[#1] Telekomputer / Joystick
Hejo

Szukam ludków ktorzy maja na kasetach VHS zgrane stare Telekomputery i Joystiki. Mam znajomego ktory robi zrzuty z VHSow do AVI [ pare juz pojawilo sie na Youtube / Rapidzie ]. Niestety mamy bardzo niekompletna baze i tylko pare TK i Joyow zachowalo sie na jego VHSie. Jesli znalazlaby sie chociaz jedna osoba ktora moglaby pozyczyc kasety VHS z tymi nagraniami byloby cudownie.

StreaK
[#2] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #1

Jedyną osobę, którą kojarzę, która może mieć dostęp do takich zbiorów to Ald z PPK. Spróbuj się z nim skontaktować.

-> http://ppk.it.pl/index.php?action=profile;u=217
-> http://www.youtube.com/user/AldPL

[#3] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #1

Te materiały są chronione prawami autorskimi i nie wolno ich ot tak sobie kopiować i publikować, o ile mi wiadomo.



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 12:20:37
[#4] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #3

Wszyscy o tym wiedzą :)

[#5] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #3

Kolejny specjalista w prawie autorskim któremu "o ile mi wiadomo" lub "a mnie się wydaje"

Pozdrawiam
[#6] Re: Telekomputer / Joystick

@RadoslawF, post #5

Przypomnij sobie aferę jaką sąsiedni portal nakręcił po umieszczeniu w sieci odcinka programu "Sonda".

A "o ile mi wiadomo", było tylko ozdobą wypowiedzi. Te programy chronione prawami autorskimi na takiej samej zasadzie jak np. filmy i nie wolno ich sobie dowolnie kopiować ani publikować w Internecie.

Nie trzeba być specjalistą, żeby to wiedzieć i żeby wiedzieć co oznacza termin "piractwo".



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 12:54:07
[#7] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #3

Jasne niech przepadną w archiwach telewizyjnych. Chyba lepiej zachować dla potomnych. Jeśli jest szansa to trzeba takie materiały upowszechniać a nie zamykać w archiwach żeby niszczały. Wiem że są prawa autorskie pewnie chcieli by za to kase
[#8] Re: Telekomputer / Joystick

@Dark_luke, post #7

Dark_luke napisał(a):

> Jasne niech przepadną w archiwach telewizyjnych. Chyba lepiej
> zachować dla potomnych. Jeśli jest szansa to trzeba takie
> materiały upowszechniać a nie zamykać w archiwach żeby
> niszczały.

Jak ktoś chce i ma ochotę ryzykować, to proszę bardzo. Ale organizowanie takiej akcji na PPA daje do ręki kolejną broń oponentom portalu.

> Wiem że są prawa autorskie pewnie chcieli by za to
> kase

A ty oczywiście uważasz, że nie mają prawa żądać pieniędzy za swoje dzieło?

[#9] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #8

GumBoy napisał(a):

> Jak ktoś chce i ma ochotę ryzykować, to proszę bardzo. Ale
> organizowanie takiej akcji na PPA daje do ręki kolejną broń
> oponentom portalu.

Może to niekoniecznie organizowanie tego na PPA, tylko tak wzmianka dla zainteresowanych ;)
Ja jestem jak najbardziej ZA tylko jakoś cichaczem by wartało to uczynić ;)

Ech, gdyby zostawić wszystko telewizjom tysiące starych programów już dawno by nie było do znalezienia...
Na EAB pamiętam dyskusję o wielkiej brytyjskiej sieci telewizyjnej BBC która robiła kiedyś czystki i wyrzucała do śmieci ogrom materiałów archiwalnych.
Wielu pracowników stacji nie mogło na to patrzeć i pozabierali do domów to i owo aż po paru latach zarząd stacji się opamiętał, i łaskawie oznajmił że nie ukarze tych pracowników którzy pozabierali te archiwalne materiały jeśli oddadzą je dobrowolnie w celach archiwizacji...

[#10] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #8

No pewnie nic nie robić a dostać kasę.
Pierwsza że nikt nie robi to tak sadze w celach komercyjnych.
A po drugie to nie jest to utwór muzyczny, książka, film który jest sprzedawany na rynku jak ciepłe bułeczki.
Faktycznie lepiej zapomnieć o starych programach TV których na pewno już więcej nie wyemituje.
Lub dać im szansę na drugie życie.
Swoja drogą ciekawe czy autorzy tych programów jeszcze o nich wogóle o nich pamiętają czy mają je w D@#$ i robią jakieś szmiry.
[#11] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #8

Znam prawo autorskie, ale nie o to tu chodzi:

Po pierwsze:
Moim celem nie jest kradziez programow z tvp/tvp2 dla wlasnych profitow.

Po drugie:
Moim celem jest archiwizacja dla potomnych, i ludzi zainteresowanych tematem. Nie od dzis wiadomo ze tak jak sonda tak i telekomputery / joystiki nie beda JUZ NIGDY emitowane w TVP nawet w TVP Kultura ze wzgledow przeterminowania materialu.

Po trzecie: To tvp mozna nazwac praktykujacymi zlodziejami. Juz raz wzieli za to kase. Placimy im przeicez z abonamentu. Ja przeciez nie wymagam od nich aby mi dali cokolwiek, tylko aby niue blokowali ludziom drogi do kultury

Po czwarte: Wiesz ile chca ludki z TVP za zgranie godzinnego materialu na VHS? -> 400zł. I kto tu ma zapedy do wyciagania prywatnych pieniedzy z portfela?

Po piate: Z twojej wypowiedzi wynika ze tak naprawde chcesz chronic PPA , anizeli TVP.
[#12] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #11

@streak: jestem z Tobą streak, ale jestem też z GumBoyem, PPA nie potrzeba więcej afer o rozlane mleko.
Wypadało by żebyś może podał *troszeczkę* więcej danych w swoim profilu, to zdecydowanie by ułatwiło kwestie kontaktu ;)



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 13:14:23
[#13] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #8

Nigdzie nie napisał że nie mają prawa, prawda?

> "Wiem że są prawa autorskie pewnie chcieli by za to kase"

Marzenia, marzenia i jeszcze raz marzenia, nie chcą za to kasy
i nie mają zamiaru tego udostępniać.

> Jak ktoś chce i ma ochotę ryzykować, to proszę bardzo.

Najnowsze filmy są na rapidshare i co? Na tym producenci tracą najwięcej kasy a nic z tym nie zrobili!!! Głupi są czy po prostu się nie da?

> Ale organizowanie takiej akcji na PPA daje do ręki kolejną broń oponentom portalu.

Niestety, masz rację, oponenci czuwają niczym moherowe berety

[#14] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #11

streak napisał(a):

> Po pierwsze:
> Moim celem nie jest kradziez programow z tvp/tvp2 dla wlasnych
> profitow.

Jak kopiuję grę albo jakiś film dla siebie, a nie żeby ją później sprzedawać, to postępuję OK? A ten kto mi ją do skopiowania udostępni też postępuje OK?

> Po drugie:
> Moim celem jest archiwizacja dla potomnych, i ludzi
> zainteresowanych tematem.

Nieważne jak szczytny będzie cel, nie zmieni to faktu, że prawo stanowi inaczej.

> Po trzecie: To tvp mozna nazwac praktykujacymi zlodziejami. Juz
> raz wzieli za to kase. Placimy im przeicez z abonamentu. Ja
> przeciez nie wymagam od nich aby mi dali cokolwiek, tylko aby
> niue blokowali ludziom drogi do kultury

Tłumaczenie, że nie zgadzasz się z postępowaniem TVP nie zmieni faktu, że to oni są właścicielami praw autorskich, które chcesz złamać.

> Po czwarte: Wiesz ile chca ludki z TVP za zgranie godzinnego
> materialu na VHS? -> 400zł. I kto tu ma zapedy do wyciagania
> prywatnych pieniedzy z portfela?

A jaki to ma związek z sednem sprawy w ogóle?

> Po piate: Z twojej wypowiedzi wynika ze tak naprawde chcesz
> chronic PPA , anizeli TVP.

Dokładnie. Guzik mnie obchodzi, czy ktoś TVP okrada, czy nie. Natomiast obchodzi mnie, jeśli ktoś PPA wykorzystuje pośrednio do łamania prawa.

[#15] Re: Telekomputer / Joystick

@kjb, post #13

Profil uaktualniony o GG i strone WWW jak kto woli...

[#16] Re: Telekomputer / Joystick

@Dark_luke, post #10

Dark_luke napisał(a):

> Pierwsza że nikt nie robi to tak sadze w celach komercyjnych.

Jeśli łamiesz prawo, to jakie znaczenie ma fakt, że nie robisz tego w celach zarobkowych?

Jeśli rozpowszechniasz za darmo coś, co ktoś inny mógłby sprzedać, to jakie znaczenie ma że nie robisz tego w celach zarobkowych?

> A po drugie to nie jest to utwór muzyczny, książka, film który
> jest sprzedawany na rynku jak ciepłe bułeczki.

Prawa autorskie chronią każde dzieło, a nie tylko bestsellery.

[#17] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #14

Witać że jesteś bardziej papieski niż Papież. A prawo jest dla ludzi jak nie to trzeba je zmienić. A TVP to nie telewizja komercyjna ale państwowa utrzymywana z naszych pieniędzy i to że utrudnia ją dostęp do archiwalnych informacji dając ceny zaporowe dla zwykłego śmiertelnika bo i tak TVP ma nas wszystkich w DUPIE !!!!
Tak więc działa zgodnie z prawem ograniczając dostęp BRAWO !!!
[#18] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #14

Widzisz, bo jestes tak sztywny i archaiczny jak prawo autorskie na jakim bazujesz. Prawo autorskie jest niestety w dzisiejszych czasach niedobre. Oczywiscie nie namawiam do kopiowania filmow ktore mialy premiere wczoraj. Nie namawiam tez do kopiowania utworow mp3.

Tak jak Orphanware jaki i programy TV z ktorych nie bedzie sie mialo w przyszlosci zadnych profitow powinny zamieniac sie po czasie we wlasnosc publiczna, tak aby kazdy kto tego uzywa, oglada mogl wyniesc kulturowe bogactwo i przekazac je innym.

Prawo tego nie reguluje , ale nie dlatego ze nie mozna, ale tla tego ze tak w rzadzie jest latwiej. Po co pracowac nad ustawa ktora zajmie pare lat skoro kasa i tak bedzie ta sama dla kazdego z poslow? :)

> Dokładnie. Guzik mnie obchodzi, czy ktoś TVP okrada, czy nie. Natomiast > obchodzi mnie, jeśli ktoś PPA wykorzystuje pośrednio do łamania prawa.

OOO... to wlasnie pokazuje jakim to jestes prawym czlowiekiem i straznikiem prawa polskiego. Jak sie nazywa takiego czlowieka ktory nagina zasady i prawa do swoich wlasnych celow?



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 13:31:35
[#19] Re: Telekomputer / Joystick

@Dark_luke, post #17

Dark_luke napisał(a):

> Tak więc działa zgodnie z prawem ograniczając dostęp BRAWO !!!

Czy tobie ktoś mówi jak masz ze swoją własnością postępować?
A nawet jeśli by Ci mówił, to i tak możesz mieć to w głębokim poważaniu.

[#20] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #18

streak napisał(a):

> Widzisz, bo jestes tak sztywny i archaiczny jak prawo autorskie
> na jakim bazujesz. Prawo autorskie jest niestety w dzisiejszych
> czasach niedobre.

Więc zrób coś, żeby je zmienić, ale póki co, nie wykorzystuj PPA jako pośrednika w jego łamaniu.

> > Dokładnie. Guzik mnie obchodzi, czy ktoś TVP okrada, czy nie.
> Natomiast > obchodzi mnie, jeśli ktoś PPA wykorzystuje
> pośrednio do łamania prawa.
>
> OOO... to wlasnie pokazuje jakim to jestes prawym czlowiekiem i
> straznikiem prawa polskiego.

Nie jestem strażnikiem prawa polskiego.

> Jak sie nazywa takiego czlowieka
> ktory nagina zasady i prawa do swoich wlasnych celow?

Udowodnij mi, że naginam te zasady. Od łapania złodziei i piratów jest policja, a nie Ty czy ja. Jeśli dobrze rozumiem, zarzuciłeś mi łamanie prawa o ochronie praw autorskich.

Ja jedynie nie chciałbym, żeby PPA było wykorzystywane do celów nielegalnych. Widzę, że strasznie ciężko to zrozumieć.

[#21] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #20

OK, więc szukają ludzi którzy mają archiwalne numery na VHS, po to żeby je wrzucić na rapid/youtube, ALE TYLKO DLA LUDZI KTÓRZY MAJĄ LEGALNE KOPIE NA VHS A CHCIELIBY SOBIE OBEJRZEĆ NA KOMPUTERZE, PONIEWAŻ MAGNETOWIDY IM SIE POPSUŁY !!

W takiej formie jest legal? Jest jasna informacja że jak nie masz własnej legalnej kopii to nie wolno Ci tego ściągać z netu.

[#22] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #20

Dobra nie ma co robic FlameWar zacytuje tylko:

> Ja jedynie nie chciałbym, żeby PPA było wykorzystywane do celów
> nielegalnych. Widzę, że strasznie ciężko to zrozumieć.

Sprawdz konstrukcje pierwszego mojego postu i zapunktuj w ktorym miejscu to co napisalem jest niezgodne z prawem.

Mysle ze nie masz sie o co obawiac.

Zreszta takie serwisy jak wlasnie YouTube czy RapidShare pokazaly jak sztywne i niezbyt rozgarniete jest prawo autorskie i jak wiele trzeba w nim pozmieniac aby bylo w pelni uzyteczne dla wszystkich...



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 13:56:36
[#23] Re: Telekomputer / Joystick

@kjb, post #21

kjb napisał(a):

> OK, więc szukają ludzi którzy mają archiwalne numery na VHS, po
> to żeby je wrzucić na rapid/youtube, ALE TYLKO DLA LUDZI KTÓRZY
> MAJĄ LEGALNE KOPIE NA VHS A CHCIELIBY SOBIE OBEJRZEĆ NA
> KOMPUTERZE, PONIEWAŻ MAGNETOWIDY IM SIE POPSUŁY !!

> W takiej formie jest legal? Jest jasna informacja że jak nie
> masz własnej legalnej kopii to nie wolno Ci tego ściągać z
> netu.

Nie jest legal. Nawet mając legalna kopię nie możesz jej ot tak sobie powielać i publikować. Nawet z informacją, że nie wolno jej pobierać osobom, które już takową posiadają. Podobnież prawa próbują obejść różne serwisy, które zamieszczają komunikaty w stylu "po 24h należy grę skasować".

[#24] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #19

Chwileczkę jak na razie to TVP nie jest firmą prywatną. Właścicielami jesteśmy MY wszyscy.
[#25] Re: Telekomputer / Joystick

@kjb, post #13

Najnowsze filmy są na rapidshare i co? Na tym producenci tracą najwięcej kasy a nic z tym nie zrobili!!

Mylisz się. Nieraz 2-3 godziny po publikacji linków te są blokowane, a materiał po 7 dniach usunięty.

[#26] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #23

Odnosnie backupu programu komputerowego ale jak sadze mozna to takze przelozyc do programow TV.

"
· Czy mogę wykonać kopie zapasowe programów, które legalnie posiadam?


Ustawa autorska pozwala z kolei licencjobiorcy na zrobienie kopii zapasowej programu tylko wtedy, gdy producent lub autor sam takiej kopii w razie awarii nie zapewnia. Traktuje o tym przepis art. 75 ust. 2 pkt 1 prawa autorskiego, zgodnie z którym nie wymaga zezwolenia uprawnionego (czyli autora lub producenta) sporządzenie kopii zapasowej, jeżeli jest to niezbędne do korzystania z programu komputerowego. Jednocześnie przepis ten w następnym zdaniu zastrzega, iż – jeżeli umowa nie stanowi inaczej – kopia ta nie może być używana równocześnie z programem komputerowym. Pamiętajmy bowiem, że prawo autorskie rozciąga szczególną ochronę na utworami w postaci programów komputerowych, niż nad innymi utworami. W szczególności w stosunku do tych pierwszych został całkowicie wyłączony dozwolony użytek osobisty.

Z powyższych względów należy dokładniej przeanalizować, co oznacza w istocie sformułowanie, iż prawo takie przysługuje wtedy, gdy „jest to niezbędne do korzystania programu komputerowego”. Wydaje się bowiem, iż zastrzeżenie to ma sens właśnie tylko wtedy, gdy sam producent lub autor w sposób wiarygodny (i dostatecznie sprawny) takiej kopii nie zapewnia. Z kolei zdaje się, iż takie uprawnienie nie będzie przysługiwać nabywcy programu, gdy ze względu na sposób jego utrwalenia, możliwość uszkodzenia jego egzemplarza nie istnieje (np. program jest dostępny poprzez sieć, bezpośrednio z serwera autora lub producenta) . Wtedy zrobienie kopii zapasowej, będzie naruszeniem prawa autorskiego. Jak się również podnosi w literaturze , stworzoną przez legalnego dysponenta kopię zapasową, należy zniszczyć w przypadku odsprzedaży egzemplarza utworu lub – ewentualnie – przekazać ją kupującemu, łącznie z oryginalnym programem.
"

Inna spwawa jeszcze: jesli ja ogladalem dany program emitowany w tvp w roku 1995 to czy mam prawo uzyskac kopie tego programu na VHS'ie? Oczywiscie ze tak bo nagrywanie w swietle prawa audycji oraz programow jest w 100% legalne, wiec. Pozostaje tylko udowodnic ze to co posiadam w kolekcji AVI na kokputerze to jest nagrana kopia programu ktory ogladalem w roku 1995. Przy zalozeniu ze osoby takie jak ja szukaja danego cyklu programow , to znaczy ze musialy kiedys ogladac dany material. Zauwaz ze w polskim internecie niewiele mowi sie o TK/Joy bo nieiwle osob pamieta ww programy. Oczywiscie nie mozesz sciemnic ze ogladales dany program w 1995 jesli urodziles sie dajmy na to w 1993 :)



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 14:10:34
[#27] Re: Telekomputer / Joystick

@Dark_luke, post #24

Posiadasz podstawy prawne do dysponowania prawami autorskimi będącymi w posiadaniu TVP? Przepraszam, nie wiedziałem.

Zatem do dzieła. Zamiast rozwodzić się tu nad jakością ustawy o ochronie tych praw, zezwól zainteresowanym na publikację oraz kopiowanie rzeczonych nagrań.

[#28] Re: Telekomputer / Joystick

@El Amigos, post #25

Usuwają linki ale rapidshare istnieje nadal i nowe linki jak grzyby po deszczu sie pojawiają, więc nie zrobili nic co by zmieniło stan rzeczy. NIC! Prawo ich nie chroni? Jeśli ich chroni to nie przeszkadza im to? Albo w świetle prawa rapidshare jest legalny?

[#29] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #27

Inna spwawa jeszcze: jesli ja ogladalem dany program emitowany w tvp w roku 1995 to czy mam prawo uzyskac kopie tego programu na VHS'ie? Oczywiscie ze tak bo nagrywanie w swietle prawa audycji oraz programow jest w 100% legalne, wiec: pozostaje tylko udowodnic ze to co posiadam w kolekcji AVI na komputerze to jest nagrana kopia programu ktory ogladalem w roku 1995. Przy zalozeniu ze osoby takie jak ja szukaja danego cyklu programow , to znaczy ze musialy kiedys ogladac dany material. Zauwaz ze w polskim internecie niewiele mowi sie o TK/Joy bo nieiwle osob pamieta ww programy. Oczywiscie nie mozesz sciemnic ze ogladales dany program w 1995 jesli urodziles sie dajmy na to w 1993

[#30] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #1

To jest niezłe:

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2008/12/sciagaj-filmy-za-darmo-i-absolutnie-legalnie

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem