[#91] Re: Majsta vs Apollo Team

@mikecios, post #87

Bez przesady, jednak czasem w niektórych grach dźwięk może się rozjechać. Im wierniejsza emulacja tym więcej żre proca. Ale jak sobie przypomnę WinUAE na Celeronie 1.2GHz dawno, dawno temu to były identyczne problemy (tylko więcej, częściej). Technika idzie do przodu i przykrywa wady emulacji programowej, ale czy wszystko się uda przykryć? Na ryzen problemu nie ma, ale na Cortex A72, hmmm...

A ogółem Vampire z ficzerami SAGA, AMMX, 64bit i Maggie jest dla ludzi co wcale swojej Amigi nie kochają tylko chcą jakąś dziwną hybrydę, z jednej strony szybszą, z drugiej wcale nie w ten sposób w jaki ewoluowały komputery tylko dalej asm, rzazanie rejestrów i bitplane. Żeby niby było kompatybilnie z klasykiem, ale de facto na żadnym bez vampira nie mogło uczciwie działać.
[#92] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #91

Pi4 Cortex nawet nie dostaje zadyszki.
1
[#93] Re: Majsta vs Apollo Team

@mikecios, post #92

Apidya działa 100% jak w oryginale? I I Agony?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 18:40:11 przez abcdef
[#94] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #93

Tak, a przybliż co ma na pi nie działać z tym tytułem ? Zero sarkazmu w moim pytaniu.
[#95] Re: Majsta vs Apollo Team

@mikecios, post #94

Biorąc pod uwagę, że na ciut słabszych Pi3 i A500 Mini (jak dobrze kojarzę, allwinner H6 czyli cortex a53) jednak trzeba trochę kombinować z opcjami by dźwięk był in-sync, bez lagów i okazjonalnych zacięć. Jakoś mam wątpliwości by A72 była aż tak dużo szybsza, szczególnie w niemodowanym Pi. Co innego np. RK3399 - tam chodzi wyżej.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 18:43:10 przez abcdef
[#96] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #95

Ciut słabszy ? Chyba chciałeś powiedzieć 2x słabszy
1
[#97] Re: Majsta vs Apollo Team

@mikecios, post #87

brak problemów z peryferiami, podpinam co chce

z amigowymi peryferiami? FG24 pójdzie?
1
[#98] Re: Majsta vs Apollo Team

@michal_zukowski, post #97

Doprecyzuje. Rozmawiamy o vampirach w tym v4sa gdzie trafienie z peryferiami na USB które zadziałają choćby tak podstawowymi jak mysz czy klawiatura czy tez monitor na hdmi, graniczy z cudem.
Pi bierze co podepniesz.
1
[#99] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #91

A ogółem Vampire z ficzerami SAGA, AMMX, 64bit i Maggie jest dla ludzi co wcale swojej Amigi nie kochają tylko chcą jakąś dziwną hybrydę, z jednej strony szybszą, z drugiej wcale nie w ten sposób w jaki ewoluowały komputery tylko dalej asm, rzazanie rejestrów i bitplane. Żeby niby było kompatybilnie z klasykiem, ale de facto na żadnym bez vampira nie mogło uczciwie działać.


Amen!!!
3
[#100] Re: Majsta vs Apollo Team

@abcdef, post #91

Ale wiesz, ze sie mylisz? Na "najlepszej Amidze" wedlug niektorych czyli WinUAE moze tez dzialac, o ile Toni doda wsparcie. No i przy Twoim podejsciu to zadnego rozwoju Amigi juz by nie bylo. A tutaj jest, pozno bo pozno, bo jakies 30 lat od ostatniego ale jest. Nikt nie nakazuje pisania w ASM, to jest zawsze opcja, mi osobiscie AMMX sie nie podoba, za malo czytelny jako ASM, ale jest. V4 sa dla wszystkich Amig oprocz A3000/A4000 bodaj. Wiec potencjalne grono uzytkownikow jest bardzo duze. Do tego SAGA sprawia, ze wszystkie Amigi z V4 maja takie same mozliwosci graficzne. Czyli nie ma znaczenia czy OCS, ECS i AGA. A to jest olbrzymi plus, ktorego nie dostrzegasz. Te same audio, tyle samo RAM-u, tyle samo chipu. O ile prostsze jest pisanie wtedy programow. Robisz jedna wersje i dziala na wszystkich Amigach z V4.
[#101] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #100

O ile prostsze jest pisanie wtedy programow. Robisz jedna wersje i dziala na wszystkich Amigach z V4.
Czy nie powinno być: "...na wszystkich Vampirach z zasilaczem o wdzięcznej nazwie Amiga?"
3
[#102] Re: Majsta vs Apollo Team

@AmiClassic, post #101

Punkt widzenia, zalezy od punktu siedzenia, ale nie. Masz Amigowe porty (A500 i A600 maja tez niektore porty inne), klawiature, stacje dyskow jeszcze. Nikt na C64 raczej nie twierdzi, ze SuperCPU to jest SuperCPU z zasilaczem, tylko C64 z SuperCPU. To samo dotyczy SNES-a, i jego SuperCPU. Wiec prawidlowo bedzie "Amiga z V4". V4 to jest tylko rozszerzenie.
[#103] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

Jak słyszę te brednie o zabezpieczeniach to tylko z litością mogę patrzeć na osoby ,które wierzą w te bajki...

Śmieszne są te przepychanki między Apollo Team membersami , którzy się wstydzą używać prawdziwych ników... No ale wódz kazał...
1
[#104] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #102

Masz Amigowe porty (A500 i A600 maja tez niektore porty inne), klawiature, stacje dyskow jeszcze.
Ups... klawiatury jeszcze używa, moje niedopatrzenie szeroki uśmiech

Nikt na C64 raczej nie twierdzi, ze SuperCPU to jest SuperCPU z zasilaczem, tylko C64 z SuperCPU.
Tak jak nikt nie powie Blizzard z Amigą. Porównywanie Vampira do SuperCPU jest raczej nieadekwatne.

Wiec prawidlowo bedzie "Amiga z V4".
Szanuję Twój punkt widzenia, ale kompletnie się z nim nie zgadzam.

V4 to jest tylko rozszerzenie.
Ja jednak nazwałbym go zamiennikiem.

Zacytuję tu jedną z opinii:
Trochą nie rozumiem idei tego sprzętu. Skoro zastępuje to RAM, ROM, CPU, całe kości AGA, ma dodać WiFi, i jeszcze slot na kartę SD to ma - to po co podłączać to do płyty A1200, walczyć z timingami, itd.? Nie łatwiej byłoby po prostu dać na płytce gniazda myszy/joysticków/klawiatury/opcjonalnie jeszcze stacji dyskietek?
2
[#105] Re: Majsta vs Apollo Team

@patapik, post #103

To sobie poczytaj:

link

I to juz jest po sprawie Kippera, czyli dotyczy kart od Majsty. I jest tam wymienione, ze karta od Majsty nie chce sie zarejestrowac (wpis od Adam A.). Czyli przynajmniej raz duzo wczesniej Majsta juz dostal ostrzezenie. I widac, ze na zabezpieczeniach to sie nie znasz.
1
[#106] Re: Majsta vs Apollo Team

@AmiClassic, post #104

Ciekawe na ile % Mister z Cyclone V na pokładzie i odpalonym Minimigiem jest Amigą, kiedy tą trzymamy w szafie, na ile % kiedy metr od Mistera, i ile % kiedy De10-Nano wsadzimy do obudowy Amy pomysł
W obudowie, to już chyba będzie Amiga z dopalaczem, bo hardware ten sam co Vampire.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 16:16:13 przez Aniol
[#107] Re: Majsta vs Apollo Team

@AmiClassic, post #104

Tak samo jak ja sie z Twoim punktem widzenia nie zgadzam. To nie jest zaden zamiennik, to jest po prostu bardzo KOMPLEKSOWE rozszerzenie do Amigi. Inne rozszerzenia do Amigi sa po prostu duzo mniej skomplikowane i musisz np. kupic/miec karte turbo, karte graficzna, Indivision, RapidRoad itp rzeczy a i tak pewnie nie bedzie wszystkiego co V4 daje. Niektorzy inni specjalisci (m.in. Jens) od sprzetu wola rozbic jedno rozszerzenie na 2 lub wiecej czesci, zeby po prostu wiecej zarobic. A Amigowcy sa wtedy tacy szczesliwi. Ale to jest zawsze wybor uzytkownika co woli. Ja wole All In One.
1
[#108] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #105

Tam nie ma nic takiego, z ktorego by wynikalo, ze nie chca mu zarejestrowac karty. Wrecz przeciwnie, w 1 wpisie jest jak wol:
"Please note that we will close REGISTRATIONS at end of June.
All new cards sent by majsta are automatically getting into the whitelist and most people with cards registered as needed before
Closing registrations will definitely kill any future clone cards."
Adam A pisze przed zamknieciem rejestracji, ze ma jakis problem z nieprawidlowym numerem seryjnym. Czlowiek od Apollo prosi go o przeslanie mu tego numeru. Pozniejsze wpisy Adama A nie sugeruja, ze mial z dalsza rejestracja jakies problemy. Wiec gdzie tu jest dowod na to, ze majsta produkuje "lewe" karty?
2
[#109] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #1

a tym razem email od Gunnara


Warning for recent sales of unlicensed Vampire V2 Series accelerators!
Apollo Computer Press Release, Tuesday 22th July 2022,

We regret to inform our community that negotiations with Igor Majstorovic (former Apollo-Team member) were not successful. Unfortunately, Igor Majstorovic broke existing contracts, stopped paying licence fees, refused to communicate with the Apollo-Team and published parts of old conversations out of context.

This neither clears anything, nor helps to revive the Amiga. Therefore, we want to clarify some important facts:

Background Info:
When Igor Majstorovic joined the Apollo-Team in 2013, he had a barly functional TG68 core used with his PCB board design, and asked the Apollo-Team for help. The 68080 CPU had already been developed by the Apollo-Team/Natami-Team. As it was a significant improvement over TG68, it made sense to use it instead. This required significant changes to the 68080 core. Gunnar von Boehn (teamleader of Apollo-Team) had to both decrease the space required by the core as well as make other functional changes to make this a reality for the Cyclone III FPGA used on Igor's boards. So,there is no question Vampire V1+V2 cards benefit from the previous development, expertise and willingness of the Apollo-Team to support these boards.

Since the 68080 CPU core and the SAGA chipset have always been the intellectual property of Gunnar von Boehn, during his time with the Apollo-Team Igor Majstorovic was a licensee of the CPU and Chipset. After Igor Majstorovic left the Apollo-Team in Q2 2021,he violated the agreement with Apollo-Team and sold a significant number of unlicensed cards.

What's the problem?
Resellers and end customers bought the cards in good faith believing that the core was officially licensed and legal. When asked by resellers, Igor Majstorovic also claimed the cards would be legally licensed. Customers/Resellers who bought these cards must now take action, as the unlicensed cards cannot be updated to new core releases since cores starting with version 2.16, slated for release later this year, will not work on the non-licenced cards. Everyone should be aware that the bugfixes and releases are provided by the Apollo-Team. Igor Majstorovicdoes not support any core maintenance.



What’s the Solution?
1. For customers who bought the V2 before Igor left the team:
==> Don’t worry, you will be able to update to any future cores without any issue.



2. For customers who bought the V2 in the last year:
==> Please get in touch with your reseller to check if your card is licensed. If it is not not, we will try to find a solution all together. We are in close contact with the resellers and want to help the customers and the resellers to resolve this situation.



3. For customers wanting to buy a V2 in future:
==> Apollo-Team is working together with Resellers to develop an official Apollo-Core license Sticker. Customers will then be able to identify licensed cards in future.

Apollo Computer and all its Team members apologize for the inconvenience caused to resellers, customers, and friends by the events of the past few days. Our goal is to find solution for everybody.

Please do not hesitate to contact us with questions or concerns.



With sincere greetings from the whole Apollo-Team,

Miri and Gunnar



P.S. to V4 customers: No worries! Not only do you have the most advanced Apollo Core based cards, they are also licensed. They are not affected by this situation!


Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 18:06:41 przez juen
[#110] Re: Majsta vs Apollo Team

@docent, post #108

A skad sie ten watek wzial w ogole? Pisalem, juz pare razy, ze nie pamietam, zeby Gunnar na forum Apollo o cos oskarzal Igora czy Kippera, wszystkiego musisz sie sam domyslec. Gunnar lubi kasowac wpisy, o tym wszyscy wiedza, wiec byc moze bylo tam cos wiecej wczesniej. Z tego co wiem (o ile mnie pamiec, nie myli) to "Adam A." to Polak, wiec mozna sie go zapytac pewnie jak bylo. A tutaj jest moja wersja historii Majsta vs Gunnar.

Po lewych kartach od Kippera Gunnar wprowadza zabezpieczenie w Apollo Core w postaci sprawdzania numeru ID FPGA. Przez jakis czas jest spokoj. Po jakims czasie cena kart V2 bardzo rosnie, podwyzka zostala zwalona na wzrost cen FPGA, ale wtedy to juz konkretna kasa byla dzielona pomiedzy Igora i Gunnara, nie wiem na jaki podzial sie wtedy umowili. Ale Igor stwierdza, ze chce wiecej kasy a w zasadzie cala dla siebie, robi nastepna rewizje karty (pod pozorem jakis poprawek), ktora omija zabezpieczenie Gunnara, inaczej sciezki sa poprowadzone). Gunnar sie po jakims czasie o tym dowiaduje, bo w zasadzie tylko on odpowiada uzytkownikom V2 na Apollo Forum na ich problemy z V2, ja w kazdym razie nie pamietam wiecej niz okolo 3 odpowiedzi Majsty przez cale lata, jak komus cos nie dzialalo w V2, Majsta bardzo malo pisal na forum. W tym momencie Gunnar robi rejestracje kart V2 na stronie Apollo, akcja trwa bodaj 12 miesiecy. Wie ile mniej wiecej "lewych" kart sprzedal Igor. Podejmuje decyzje o powstaniu nowych kart V4, calkowicie bez udzialu Igora, i byc moze w tajemnicy przed nim. Chodzi o karty turbo i SA. Gdy karty sa w zasadzie gotowe i betatestowane, oglasza na forum info o nowych kartach, sa w cenie porownywalnej do V2, ale lepsze. Majsta jest wtedy w kropce, bo wie ze ludzie beda woleli lepsze karty. Jakos sie dogaduje z Gunnarem, ze ten rezygnuje z produkcji kart V4 w wersji turbo i robi mu wsad do V1200. Przez dlugi czas to dziala, chyba okolo 2 lat. W koncu jednak Igor potrzebuje wiecej kasy, i znowu robi lewe karty. Znowu Gunnar sie dowiaduje o tym. Ma dosc Igora, rozstaja sie. Gunnar oglasza produkcje V4 w wersji kart turbo.
1
[#111] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #109

Mam do Ciebie pytanie. Czy jestes w stanie zrobic aktualizacje core V2 do GOLD 2.15 z pliku? Czy tylko USB flasherem? Bo byc moze Gunnar dodal jakies dodatkowe sprawdzanie ID FPGA do core, o ktorym nie powiedzial Igorowi, i cos na przyklad nie dziala. Cos tam pisales kiedys, ze jakies dema nie dzialaly prawidlowo. Jestem ciekaw czy tak samo zle dzialaly na wersji V2 "koszernej" jak i "niekoszernej". To moglo by tez tlumaczyc, ze Gunnar ignoruje niektore bledy, ktore mu sa zglaszane.
[#112] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #111

ja mam karte od apollo (z kolejki), tak samo moj znajomy "z lawki" - kolega z pracy, imho nowe wsady sa nic nie warte i tylko psuja. to samo odczucie mial moj znajomy, ktory byl pewny ze cos co chodzilo dobrze zaczelo chodzic zle. sprzedal v2. ja trzymam jako ciekawostke. tak czy siak bez problemu flashowalem karte.

nigdy nie uzywalem usb flashera

ps: wiekszosc dem ktore nie dziala prawidlowo to dlatego, ze ta karta chodzi za szybko i nie da sie ustawic konkretnej predkosci tak jak powinny sie dac w kazdej karcie turbo


Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 20:15:32 przez juen
[#113] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #110

oglasza na forum info o nowych kartach, sa w cenie porownywalnej do V2, ale lepsze.

cena nie jest porównywalna
2
[#114] Re: Majsta vs Apollo Team

@michal_zukowski, post #113

Tak czytam i czytam i niestety nasuwa się jeden wniosek. Amigowcy to romantycy, żyjący w świecie fantazji i nostalgii, których uwielbiają dymać inni Amigowcy. Projekt vampir do zaorania.

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2022 20:48:37 przez KM_Ender
[#115] Re: Majsta vs Apollo Team

@michal_zukowski, post #113

Teraz nie jest, ale wtedy byla porownywalna, o ile mnie pamiec nie myli, bo to jakies 5 lat temu bylo patrzac po aktualnosciach z PPA.

link
[#116] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #111

Odpowiem niepytany. plik *.jic mozna falshować programikiem VampireFlash z pakietu SAGA 2.8 RC3, bez USB-flashera.
[#117] Re: Majsta vs Apollo Team

@swt, post #116

Wiem, ale mi chodzi o taki efekt. Z tego programu nie mogl, ale z USB-Flashera juz mogl.

link
[#118] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #112

Jesli to kwestia tego, ze V2 jest za szybkie to mogliby dodac program ustawiajacy szybkosc 68080. Z tego co wiem to szybkosc jest bazowana na wielkrotnosci 7MHz. Czyli ustawianie programowe od 7 do 77 MHz. A jak ktos ma szybsze V2 to 84MHz. Po prostu program by sprawdzal jaka jest maksymalna szybkosc uzywanego wsadu i ustawial nizsza albo taka sama szybkosc. Wyzszej by nie mozna bylo ustawic programowo.
[#119] Re: Majsta vs Apollo Team

@Don_Adan, post #118

Podejrzewam że tam jest tak namotane, że to fizycznie niemożliwe. Po prostu niektóre rozkazy i tak wykonają się nie kompatybilnie z prawdziwym cpu
[#120] Re: Majsta vs Apollo Team

@juen, post #119

Nie to co Pi i Amibian :PPP
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem