dane na prv a przelew 3,80 PLN zakolejkuje dzisiaj na konto w ING.
Przyspalo mi sie troche
Mam nadzieje Arti,ze nie bedzie to ostatnia zbiorka.
Dzieki tym zbiorkom mam zarejedtrowany WHDLoad a
(mam nadzieje), ze niedlugo i RoadShow.
[#257] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Risc, post #255

U mnie Plipbox na 030 wyciąga 74KB/s FTP do Ram-u.
Na Vampire V600 mam za to 136KB/s FTP do Ram-u. Roadshow wygrywa bezapelacyjnie dla mnie.
A czemu 2:0 zero dla Miami? Z czym masz jeszcze problemy?
[#258] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Sir_Lucas, post #257

Ja testuje na Aminecie,
A 2:0 bo jeszcze z usbasixnet, na nim to już 10 razy wolniej.
[#259] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Risc, post #255

A jak u was z osiągami ?


U mnie MiamiDX na Apollo 040 wyciąga...no muszę później sprawdzić aby nie kłamać, ale coś koło 150-200 (sieć wewnętrzna na routerze). Natomiast jakiś stos na drugiej A1200 PPC z AOS4 daje radę 300-400. Tylko nie pamiętam czy to jest MiamiDX, czy Radshow czy co tam jest zawarte w AOS4 dla klasyka.
Obie Amigi są na sieciówkach PCMCIA (różne sterowniki).
[#260] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #259

OS4 ma wbudowany Roadshow.
[#261] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #260

Czyli to będzie to. Radshow. 10 lat temu gdy kupiłem AOS4.0, to coś się chyba bawiłem z MiamiDX. A jakiś czas temu gdy zainstalowałem AOS4.1 FE, to nie pamiętam podobnych zabaw, a net działa.

Dodane: Tylko trzeba jeszcze zapytać kolegów którzy kupili Radshow o to, jakie mają procesory i jakie Amigi? Bo o ile 040 lub 060 dużo pociągną, to taki 030/25 MHz duuużo mniej. Nawet mniej niż 020/32 MHz. Natomiast konstrukcje 16 bitowe, czyli A500/A600 jeszcze mniej...

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 20:11:22 przez Andrzej Drozd
[#262] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Sir_Lucas, post #257

No niestety na razie jestem zdania, że Roadshow to kasa w błoto. Raz mi się udało tylko zestawić połączenie i wtedy owszem, miałem 300 kB/s zamiast 120 (procesor 68020 @ 28 MHz). Zazwyczaj jednak AddNetInterface wywala się z guru 8000000B albo 81000005. Potrafi też czasem zająć cały RAM (a mam go 64 MB), a nawet rozwalić walidację dysku. Być może częściowo winę za ten cyrk ponosi nieszczęsna sieciówka D-Link DFE-670TXD, która nie jest przystosowana do zasilania napięciem 5V (tylko 3.3) i notorycznie się przegrzewa. Niemniej z Miami potrafi to działać stabilnie nawet kilka godzin.

Konfiguracja Roadshow też jest metodą jak za króla Ćwieczka, czyli edycja plików. Muszę powiedzieć, że spodziewałem się więcej niż połatanego i niestabilnego kodu starego stosu z NetBSD. W sumie moja wina, bo mogłem poszukać jakichś opisów w necie przed zakupem.
[#263] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #262

Generalnie ten stos był już dawno dostępny w wersji demo, ograniczonej czasowo, ale testować można było bez problemu. Później pojawił się także artek na ten temat.

Patrząc wstecz, to nawet marudziłem gdy spróbowałem tego stosu na Apollo 040 i AOS3 - link

Tak czy inaczej na AOS4 działa OK.
[#264] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #262

Dziwna sprawa. Testowałem Roadshow od gołej pluskwy (68000/2MB RAM) po Amigi z procesorami 010/020/030 i 060 (A500, A600, 1200, 2000, 3000 i 4000), na kartach Zorro (X-Surf, X-Surf 2, Hydranet), PCMCIA (dwa modele, obie padły ) oraz na Plipboksie. Zero problemów, żadnych zwisów czy guru. No i zawsze był to najszybszy stos.
[#265] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #264

Może coś się dzieje gdy wcześniej był zainstalowany Miami lub inny stos? Może fizycznie trzeba usunąć wszystkie pliki z poprzedniego stosu?
[#266] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #264

Co do tego, że jest najszybszy, to się zgodzę. Opusowy moduł FTP jest nieco wolniejszy od AmiTradeCenter, ale te 250 kB/s na procesorze 68020 z taktem 28 MHz to jest całkiem niezły wynik. Miami osiągało w porywach 100 kB/s.

Całkiem możliwe, że problemem jest karta. I tutaj dochodzimy do ciekawej kwestii. Piszesz, że dwie karty PCMCIA Ci padły? Wygląda na to, że problem "3,3 kontra 5,0 woltów" nie dotyczy tylko D-Linka, ale jest znacznie szerszy. Możesz podać typy, to bym spróbował odszukać dokumentację producenta i sprawdzić. Tak czy inaczej spróbuję zmodować swoje PCMCIA, żeby wrzucało na zasilanie niższe napięcie i zobaczę jak to się sprawdza i czy np. adapter CF (u mnie skaskadowany z adapterem CF/SD) również zaakceptuje 3,3 V.
[#267] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #266

Teraz już nie. Rzeczy, które się psują po prostu wyrzucam ale to były modele z Allegro, reklamowane jako "WiFi do Amigi" (jedna z nich na pewno). Drugiego modelu nie pamiętam.
[#268] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #267

Aha, no trudno. Tak czy inaczej postaram się zamówić przy okazji odpowiedni stabilizator i zmodować slot. O efektach poinformuję. Póki co Roadshow od godziny działa stabilnie, więc pewnie jeszcze zmienię zdanie co do niego...
[#269] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #262

@Krashan

Dziwne, mi RoadShow działa stabilnie i nie spotkałem się z żadnym zwisem czy Guru. Używam Amigi 1200 Desktop z kartą Blizzard 1230-IV/50MHz i karty Wi-Fi Linksys. W Amidze mam HDD 3.5" i DVD-RW w konsoli Toms.

Co do konfiguracji, to jest dużo plików z prekonfiguracją w SYS:Storage/NetInterfaces. Nawet nie musiałem nic edytować, od razu zadziałało.

Co do prędkości to nie wiem, ale dla mnie nie robi to dużej różnicy.

Uważam RoadShow za fajny, przyjazny Amidze stos. Teraz można surfować już na OS3.1, nie potrzeba wyższych.

--
P.S. A jesteś pewien, czy te 64MB w Twojej karcie turbo jest OK? Ja spotkałem się wielokrotnie z wadliwymi kościami SIMM, mimo że sprawiały wrażenie sprawnych.
[#270] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Hexmage960, post #269

tylko że on tam nie ma żadnych kości SIMM, bo to ACA jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem