kategoria: Kontrolery
[#151] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@zvyrodnic, post #150

Sorry za off topic.
Ale mamy tutaj fana Bob`a, chyba się nie myle?
[#152] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@zvyrodnic, post #150

zvyrodnic: przesyłka wysłana, nr na PM.
[#153] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@AndrECHO, post #26

Hmm jako właściciel ostatnio zakupionego, nowego pada org. do Famicoma stwierdzę tak, da się kupić. Tutaj autor rozwiązania(nie wiem czy mnie jeszcze pamięta ) nawet jej używał , chociaż mój jest nietypowy. Zdecydowanie polecam przejściówkę i autora.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 20:58:28 przez pgru2

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 21:01:12 przez pgru2
[#154] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@pgru2, post #153

Jasne, że pamiętam, tutaj kontakt był przez forum atarowe
Ludzie się ci sami przewijają na forach poświęconych różnym starym komputerkom.
Choć przyznam, że ciężko spamiętać wszystkich, których zna się tylko wirtualnie. Człowiek jest tak trochę skonstruowany, że kojarzy twarz, sposoby zachowań, cechy charakterystyczne wyglądu, itd. A tutaj (w internecie) tego wszystkiego nie ma, są tylko zdania na podstawie których buduje się jakieś wyobrażenie człowieka, choć często można się mocno mylić i źle oceniać.
pgru: udało się te DB15 jakoś podłączyć? Przy okazji, może się komuś przyda wiedza: jest pewien kłopot z podłączaniem różnych dorabianych wtyczek do starych konsol pegasus/famicom. Dostępne w sprzedaży Wtyki żeńskie DB15 są za krótkie do gniazd oryginalnych konsol, które są głębsze... Rozwiązania wg mnie, to wtyki/gniazda ucinane z przedłużaczy do tych konsol. Może pgru wymyślił coś na to innego?
[#155] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #154

sobi1: przesyłka wysłana, nr na PM
[#156] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #152

Przesyłka dotarła błyskawicznie. Adapter działa wyśmienicie, wszystkie tryby. Ktoś pytał o kompatybilność 8bitdo Retro Receiver SNES. Przeprowadziłem testy z wykorzystaniem pada N30 PRO, śmiga aż miło. Gałki analogowe też działają, dublując funkcję d-pada. W wolnej chwili sprawdzę jak zachowują się inne kontrolery 8bitdo (N30, SN30 oraz ZERO), zakładam, że bezproblemowo (sygnałem steruje Retro Receiver). Chyba skuszę się na jeszcze jeden egzemplarz adaptera .
[#157] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@zvyrodnic, post #156

Super, długo czekałem na ten test, dzięki. Parę osób o to pytało, a ja byłem przekonany, że będzie to dobrze działać, no ale nie miałem jak sprawdzić... Teraz już wiemy
[#158] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #157

Na prawdę świetny adapter. Polecam szczególnie tym osobom, które przyzwyczajone są do obsługi funkcji skoku przy pomocy przycisku.
[#159] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #1

Byłaby jeszcze szansa na 2 sztuki?
[#160] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@MariuszK, post #159

Tak, wysłałem PW.
[#161] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #160

Czy to działa też z kompami 8bit takimi jak Atari czy C64?
Też poproszę o informację o dostępności i cenie szeroki uśmiech
[#162] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Vato, post #161

Oczywiście że działa Wszystko jest dokładnie opisane w pierwszym temacie w wątku, włącznie z cenami Wysyłam PW jeszcze.
[#163] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #162

to ja też poporszę o jeden i info na PW z detalami płatności
thx!
[#164] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Ankuz MkOne, post #163

Poszło PW
[#165] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Vato, post #161

Działa - mam.
A co lepsze, jak kupisz przejściówkę z NES na BT (jest takie coś) to możesz podłączyć pad na BT (np. taki od PS4, gdzie działa nawet analog).
Granie wtedy jest mega - opisuje to Larek u siebie
a na Larkowym sprzęcie grałem na Atari i potem na mojej Ami i było super


Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 15:47:32 przez WojT_GL
[#166] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #162

Przelew poszedł.
Dzięki!
[#167] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@WojT_GL, post #165

A jak się nazywa ten odbiornik

co odbiera sygnał pada ps4

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 17:41:52 przez Dorian3d
[#168] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Dorian3d, post #167

A jak się nazywa ten odbiornik

co odbiera sygnał pada ps4


Tu to masz.
[#169] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Dorian3d, post #167

To jest 8bitdo bluetooth reciever, na Aliexpresach po $16.
Kupilem 2 do snesa i nie żałuję wcale. Dzialaja jak złoto.
[#170] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@MariuszK, post #169

fajny bajer
To tylko na tej stronie można kupić ?
[#171] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Dorian3d, post #170

Receiver bluetooth do SNES można kupić na aliexpress tak jak napisał MariuszK, a jak chcesz wydać więcej kasy, to możesz też u nas na allegro za stówę. Z resztą na ebayu i w innych miejscach wszędzie to znajdziesz, bo firma 8bitdo się dość mocno na rynku rozprzestrzeniła.
Receiver ten współpracuje też ze wszystkimi kontrolerami tejże firmy 8bitdo a także z padami od PS3, PS4 i jeszcze jakimiś tam innymi.
[#172] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Dorian3d, post #170

Można kupic i na alledrogo za 2* tyle, ja kupowałem akurat tu
[#173] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Dorian3d, post #170

Dubel sie zrobił...

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 19:29:23 przez MariuszK
[#174] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@MariuszK, post #173

Widziałem też na ali że można kupić w zestawach z padami od razu, wtedy wychodzi to trochę jeszcze taniej. Oczywiście jak ktoś chce takiego pada 8bitdo. Nie miałem, ale słyszałem opinie, że są fajne.
[#175] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #174

Potwierdzam, dobrze słyszałeś. Feeling taki sam jak oryginalne pady - pomijając oczywiście kabel.
Teraz czekam na wersje z analogami(sf30pro), wiec zdam relacje jak już do mnie dotrą.
[#176] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@MariuszK, post #175

Muszę sobie też zamówić. A które masz te pady, bo interesują mnie takie właśnie w kształcie tych oryginalnych SNES, a widziałem, że Chińczycy podają wymiennie symbole SN30 i SF30, a na stronie 8bitdo też jest to jakoś razem i nie wiadomo o co chodzi... To się czymś różni, czy to są te same pady, tylko np. inny kolor ma inny symbol?
[#177] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Mq, post #176

To są te same pady tylko kolor przyciskow inny. Ja osobiście mam sfc30(schemat kolorow europejskiego snesa). A teraz czekam na sf30.
[#178] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@MariuszK, post #172

i to pasuje do tego interfejsu ?
[#179] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@Dorian3d, post #178

Tak, do interfejsu pasuje reciever na bluetooth, a do niego pady 8bitdo i inne na bluetooth (ps4/ps3 i chyba ostatnio dodali obsluge pada xbox one).
[#180] Re: Nowy projekt - kontroler do gier, gamepad

@superbonio, post #47

Witam, mam podobny problem z FIII, w menu kartridża przejściówka rozpoznawana jest jako myszka 1351 i sterowanie z joya jest niemożliwe, działają klawisze funkcyjne do sterowania wskaźnikiem. W drugim porcie mam podłączony zwykły joy/pad ale to nic nie zmienia. W ustawieniach zmieniam na joy, niestety po resecie ustawia się myszka. Pytanie czy udało się komuś z Was poradzić z tym problemem ? Z góry dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem