[#91] Re: Nowa karta A1208

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #90

To Twoje zdanie .. kontroler pamięci jest z HC533 który nie ma nic wspólnego z TF328 ja zupełnie inaczej realizuje odświeżanie pamięci. Zresztą mój działający prototyp powstał zanim pojawiła się TF328.
[#92] Re: Nowa karta A1208

@KrisbA, post #61

Cena jaka będzie prawdopodobnie obowiązywała w RetroAmi to 429 złotych.
[#93] Re: Nowa karta A1208

@ITU, post #92

ACA 1221ec z prockiem @25mhz i clockportem za 519 zł, a ta karta bez procka tylko z pamięcią za 90zł mniej tylko? To za dużo chętnych chyba nie będzie.
[#94] Re: Nowa karta A1208

@michal_zukowski, post #93

Jens ma więcej sznurków do pociągnięcia w kwestii części, w końcu produkuje więcej sprzętu.
[#95] Re: Nowa karta A1208

@ITU, post #92

Przestroga dla mnie, żeby nie pisać postów późnym wieczorem ;) Sprawdziłem @ od Architekta. Coś mnie tknęło, że on chyba, jako jeden z nielicznych, podaje mi ceny zakupu brutto, którą w kalkulacji ująłem jako netto (tak z nawyku) i przyłożyłem jej ponownie stawką VAT :)

Po rekalkulacji cena wynosi 349 do klienta końcowego. Lepiej?
[#96] Re: Nowa karta A1208

@ITU, post #95

No, dużo lepiej.
A jak to wygląda dla SEC633?
[#97] Re: Nowa karta A1208

@ITU, post #95

Tak, duzo lepiej :)
[#98] Re: Nowa karta A1208

@ITU, post #95

Jest lepiej ale nie idealnie. Spodziewalem sie czegos w okolicach 250-300 zyka. Obecnie jest na granicy akceptowalnosci wedlug mnie, bo faktycznie odleglosc do ACA jest juz bardzo niewielka. Musze zastanowic sie w ktory wariant zainwestowac.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 09:07:58 przez Axi0maT
[#99] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #98

Zależy też co chcesz robić. Pod samo WHDLoad myślę, że styknie. Starsze karty z zegarem i 4MB chodzą właśnie po tyle o ile mnie pamięć nie myli. Jak myślisz o szerszym zastosowaniu Amigi to szybszy procek wiadomo na plus.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:05:57 przez Jield
[#100] Re: Nowa karta A1208

@lukzer, post #91

Mógłbyś powiedzieć w czym twoja karta jest lepsza od elsatowskich/elboxowych 1208? Czy pamięc jest szybsza, a jesli jest to czy to będzie widać i czy procek ją nie zwolni? Czy ma spi?
'?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:32:37 przez michal_zukowski
[#101] Re: Nowa karta A1208

@Jield, post #99

Chodzi tylko i wylacznie o komfort uzytkowania systemu. Wiadomo ze gry 3D i tak niewiele lepiej beda dzialac, ale zwykle programy narzedziowe, i samo chodzenie po systemie jest przyjemniejsze na ciut podkreconym procu. Wiem po ile chodza uzywki - szczegolnie ze dopiero co przed chwila sprzedalem 4MB Fastu do A1200. Nie chce rozliczac co ile kosztuje przy produkcji karty, nie jest tez moim celem wywolanie dyskusji na ten temat, wyrazilem jedynie swoje zdanie co mi chodzi po glowie gdy widze potencjalna cene. Moim zdaniem moglo byc ciut lepiej, i tyle.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 10:34:50 przez Axi0maT
[#102] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #98

Taka cena to pewnie tylko u Lukzera, sklep itd. musi też zarobić. Żeby nie było z tego shitburzy, to nic nie mam do tego, że to idzie przez sklep. Po cichu jednak liczyłem też na zakup bezpośredni tak jak Ty. Ale jak nie ma takiej możliwości, to zakupię chętnie w Retroami. Dla mnie ta karta będzie idealna, nie będę bawił się w gry 3DOK.
[#103] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #101

Każdy ma swoje zdanie. Ja wyrażę swoje: cena jeśli utrzyma się na poziomie zbliżonym do 350 zł jest ceną uczciwą i korzystniejszą od cen kart równoważnych, które są wiekowe i kij wie ile jeszcze będą działać. Częstym problemem starych kart są złącza czy zastosowane podzespoły, których na rynku może brakować. Tu masz nową kartę z gwarancją, w razie awarii wiesz komu truć głowę, poza tym prawdopodobnym jest, że taka karta będzie łatwiejsza w naprawie. Gdyby chcieć kupić coś lepszego od tego rozszerzenia, to już z wyższym procesorem, a nie podkręconym 020. Ja przykładowo wolałem nową ACA 1230 od 20-letniego Blizzarda.
[#104] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #98

Obecnie jest na granicy akceptowalnosci wedlug mnie, bo faktycznie odleglosc do ACA jest juz bardzo niewielka.
Próbujecie, Panowie, wyceniać kartę według funkcjonalności i osiągów, ale cena jest pochodną kosztu elementów i samej produkcji. A tu w obu kartach mamy złącze, mamy płytkę, mamy układy scalone pamięci (ich cena nie jest proporcjonalna do pojemności...), mamy jakiś CPLD. Technika montażu bardzo podobna. W ACA dochodzi cena procesora 68020. Dlatego różnica cen jest mniejsza, niż możnaby się spodziewać.
[#105] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #98

Same złącze krawędziowe to koszt ok. 90 zł

Z drugiej strony może się zrobić ciekawie, bo być może używki spadną cenowo... Chyba, że będą ofertami tylko dla "znających się na rzeczy konesuarów"


Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 11:27:12 przez tbone
[#106] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #105

Najpierw retro janusze musieliby się dowiedzieć o istnieniu takiej karty. Bo za nim się zorientują, że jednak "towar z wyższej półki" się nie sprzedaje, to upłynie dużo wody w Wiśle.
Ja tam też wolę nową kartę z gwarancją, niż starą niewiadomego pochodzenia.
[#107] Re: Nowa karta A1208

@lukzer, post #91

Tak z ciekawości, masz już w planach inne karty - np. cdtv, cd32?
[#108] Re: Nowa karta A1208

@misiek2, post #103

ACA 1230 ma szybszą pamięć więc ma jakieś tam plusy w porównaniu do blizzarda. Tutaj jest pytanie czy pomimo szybszej pamięci, będzie cokolwiek lepiej niz na Elsat/elbox 1208 (gdzie dodatkowko mozna zamontować fpu).
[#109] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #105

No własnie, jak teraz wygląda sprawa dostępności złącz krawędziowych do Amigi 1200? Ja jakiś czas temu sprzedałem moją 1200 między innymi dlatego, że czytałem informacje, że te złącza są praktycznie niedostępne. Zdaje się, że twórcy Vampira też mieli z tym duży problem. Rzeczywiście do niedawna pojawiało się dużo nowych, konstruowanych przez pasjonatów kart turbo do pięćsetki, a w przypadku 1200 był marazm... A stare używki osiągały jak dla mnie chore ceny. Czy coś się poprawiło w tym zakresie?
[#110] Re: Nowa karta A1208

@marskow, post #109

Mówisz i masz, dostępne od ręki:
link
[#111] Re: Nowa karta A1208

@stachu100, post #110

A rzeczywiście. Jednak nie ma to jak kapitalizm. Jest popyt - pojawi się i podaż :)
[#112] Re: Nowa karta A1208

@Krashan, post #104

Próbujecie, Panowie, wyceniać kartę według funkcjonalności i osiągów, ale cena jest pochodną kosztu elementów i samej produkcji.

Ladnie to rozpisales ale..... co to interesuje koncowego uzytkownika? :D Dla niego wazne sa osiagi a nie wyliczanie ile kosztuje proces wytworzenia danego towaru. Kiedys byly takie samochody jak Lancia, ale nie wytrzymaly krwiozerczego kapitalizmu, wlasnie z tego powodu ze klienci zwracali uwage na stosunek ceny do mozliwosci a nie na to ile kosztuje wytworzenie takiego auta. Podkreslam jeszcze raz - nie bylo moim celem rozpoczecie dyskusji na temat tego co ile kosztuje przy produkcji tego sprzetu, czy jakies rozliczanie tworcow karty. Wyrazilem jedynie swoja opinie ze za niewiele wiecej mozna miec ACA z podkreconym procem.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 13:32:00 przez Axi0maT
[#113] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #112

Na co komuś, kto potrzebuje Amigę tylko do WHDLoad, karta, która przyśpiesza kompa 4 razy, gdy za 170 zł taniej będzie miał taką, która robi to 2,3 raza? Żaden to powód do chwalenia się, bo nie czarujmy się - o osiągach można mówić od 040.

By pograć w gry "3d" i tak trzeba wejść w szybsze 030, chyba że jest się masochistą


Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 13:49:28 przez tbone
[#114] Re: Nowa karta A1208

@AD99, post #107

A mi cały czas po głowie chodzi inny pomysł.
Prosty konwerter z magistrali 68k na jakąś różnicową transmisję po kablu USB 3.0 czy czymś takim (jak w przedłużkach PCI-E do koparek). Takie Serial-Zorro :)
Wtedy zrobiło by się parę uniwersalnych endpointów dla Amigi 500, 600, 1200, jakieś Zorro czy pod sloty CPU do dużych Amig. Coś takiego powinno być stosunkowo tanie - parę elementów dyskretnych + CPLD + złącze + PCB.
Kablem szeregowym (kablami?) możnaby wtedy wpinać się w różne dev-kity czy gotowe turbinki które mogłyby być uniwersalne.
Jedna turbinka by wszystkimi Amigami rozrządzić ;)
Wtedy te uniwersalne turbinki możnaby było kombinować na bazie różnych klasyczny 68k czy łączyć z jakimiś mocniejszymi FPGA (być może nawet na gotowych, tanich devkitach) i bawić się w różne Wampiry, RAMy czy czego tam dusza zapragnie.
[#115] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #113

I tak wlasnie mielenie tego w kolko... odpowiedz znajdziesz w #101
Zreszta, widze ze jest jakis problem z interpretacja. Ja nie mowie ze ktos ma kupic ACA. Nie probuje nawet nikogo do niczego przekonac. To jest tylko i wylacznie MOJE zdanie. Nic mi do tego co kto kupuje i ile za to placi. Niech kazdy kupi to co chce i wszyscy beda szczesliwi.

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 14:22:04 przez Axi0maT
[#116] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #115

Doskonale rozumiem, że każdy ma swoją rację

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

W A600 mam Furię o zbliżonej wydajności do tej ACY i zadu nie urywa. Dopiero po przejściu na 040 fajnie to chodziło, a o 060 czy Wąpierzu to nawet nie wspominam. Owszem, da się i na 020@28 ale nie mówmy o komforcie.
[#117] Re: Nowa karta A1208

@lukzer, post #1

PCMCIA friendly oznacza, że będzie można korzystać z 8MB i jednocześnie kart PCMCIA?
[#118] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #113

Dobre bo Polskie więc chętni się znajdą, szkoda że nie można kupić bezpośrednio bo z HC000 jestem zadowolony, biznes ma to do siebie ze potrzebuje rozwoju. Osobiście poczekam jeszcze aż ktoś dorzuci 30ke.
[#119] Re: Nowa karta A1208

@yarosf, post #118

Wlasnie jedziemy z TomemRainem na Retro Kompa i tak sobie dyskutowalismy ze fast ram juz sie pojawil to teraz pora pojsc za ciosem i dobrze by bylo dla srodowiska jakby Lukzer zrobil 030 i 040 w przyzwoitej cenie :)
[#120] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #105

To cena używki 4 mb
339zł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem