[#1] Majsta vs Apollo Team
Dzisial dostalem emaila, ktorego Majsta rozeslal podejrzewam do sporej ilosci osob, ale nie kazdy pewnie go trzymal. Mozna w nim sie dowiedziec roznych rzeczy, o ktorych juz sie slyszalo wczesniej...

I have been silent for more than year watching how my 10 years work with amiga accelerators is taken away by Apollo team, team I helped to form.
In the document I m sending to you everything is revealed what happened inside team in May of 2021.
Every single sentence there or in this mail is something I can document and if attacks on my name and my work don't stop I will.
Constant pressure on me on our discord channel was something no one could take.
Every offer Miri and Gunnar made for me was made to be rejected because final goal was to remove me from the team.
Questions and comments from the document surely didn't help my position. None of them were answered anyway.
I was not needed there anymore, my technology and designs were well known to them already.
Only problem was amiga community and how they will react to all of that.
At final stage, since I was doing nothing wrong, they prepared to present me to the community as a person who got into mental problems blackmailing me with
my discord post where I posted pictures of pills I m taking for my migraine.
Suddely at mid of last year I started to get messages on my mail and facebook where people who ordered accelerator cards from me before asked me for my healt and how I m doing.
Oh boy, it was clear to me what happened and later on I got several screenshots from discord who could prove that.
Suddenly when I asked all of those questions I become person with mental problems.
Anyway, read the document and find out what really happened to me.
All of this is good lesson learn for me and maybe some others will think twice when they get into similar situations.
As for Vampire accelerators, I will continue to give support as much I can.
There are several more topics I plan to cover and I will publish them on my website www.majsta.com very soon.



i tu chyba najwazniejsze, zalacznik z emaila:

https://docdro.id/kRBywZp









Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 07:20:25 przez juen
3
[#2] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Odcinek 2137 serialu po tytułem "szkop Gunnar jest pazerny na kasę".
[#3] Re: Majsta vs Apollo Team

@no1, post #2

A co z zapowiadanym już jakiś czas temu Raptorem?
[#4] Re: Majsta vs Apollo Team

@Jacques, post #3

Biorąc pod uwagę, że na ficzerach wyciętych z raptora nie da się dużo zaoszczędzić i przy słabej dostępności FPGA nie jest to raczej dla nich opłacalny interes, a uczciwa wycena nie byłaby dobra dla użytkowników. Swoją drogą nikogo nie dziwi, że najpierw V4 to miał być akcelerator, ewidentnie widać to po design, potem wyszedł standalone, a jak skończyli odcinać kupony z V2 to nagle okazało się, że V4 wraca do łask tylko pod zmienioną nazwą? Magia! Jak dla mnie to tylko potwierdza, że Gunnar hegemon osiągnął swój wieloletni cel (propagacji NT68070->AC68080) i jest teraz jak guru sekty... Oj dobrze, że w to bagno się nie wpakowałem jak jeszcze miałem jakieś oszczędności :P
[#5] Re: Majsta vs Apollo Team

@Jacques, post #3

Na końcu linkowanego dokumentu Majsta wspomina, że go dokończy i zrzeknie się wszelakich praw do niego.
[#6] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Jak dobrze, że wyszło emu68 to się skończyło p******olo, o najszybszym akceleratorze 68k dla Amigi.
[#7] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Nie wytrzymałem i pojechałem im rano na discordzie. Teraz Biggun twierdzi że Igor to narkoman.



Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 09:17:00 przez jaster
2
[#8] Re: Majsta vs Apollo Team

@michal_zukowski, post #6

Czy skończyło... no nie bardzo. Jeśli nie możesz z jakiegokolwiek powodu użyć JIT to w PiStorm masz tylko Musashi, które najszybsze nie jest. Z drugiej strony dzięki RPi można osiągnąć znaczące transfery po usb, sd czy ethernet, czego nie da się zrobić na wąpierzu (choć i tak sporo udało się dla FastIDE zrobić i zdaje się przebito UWSCSI z CSPPC). Jeszcze dochodzi kwestia "emulacji programowej" na którą spora część amigowców jest uczulona. No i PiStorm32 jeszcze jest w powijakach więc użytkownicy A1200 mogą tylko czekać.
[#9] Re: Majsta vs Apollo Team

@jaster, post #7

Ja ******** szczęka opada!
[#10] Re: Majsta vs Apollo Team

@jaster, post #7

A kto to jest BigGun? Gunnar?
[#11] Re: Majsta vs Apollo Team

@BULI, post #10

Tak...bo chyba Gunnar to jego nazwisko.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 09:25:57 przez jaster
[#12] Re: Majsta vs Apollo Team

@BULI, post #10

Tak Gunnar, Guncio etc. Cieszy mnie natomiast to ,że Igor zabrał głos w tej sprawie. Szkoda mi go było , sporo osób o sprawie wiedziało od dawna.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 09:29:01 przez JakubH_
[#13] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #12

No pewnie, a jak nawet nie wiedziało to czuło się że smród wylatuje z galotów pomału...
Ja chciałbym tylko wiedzieć czy naprawdę Igor ma jakieś problemy z drugami, bo jeśli tak to takiej utalentowanej osobie jak on warto pomóc, gdyby chcial tej pomocy. Nawet jakaś zrzutka.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 09:31:18 przez jaster
3
[#14] Re: Majsta vs Apollo Team

@KM_Ender, post #9

Takie coś zajeżdża naruszeniem dóbr osobistych. Jak Igorowi braknie na prawników to może wąpierzowcy zorganizują zbiórkę, tak czy inaczej jeśli rewelacje Gunnara są fałszywe to go ładnie pozew w dupę ugryzie.
3
[#15] Re: Majsta vs Apollo Team

@jaster, post #11

a konkretnie imię.
btw - https://www.znaczenia-imiona-dzieci.com/n/Gunnar - "Znaczenie: bitwa armii".
1
[#16] Re: Majsta vs Apollo Team

@jaster, post #13

Nie wierz w słowa Gunnara. To patologiczny i trzeba przyznać, że utalentowany kłamca. Moc bullshitsu wielka w nim.
[#17] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Wam się chce jeszcze to wszystko ogarniać? Moda Na Sukces, jak nie lepiej.
Kurka, dobrze z klasyczną Amigą w mocnym konfigu z epoki i poczuciem, że to nie mój cyrk.
To nawet nie jest namiastka rozwoju czy ruchu w interesie.
[#18] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Przejrzałem teraz jego stronę , można zamówić karty V2 :)

https://www.majsta.com/modules.php?name=News&file=article&sid=170
[#19] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #18

Ogólnie widzę że narracja jest taka że Majsta to wogóle nic nie zrobił, był tylko gościem od lutowania i może poza zaprojektowaniem pcb (co im ciężko przez gardło przechodzi) nie wniósł nic. Smutne...
1
[#20] Re: Majsta vs Apollo Team

@jaster, post #19

Bo tak akurat w dużej mierze jest. Nie sądzę by Igor był głęboko zaangażowany w budowę logiki AC68080, SAGA czy tego nowego wynalazku do 3D. Natomiast był zapewne zaangażowany w kanały dostaw oraz dystrybucji co samo w sobie jest już nie lada wyczynem OBOK projektowania sprzętu oraz jego wykonania.
1
[#21] Re: Majsta vs Apollo Team

@no1, post #5

Raptora dokończył , ale Guncio porzucił pomysł wydania okrojonej karty V1200. Poszli w V4 w każdej możliwej wersji :P
[#22] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #20

a ten nowy wynalazek 3d ma wsparcie Warp3D czy wynajdują koło od nowa?
[#23] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Cos na pewno bylo nie tak, wystarczy przesledzic chronologie zdarzen:

1. Gunnar oglasza karty V4 (jako turbo i jako SA) jako nastepce V2. Karty stworzone w Niemczech, bez Igora.
2. Pozniej Majsta oglasza prace i powstanie V1200, dziwne bo to slabsza karta niz V4.
3. Gunnar oglasza rezygnacje z kart turbo V4, tylko V4 SA ma byc, choc mieli tez inne karty z serii V4.
4.Gunnar oglasza koniec produkcji V2 i produkcje kart turbo V4.

Ja tu widze, ze jakies problemy we wspolpracy byly, i jakby Gunnar dawal szanse Majscie na zarobek na V2 i V1200.
1
[#24] Re: Majsta vs Apollo Team

@michal_zukowski, post #22

Wynajdują koło od nowa. Nowy wynalazek 3D ma po prostu implementować instrukcje, które mogą wspierać obliczenia wykorzystywane do geometrii i teksturowania.
[#25] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #23

Jak miał wydać karty turbo V4 skoro core nie był gotowy ? Nawet dla SA działało to tragicznie w tamtym okresie. Core dojrzał , przyszedł czas pożegnać się z Majsta i tyle. Kasa się musi zgadzać.Jaka szansa na zarobek ??

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 12:59:03 przez JakubH_
[#26] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #25

Absolutnie nie. Karty V4 byly juz wtedy gotowe, chocby do A500, sa filmy na YT. To ze nie wszystko dzialalo to inna rzecz. Jaki hejt byl na Gunnara, jak oglosil ze V4 bedzie tylko w wersji SA, a nie jako turbo co bylo przez niego zapowiedziane wczesniej. Duzo latwiej jest debugowac karte turbo niz produkt typu SA. A kasa dla Igora byla taka, ze V2 i V1200 byly sprzedawane rownoczesnie z V4SA, nie bylo konkurencji w postaci kart V4 turbo. Juz sam fakt powstania V4 bez Igora mozna uznac, ze cos bylo nie tak.
1
[#27] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #26

.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 13:27:43 przez JakubH_
[#28] Re: Majsta vs Apollo Team

@jaster, post #13

Z doświadczenia powiem ci problemy z dragami najczęściej są albo jak się skończą albo jak braknie na nie kasy. Innych problemów nie zauważyłem .
2
[#29] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na wałek pod tytułem kasa dla programistów AROSa...
z dokumentu wynika że to całkiem duża kwota, która poszła do kieszeni Gunnara - który jak i wszyscy membersi Apollo Team nie ma zielonego pojęcia a tym systemie i nawet nie potrafił zmienić kursora myszy - nie wpomne o setkach innych rzeczy które ja zrobiłem dla niego...

Najlepsze jest to że nikt kompletnie nikt z ApolloTeam nie potrafił skompilować systemu - co im udowodniłem i zaczęła się moja wojenka z Gunciem.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 15:16:10 przez patapik
5
[#30] Re: Majsta vs Apollo Team

@patapik, post #29

Nie chcę mi się dużo komentować. Powiem jedno.... Jeśli prawdą jest że Majsta rzeczywiście miał problemy z uiszczeniem opłaty licencyjnej za używanie 080 w v2 (w co osobiscie WĄTPIĘ) no to faktycznie można mieć do niego jakieś "ale" ze strony ATeamu.
W innym przypadku wykoorzystywanie jego problemów zdrowotnych w celu stworzenia negatywnego wrażenia jest.... No a czego się można spodziewać po "krwiopijcach" ?
Z mojej strony EOT.

PS. No może jeszcze jeden mały komentarz. Gdyby nie V2 Igora to jakoś mam wrażenie że 080 by nie odniosło takiego sukcesu. Ba dalej by mogło pozostać "ciekawostką laboratoryjną". Bo to karty od Majsty ukazały prawdziwy potencjał 080. Inne karty powstały na bazie sikcesu V2...

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 18:29:14 przez pisklak
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem