[#1] Amiga Bez Ściemy
Po konsultacjach m.in. z Mailmanem uznaliśmy że nie ma większego sensu wstawiać newsów na PPA przy każdym odcinku. No ale przydałby się dedykowany wątek na forum, który gromadziłby informacje o naszym kanale.

No więc na dobry start chciałbym poinformować o wczorajszej premierze poprawionych odcinków 1 i 2. Zainteresują one głównie tych, którzy jeszcze nie oglądali pierwowzoru, bo co do treści, nie różnią się one niczym od wcześniej dostępnych wersji publicznych. Są natomiast poprawione względem montażu, dla przykładu w pierwszym odcinku, co nie było uwzględnione w scenariuszu w pewnym momencie zeszliśmy na dyskusje na temat gier Myst i Napalm, podczas gdy w tle leciały jakieś stare produkcje od EA z 1990 roku. W wersji zafiksowanej w tle jest pokazywane to o czym w danej chwili rozmawiamy. Poprawiony odcinek drugi, jest jedynym w którym swoje 5 groszy w kwestii montażu dodałem od siebie. W oryginale było trochę statycznych obrazów, typu wyświetlany przez dobre kilka minut obraz przedstawiający karton od A500. Ja dodałem trochę nowych ilustracji i filmików, dzięki czemu całość ma charakter bardziej dynamiczny. Wcześniej tę wersję udostępniłem w formie bonusu jedynie zarejestrowanym userom mojego forum, ale wczoraj doszliśmy do wniosku że po co ma się nim cieszyć tylko ograniczona garstka osób.

Niezależnie dla porządku zamieszczam też wszystkie zamieszczone wcześniej materiały. Sukcesywnie w kolejnych postach w wątku, będę informował o nowych.









4
[#2] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Może wystarczy tylko kliknąć subskrybuj z dzwoneczkiem??
1
[#3] Re: Amiga Bez Ściemy

@_Skiba_, post #2

Nie każdy korzysta a post na forum można też skomentować.
2
[#4] Re: Amiga Bez Ściemy

@mailman, post #3

Zapowiedź odcinka 4.
1
[#5] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #4

Chłopaki wygladacie na tym filmiku jak gwiazdy muzyki chodnikowej
szeroki uśmiech
[#6] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #4

Kochani dobra robota prosimy o wiecej !

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2023 17:47:48 przez HOŁDYS
1
[#7] Re: Amiga Bez Ściemy

@HOŁDYS, post #6

Remix mountowanie plikopartycji i dostep do nich byl dostepny na AmigaOS 3.0 za pomoca pakietu XFS dostępnego na aminecie ..AmigaOS 3.2 i 4.2 nie jest tu rewolujca żadna
1
[#8] Re: Amiga Bez Ściemy

@HOŁDYS, post #7

Pierwszy odcinek i ze 3 ściemy odnalazłem ;) ale oglada sie to lepiej niz nasza reprezentacje to fakt
3
[#9] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Odcinek 4 o nowych grach na Amigę klasyczną oraz emulacji Amigi NG na PC.

3
[#10] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #9

1
[#11] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #10

Zaraz Wam setka stuknie okrągła w tym tempie!

[#12] Re: Amiga Bez Ściemy

@_DiskDoctor_, post #11

Ale qrła.

Wziąć te.

Amiga bez Ściemy
Retro Borsuk
Retro Gralnia

Zrobić grafik, podzielić czas i...

...rzeczywiście mamy TV retro całodobową wtedy...
[#13] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #10

Kiedy konkretnie odcinek 5 będzie emitowany na żywo?
[#14] Re: Amiga Bez Ściemy

@lord_spider, post #13

Odcinek będzie w tym tygodniu. Pewnie w okolicach czwartku, plus - minus jeden dzień. Nie będzie transmitowany na żywo bo nagrywaliśmy go w niedzielę.
1
[#15] Re: Amiga Bez Ściemy

@_DiskDoctor_, post #12

Kiedyś człowiek marzył o tym żeby w TV puścili jakiś program o komputerach. Było tego tyle co kot napłakał i żeby obejrzeć to trzeba było nagrać, bo było zwykle w czasie szkoły albo trudno było dostosować życie pod ramówkę TV.
A dzisiaj mamy takie programy na życzenie, z pauzą, powtórkami, komentarzami, czatem, kontaktem z prowadzącymi, na każdy, skrajnie niszowy temat dotyczący ulubionych komputerów. Nie mam czasu teraz to obejrzę później, w odcinkach, na czym chcę, gdzie chcę, jako tło podczas robienia czegoś... Lepiej już chyba nigdy nie będzie. szeroki uśmiech

Z rozkoszą 13 lat temu wyjąłem antenę z TV, który do dzisiaj działa tylko jako duży ekran do wyświetlania obrazu z prawie wszystkich urządzeń w domu, które generują obraz korzystając z różnych źródeł danych. Tak to właśnie miało wyglądać i cieszę się, że dożyłem czasów gdy to ja decyduję o tym co oglądam/słucham, a źródeł ciekawych programów jest 100x więcej niż jestem w stanie ogarnąć w ciągu pozostałych mi 25 lat życia.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 17:23:39 przez MDW
4
[#16] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #15

Łezka w oku



5
[#17] Re: Amiga Bez Ściemy

@HOŁDYS, post #16

Tak jakby MS-DOS na tym filmie jest prezentowany amigowymi Topazami. Ciekawe, odpalili emulator?
[#18] Re: Amiga Bez Ściemy

@TuReX, post #17

Mogł być to emulator pc.
W tamtych latach jednak łatwiej było nagrać sygnał PAL niż VGA.
1
[#19] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #15

https://www.youtube.com/@Amiga_bez_sciemy/community

zmontowane Ale podczas montażu widać jak padnięci byliśmy na koniec hehe Jednym ciągiem 3 tematy
1
[#20] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #19

No było nie było nasz rekord, z przerwami czterogodzinna sesja nagraniowa. Jednak uspokajam, tak długim tasiemcem Was nie zanudzimy. Gotowy film tylko nieznacznie przekroczył barierę 2 godzin.
[#21] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #9

CIekawy program,mało o Amidze klasycznej.Tylko gry?
[#22] Re: Amiga Bez Ściemy

@HOŁDYS, post #16

Całkiem sporo pamięci ta Amiga miała. Jakaś 2000?

Kursor myszy z literami TP - czyżby Pan Tomasz Pyć był Amigowcem? szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 12:51:40 przez readwrite
[#23] Re: Amiga Bez Ściemy

@readwrite, post #22

Możliwe ze 1 MB chip i 2 MB ..moze masz racje A2000 albo jakas wariacja rozszerzenia zakładane expansion port w A500

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 14:53:44 przez HOŁDYS
1
[#24] Re: Amiga Bez Ściemy

@HOŁDYS, post #23

No to lecimy z odcinkiem piątym. Tym razem tematem przewodnim jest TOP 20 gier na dopalone Amigi.
[#25] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #24

"Gry na dopalone Amigi"

Hare Raising Havoc: "min. requirements: 1MB ram, floppy drive, HD"

;)
[#26] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #24

brak Exodusu i Shadow of the 3rd moon oraz T-Zer0. Jest za to Slamtilt dzialający na nierozszerzonej a1200.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 15:33:28 przez michal_zukowski
[#27] Re: Amiga Bez Ściemy

@michal_zukowski, post #26

Ooo, przypomniałeś mi o tej grze. W epoce miałem wersję z "nieoficjalnej dystrybucji". I pamiętam, że wtedy na 68030 50MHz to działało świetnie więc właściwie nie było technicznych przeciwskazań żeby powstał, nawet na tak stosunkowo mało rozbudowaną Amigę, odpowiednik gry Comanche do której wtedy wszyscy tak wzdychali. Chociaż osobiście przyznam się, że w symulatorze latania wolałbym fajne płaskie wektory niż takie voxele. Ale to już taka moja słabość do płaskiej wektorówki.

Odnośnie "Shadow of the third moon" przypomina mi się coś co kiedyś ktoś powiedział ale nie mogę przypomnieć sobie kto i kiedy. Podobno popularny wtedy amigowy sklep Eureka miał 3 kopie oryginału tej gry i przez kilka sprzedało się ZERO sztuk. Jeżeli tak było to bardzo smutne i dziwne (biorąc pod uwagę jak dobrze działała na tak słabych Amigach jak 030). Ale osobiście nie kojarzę żeby reklamy Eureki w "Magazynie Amiga" miały ją w ofercie. Ale może po prostu nie pamiętam.

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 16:17:44 przez MDW
[#28] Re: Amiga Bez Ściemy

@Drakon, post #25

"Hare Raising Havoc: "min. requirements: 1MB ram, floppy drive, HD"

hahahha
stara dobra, jajcarska giera
:)
[#29] Re: Amiga Bez Ściemy

@Drakon, post #25

"Gry na dopalone Amigi"

https://www.mobygames.com/game/4346/hare-raising-havoc/specs/: "min. requirements: 1MB ram, floppy drive, HD"


Radzę oglądać film, przed napisaniem komentarza. Tam dobrze wyjaśniam czemu ta gra się tam znalazła oraz jakie kryteria stosowaliśmy. Tu są wymagania tej gry - https://www.mobygames.com/game/4346/hare-raising-havoc/specs/ w wymaganiach stoi jak byk że wymagany jest HD (oczywiście flop również, wszak z czegoś trzeba tę grę zainstalować). Tak więc jest to gra na dopaloną A500, bo takie przyjęliśmy kryteria że każda gra, która wymaga czegoś więcej niż gołej A1200, lub gołej A500 doposażonej jedynie o standardowe dodatkowe 512KB, jest grą na "doposażoną (użyliśmy hasła "dopaloną" - bo bardziej chwytliwe) Amigę".
[#30] Re: Amiga Bez Ściemy

@michal_zukowski, post #26

brak Exodusu i Shadow of the 3rd moon oraz T-Zer0. Jest za to Slamtilt dzialający na nierozszerzonej a1200.


Ta sama uwaga co w przypadku poprzednika. Radzę obejrzeć film przed napisaniem komentarza. Każda z wymienionych przez Ciebie gier została przez nas uwzględniona i znalazła się na liście 50 nominowanych. Z tej listy każdy z nas wybrał najlepszą 15. Pierwsze miejsce to 20 punktów, drugie - 17 punktów, trzecie - 14 punktów, od czwartego 12 punktów i każde kolejne niższe miejsce o jeden punkt mniej. Następnie zsumowaliśmy nasze wyniki i na tej bazie utworzyliśmy nasz wspólny ranking. Oczywiście gusta bywają różne i być może, gdyby się spotkało dwóch innych amigowców ranking byłby zupełnie inny i wspomniane przez Ciebie tytuły by się łapały.

SlamTilt odpala się na gołej A1200, lecz nie działa całkowicie dobrze, porównaj sobie choćby minigerkę - wyścigi na wyświetlaczu na pierwszym stole, jaka tam jest dynamika na gołej A1200, a jaka na A1200 z fastem. To też tłumaczyłem na filmie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem