[#121] Re: Amiga Bez Ściemy

@deejayremix, post #120

Ładnie się stacja zachowywała i prawie była dwa razy szybsza niż orginał. Dożyliśmy czasów gdzie nie trzeba już szyfrować wrażliwych danych. Wystarczy je zapisywać na dyskietkach.
[#122] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #109

Wracając do wywiadu z Arturem, to MEGA było zobaczyć i usłyszeć po latach właścicielkę głosu "4B2 do dwa jeden" OKOKOK
1
[#123] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #117

Kiedy następne intra z gier?

To było piękne!!
[#124] Re: Amiga Bez Ściemy

@_DiskDoctor_, post #123

Nie sądzę żeby to było szybciej niż w połowie kwietnia. Marcowy live, który mam nadzieję że uda się przeprowadzić pod koniec miesiąca (bo wcześniej prawdopodobnie będą trzy odcinki zwykłe, nad którymi teraz pracujemy), to będzie ten zapowiadany konkurs z nagrodami od chłopaków z CS-LAB które chcemy wreszcie oddać w Wasze ręce.
1
[#125] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #124

W 20 jubileuszowym odcinku przedstawiamy najlepszą dwudziestkę gier, które ukazały się wyłącznie na komputery Amiga. Oczywiście jak zawsze podkreślamy że niniejsze zestawienie jest jedynie naszym subiektywnym wyborem. Z racji tego że odcinek 21 nagraliśmy de facto już wcześniej niż odcinek 20, to wyjątkowo na zaostrzenie apatytu też już go zapowiem. Będzie to materiał, który może wzbudzić u wielu emocje, czyli starcie Amiga 1200 vs. Atari Falcon. Oczywiście aby porównanie było obiektywne, do audycji zaprosiliśmy gościa specjalnego, który jest posiadaczem atarowskiego Sokoła, jak i wspomnianej Amigi. To jednak dopiero opublikujemy za jakiś tydzień (w między czasie może jeszcze wrzucimy jakąś małą niespodziankę), a póki co serdecznie zapraszamy na nasz TOP 20.

2
[#126] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #125

Shadow Fighter - zdecydowanie AMAYZING- techniczny majstersztyk na Amigę 👍👍👍. Masa kolorów dzięki COPPEROWI wykorzystanemu w niektórych tłach, animowane wielopoziomowe tła z efektem pralaksy i perspektywy 3D, szybkość/responsywność/dynamika, muzyka i SFX na raz pod czas rozgrywki i to wszystko na A500 z 1MB- WOW 😍
Krytykowane powszechnie sterowanie w przypadku joya z jednym FIRE było bardzo dobre, oczywiście brakuje opcji obsługi wielu przycisków kontrolera.
AllTerrainRacing świetne wyścigi, super grafika, gameplay 👍. Tytuł ten wyszedł na CD32 ale niczym, dokładnie niczym nie różnił się od wersji z A500 😞
Co do Breathless to mam dokładnie tak samo, że Dobre tekstury, super muza i dziwo bardzo dobrze się w to grało i gra nadal (pomimo "koślawości" przeciwników). no i te otwarte przestrzenie byłyu super, a obrazek na zakończenie gry sugerujący kontynuację, to właśnie była taka zapowiedź/ obietnica rozgrywki na otwartej przestrzeni w moim odczuciu.
W Fighting Spirit najbardziej lubiłem Intro z tygrysem i wokalem w tle 👍
Odyssey - świetna niedoceniona gra, super płynność, mnie animacja skoku też się podoba 👍
LionHeart - grafika, muzyka, klimat, efekty,- WOW 👍 Aczkolwiek animacja głównego bohatera mogła by być bardziej płynna i "mechanika skoku" mogła by być lepsza
Elfmania - prześliczna 😍
2
[#127] Re: Amiga Bez Ściemy

@BULI, post #126

4
[#128] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #127

Amiga 1200 vs Atari Falcon? Jeżeli obie maszyny będą w gołej wersji to będzie kopanie leżącego i w tym wypadku leżącym będzie Amiga. Taka goła Amiga 1200, poza systemem operacyjnym, niczym nie jest w stanie zagrozić Falconowi. Inna rozmowa będzie gdy pozwolimy na rozbudowę maszyn.

Plus za humor w zapowiedzi odcinka.
3
[#129] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #128

Spoko, będzie przekrojowo i będą omawiane golasy i będą porównania zaturbionych maszyn. No a co do humoru, to myślę że najsmaczniejszy kąsek zostawiliśmy sobie w postaci intra do pełnoprawnego dwugodzinnego odcinka.
1
[#130] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #129

Zdecydowanie! :D
[#131] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #128

"twardość szczęki A1200" zapowiadana przez Pana Kostyrę zapowiada wielkie, zdecydowane grzmoty :D
2
[#132] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #129

A w sumie ciekawe byłoby porównanie Amigi 1200 z IBM PC z tamtego okresu, z procesorem 80286 i grafiką VGA. Przyznam, że z Atari Falcon ani ST nie miałem styczności, ale z PC tak, zarówno u kolegów ze szkoły jak i pracowni informatycznej w szkole.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 20:29:51 przez Hexmage960
1
[#133] Re: Amiga Bez Ściemy

@Hexmage960, post #132

Było już coś w ten deseń, bodajże w 3 odcinku. No ale wtedy dopiero zaczynaliśmy i z dzisiejszej perspektywy, uważam że tamto porównanie z PC, względem tego nadchodzącego z Falconem, było porównaniem "po łebkach".
[#134] Re: Amiga Bez Ściemy

@Hexmage960, post #132

ciekawe byłoby porównanie Amigi 1200 z IBM PC z tamtego okresu, z procesorem 80286 i grafiką VGA

Do VGA bardziej pasuje 386. A1200 to jest powyżej 1992 roku, więc też raczej nie patrzyłbym już na 286 tylko 386. Zresztą w epoce A1200 porównywano zazwyczaj właśnie z 386.

rzyznam, że z Atari Falcon ani ST nie miałem styczności

To jest Falcon, który jest znacznie lepszy, nowocześniejszy i mocniejszy niż ST czy STe (a już to "e" ma spore znacznie w świecie dużego Atari).
1
[#135] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #133

Nasz "Gość" od falcona dysponuje czymś mega z dawnych lat więc porównanie pc vs Ami powróci :D
[#136] Re: Amiga Bez Ściemy

@MDW, post #134

Dziękuję za odpowiedzi. W Amidze 1200 jest procesor 68020, stąd taka propozycja porównania, uważam że uczciwa. Wiadomo, wtedy nieśmiało wchodziły 386 (pamiętam, bo u kolegi grałem wtedy w Gobliiins).

Pamiętajmy by porównywać gry i programy korzystające z możliwości grafiki AGA w przypadku Amigi. Wielu ludzi popełnia błąd porównywając gry, których odpowiedniki z PC VGA wyszły na Amigę 500. Amiga 500 najbardziej zadomowiła się na rynku i ludzie zapominają.
[#137] Re: Amiga Bez Ściemy

@Hexmage960, post #136

W 21 odcinku wracamy do tematu "świętej wojny" między Commodore a Atari, a konkretnie porównujemy ostatnie komputery stworzone przez te firmy, a więc Amigę 1200 z Atari Falconem. Gościem specjalnym jest Paweł "Nowy80" Nowak, autor świetnego kanału na YT, posiadacz wielu Amig, ale także posiadacz komputerów Atari Falcon, który z fachowym, eksperckim okiem przybliża nam możliwości Atarowskiego Sokoła.

Zdajemy sobie sprawę że temat ten był podnoszony już niejednokrotnie. Pierwszy raz jeszcze na początku lat 90-tych w piśmie Commodore & Amiga, gdzie jednak głównie skupiono się na suchym porównaniu technicznym. Później tego zadania podjął się m.in. Adam Zalepa, który podczas jednej z imprez z cyklu Retrokomp zaprosił speca od Atari, jednak i podczas tego panelu tematyka była dosyć ograniczona i kręciła się głównie wokół możliwości w zakresie DTP. My, choć zdajemy sobie sprawę że w ciągu zaledwie 2 godzin nie sposób dogłębnie ogarnąć wszystkiego, postaraliśmy się o kompleksowe porównanie obu maszyn o czym świadczy rozpiska rozdziałów do filmu, na który serdecznie zapraszamy:

0:00:00 Intro
0:01:13 Przywitanie
0:02:51 Premiery Falcona i A1200
0:09:40 Ceny, kiedyś i dzisiaj
0:13:10 CPU i szyna
0:17:37 Grafika
0:23:04 Dźwięk
0:36:40 Pamięć RAM
0:46:12 Interfejsy wyjścia - wejścia oraz DSP
0:56:04 Prototypy - Amiga 3000+, Atari Sparrow, Panther, Falcon 040 oraz oraz koncepcyjne obudowy
1:00:02 System operacyjny
1:13:30 Karty turbo z 060
1:21:40 Oprogramowanie użytkowe
1:33:50 Gry na stockowe maszyny
1:44:44 Demoscena
1:46:59 Porty gier 3D na "zaturbione" komputery
1:52:36 Dygresja na temat układu AKIKO
1:57:26 Podsumowanie i werdykt

3
[#138] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #137

No "Sami Swoi" OK
2
[#139] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #137

o widzę
46:47 minuta fragment z mojego kanału super !
kiedyś do wyprowadzenia scsi na zew np do cd-rom lub dysk albo scadubler
dziś na przykład do Warp 1260



Ostatnia aktualizacja: 15.03.2024 21:43:21 przez Dorian3d
2
[#140] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #139

Serdeczne dzięki za wartościowy materiał, do którego fragmentu postanowiliśmy się odwołać, przy okazji dla kanału Rentona wielki szacun równieżOK
2
[#141] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #140

Falcon fajna maszyna też posiadam w swojej kolekcji . oraz atari tt 30 w wersji tower






2
[#142] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #141

z ciekawostek do dużego atari
podwójna stacja do atari , oraz z system parkowania głowicy



[#143] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #141

ja też posiadam ttke, falcona i resztę atarków, ale w sumie to chyba powód do wstydu
2
[#144] Re: Amiga Bez Ściemy

@michal_zukowski, post #143

a coś takiego robi ci z pc atari STE
Hardware emulator do pc korzysta z port pc i stacji



Janus, ATARI-Emulator für PCs - TOS in DOSen

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2024 22:08:54 przez Dorian3d
[#145] Re: Amiga Bez Ściemy

@michal_zukowski, post #143

A kupiłem wiadoma zima to węglem palone w domu ciepło
[#146] Re: Amiga Bez Ściemy

@MUFA-amigaone-pl, post #137

Za dziesięć kilozłotych (średnia-wyższa cena Flakona na aukcjach) mamy ładną A1200 plus Warp1260 z rev.6 i może nawet styknie na WarpedVision. Taka tysiącdwusteka zaora każde Atari.


Dziękuję za uwagę, czytał Lucjan Szołajski.
1
[#147] Re: Amiga Bez Ściemy

@waldiamiga, post #146

Ja się zamieniłem za amigę 2000 z i dopłaciłem parę zł do Falcona 30
1
[#148] Re: Amiga Bez Ściemy

@Dorian3d, post #144

bez gier
[#149] Re: Amiga Bez Ściemy

@waldiamiga, post #146

Warp1260 to podstawa !


Ostatnia aktualizacja: 15.03.2024 22:19:02 przez Dorian3d
1
[#150] Re: Amiga Bez Ściemy

@waldiamiga, post #146

a 3000 + też też się znajduje w mojek kolekcji










Czeka na Warp4060

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2024 22:29:58 przez Dorian3d
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem