[#271] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #251

Arti,
3,80 PLN przyjdzie do Ciebie jutro przelewem na ING
Konto na stronie APC&TCP utworzyłem. Adres e-mail podałem na priv.
[#272] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #262

U mnie też chodzi szybko, problem pojawił się w pluginach aweba - zaczęły zwisać po próbie załadowania cybergraphics.library. Po powrocie do miami też mam zwisy. Wcześniej używałem miami 1,5 roku na tej konfiuguracji (A1200, 3com, mtec 030/42+8mb, patch na system pozwalający używać sieciówki z kartą adresującą w przestrzeni Z2) bez JAKIEGOKOLWIEK ZWISU Aweba. Używałem jej całkiem sporo. Teraz aweb działa tylko na datatypach, bo na internal plugins zwisa za każdym razem. Ktoś zetknął się może z taką historią? Muszę coś posprzątać? Stawiać system na nowo?
[#273] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@recedent, post #270

Tutaj zrzuty ekranu, jak to u mnie działa.
Odpalam:
- CardReset (tylko raz po włączeniu komputera),
- WirelessManager prism2.device unit=0 (bo mam Wi-Fi),
- AddNetInterface Prism2 (albo po prostu dwa razy klikam na Prism2),
- WGet do pobrania index.html z PPA.pl.

Zero problemów.

Krashan ma problemy, ale nie wynikają one chyba ze stosu TCP/IP Roadshow, skoro u innych osób z podobną konfiguracją działa. Krashan musiałby powiedzieć trochę więcej o swojej konfiguracji i systemie, by coś wysnuć.


[#274] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #262

Dziwne. Używam Roadshow na trzech konfiguracjach (a500plus, 1200 i 4000, wcześniej też na mini z MOSem) i to najlepiej działający u mnie stos. A1200 mam z ACA 1220. Karty sieciowe to albo 3com na kablu albo plipbox. Kick 3.1, system 3.1 z BetterWB, bez żadnych udziwnień.
[#275] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jenot, post #274

Stawiam na to, że karta robi mi jakieś jazdy. Późnym wieczorem zestawiłem wszystko jeszcze raz i połączenie było stabilne przez 2 godziny, potem wyłączyłem. Będę sprawę badał dalej. Karta jest niewątpliwie nieprzystosowana do pracy z napięciem 5 V, bo osiąga temperaturę obudowy rzędu 40 – 50 stopni. Niestety pomysł z obniżeniem napięcia jest utrudniony przez to, że adekwatne piny gniazda PCMCIA są bezpośrednio dołączone do wewnętrznej warstwy +5 V płyty Amigi. Jak będę robił przedłużacz PCMCIA do Amig w wieży, będę miał okazję zaeksperymentować z 3,3 V. Najbardziej się obawiam, że wtedy z kolei np. adaptery CF nie będą chciały działać...
[#276] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #264

Chciałbym nadmienić, że dalej nie otrzymałem swojego zapłaconego RoadShow. _arti, zamierzasz mi odpisać na PW?
[#277] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@skipp, post #276

[#278] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@juen, post #277

Taa... Czekać można tak w nieskończoność.

Sorry, ale ostani raz uczestniczyłem w takiej zbiórce. Zaoszczędziłem niby 6 euro, wpłaciłem dawno temu jako 5 osoba na liście, a teraz mam czekać na jakichś 10 nieogarów, żeby łaskawie dostać link do pobrania.

:-/
[#279] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@skipp, post #278

nie ma co sie denerwowac, to dopiero 3ci dzien obsuwy dla nas :) tez zazdraszczam innym ze maja :)
[#280] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #275

Zbadałem temat głębiej.

  • Niektóre z działających z Amigą kart PCMCIA są przez producenta przewidziane do zasilania tylko napięciem 3,3 V. Udało mi się ustalić, że D-Link DFE-670 i 3Com Megahertz są takimi kartami. Czyli przy używaniu tych kart z Amigą może (ale nie musi) dojść do ich uszkodzenia, albo przegrzania. Z kolei ustaliłem, że karty 3Com Etherlink III są kartami 5,0 V, więc tu nie ma żadnego problemu. Przy kilku innych typach (np. NetGear FA410/411) nie udało mi się znaleźć dokumentacji podającej to napięcie.
  • Standard PCMCIA przewiduje ustalenie napięcia zasilania przy pomocy dwóch pinów: VS1 (43) i VS2 (57). W karcie każdy z tych pinów może albo wisieć w powietrzu, albo być zwarty do masy. Cztery kombinacje określają jakie napięcie zasilania ma podać komputer. Oczywiście Amiga to olewa, po stronie Amigi te piny nie są do niczego podłączone. Niestety wbudowanie takiego mechanizmu zmiany napięcia w Amigę jest trudne, bo tak jak pisałem wcześniej, piny zasilania są połączone bezpośrednio z +5 V i trzebaby je wylutować/przeciąć. Natomiast można taki mechanizm wbudować w kątówkę PCMCIA, czy inny przedłużacz. Co mam zamiar wypróbować.
[#281] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Krashan, post #280

Drżyjcie, nadchodzi KA86 z płynną regulacją napięcia! pomysł



Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 11:21:34 przez recedent
[#282] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@skipp, post #278

Wyobraź sobie, że są ludzie którzy mają na głowie inne rzeczy niż siedzenie na PPA. Sam jestem jednym z nieogarów który dopiero wczoraj wysłał dane. Winić można jedynie cebulaka któremu zawdzięczamy komplikacje związane z zamówieniem.
[#283] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@codi, post #282

20 osób nie wysłało mi jeszcze adresu e-mail, z jakiego zakładało konto w sklepie. Oto one:
  • k-ml
  • vojo
  • Mammorn
  • zzielnski
  • snajper
  • Piecia
  • sq7bti
  • X-Type
  • Mariusz M
  • pong777
  • drsky
  • ITU
  • amYgaMen
  • lord_spider
  • sordan
  • RadziN
  • Tomek79
  • dolek
  • flops
  • tcz


Pozostali albo mają już kluczyk albo wysłali mi adres e-mail. Zaraz prześlę zaktualizowaną listę do sklepu, więc niektórzy powinni coś dziś dostać.
[#284] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #283

A to nie wiedziałem ze jak dostałem już instalkę to mam Ci jeszcze coś wysłać - już idzie na prv
[#285] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@codi, post #282

Generalnie problemy biorą się z kilku czynników:
  • po pierwsze, mimo moich (chyba) jasnych instrukcji, co gdzie i jak zrobić, jest zawsze sporo osób, które tego nie ogarnia albo robi dokładnie odwrotnie a ja muszę to wtedy prostować - np. w przypadku tej zbiórki niektórzy nie dopisali się na listę, wpłacili mi pieniądze i mieli pretensję "Gdzie mój kluczyk?". Albo na przykład, nie ogarniali rejestracji w sklepie (!);
  • jeśli jest jakaś zbiórka i zbliża się termin jej rozwiązania sugeruje zaglądać na PPA częściej niż raz na miesiąc - warunki mogą się zmienić, coś nieprzewidzianego się stanie (jak teraz) i użytkownik nawet się o tym nie dowie - i znowu pretensje na PW - "GDZIE MÓJ KLUCZYK?!?"
  • w przypadku akurat tej zbiórki nie pomyślałem o weryfikacji - mój błąd - ale to przez to, że zwykle procedura była ciut inna i teraz do końca nie wiedziałem, jak będzie wyglądać finalne przekazanie programu na lini sklep -> użytkownik.


Powyższe problemy to jednak tylko i wyłącznie zestaw dobrych sugestii dla kolejnych osób, które zdecydują się na zorganizowanie zbiórki w przyszłości.



Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 11:59:26 przez _arti
[#286] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@vojo, post #284

Nie, jak już dostałeś to nic nie musisz.
[#287] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #283

jeszcze brakuje tylko info co tak naprawde mamy zrobic? takie info chyba bylo i zostalo usuniete?

z wiadomosci domyslam sie, ze konto ma zostac zalozone tutaj - http://www.amigashop.org/ ? (juz mam, bo kiedys cos bralem), a jesli tak to co dalej?
[#288] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@juen, post #287

Tak, prześle ci zaraz na priv.
[#289] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@juen, post #287

Było w poście 180.
Teraz już nie ma bo było jasno powiedziane . Dlatego każdy mógł się podszyć pod prawowitego właściciela.
[#290] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #283

Dobrze, że spojrzałem w wątek jeszcze raz - kluczyk nie przychodzi i nie przychodzi.... mail poszedł na priv...
[#291] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #285

Moim zdaniem wszystko przez Forum a konkretnie - po założeniu wątku, ważne posty powinny być na górze (niezależnie od paginacji) jako "przyklejone" np. z listą zapisanych osób, instrukcją zakupu itp... a tak przy kilkunastu/kilkudziesięciu postach w wątku robi się bałagan...
Ja np. zrobiłem wg instrukcji, podałem w uwagach swój nick z ppa i czekałem... jakoś nie zarejestrowałem konieczności wysyłania adresu email
Ok, nie mam pretensji, bo nie o to chodzi - adres wysłałem i mam nadzieję, że kluczyk będzie :) tyle :)
Pozdrawiam!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 15:51:28 przez X-Type^HVR
[#292] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #283

Dziękuję _arti za pogonienie sprawy. Przed chwilą pobrałem archiwum
[#293] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@tbone, post #292

_arti czy instrukcję co i jak robić to wysyłasz odzielnie? nic jeszcze nie mam
rozumiem że mam cierpliwie czekać
[#294] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@JacK_Swidnik, post #293

Ja dostałem maila ze sklepu int. o zmianie statusu zamówienia.
Pewnie są w trakcie przetwarzania listy osób, które zdążyły odpisać dotąd _arti'emu.
[#295] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #285

Dostałem maila z APC&TCP. Ściągnąłem już archiwum z Roadshow OK.
_arti wielkie, wielkie dzięki za tą akcję OKOKOK.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 18:49:46 przez hsimpson
[#296] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@hsimpson, post #295

Dziekuje Arti za zbiorke :)
[#297] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@tbone, post #294

No a do mnie jeszcze mail ze sklepu nie przyszedł. Fakt, że konto w sklepie założyłem dopiero wczoraj (i poszło do Artiego na priv) więc cierpliwie czekam aż Arti prześle listę adresów e-mail do sklepu.
[#298] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@hsimpson, post #295

Ja rowniez dziekuje _arti'emu za akcje. Pozdrowienia pisane z A600
[wyróżniony] [#299] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@tbone, post #298

Lista ponownie zaktualizowana. Osoby, które jeszcze nie podesłały mi adresu e-mail:
Piecia
lord_spider
sordan

Ogółem - 13 osób jeszcze nie pobrało swojego Roadshow.


Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 18:03:55 przez _arti
[#300] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #299

Dziękuję, archiwum odebrałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem