[#331] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #330

Zrobiles juz to co opisales na swoim dysku ?
Napisz o efektach i czasie realizacji


Mój sposób to jeden warunek dopisany do s-s i jedna komenda z aminetu (zamiennik assign)
[#332] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Norbert, post #331

Oczywiście że nie raz już tak robiłem. Jakbym nie robił, to bym nie opisał tego sposobu.


Mój sposób to jeden warunek dopisany do s-s i jedna komenda z aminetu (zamiennik assign)


Czyli ktoś musi tak: ściągnąć jakiś plik z Aminetu, odpalić edytor tekstu, załadować s-s i dopisać linijkę.
Napisz tą linijkę i podaj link do tego zamiennika assign.
[#333] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #332

Czyli ktoś musi tak: ściągnąć DOpus i zainstalować, potem zaznaczyc katalogi i przeniesc je do BEZP, a z GOLY przenieść w miejsce zgranych katalogów.
Gdy będzie chcial wrocic , to sytuacje musi wykonać jeszcze raz w odwrotnej kolejności



Program to movesys. Potrzebny będzie jakiś dodatkowy programie do wybory systemu startowego w s-s.
W zależności co wybiore uruchomi się system BEZP albo GOLY


Szkoda zasmiecac ten wątek .
Albo zakładamy nowy , albo przechodzimy na priv
[#334] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Norbert, post #333

Ty to jesteś uparty.OK
[#335] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #334

Miałem już nie pisać, ale jednak twoją propozycję owiała poświata tajemnicy, ponieważ ja i wielu użytkowników nigdy nie używało programów do bootowania kilku systemów (ja osobiście pomiędzy AOS3, AOS4 i MOS przełączam się za pomocą HDInstToolsa). Podaj taki program.

Co prawda takie wątki na przestrzeni lat pojawiały się już nie raz, ale wyszukiwanie ich, później czytanie ich, instalacja i w końcu konfiguracja zajmie duuuuużo więcej czasu niż ściągnięcie DOpusa (mimo tego że każdy Amigowiec powinien mieć go już dawno na swoim HDD).OK
Oczywiście twoja metoda jest dobra, gdy ktoś chce na stałe mieć dostęp do dwóch systemów. Ale już widać że wymaga trochę zabawy. Czyli jaki program do bootowania polecasz?
[#336] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #335

przeciez w early boot menu mozesz wybrac z jakiej partycji bootowac
[#337] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Valwit, post #336

przeciez w early boot menu mozesz wybrac z jakiej partycji bootowac


Mogę, ale to rzadko działa na Blizzardzie PPC. A właściwie u mnie nie działa (reset). Najwygodniej jest przestawić to w HDInstTools. Tak czy inaczej na BPPC mam AOS 4.1, a na AOS3 lub MOS przestawiam się tylko kilka razy w roku.
Do AOS3 mam drugą Ami z Apollo 040. Ale tu też byłby problem, ponieważ używam RemApollo i po jednym resecie i tak ładują się wszystkie wyłączone partycje.

Tak czy inaczej w tym przypadku teoretyzujemy że dwa systemy są na jednej partycji. Jeden zainstalowany normalnie, a drugi jest na tej samej partycji w katalogu GOLY.
[#338] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #337

Na Aminecie jest taki folder jak boot przeglądałeś? Pewnie znajdziesz coś dla siebie wiesz Amigowiec z twoim doświadczeniem może mieć nie lada wymagania. Jakieś sugestie co do softu mogą godzić w twoje lata Amigowania i wyrafinowane podniebienie co do softuOK

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 13:10:57 przez TechNineWonder
[#339] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #337

jak masz 2 systemy na jednej patycji, albo ilus - bo to nie gra roli - to systemowo tez to mozesz rozwiazac, wrecz trywialnie.

przyklad: katalog lub partycja a: zawiera os3, w b: mos, w c: os4.
w :s robisz taka s-s:

Echo "a: OS 3"
Echo "b: Mos"
Echo "c: OS 4"
Echo "Wybor nalezy do ciebie:"

orginalne s-s z danego systemu wzbogacasz o stosowne assign zeby pasowalo, zmieniasz im nazwy na a, b i c oraz dajesz wszytskim protect +s

i tyle. wlaczasz, wybierasz a, b lub c i jazda
[#340] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@TechNineWonder, post #338

Ja akurat nie potrzebuję tego softu i nie będę go nigdy używał, tylko Norbert dla swojego przykładu, podobno lepszego od tego z DOpusem.
[#341] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Valwit, post #339

Brawo Ty!
[#342] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #341

Co tam słychać u spowalniaczy dostawy programu ?
Jak na razie to dalej nie mam , czekam .
[#343] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacol, post #342

Wciąż cierpicie za kakusia. A ja bana dostawałem przez tego trola już nie raz. Bądź cierpliwy. Moderatorzy dojdą do ip tego zbója :)
[#344] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacol, post #342

No ja też nie mam i również czekam. Mail od APC&TCP coś nie przychodzi
[#345] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@adi, post #344

Nie martw się. Ten czas to sielanka. Czekaj i bądź cierpliwy.
Jeszcze nie używasz, jeszcze mamy spokój że czegoś nie wiesz jak skonfigurować. Sielanka....
[#346] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Andrzej Drozd, post #345

Witaj,
No spokojnie sobie czekam Wersję demo zainstalowałem, bez problemu skonfigurowałem i mi działała.
No chyba, że ten pełna wersja RoadShow wygląda tak jak w tym dowcipie o Billu Gatesie co to trafił do piekła i zobaczył różnicę pomiędzy wersją demo a pełną
[#347] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@adi, post #346

Lista kolejny raz zaktualizowana i wysłana do apc-tcp. Wszyscy poza @sordan, który nie podesłał e-maila, powinni dziś dostać swój kluczyk.
[#348] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #347

Ja dostałem, piękne dzięki za zbiórkę.
Wczoraj straciłem z 2h, ale jak zwykle z moją kartą X-surf 2 jakaś masakra :)
Muszę dziś przysiąść wieczorem to może w końcu to ogarnę.
[#349] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Raybeez, post #348

A co się dzieje z tą karta? Miałem kiedyś problemy z połączeniem. Raz było, raz nie. Albo zrywało w czasie pracy. Okazało się, że gniazdo RJ wymagało przelutowania ;)
[#350] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@SuperBuster, post #349

Co się dzieje nie wiem, też już się zastanawiałem nad przelutowaniem,
próbowałem z ręki konfigurować i po dhcp, przez router i bezpośrednio z kompem.
Jak bezpośrednio podłączem to komp widzi że połączenie 10 mbit, raz nawet dane szły w obu kierunkach ;)
Znalazłem też jakieś info że ktoś patchował devica od Ariadne i na Amibayu BlindGerMan wrzucił tego patcha, jeszcze tak spróbuję.
Wczoraj koło północy miałem taki kryzys że prawie zamówiłem w RetroAmi X-surf 100..
ale powalczę jeszcze, dam sobie szansę ;)
[#351] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #347

Sorry wielkie, ale kupuje aktualnie mieszkanie i mam milion spraw do zalatwienia wazniejszych. Do tego caly weekend bylem na Silly Venture i do teraz mi paskudnie. Ale luzna guma, juz czytam i probuje ogarnac to z czym zalegam.
[#352] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@sordan, post #351

Hej.
Ja mam odwrotnie. Wracam z SV odpalam kompa i patrzę at takie zakupy mnie ominęły :)

@_arti Można się jeszcze jakoś wcisnąć do kolejki, czy już jest za późno?
[#353] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Raybeez, post #348

A ja wciąż nie , czekam dalej.
[#354] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacol, post #353

Kompletna i zamknięta lista wysłana. Każdy powinien już teraz otrzymać kluczyk. Dostałem też informacje, że wciąż prawie 10 osób w ogóle go nie pobrało, mimo otrzymania linka. Seriously?
[#355] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@Jacol, post #353

ja również do tej pory nic nie dostałem RTFM! gwizdanie
[#356] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@snajper, post #355

nie zaglebialem sie w archiwum, tylko rzucilem okiem, tam jest faktycznie jakis klucz? czy kazdy ma dostep do tego samego .lha?
[#357] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@juen, post #356

O ile pamiętam to każdy dostaje link do archiwum z pełną wersją Roadshow. Czy te pliki różnią się dla poszczególnych userów - nie wiem. Kiedyś linki wygasały i jak chciałem odzyskać dostęp to musiałem pisać do APC&TCP. Teraz chyba jest bezterminowo.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 14:32:09 przez Jenot
[#358] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@snajper, post #355

Dostaje się email z linkiem do pobrania archiwum, a nie kluczyk.
[#359] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #354

Ostatni niedobitek informuje, ze dostal wlasnie linka i pobral pelna wersje (szkoda, ze nie ma imiennego kluczyka, taki drobniutki szczegol, a jakze cieszy). Dziekuje arti_ i pamietaj o klawiszach do A1200
[#360] Re: Roadshow - zbiórka :-)

@_arti, post #354

Arti,
jeszcze zadnego linka do pobrania programu nie dostalem. Mam nadzieje, ze poprawnie sie zarejestrowalem. Jeszcze poczekam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem