[#61] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #59

No właśnie nie wiem, czy rzeczywiście Igor cokolwiek ukradł, tam niedługo wszyscy będą oskarżać wszystkich.

Wiem tylko tyle, że Apollo Team sam zarabiał przy okazji promowania piractwa, a teraz coś tam krzyczą, że kasy za licencje nie dostali.

Nie rozumiem tego, w ogóle.
[#62] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #60

To musisz lepiej sledzic rozwoj Apollo Core. Ja to tylko z boku obserwuje. AGA w Apollo Core to jest bazowana na pracy tworcy Natami Thomasa Hirscha, za jego zgoda. I zdaje sie ze Thomas Hirsch wspolpracuje z Apollo Team, takie przynajmniej bylo info jak rozstali sie z Igorem. Poszukaj w aktualnosciach na PPA. Za rozwoj CPU odpowiadal Gunnar i jest w Apollo Team. Za FPU odpowiadal chyba jakis Chris. I to FPU jest za jego zgoda w Apollo Core. Ale gdzie on sam jest to nie wiem, chyba w Apollo Team tez. I to byly 3 najwazniejsze osoby jesli chodzi o tworzenie core w VHDL czy Verilog, czy jak to tam sie wie. Ja innych nie pamietam.
[#63] Re: Majsta vs Apollo Team

@Cedrat, post #61

Karta Igora bez wsadu Gunnara jest niczym, tylko ciekawostka, moze ktos TG68 by tam wrzucil, o szybkosci 68030. Gunnar poczul sie okradziony, choc on nigdy tego nie napisal, przynajmniej na Apollo Forum, ja nic takiego nie znalazlem. Zarowno przy Kipperze jak i Majscie, kiedy sie rozstawali. Sam bylem zdziwiony rozstaniem z Igorem. Co do piractwa, to czesc osob ma podejscie takie, ze jak cos nie jest rozwijane to jest Abandoned Ware i moze byc uzyywane za free, tak ma Gunnar do AmigaOS, czy EAB do Amigowych gier, czy 99% uzytkownikow Amigi do tzw. paczek z grami WHDload albo Tosec-iem. Ale nowych gier czy programow nie ma na EAB. A Apollo Core nie jest na pewno Abandoned Ware.
1
[#64] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #58

Prosta logika. Jeżeli inwestuje się czas w coś, co powstało później (V2 1200) zamiast coś co zaprezentowano wcześniej (V4), tzn że z kalkulacji wyszło, że łatwiej będzie przebudować wsad ze starszych V2 i już trzepać kasiorę, niż próbować sprzedawać ludziom bardzo niedojrzały produkt w postaci V4. Bo czym się różni V2 600 od V2 1200? Głównie tym, że magistrala do płyty ma 32 bity zamiast 16.
Chłopie, wszyscy po uruchomieniu masowej produkcji V2 500/600 czekali na kartę do A1200 i byli wkurzeni, ale że ma powstać kolejna karta do A500 (V4). Nie na odwrót. Wkurzeni mogli być też Ci którym obiecano AGA w V2, a okazało się, że bedzie jednak w V4 (i do tego upośledzone jak w SA). Chyba to nie Igor nabił ich w butelkę?
Ciekawostka - wzmianki o karcie do 1200ki się przewijały wcześniej niż V4. Były pokazywane jakieś wizualizacje w postaci pcb w kształcie skrzydła nietoperza. Zainteresowani tematem będą pamiętać.
[#65] Re: Majsta vs Apollo Team

@no1, post #64

Spokojnie pan adwokat zaraz Ci wszytko wyjaśni , nie warto ciągnąć tematu , klapki na oczach i tyle.
[wyróżniony] [#66] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #63

A ja się czuję oszukany przez Gunnara i przez to okradziony. Nie dość, że wykiwał wszystkich w kwestii AGA w V2, to jeszcze gdy miałem problemy z kartą to tenże uczynny jegomość zwalał wszystko na moją Amigę, osprzęt, wszystko tylko nie kartę. Wydałem sporo pieniędzy w udowodnienie, że nie ma racji i przedstawiłem dowody na ichnim forum. Oczywiście temat został skasowany, ja dostałem bana. Ha tfu na kłamcę.
[#67] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #63

Nie ma czegoś takiego, że ktoś coś przestał rozwijać to nagle każdy może to sobie dowolnie wykorzystywać. Jeśli była na coś jakaś licencja to dopóki prawa autorskie nie wygasną ona nadal obowiązuje.
2
[#68] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #63

Wsad Gunnara bez karty też jest tylko ciekawostką. A bez oprogramowania ciekawostką jest jedno i drugie.

Dla Apollo Teamu nawet oprogramowanie, którego twórca zapowiedział wznowienie sprzedaży i usprawnioną wersję, było Abandoned Ware :) Następna sprawa - nieco innym jest chęć ocalenia takiego oprogramowania przed zaginięciem w pomrokach dziejów (co zazwyczaj jest motywacją amigowców), a czym innym zarabianie przy jego pomocy.
[#69] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #59

P.S. Facet który zajmował sie crackowaniem gier ma coś na temat do powiedzenia w temacie okradania
[#70] Re: Majsta vs Apollo Team

@Cedrat, post #68

Mnie to zastanawia czy np. kontroler DDR3 jest pisany od podstaw, czy jest wykorzystany jakiś blok z quartusa i czy w takiej sytuacji nie łamie to licencji (komercyjne produkty). Podobnie się ma sprawa z hdmi, przepraszam, digital video. Apollo team ma sprzęt nie będący projektem Igora, Igor nie ma wsadu nie będącego własnością intelektualną Apollo team. Temat w tym zakresie jest zamknięty. Igor ze swoimi "nielicencjonowanymi" kartami nic nie może zrobić, a Apollo może trzepać w pełni funkcjonalne V4, potem V5, V6 i co im do głowy przyjdzie nie oglądając się ani na Igora, ani na Kippera, ani na kogokolwiek kto w ekipie był i się zmył (Renee, Claude). Renee to kolejna osoba, która o Gunnarze inaczej się nie wypowiada niż źle. A nie jest ona niekompetentna w swojej dziedzinie. Claude zresztą PiStorma też z jakiegoś powodu zrobił, ale z drugiej strony za dużo nie komentował swojego udziału w Apollo Team.
[#71] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #65

Niestery nie, bo pan no1 spekal, i dal mnie na liste ignorowanych, wiec nie moge mu odpisac. On nawet nie wie, ze V1200 ma inne/wieksze FPGA niz V2 i z przepisywaniem core jest troche roboty, tak bylo w przypadku V4.. I w ogole nie czyta co pisze. Pisalem wczesniej dlaczego nie ma AGA w V2. Oczywiscie niedzialajace V2 to wedlug niego wina Gunnara a nie Igora. Jedynie jestem ciekawy, kiedy on to zglaszal na Apollo forum. Bo po tym jak Gunnar sie zorientowal, ze Igor go okrada, zupelnie zmienil podejscie do V2. Sam pamietam podobny watek na Apollo Forum, ze komus cos nie dzialalo z V2. Gunnar wyraznie poirytowany odeslal go do Igora, piszac cos w stylu, ze V2 to karta Majsty i niech on mu ja naprawia. Wtedy bylem jego ostra odpowiedzia bardzo zdziwiony ale teraz juz nie jestem.
1
[#72] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #67

To ze nie ma czegos takiego to inna sprawa, ale tak jest. Ile osob na PPA ktore posiadaja Amige klasyczna ma gry WHDload, ktorych nigdy nie mieli jako oryginaly? Podejrzewam, ze wszyscy oprocz hexmage.
2
[#73] Re: Majsta vs Apollo Team

@Cedrat, post #68

Wsad Gunnara juz nie jest tylko ciekawostka, bo jest V4. Za to karta Majsty tak, nie ma alternatywnego core dla V2.
[#74] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #72

No i tacy ludzie powinni być ostatni w kolejce do krytykowania takich zachowań, choć z drugiej strony trzeba też wziąć poprawkę na to, że w wielu przypadkach rzeczywiście nie ma już właścicieli majątkowych praw autorskich. Niemniej jeśli takowi są i uda się ich zlokalizować to przecież nic nie kosztuje by się zapytać "elo ziom, możemy wrzucić twoją paczkę na naszą kompilację softu do amigaos którą w zasadzie stworzyliśmy do użytkowników naszego sprzętu, ale nikt tego nie sprawdza i nie ogranicza" ... Prawda? Prawda. A tu czyjś soft został wykorzystany nawet bez tej kurtuazji.
[#75] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #71

A ja widzę , że ty łykasz wszytko co napisze Master Apollo Gunnar jak leci , ale nic mi do tego masz prawo wierzyć w co chcesz. Inna sprawa przeczytałeś w całości ten dokument z pierwszego posta ? Wątpię. Dla mnie nie ma sensu ciągnąć tego tematu. Chętnie zobaczę jakieś dowody na to co piszesz i co mówi Gunnar, bo na teraz to dla mnie wymysły i chęć odegrania się. FPGA Cyclone III dla V1200 to ten sam typ tylko pojemniejszy , nie byłoby problemu. Pozdrawiam



Ps. Sprawa no1 i V2 dotyczyła wersji dla A600.
[#76] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #71

On nawet nie wie, ze V1200 ma inne/wieksze FPGA niz V2 i z przepisywaniem core jest troche roboty, tak bylo w przypadku V4

Nie ma większego problemu z syntezą logiki dla większego FPGA tej samej serii. Tylko co innego większe FPGA dla tej samej logiki, a co innego zrobienie specjalnej wersji logiki dla tego większego FPGA. A choćby z racji zewnętrznego interfejsu (32bit) logika jest inna.
[#77] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #71

Tak, spękał i wrzucił na ignora, bo ma wrażenie, że pisze z jakimś człowiekiem z klapkami na oczach, a nie inteligentnym bytem. Wirtuoz asemblera, a nie docierają do niego żadne logiczne argumenty. Ja o jednym, ten o drugim. Znowu niezrozumienie. Nieważne kto zrobił kartę, tylko o iście w zaparte, że nie ma problemu z kartą i zamiatanie wszystkiego, co mogłoby zrobić antyreklamę, pod dywan. Prościej się tego chyba nie dało napisać.

Wszystko co napisałem odnosiło się do stawianych tez. Co do oceniania wiedzy (czy coś wiem, czy nie wiem) - kolejne śmiałe tezy i znowu nie jesteś w stanie ich udowodnić... Dalsza dyskusja po prostu nie ma dla mnie sensu i po prostu szkoda mi czasu walić grochem o ścianę
[#78] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #72

Ja mam same warezy z lat 90tych jeśli chodzi o dyskietkowe wersje. Wersje CD w większości mam oryginały. Trzymanie dyskietek, które i tak padną za pare lat to bezsens.
1
[#79] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #73

Bez oprogramowania każdy komputer jest tylko ciekawostką.
[#80] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #75

A jest tam napisane od kiedy Majsta robil "niekoszerne" wersje V2 i V1200? Bo tak to szkoda mojego czasu, nie lubie czytac po angielsku, bo nie znam na tyle jezyka angielskiego. A o tym, ze Majsta chce wiecej kasy albo w zasadzie cala kase dla siebie,
to juz wczesniej pisalem:

link

Wiec to nic nowego. Majsta i Gunnar byli wspolnikami, i Igor wyrolowal Gunnara. Takie jest moje zdanie. I od momemtu kiedy to dotarlo do Gunnara to Gunnar zupelnie zmienil podejscie do V2. Uzytkownikow V2 traktuje jak natretow, pewnie wiekszosc uzytkownikow V2 to odczula. Oczywiscie Gunnar jest ciezki w komunikacji, i nie mial dobrego PR tez wczesniej. Ale po tym wyrolowaniu to sie jeszcze poglebilo. Stad np. teksty na Apollo Forum "no love to V2 from Apollo Team". No nie ma milosci i mnie to nie dziwi. Nie wiem o jakim odegraniu mowisz? Niby jakim?

Ja tam nie jestem po niczyjej stronie bo z Gunnarem sie tez scieralem i to nawet ostro.
1
[#81] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #76

Nie znam sie na FPGA, ale pamietam tylko, ze Gunnar pisal, ze przepisanie core na V4 to troche czasu zajmuje, jak byl jakis watek o V4 czy innym FPGA niekoniecznie z Altery, byly chyba tez propozycje przepisania core na Cyclone X (o ile dobrze pamietam nazwe FPGA), bo wtedy CPU mialo dzialac jeszcze szybciej. Gunnar tez odpisal, ze to duzo roboty. A co do V1200 to ma chyba wiecej cache'u niz V2 przez to jest tez szybsze niz V2. Ile to roboty jest to nie wiem, malo czy duzo.
[#82] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #74

Tak powinno byc, ze powinni zapytac autora o zgode o ile sa w stanie go znalezc w miare latwo. Ale wiekszosc osob traktuje rzeczy w necie jako niczyje czy dobro wspolne. Tak np. Igor traktuje wsady do V2 i V1200, ze skoro sa dostepne na stronie Apollo, to kazdy moze je uzywac do woli i jeszcze kase z tego czerpac. Mnie np. autor Hippoplayera zapytal czy moze dolaczyc moje playery do EaglePlayera do swojego playera. Dostal zgode.
[#83] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #80

To mi też szkoda czasu na dyskusję z Tobą , ciężko jak widzę wrzucić to w translator , ale ok. Jak na obeznanego wydawało by się w temacie to jednak mało wiesz.
[#84] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #83

To tylko jedno chyba proste pytanie: Od kiedy Majsta robil "niekoszerne" karty V2 a potem V1200? 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014?
[#85] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #75

A tutaj masz przyklad jak opierniczalem kiedys Gunnara w moim murzynskim angielskim:

link

To jesli chodzi o to co ja lykam. W tym watku jest wiecej opierniczania Gunnara przeze mnie, to byl dosc ciekawy watek dotyczacy Apollo Core. A sprawa Majsty to jest moja wlasna wersja na podstawie informacji z Apollo Forum i PPA. Na zaden Discord nie wchodze. I ja nie widzialem zadnych wpisow Gunnara dotyczacych Igora na Apollo Forum, o tym ze Igor go oszukal, Wiec to jest moja wersja, ktora wedlug mnie jest prawdziwa.
[#86] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #81

Tylko mowa było o V2 1200 ... oczywiście, że nawet zmiana w obrębie tej samej rodziny produktów (ale innej serii np. SE zamiast E) to już są jakieś zmiany. Ale to nie tak, że np. kod obsługujący ALU jest do zmiany. Nie on jest w identycznej formie. Zmieniają się niektóre specyficzne elementy jak PLL który między rodzinami może być konfigurowany inaczej. Zmieniają się też timingi, oczywiście pinout. Ale z tego powodu te rzeczy są prawie całkiem "na zewnątrz", z dala od głównego kodu. Cyclone 10 (nie X, taka zmiana intelowska) to zasadniczo 2 rodziny. Jedna (GX) nie jest wcale znacząco lepsza od Cyclone V już stosowanego w V4, a druga jest realnie na poziomie Cyclone IV (wersja LP). A przy aktualnym obłożeniu linii produkcyjnych dla niższych wymiarów akurat najłatwiej jest zdobyć te modele z niższej półki.
2
[#87] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #86

Kocham moje pi4
Brak problemów z systemem choć żywcem przegrany z mojej Ami, brak problemów z peryferiami, podpinam co chce, gry, dema i soft chodzą aż miło bez wkur.....a się co 5 minut ;)
2
[#88] Re: Majsta vs Apollo Team

@mikecios, post #87

Wstydź się !!!! Tylko V4SA to nowa prawdziwa Amiga !!!!!

[#89] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #88

Amen!
[#90] Re: Majsta vs Apollo Team

@JakubH_, post #88

Wstydzę się ale dobrze mi z tym ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem