[#241] Re: Nowa karta A1208

@Krashan, post #240

To w takim razie nie rozumiem co jest nie tak z eleganckim rozwiązaniem kolegi powerdjj:



Chyba że chodzi o to, że takiego przełącznika nie ma w komplecie z kartą?
[#242] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #238

Najprościej wywlec sobie przełącznik na zewnątrz...
"Komfortowe" rozwiązanie wymaga już niestety trochę pracy ze strony twórcy co może w konsekwencji przełożyć się na cenę karty co znowu może się nie spodobać komuś innemu...
Trzeba by napisać toolsa vide np. 9tcfg do karty Ninetails żeby móc włączać/wyłączać sobie pamięć "programowo".
[#243] Re: Nowa karta A1208

@Krashan, post #240

Dokladnie tak. Zasugerowalem predzej rozwiazanie uzywane w kartach Blizzard. Problem jest do przeskoczenia, tylko wymaga pewnie wiedzy i umiejetnosci zeby jakas dodatkowa kostke dorzucic na karte ktora mialaby wlasna sekwencje startowa i w zaleznosci od wcisnietego klawisza na klawiaturze, ladowalaby odpowiednia konfiguracje. Nie powiedzialem ze jest to proste ani tanie... Ale nie wierze ze ten problem jest nie do przeskoczenia skoro ktos juz sie z nim predzej uporal.
[#244] Re: Nowa karta A1208

@Axi0maT, post #243

problem jest nie do przeskoczenia skoro ktos juz sie z nim predzej uporal


Ktoś, czyli firma, ale na pewno nie jednoosobowa. Blizzard to duża karta, jakoś nie przypominam sobie bootromów na rozszerzeniach pamięci. Spidi by coś takiego umiał pewnie zrobić, ale on ma za sobą dość duże/długie doświadczenie w programowaniu mikrokontrolerów, programików pod amiga os (zrobił przecież moduł rezydentny do swojej karty) i znajomości języka C, a także assemblera, który jest nierzadko potrzebny.

Może nie jest to problemem nie do przeskoczenia, ale załóż sobie, że Twój poziom i wiedza na temat programowania pod AmigaOS jest taka sama jak jego, pomyśl więc na swoim przykładzie, czego trzeba się nauczyć, aby zrobić taki bootrom, bo może sam zrobisz go szybciej.

A może lukzer jest w trakcie przygotowywania jakiegoś narzędzia konfiguracyjnego, kto wie, architekt kazał na coś czekać, więc poczekajcie.
[#245] Re: Nowa karta A1208

@sanjyuubi, post #244

Czekamy, Archie z pewnością pokaże jakiś drobiazg warty uwagi.
[#246] Re: Nowa karta A1208

@makarsky, post #245

Wystarczyło dać stałe 5,5MB Fastu (jak jedna z opcji w A6095) i byłoby po kłopocie
[#247] Re: Nowa karta A1208

@lukzer, post #1

Może ktoś kupił ale się rozmyślił i chce mi sprzedać?
[#248] Re: Nowa karta A1208

@Kefir_Union, post #247

Widzę że na stronie RetroAmi pojawiło się narzędzie konfiguracyjne: link.
Czy będzie ono działać z rozszerzeniami z pierwszej produkcji?
[#249] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #248

Wygląda na to, że nie.
Przyklejone z innego wątku:
W odpowiedzi na #42
Jeśli ktoś będzie z A1208 lub ma wersje sprzed 2 tygodni to proszę zabrać na AP w celu wgrania nowego FW zrobionego przez Sanjyuubi, (obsługa pod CLI). Będę w sobotę tylko między 10-15 max.
--
Archi-TECH.com.pl
[#250] Re: Nowa karta A1208

@movin, post #249

Szkoda, tym bardziej że sklep RetroAmi zapewniał że nowe karty "będą dokładnie takie same."...
[#251] Re: Nowa karta A1208

@movin, post #249

To sformułowanie jest trochę mylące, FW zostało rozbudowane o możliwość konfiguracji z poziomu oprogramowania, rdzeń kontrolera pozostał generalnie ten sam "by Lukzer".
[#252] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #250

Zapewne wynika to z tego, że Architekt sprawdził działanie karty w niedalekiej przeszłości, ale nie poprzedzającej stwierdzenia RetroAmi.pl, samo RetroAmi mogło nic jeszcze nie wiedzieć, zapewne dla rozczarowanych istnieje możliwość kupienia karty z starym FW. Właściciele starszych kart będą musieli wysłać swoje egzemplarze do Lukzera/Architekta jeśli umożliwią tak ewentualność, najlepiej byłoby uaktualnić kartę we własnym zakresie, ale to zależy od Lukzera, czy udostępni wsad.

Trochę dziwi brak adnotacji na stronie sklepi dotyczącej funkcjonowania narzędzia konfiguracyjnego wyłącznie z nowszymi egzemplarzami.
[#253] Re: Nowa karta A1208

@sanjyuubi, post #252

@poweredjj
Szkoda, tym bardziej że sklep RetroAmi zapewniał że nowe karty "będą dokładnie takie same."...
Przecież mogą być takie same, dla mnie to tyle samo sekund wgrywanie starego co i nowego, po co Rafał siedział nad softem. Przecież mógł czas poświęcić na coś innego. Dodał obsługę pod CLI to chyba dobrze, za co dziękuję mu że się tym zajął. Ale jak widać powinniśmy stać w miejscu i wypuszczać jeden model wtedy wszyscy (nie)będą zadowoleni.
Kolego powerdjj ja na Twoim miejscu jeszcze bym zaczekał bo dojdzie jeszcze parę zmian...

@Sanjyuubi
To sformułowanie jest trochę mylące, FW zostało rozbudowane o możliwość konfiguracji z poziomu oprogramowania, rdzeń kontrolera pozostał generalnie ten sam "by Lukzer".
Dokładnie tak, mało czasu a ze zaglądam już coraz rzadziej na ppa ta tak poszło.

W jednym z tematów napisałem iż mogę zaktualizować pierwsze modele kart. Jutro będę na AP 10 max 15 i się zwijam. Wsadu nie udostępniam, jak ktoś potrzebuje to może przysłać na swój koszt w obie strony. Nowa rewizja dla RetroAmi będzie mała oznaczenie v1.1 i ten wsad będzie standardem... chyba... na jakiś czas przynajmniej.
[#254] Re: Nowa karta A1208

@Architect1200, post #253

Potwierdzam. Kto byl na AP to mial mozliwosc aktualizacji softu na swojej karcie. Dzieki Architekt za akcje. Przy okazji sobie sprawdzilem kartę na Amidze Doktora pewnie nawet o tym nie wiedział.
W tej chwili mozna programowo wlaczyc dodatkowe 1.5mb fastu przy zdjetej zworce.
Lacznie mam 5,5mb fastu +obsluga karty pcmcia i to mi powinno wystarczyc do podstawowej zabawy.
Dodatkowo dorobie switcha do obslugi zworki.
[#255] Re: Nowa karta A1208

@JacK_Swidnik, post #254

Orientuje się ktoś kiedy znowu karty będą w sprzedaży ??
[#256] Re: Nowa karta A1208

@k3ichi, post #255

To wie jedynie producent ;)
[#257] Re: Nowa karta A1208

@ITU, post #256

Niebawem.
[#258] Re: Nowa karta A1208

@pong777, post #257

Będzie jakiś preorder ??
[#259] Re: Nowa karta A1208

@k3ichi, post #258

Uciekam z preorderów przez niecierpliwych i nie umiejących czytać i zgłaszających sprawę do programu ochrony kupujących na znanym portalu użytkowników z uwagi na nie otrzymanie karty na drugi/trzeci dzień od zakupu z komentarzem "Przecież prosiłem o pilną wysyłkę". A potem negatyw "Sprzedający wystawia przedmioty których nie posiada".
Tak czy siak jak tylko będą karty dam info tutaj i uruchomię aukcję.
[#260] Re: Nowa karta A1208

@pong777, post #257

A to już będzie ta wersja poprawiona z dobrym RAMem ?
[#261] Re: Nowa karta A1208

@Ynopki, post #260

Oj, chyba będzie ban za multikonto...
[#262] Re: Nowa karta A1208

@Ynopki, post #260

Zapraszam do mnie ze swoim sprzetem daleko nie masz, to sam ocenisz.
[#263] Re: Nowa karta A1208

@Architect1200, post #262

Dzięki uprzejmości kolegi pong777 wymieniłem kickstart 3.1 na nowy egzemplarz. Objawy na nowym kickstarcie są takie same jak przed wymianą - w wielu sytuacjach pojawia się guru 8000004, chyba że załaduję graphics.library (w tej samej wersji co mam w romie) poprzez loadmodule.
Możliwe że moja A1200 ma jakiś trudno wykrywalny feler, albo po prostu nie lubi się z A1208.

I tak na starcie ładuję scsi.device, 20kb pamięci (na graphics.library) nie robi mi różnicy.
Z rozszerzenia korzystam i jestem zadowolony.
[#264] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #263

A co jeśli zmapujesz ROM do Fastu?
[#265] Re: Nowa karta A1208

@pong777, post #264

Jak zmapuję cały kick do fastu to działa prawidłowo.
Jeśli wyłączę fast programowo lub odłączę rozszerzenie, to Amiga też działa prawidłowo.
Ot taka zagadka...
[#266] Re: Nowa karta A1208

@poweredjj, post #265

U mnie także wystąpił problem w Amidze 1200 posiadającej ten fast tj A1208.
Także myślałem, że to adapter kart CF jest winny a mam taki który jest produktem tej samej firmy co karta A1208.
Bez adaptera problemu nie było z załadowaniem AmigaOS 3.1.4 z dyskietki.
Kickstart mam od Hyperionu w wersji 3.1.4.
Okazało się, że wymiana karty CF na egzemplarz o mniejszej pojemności pomógł.
Dzisiaj rano ten problem niestety powrócił a ja rozebrałem Amigę i polałem płynem Kontakt S styki karty CF oraz złącze krawędziowe pod klapką co z resztą robiłem już wcześniej.
Problem dziwo zniknął gdy próbowałem uruchomić komputer z włożonym adapterem kart CF w gniazdo PCMCIA. Po wyłączeniu komputera i wyjęciu tego adapteru z gniazda PCMCIA udało mi się przeinstalować AmigaOS i jak dotąd komputer działa jak należy.
U mnie nie było wymiany kondensatorów.
Jeśli problem wystąpi ponownie to napiszę tutaj.
Wcześniej problem opisałem w oddzielnym temacie.
[#267] Re: Nowa karta A1208

@lukzer, post #1

No to taki przypadek. Sprzedałem jedną ze swoich Amig 1200 i Blizzarda 1230/50. Cel - kasa na Vampire A1200/Warp1260. Żeby jednak móc się od czasu do czasu w miarę "komfortowo" pobawić kupiłem kartę A 1208. Moja Amiga ma wymieniony ROM na 3.1.4 oraz zainstalowany tożsamy system. Dodatkowo sprawiłem sobie przejściówkę kart SD/CF do PCMCIA aby przerzucić sobie trochę danych. Amiga uruchomiona. Przejściówka ONLINE a na belce Workbencha pamięci tyle samo :) Rozdzielczość ekranu: DblPAL. Ktoś coś?

KLIK

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 12:58:26 przez cytrynek
[#268] Re: Nowa karta A1208

@cytrynek, post #267

Puściłem prośbę o dostęp do fotki. Jeśli karta jest ode mnie a jest duże prawdopodobieństwo że tak to proszę o wiadomość na priv. Każda karta przechodzi testy u producenta przed wysyłką. Jeśli karta nie została znaleziona to program A1208cfg wykryje jej brak i powiadomi odpowiednim komunikatem.
Jeśli jednak coś by jej zaszkodziło zorganizujemy szybką i bezkosztową wymianę na nowy egzemplarz.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 12:56:45 przez pong777
[#269] Re: Nowa karta A1208

@pong777, post #268

:) Tak od Ciebie :) Chodzi o to, że cały czas (także przy korzystaniu z PCMCIA) widzi pamięć 8MB a nie, że wcale :)

P.S.
Poprawiłem dostęp

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:19:38 przez cytrynek
[#270] Re: Nowa karta A1208

@cytrynek, post #269

Będzie widzieć ale od czasu do czasu będą zwisy/freezy/rebooty/przekłamania danych przy kopiowaniu z/do CF. Można jeszcze dodać sobie +1.5 MB slow mem do tych 4MB podstawowych toolem. Niebawem wyjdzie nakładka graficzna na toola A1208cfg co by uprościć konfigurowanie karty.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:43:27 przez pong777
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem