kategorie: A4000, CD32, Prometeusz, Sprzęt
[#421] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #401

No niestety. Synteza FM miała takie brzmienia.
Jedyny moduł zdatny do czegokolwiek to był Gravis Ultrasound ze ślicznymi próbkami.
Niestety - wycofano się z suportowania sterowników.
Cała reszta, jak ktoś nie ma dobrego Roland, brzmi średniawo.
Ale - przy Amidze takiej to w sumie niezły zestaw.
Ciekawe jaki Wokbench tam jest i jaki OS oraz k. graf.
bo wygląda kapitalnie
[#422] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #414

Fajny materiał OK Jedna uwaga i sugestia zarazem - dźwięk gry jest głośniejszy niż Twój głos więc sugeruję albo głośniej mówić następnym razem albo dać nieco ciszej dźwięk z gry ;)

BTW na "gołej" 500tce to trzeba mieć cierpliwość do tej gry tj. prędkości z jaką działa
[#423] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Madman, post #422

habit:
Gravis Ultrasound miał kapitalne próbki, super karta. Ubita niestety przez MS który nie chciał jej wspierać w okienkowych wtedy nowych systemach. Awe32 w pełnej wersji ma możliwość wgrania dowolnych próbek dźwiękowych. Polecam, fajna zabawa z podmianą i odsłuchem klasycznych tytułów gier.

Madman:
Z lenistwa nie nagrywam jak wcześniej oddzielnie ścieżki dźwiękowej z mikrofonu niezależnie od innych dźwięków z OBS. Trochę poeksperymentuje z głośnością mikrofonu, obiecuje że będzie lepiej.

Zapraszam do obejrzenia i odsłuchania mojej pracy wystawionej na Silly Venture 2023 WE. Wszystkie instrumenty muzyczne oraz syntezatory nagrałem sam. Jedyna taka praca na SV2023 WE z grą na "prawdziwych" instrumentach rejestrowanych w Cubase Audio 2.06 Dziękuje organizatorowi za utworzenie kategorii dla najważniejszego programu dla Falcona - Cubase Audio.

4
[#424] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #423

ostatnio szło na allegro Cubase Audio
1
[#425] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #424

ostatnio szło na allegro Cubase Audio

Dzięki za info. Mam pudełkową wersję Cubase Audio 2.06 z oryginalnym kluczem oraz zegarem sprzętowym podnoszącym częstotliwość nagrywania próbek. Do tego moduł z cyfrowymi wejściami i wyjściami do Falcona. Trochę osprzętu w wersji rack 19":
- moduły midi,
- dysk SCSI z CD-RW
- Yamaha CBX3 (specjalna wersja Cubase oraz to ustrojstwo z DSP robi z Atari TT sprzęt do nagrywania audio zbliżonego go Falcona)
- karta muzyczna z wyjściami i wejściami cyfrowymi do łączenia z modułem cyfrowym Falcona
- sprzęt obciążający "głowy" wzmacniaczy gitarowych i basowych do zgrywania instrumentów na rozkręconych wzmacniaczach,
- modulatory brzmień i inne "gadżety"
Lubię się bawić dźwiękiem, wszystkiego używam i sprawia mi to wiele radości. Część sprzętu dobrze współpracuje również z Amigą czy bardzo dobrym Music - X.
1
[#426] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #425

Spoko muszę odpalić swojego falcon jakieś dema zapuścić OK
1
[#427] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #425

O co tutaj chodzi? Tytuł jest mylący. "Materiały wideo związane z Amigą ... ", a tu się przemyca konstrukcję zacną , ale z Amigą mającą tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem.
3
[#428] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@koczis, post #427

I znowu afera
[#429] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@koczis, post #427

a tu się przemyca konstrukcję zacną , ale z Amigą mającą tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem.

Oj tam, przecież to ten "legendarny komputer bijący na głowę wszystkie amigi" Troszkę dystansu, w końcu to wątek kolegi nowy80retro
[#430] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Madman, post #429

Troszkę dystansu, w końcu to wątek kolegi nowy80retro

Napisałem tylko by nie odbiegał od tematu. Pokazał swój warsztat. Spoko. Ale wolałbym coś co jest zrobione na Amidze, dla Amigi i tyle. Jeśli chciałbym oglądać "lepsze" komputery to bym wszedł na "lepsze" portale.
1
[#431] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@koczis, post #430

Jeśli są osoby które chciałyby obejrzeć wcześniejszy materiał w wersji AVI oraz WAV z użyciem Amiga 4000 wyposażonej w kartę muzyczną ZZ9000AX, jest okazja. Materiał wideo prosto z SV2023 wraz z reakcją publiczności. Muzyka tak jak pisałem wcześniej przygotowana na Atari Falcon 030 w programie Cubase Audio 2.06. Jak widać i słychać Amiga bardzo sprawnie odtwarza ten materiał nawet w wersji wideo.
1
[#432] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #431

Amiga odtwarza bardzo sprawnie materiał video w AVI? Jaki kodek, rozdzielczość itd? Jaki konfig A4000?
[#433] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@karolb, post #432

Amiga odtwarza bardzo sprawnie materiał video w AVI? Jaki kodek, rozdzielczość itd? Jaki konfig A4000?


Informacje są umieszczone również w materiale video. Amiga 4000 060/50 wraz z ZZ9000AX. Kodek Microsoft Video 1, 8bitów, 320x212, 10 fps, audio 8 bitów, 22050 Hz mono.
[#434] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #433

Czy robi to szybciej niż przystawka do CD32 ta od filmów?
[#435] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #433

Ano racja. Ja bym jeszcze prosił na kanale filmik z Falcona, który odtwarza ten sam plik video OK
[#436] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@KM_Ender, post #434

Niby jak szybciej?
To AVI to niższa rozdzielczość (PAL 352×288), ponad dwa razy mniej klatek animacji (PAL 25FPS), "gorszej jakości" kodek video, dźwięk mono zamiast stereo, 22khz zamiast 44khz, 8bit zamiast 16bit..

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2023 10:49:26 przez BULI
[#437] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@karolb, post #435

Ano racja. Ja bym jeszcze prosił na kanale filmik z Falcona, który odtwarza ten sam plik video

Myślę, że Flakon z 060 bez problemu taką animację pociągnie ok, racja
[#438] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #437

Myślę, że Flakon z 060 bez problemu taką animację pociągnie


Wiem, ale chciałbym to zobaczyć na kanale, w myśl - pokażmy uczciwie że Falcon dupiatego pliku video nie odtworzy lepiej niż Amiga ;).
1
[#439] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@karolb, post #438

Wiem, ale chciałbym to zobaczyć na kanale, w myśl - pokażmy uczciwie że Falcon dupiatego pliku video nie odtworzy lepiej niż Amiga ;).


Atari Falcon odtworzy ten plik w bardzo zbliżonej jakości. Program którego używam na Falconie wymaga kompresji z użyciem innego kodeka. Może jak bedę miał więcej czasu, to się tym zajmę :)

Zapraszam za to do obejrzenia krótkiego materiału z instalacji oraz testów karty turbo TF360 dla Amigi CD32.
2
[#440] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #439

Kolor dramat masakra !!!
za darmo bym tego nie chciał
[#441] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #439

Kolor dramat masakra !!!
za darmo bym tego nie chciał
Karta to ścierwo blokuje cd rom
I brak podłączenia stacji dysk
[#442] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #441

Rozumiem że posiadasz specjalne moce dzięki którym widzisz kartę zamkniętą w obudowie, dlatego przeszkadza Ci jej kolor.
[#443] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #441

Kolor dramat masakra !!!
za darmo bym tego nie chciał
Karta to ścierwo blokuje cd rom
I brak podłączenia stacji dysk

Koloru nie wybierałem, osobiście wolę klasycznie zielone PCB. Karta ma jeszcze kilka bolączek, które mam nadzieję zostaną poprawione. Firmware był już kilkukrotnie aktualizowany. CD-ROM co prawda się zawiesza w czasie działania karty, można jednak TF wyłączyć za pomocą zworki (działa od ostatniej wersji firmware). Zgadzam się, że TF330 w tej chwili jest bardziej praktyczna pod względem obsługi CD. TF330 jednak nie można wyłączyć za pomocą zworki na płycie karty. Z tego co wiem jeszcze to nie działa. Nie jest to komercyjny projekt, więc trzeba liczyć się z niedogodnościami i trochę poczytać przez zakupem.
[#444] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #443

Mam pytanie odnośnie karty TF360 do osób które posiadają wiedzę z zakresu konwertowania na grafikę 3D tzw. "chunky to planar". Amiga CD32 dzięki chipowi Akiko potrafi robić to sprzętowo. Dla karty TF330 niestety jeszcze nie działa karta z Akiko. Udało się natomiast te kości uruchomić z TF630. Moje pytanie brzmi - Czy produkcje 3D są automatycznie optymalizowane pod kości Akiko? Czy wymaga to napisania specjalnego kodu, który będzie używał tych kości.
Część mocy obliczeniowej procesora używana jest na konwertowanie grafiki. Jeśli wykorzystywane byłyby kości Akiko, mogłaby być to najszybsza Amiga dla tego typu produkcji. Tak brzmi to w teorii. Nie wiem jak wygląda praktyka, stąd moje pytanie.
[#445] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #444

Chyba od 030@50mhz w górę nie ma sensu korzystać z Akiko bo konwersja procesorem jest szybsza.
1
[#446] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #444



Test Akikio.
[#447] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@koczis, post #446

ta.. śmieszny ten filmik, miały być profesjonalne testy a wyszło jak zwykle... i już na tym etapie cały cykl filmików u mnie poległ :)

w każdym bądź razie:
Dla karty TF330 niestety jeszcze nie działa karta z Akiko.
- spróbuj za pomocą tej pchełki uruchomić Akiko. u mnie działało, nawet bez wyłącznia cache-ów :)


Chyba od 030@50mhz w górę nie ma sensu korzystać z Akiko bo konwersja procesorem jest szybsza.
no z moich testów tak różnie to wynika. na pewno Akiko nie jest jakoś super wydajne , zoptymalizowane procedury C2P bywają lepsze
tutaj plik z moimi testami z Doom 1 i 2 na TF330 i TF360
a tu urywek tabelki:
2
[#448] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@RokiS, post #447

Dlatego na filmie nie przynudzano, bo Akiko to lipa.
[#449] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@koczis, post #448

Akiko dobrze robi to co miało robić i to za darmo, nigdy nie było akceleratorem grafiki 3D jak niektórzy twierdzili.


https://www.indieretronews.com/2016/11/heart-of-alien-redux-amiga-v10-another.html?m=1

"Gra wykorzystuje C2P do renderowania, więc testowaliśmy kompilacje przy użyciu Akiko i zaobserwowaliśmy duży wzrost FPS. Obecnie w wersji testowej liczba klatek na sekundę w przerywnikach filmowych może nadal spadać do 50%, ale liczba klatek na sekundę w grze jest równa lub bliska 100%."
[#450] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@koczis, post #448

może i lipa, ale trzeba umieć to pokazać,
z resztą coś tam w swoim filmiku wspominali o powstaniu Akiko, że to niedokończony projekt i że za szybko wyszedł - ale to już temat na i inny wątek..

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2024 17:32:12 przez RokiS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem