[#151] Re: Nowa karta A1208

@Architect1200, post #148

No to uratowałeś święta Thanks
Podłączyłem na początek zasilacz oryginalny od A1200 4.3A, nic to nie pomogło. Włożyłem, wyłożyłem jeszcze potem ze trzy razy kartę, no i zaskoczyła super
Amiga z tego co się orientuję nigdy nie miała żadnego rozszerzenia, w ogóle chyba nie była używana, albo bardzo mało. Dzięki za pomoc.
A tu Gloom, u mnie w takim okienku, z tą kartą chodzi bardzo płynnie.
[#152] Re: Nowa karta A1208

@AD99, post #151

No to uratowałeś święta Thanks
Cieszę się ;)

BTW Każda karta jest testowana minimum 2x przed wysyłką. Pierwszy raz po złożeniu, drugi po myjce ultradźwiękowej. Następnie karta dostaje naklejkę QC = Quality Control i jest pakowana.
Niedługo zrobię do nich instrukcje i pierwsze co dodam informację aby zwrócić uwagę na przeczyszczenie portu przed montażem karty.
[#153] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #143

No nieeeee... Bede chyba jedynym ktory bedzie marudzil. Mialo byc po nowym roku. Kupilem dwie sztuki i do domu wracam dopiero w 2019... Do tego czasu karty wroca do sklepu przeciez

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 06:52:52 przez Axi0maT
[#154] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #153

Niestety w trakcie używania pamięci wyszły problemy.
Wiele programów powoduje "Software failure" - #80000004 oraz #8000000B.
Pfsdoctor, iBrowse, preferencje DoomAttack (zakładka video). To tylko kilka przykładów.
Bez pamięci fast (nawet po programowym jej odłączeniu) wszystko działa poprawnie.
Wybór trybu pcmcia nie zmienia tego zachowania.

WHDLoad działa prawidłowo, memtesty nie wykazują błędów.

Mam kick 3.1 od Cloanto.
Uruchomienie Workbencha z dyskietki nic nie zmienia.
Proszę o pomoc.
[#155] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #154

Żaden z testerów wcześniej nie raportował problemów. Którą masz rewizje płyty ?
[#156] Re: Nowa karta A1208

@Architect1200, post #155

1D.4
[#157] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #156

a masz
timing fix
[#158] Re: Nowa karta A1208

@Dorian3d, post #157

Nie wiem, nie sprawdzałem.
Kupiłem płytę z giełdy PPA i u poprzedniego właściciela działała poprawnie z wieloma rozszerzeniami.
Jeśli pamięć wymaga do poprawnej pracy przeróbki na płycie, to powinno być to wyraźnie napisane na stronie produktu.
[#159] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #158

Czy wymaga to nie wiem
może coś nie tak z karta masz drugą amigę 1200 ?
/
[#160] Re: Nowa karta A1208

@Dorian3d, post #159

Mam tylko jedną A1200, nie mam jak sprawdzić na innej.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 11:15:56 przez poweredjj
[#161] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #154

Wiele programów powoduje "Software failure" - #80000004 oraz #8000000B.
Pfsdoctor, iBrowse, preferencje DoomAttack (zakładka video). To tylko kilka przykładów.
Proszę dokładnie opisać kiedy pojawia się błąd.
[#162] Re: Nowa karta A1208

@Architect1200, post #161

#80000004 to Nielegalna instrukcja
#8000000B to błąd emulatora linii 1111

Są to programowe błędy. Konkretnie są wywoływane, gdy procesor zaczyna odczytywać kod spod adresu, pod którym nie ma kodu i mogą wynikać z winy oprogramowania.

Mnie ten drugi błąd wyskakiwał, gdy wywoływałem funkcje biblioteczne nieotwartych bibliotek.

A jak wygląda sprawa mapowania ROMu w przypadku tej karty? Również pod jakimi adresami znajduje się ten FAST RAM? Proszę dać zrzut z programu "ShowConfig".
[#163] Re: Nowa karta A1208

@Architect1200, post #161

Proszę dokładnie opisać kiedy pojawia się błąd.

DoomAttack: po uruchomieniu DoomAttack.prefs i po wejściu do zakładki ustawień "video".
PFSDoctor: "repair", "volume". Błąd pojawia się albo tutaj, albo po wybraniu woluminu do sprawdzenia.
iBrowse: uruchomienie programu. Zwykle tutaj następuje błąd, czasami jednak iBrowse się uruchamia.
WorseFormat: uruchomienie programu.
Colonization AGA (wersja instalacyjna hdd): po załadowaniu zapisu gry.
[#164] Re: Nowa karta A1208

@Hexmage960, post #162

A jak wygląda sprawa mapowania ROMu w przypadku tej karty? Również pod jakimi adresami znajduje się ten FAST RAM? Proszę dać zrzut z programu "ShowConfig".

[#165] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #164

Chodzi mi o "ShowConfig" z systemowego katalogu Tools! Podawane są tam szczegółowe informacje dot. rozszerzeń, w tym przedziały adresów pamięci FAST.
[#166] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #164

Jakoś mało tego FASTu u Ciebie, niecałe 1 MB.
[#167] Re: Nowa karta A1208

@Hexmage960, post #165

Chodzi mi o "ShowConfig" z systemowego katalogu Tools! Podawane są tam szczegółowe informacje dot. rozszerzeń, w tym przedziały adresów pamięci FAST.


To jest konfiguracja z włączonym PCMCIA.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 13:02:58 przez poweredjj
[#168] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #167

OK. Przydziela adresy tuż za pamięcią CHIP. A ciekawią mnie atrybuty pamięci FAST ($605). U mnie na Blizzardzie jest tylko ($5).

Pamięć FAST na tej karcie ma zatem atrybuty 24BITDMA i KICK. Czy to jest poprawne?

Warto byłoby żeby ktoś przetestował na innej Amidze te programy wymienione przez kolegę, z tą albo inną kartą pamięci FAST.

Sprawdziłem DoomAttack u siebie na karcie Blizzard 1230-IV. Nie sprawia problemów.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 13:25:38 przez Hexmage960
[#169] Re: Nowa karta A1208

@Hexmage960, post #168

BIV jest w innej przestrzeni adresowej.
8000000B wywala przy odwołaniu do FPU, którego nie ma. Wyłącz na stałe JavaScript w Ibrowse i sprawdź.
[#170] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #154

Niestety w trakcie używania pamięci wyszły problemy.
Wiele programów powoduje "Software failure" - #80000004 oraz #8000000B.
Pfsdoctor, iBrowse, preferencje DoomAttack (zakładka video).


Zainstaluj wersje IB 2.4 bez FPU. Wyłącz Javascript. Jaki stos TCP/IP masz? Jaką kartę sieciową?
[#171] Re: Nowa karta A1208

@Sir_Lucas, post #170

Zainstaluj wersje IB 2.4 bez FPU. Wyłącz Javascript. Jaki stos TCP/IP masz? Jaką kartę sieciową?

Używam AmiTCP. Karta to Linksys Instant Wireless.

Skoro po wyłączeniu PCMCIA i załadowaniu Workbencha z dyskietki (bez żadnego stosu TCP/IP) problem dalej występuje, to moim zdaniem przyczyną nie jest karta wifi i stos.
Ten sam problem występuje w bardzo wielu programach i jest łatwo reprodukowalny.
[#172] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #171

A IB2.4 masz bez FPU?
Napisz tutaj, jeśli możesz wszystkie programy przy których występują problemy.
A WHDLoad działa ok?
Acha, jeszcze jedna rzecz. Czy przy AmiFTP i kopiowaniu plików po sieci też występują takie problemy?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 14:13:57 przez Sir_Lucas
[#173] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #164

Widzę aktualny czas - masz jakiś osobny rtc?
[#174] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #173

Widzę aktualny czas - masz jakiś osobny rtc?

Nie, używam ntpsync w skrypcie który uruchamia mi sieć.

Tutaj jest moja partycja DH0. W zipie jest lha, który należy rozpakować pod Amigą.
Próbowałem zreprodukować błędy pod WinUAE, odwzorowując moją konfigurację Amigi - ale wszystko działa prawidłowo pod emulatorem.
[#175] Re: Nowa karta A1208

@Sir_Lucas, post #172

Napisz tutaj, jeśli możesz wszystkie programy przy których występują problemy.

Wypisałem wyżej.

A WHDLoad działa ok?

Generalnie tak. Niektóre gry nie uruchamiają się (np. Universe), ale tam wyskakują inne błędy i nie wiem czy to jest powiązane z błędami o których tu piszę.

Acha, jeszcze jedna rzecz. Czy przy AmiFTP i kopiowaniu plików po sieci też występują takie problemy?

AmiFTP nie używam. GuiFTP, AmFTP, SimpleFTP, AmiTradeCenter - wszystkie działają poprawnie. Pobierałem przez wiele godzin pliki z serwera FTP i Amiga działała stabilnie.
Podobnie z rozpakowywaniem wielu plików LHA, zostawianiem testu pamięci SysTest / AdvancedAmigaAnalyzer - też stabilnie i bez problemów.

A, przy włączeniu i po resecie Amigi bywa że Amiga startuje od migającej diody i guru, ale często dochodzi do tego guru (bez samego guru) i znowu miga, a samo guru pojawia się po kilku takich "pustych" cyklach. Ale to jest różnie - raz resetuje się poprawnie, a raz nie. Wszystkie te efekty nie występują bez włożonego rozszerzenia...

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 14:51:06 przez poweredjj
[#176] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #175

To teraz, ktoś kto posiada A1208 i kartę sieciową musi też przetestować te programy u siebie.
[#177] Re: Nowa karta A1208

@Sir_Lucas, post #176

To teraz, ktoś kto posiada A1208 i kartę sieciową musi też przetestować te programy u siebie.

Karta sieciowa ma niewiele do rzeczy. Mogę ją wyjąć, wyłączyć obsługę PCMCIA (włączyć 8MB fast), uruchomić skan PFSDoctora albo konfigurację w DoomAttack (zakładka video) i Amiga wywali błąd.
[#178] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #175

A jakiegoś antywira sprawdzałeś?
[#179] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #154

Próbowałeś wyczyścić slot A1200 alkoholem izopropylowym i wcisnąć kartę na "mokro"?

Byłbym zdziwiony, gdyby timing fix był tutaj potrzebny, to nie jest turbo, tylko rozszerzenie pamięci.

Ściągnij memcheck z aminetu i wydaj takie polecenie:

memcheck add from 300000 to 9FFFFF adr loop

i niech lata tak w pętli, gdyby się zawiesiło, to zmień 300000 na 380000.
[#180] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #178

A jakiegoś antywira sprawdzałeś?

Wystartowałem z (zabezpieczonej przed zapisem) dyskietki Workbench 3.1 i byłem w stanie zreprodukować błąd. Tutaj wirusa nie było, a błąd był nadal.

Wystartowałem swój system na WinUAE (z odwzorowaną konfiguracją mojej A1200) i nie byłem w stanie zreprodukować błędu. Gdyby tutaj był wirus, to błąd nadal by występował.

Próbowałeś wyczyścić slot A1200 alkoholem izopropylowym i wcisnąć kartę na "mokro"?

Jeszcze nie próbowałem.

memcheck add from 300000 to 9FFFFF adr loop
i niech lata tak w pętli, gdyby się zawiesiło, to zmień 300000 na 380000.

Lata w pętli od pewnego czasu."Address test finished" po każdym cyklu, żadnych błędów nie znalazł. Podobnie jak inne programy do testowania pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 17:37:09 przez poweredjj
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem