[#181] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #180

Będąc w firmie uruchomiłem PFSDoctor na płycie 1D4 zrobiłem --> "repair", "volume" przeszło bez problemu.
[#182] Re: Nowa karta A1208

@Architect1200, post #181

Tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie jest to jakieś specyficzny problem z konkretną płytą, np. wyschnięte elektrolity na płycie głównej (mogło wtedy coś wyżreć jakąś ścieżkę prowadzącą do złącza krawędziowego), czy też właśnie problem z samym kontaktem karty wynikłym z lekko przykurzonego złącza w A1200. Gdyby właśnie były przeżarte jakieś ścieżki odpowiedzialne za adresowanie pamięci, pewne bloki by były mylnie adresowane, co mogłoby prowadzić do takich anomalii (memtest nie pokaże błędu, bo pod wskazany adres zapisuje, potem tak samo adresując odczytuje to co zapisał, ale program może mieć nadpisywane w tym momencie pewne fragmenty i sypać się równo).
[#183] Re: Nowa karta A1208

@Mandi, post #182

Płyta jest po recapie. U poprzedniego właściciela chodziła w obudowie tower razem z całą masą sprzętu (np. Mediator).

Dodam że napchanie pamięci "pod korek" też działa poprawnie. Mogę ładować spore gry pod WHDload (preload) i te gry działają stabilnie. Mogę też włączyć kilka programów jednocześnie i wszystko będzie działać prawidłowo. Z wyjątkiem pewnych programów, które zawieszają Amigę - niezależnie czy zostaną włączone zaraz po starcie WB, bez loadWB, czy w towarzystwie wielu programów uruchomionych wcześniej.

Może to jakaś niezgodność z kick 3.1 od Cloanto? Nie mam jak tego sprawdzić pod WinUAE, bo nie mam obrazu tego romu.
[#184] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #183

Może to jakaś niezgodność z kick 3.1 od Cloanto? Nie mam jak tego sprawdzić pod WinUAE, bo nie mam obrazu tego romu.


Ta 1 wersja Cloanto była walnięta
np. nie działały stacje dyskietek jak się miało kick Cloanto






Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 18:30:28 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 18:30:46 przez Dorian3d
[#185] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #183

Zmapuj kick programowo.
Użyj Skick

ps.
A nie możesz sobie zrobić obrazu tego kick ze swojej Amigi?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 18:33:00 przez Norbert
[#186] Re: Nowa karta A1208

@Dorian3d, post #184

Ta 1 wersja Cloanto była walnięta
np. nie działały stacje dyskietek jak się miało kick

Stacje dyskietek (wbudowana + zewn. Gotek) działają u mnie poprawnie.

A nie możesz sobie zrobić obrazu tego kick ze swojej Amigi?

A jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 18:35:39 przez poweredjj
[#187] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #186

a system instalowałeś na amidze ?
[#188] Re: Nowa karta A1208

@Dorian3d, post #187

a system instalowałeś na amidze ?

System stawiałem na "gołej" A1200 (z kartą CF + IDE-CF).
Nie miałem dyskietek dedykowanych dla kick 3.1 od Cloanto, więc użyłem po prostu wersji 3.1.
Dodałem później biblioteki, które Cloanto umieściło do pobrania na swojej stronie (np. workbench.library).

Udało mi się zrobić obraz kickstartu programem grabkick.
Użyłem go w WinUAE i nadal nie mogę zreprodukować błędu...

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 18:52:07 przez poweredjj
[#189] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #188

MaxTransfer ustawiałeś?
[#190] Re: Nowa karta A1208

@Kilos, post #189

MaxTransfer ustawiałeś?

Tak, według tego opisu. Tak przygotowana karta działała poprawnie w A500 + Wicher.

Użyłem programu skick i zmapowałem kickstart 40.068. Problemy ustąpiły (a przynajmniej wstępne testy tak sugerują).
Teraz pytanie, czy można uzyskać ten efekt prościej, niż mapując cały rom?
No i nasuwa się pytanie o kompatybilność kick 3.1 od Cloanto z A1208...
[#191] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #190

A to nie jest jakiś dodatkowo modowany rom przypadkiem? Czasem przewija się coś takiego przez znany portal aukcyjny...
[#192] Re: Nowa karta A1208

@tbone, post #191

A to nie jest jakiś dodatkowo modowany rom przypadkiem? Czasem przewija się coś takiego przez znany portal aukcyjny...

Ma naklejkę 3.1 ROM Amiga Forever. Nie wiem czy był dodatkowo modowany. Musiałbym zapytać poprzedniego właściciela płyty, skąd go miał.

Teraz zagwozdka: porównałem oryginalny kick 3.1 (40068) z moim (którego pobrałem programem grabkick). Oba pliki są identyczne.
Więc, mimo naklejki, mam oryginalny kickstart 3.1.
Po załadowaniu tego samego kickstartu do ramu, nagle problemy ustępują. Niezależnie, czy ładuję go do chip czy do fast ram...

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 21:46:34 przez poweredjj
[#193] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #192

A która wersja dokładnie tego ROMu? U mnie na najnowszej wszystko OK.
Też obecnie testuję tą kartę 4/8 MB.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 21:49:06 przez pong777
[#194] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #192


Teraz zagwozdka: porównałem oryginalny kick 3.1 (40068) z moim (którego pobrałem programem grabkick). Oba pliki są identyczne.
Więc, mimo naklejki, mam oryginalny kickstart 3.1.
Po załadowaniu tego samego kickstartu do ramu, nagle problemy ustępują. Niezależnie, czy ładuję go do chip czy do fast ram...

Posprawdzaj czy kości ROM dobrze siedzą w podstawkach no i jak masz czym zmierz napięcie zasilania Amigi. Można też sprawdzić jakie jest napięcie na karcie pamięci.
Bo może przypadkiem zasilacz Ci niedomaga i stąd problemy.
[#195] Re: Nowa karta A1208

@spidi, post #194

Zobaczę co z tymi kośćmi rom, może faktycznie coś tam nie styka.
Z drugiej strony - dały się sczytać do pliku prawidłowo...

Bo może przypadkiem zasilacz Ci niedomaga i stąd problemy.

Sprawdzałem na kilku różnych zasilaczach, na każdym jest to samo.
[#196] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #195

Po załadowaniu graphics.library (biblioteka wyciągnięta z kickstartu 40.68) problem przestał występować. Dziwne o tyle, że moja graphics.library niczym się nie różni od tej którą ładuję.
[#197] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #196

Ciekawe jak byś porównał CRC dla obu bibliotek (mimo, że niby ta sama wersja) - czy były by identyczne.
[#198] Re: Nowa karta A1208

@Adinfo, post #197

Ciekawe jak byś porównał CRC dla obu bibliotek (mimo, że niby ta sama wersja) - czy były by identyczne.

To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Nie tylko obie biblioteki są identyczne - mój kick 3.1 w całości jest identyczny z oryginalnym kick 3.1 - co do bajta...
Jest to dodatkowo o tyle dziwne, że bez rozszerzenia A1208 ta biblioteka nie sprawia mi żadnych problemów.
[#199] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #196

A możesz sprawdzić na oryginalnych kościach kickstart'u z Amigi??
[#200] Re: Nowa karta A1208

@sanjyuubi, post #199

Pisał że nie ma.
[#201] Re: Nowa karta A1208

@Dorian3d, post #200

Ano nie mam. Nie będę bez potrzeby wymieniał, skoro takie rozwiązanie działa.

Ponawiam pytanie: czy można zmieniać tryb pracy PCMCIA (przełącznik zamiast zworki) przy włączonej Amidze? Czy może to uszkodzić kartę?
[#202] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #201

Możesz co najwyżej zawiesić Amigę, nie wiem, czy lukzer tak zrobił (a wydaje mi się, że zrobił), ale karta powinna przekonfigurowywać się przy resecie. Coś takiego może także doprowadzić w pewnych przypadkach do guru, gdy odetniesz część pamięci w której siedziały jakieś rezydentne biblioteki, dysk RAD: etc.
[#203] Re: Nowa karta A1208

@sanjyuubi, post #202

przyjechała mi dziś ta karta nowa od Architekta i mogę cosik potestować
mam 2 Amigi w stanie oryginalnym z wymienionymi kondensatorami jak coś
nie za bardzo chce mi się czytać od początku cały wątek to napiszcie w paru słowach co tam mam odpalić
[#204] Re: Nowa karta A1208

@JacK_Swidnik, post #203

Odpalaj wszystko tak jakbyś jej normalnie używał. Skonfiguruj sieć, pobaw się w WHDLoad, zmapuj Kick do Fast Ramu, wrzuć różne dodatkowe libsy za pomocą Loadmodule eg: icon.libary, workbench.library, scsi.device, graphics.library, odpal jakieś dema itd, itp.
[#205] Re: Nowa karta A1208

@Sir_Lucas, post #204

uuu z tego to obczajam tylko odpal jakieś demka
[#206] Re: Nowa karta A1208

@JacK_Swidnik, post #205

Dostałem dzisiaj swoją kartę i przy instalacji musiałem ją kilka razy włożyć i wyciągnąć aby zaskoczyła. (jak to w życiu)
Na początku Amiga czarny ekran i prawie zawał.

Kilka ruchów posuwistych i odpaliła Amiga.
Moja A1200 jest po recapie i time fixa.

Amiga działa poprawnie odpaliłem sobie kilka gierek i działały bez problemu.
Polecam
[#207] Re: Nowa karta A1208

@mkdevil666, post #206

dziś trochę się bawie i testuje
Amiga 1200 rev 2B, kick 3.0 oryginał, zamontowany hdd 60gb ale z jedną partycją tylko 2gb
wb to clasicwb z demkami. Zasilacz mam Cisco i tak generalnie to po włożeniu karty od razu amiga wstała bez problemów,większośc demek do tej pory odpaliłem, wb ładuje się szybko, wykrywa mi 8MB fastu więc ok
za to chyba ten zasilacz dorabiany nie wyrabia bo zaliczyłem już parę resetów
kondensatory mam tylko wymienione i nic więcej na płycie nie robione, plyta czysta ale bez jakiś tam dodatkowych modów
[#208] Re: Nowa karta A1208

@JacK_Swidnik, post #207

Przeczyść może złącze najpierw, to tylko rozszerzenie pamięci, nie pobiera tyle prądu co procesor.
[#209] Re: Nowa karta A1208

@JacK_Swidnik, post #207

Ja dzisiaj cały dzień mam włączoną amigę z fastem. Grałem w Sabre Team i ani jednej zwiechy czy restartu amiga nie zaliczyła.
Więc to na pewno nie wina karty. Swoją drogą ma ktoś działającą pod WHDload wersję AGA Sabre Team. Próbowałem instalować ze stronki WHDload i później gra się nie chciała uruchomić. (wyskakiwał błąd 1 dyskietki) Więc męczę ECS.
[#210] Re: Nowa karta A1208

@JacK_Swidnik, post #207

ClassicWB trochę przeładowany jest. Nie sądze, że to zasilacz. Raczej system i łaty się gryzą.
Jakbyś miał 040 to tak, można podejrzewać zasilacz, ale przy rozszerzeniu pamięci, zasilacz ma sporo mocy w nadmiarze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem