[#31] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #26

streak napisał(a):

> Odnosnie backupu programu komputerowego ale jak sadze mozna to
> takze przelozyc do programow TV.

Zrobienie kopii zapasowej, to jedno, ale jej publikacja przez YouTube, czy RapidShare to zupełnie co innego. Dodatkowo kopię może zrobić licencjobiorca, posiadacz oryginalnego egzemplarza. Nie przypominam sobie, aby te programy były w sprzedaży na VHS.

[#32] Re: Telekomputer / Joystick

@kjb, post #28

To, że ktoś unika kary, nie znaczy, że działa przez to legalnie.



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 14:17:39
[#33] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #31

Przeciez nie napisalem ze dostep do TK/Joy'a bedzie miec kazdy kto posiada internet w swoim domu. Jak ustosunkujesz sie do sprawy Prywatnych folderow rapidshare i prywatnych kont YouTube do ktorych mozesz dostac sie tylko przez zaproszenie? Osoby dostajace zaproszenie musza miec cos na swoich VHS'ach aby bawic sie dalej w zabawe zwana "telekomputer i joystick na avi" :)

PS. Jesli mozesz ustosunkuj sie do posta nr.29 . Jestem ciekawy jaka jest Twoaj opinia na ten temat.



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 14:19:37

> Zrobienie kopii zapasowej, to jedno, ale jej publikacja przez YouTube, czy > RapidShare to zupełnie co innego. Dodatkowo kopię może zrobić >licencjobiorca, posiadacz oryginalnego egzemplarza. Nie przypominam
> sobie, aby te programy były w sprzedaży na VHS.

Taak, zrobienie kopii w tvp kosztuje 400zl za godzine. A dlaczego to kosztuje? Przeciez juz raz zaplacilem za to w abonamencie, prawda? Nie wydaje sie takze aby ta oplata byla "oplata manipulacyjna" , za to ze ktos zejdzie do archiwum i wlaczy rec na magnetowidzie :).



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 14:27:13



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 14:44:15
[#34] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #32

> "To, że ktoś unika kary, nie znaczy, że działa przez to legalnie."

A jak to sie ma do rapidshare? Kto tam czego unika? i za co?
Uciekąją przed policją? Czy raczej nie muszą bo działają legalnie?

[#35] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #27

GumBoy ja nie wiem czy ja Cię dobrze zrozumiałem tak czytam te twoje posty i myślałem że mi spodnie z dupy spadną ze śmiechu jak zobaczyłem co ty wypisujesz:) Jesteś jakimś dowcipnym obrońcą uciśnionych czy coś? Twoje argumenty są może dobre w jakiejś instytucji, ale tutaj jest realne życie. W jakim ty świecie żyjesz chłopie ? Myślisz ze jakiś koleś zafascynowany Tk czy Joyami przeczyta to co napisałeś i powie eii sory ale niestety nie zrobie tego, bo to będzie tak troche nielegalne i się tak bardzo naraże:) Całe życie posiadacza PCeta było i jest skazane na piractwo albo opiera sie na myśleniu które wprowadza następnie w życie. Naprawde miałeś legalnego Windowsa od początku jego istnienia ? A każdy program który posiadałałeś wywalałeś po 30 dniach bo trial wygasł ? Pewnie nie wiesz co to crack albo serial number. Naprawde jesteś hipokrytą czy zgrywasz harcerzyka którym nie jesteś? Sory ale to tylko pytania retoryczne. No i niestety wyglądasz mi na śmiesznego harcerzyka.

Gdyby TVP chciało coś wywalać z neta to wywaliłaby tylko twoje posty. Cały YT jest zawalony wprost Kołem fortuny TV edukacyjną miliardem w rozumie itp, mam Ci przykłady zapodawać dalej żebyś skumał o co tu chodzi?
[#36] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #32

Ja jeszcze od siebie dodam ze od 2000/2001 roku szukam kontaktow ktore moglyby mi pomoc w archiwizacji albo w kompletowaniu odcinkow i na przestrzeni czasu znalazlem tylko 4 osoby chetne i aktywnie to praktykujace. TVP niestety nie jest skora do pomocy w idei Creative Commons, co jest niestety bardzo smutne i godne potepienia, a przeciez to wlasnie telewizja publiczna powinna stac na strazy kultury oraz byc nawiekszym piewca tejze.

Szkoda takze ze nie skontaktowalem sie w uwczesnym czasie z Panem Tomaszem Pyc'iem ktory to jak wiadomo do ostatniego swojego dnia byl obecny na forum astro4u :/

[#37] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #33

Czy możesz więcej napisać o tym jak się załatwia. zrobienie kopii w TVP?
Muszę coś takiego zrobić, a nie wiem jak i od której strony się za to zabrać.
[#38] Re: Telekomputer / Joystick

@konrad795, post #37

Ja poprostu zapodalem emaila do zarzadu TVP [ kiedys byl email na stronie , teraz pewnie nie ma ... ] o oficjalna informacje i miejsce gdzie sie to robi.

To bylo pare ladnych lat temu. Nie wiem czy znajde jeszcze to w moich archiwach.

Szybko zagooglane:

"
Podajemy kontakt do naszego Działu Dokumentacji Programowej, czyli Archiwum, gdzie istnieje odpłatna możliwość przegrywania polskich pozycji programowych na użytek własny. Jednak ta usługa jest bardzo droga, koszt godziny przegrania wynosi 400 zł. Krótsze materiały są tańsze. Podajemy numer telefonu tego Działu

/0-22/547-83-50
"



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 17:05:55
a tu fajniejszy cytat:

"Zeby jeszcze wiedzieli co w nich mają [ w tym archiwum]. Bo jak pytałem o pewne filmy to nie mieli pojęcia o czym mówię."

Czy nadal ktos uwaza ze nie warto samemu zajac sie archiwizacja?
TVP powinna traktowac to jako przysluge ze ktos za nich wykonuje brudna robote.



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 17:11:40



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 17:12:25
[#39] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #36

Wielkie dzięki dla Streaka za poświęcenie i za dobrą robotę.
Pewnie o tym wiesz - p. Pyć zajmował się dokumentowaniem swoich dawnych osiągnięć, w tym Telekomputera, nie tylko na forach ale i na swojej stronie http://www.tk.pl/telekomp/index_tk.htm , z tego co mi wiadomo to miał osobisty udział w wyrwaniu z archiwów TVP pewnej ilości odcinków Sondy.

Nie jest tajemnicą, że TVP w latach 90-tych bardzo chętnie nadpisywała taśmy z zapisem archiwalnych programów lub utylizowała je w inny kretyński sposób. Zaginęła m.in. większość audycji młodzieżowych i dziecięcych sprzed 1990 roku, w tym kultowe wersje dubbingu Smerfów (na szczęście VHSy nie były już wówczas egzotyką i trochę udało się uratować).
[#40] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #6

GumBoy napisał(a):

> Przypomnij sobie aferę jaką sąsiedni portal nakręcił po
> umieszczeniu w sieci odcinka programu "Sonda".
>
> A "o ile mi wiadomo", było tylko ozdobą wypowiedzi. Te programy
> chronione prawami autorskimi na takiej samej zasadzie
> jak np. filmy i nie wolno ich sobie dowolnie kopiować ani
> publikować w Internecie.
>
> Nie trzeba być specjalistą, żeby to wiedzieć i żeby wiedzieć co
> oznacza termin "piractwo".

Bredzisz i wprowadzasz innych w błąd.
Inaczej wygląda sytuacja prawna publikowania a inaczej kopiowania.

Pozdrawiam
[#41] Re: Telekomputer / Joystick

@RadoslawF, post #40

Art. 23. ustawy o prawie autorskim

"1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego."

Pod koniec sondy http://webhosting.pl/Sonda.w.jaki.sposob.pobierasz.filmy.z.Internetu
jest wypowiedź prawnika w temacie udostępniania treści chronionych w internecie (jak można usłyszeć internet nie zapewnia więzi określonych w Art. 23.(2)).

[#42] Re: Telekomputer / Joystick

@galu, post #39

wiecej na ten temat "Łączność z Sondą przerwana..." smutne :(

http://swiat-jaktodziala.blog.onet.pl/2,ID352521450,index.html

[#43] Re: Telekomputer / Joystick

@grxmrx, post #41

Czy "stosunki towarzyskie" obejmuje spotkania na zlotach i wymianę VHS'ow? Jakby nie patrzec jesli pojawiam sie na zlocie, poznaje dana osobe wiec wiez miedzy mna a dana osoba zamienia sie w cos wiecej niz "spotkania internetowe przez GG :)"... [ bez skojarzen prosze :P ]...

[#44] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #38

Super, wielkie dzięki.
Bardzo mi to życie ułatwi.
[#45] Re: Telekomputer / Joystick

@konrad795, post #44

No problemo

BTW. Wlasnie obliczylem ile musialbym miec kasy aby zgrac sobie wszystkie telekomputery z TVP legalnie.
--------------------------
Ok. "Jadziem"

Okolo 48 telekomputerow rocznie bylo publikowane przez TVP
Telekomputery byly wydawane przez 10lat czyli mamy
48 X 10 = 480
kazdy telekomputer trwal ok 25-30 minut czyli za zgranie 2 odcinkow placimy panom z TVP rownowartosc 400zl

Za wszystkie Telekomputery nie wlaczajac w to VHS'ow musimy zaplacic: 96.000 zl

Czy to wystarczy , aby zdecydowanie NIE KOZYSTAC z uslug archiwalnych TVP :)...

A jeszcze zostal nam Joystick :)
------------------------

Do nastepnego stulecia powinienem uzbierac.



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 19:16:46
[#46] Re: Telekomputer / Joystick

@Ricz, post #35

Cały YT jest zawalony wprost Kołem fortuny TV edukacyjną miliardem w rozumie itp, mam Ci przykłady zapodawać dalej żebyś skumał o co tu chodzi?

Wszyscy to wiedzą i nic nie trzeba nikomu zapodawać. To ty nie "kumasz" obawiam się.

żółta kartka
[#47] Re: Telekomputer / Joystick

@MisOr, post #46

Przenoszę dyskusję do Hyde Parku.

[#48] Re: Telekomputer / Joystick

@MisOr, post #46

MisOr cokolwiek masz na myśli niech to pozostanie Twoją słodką tajemnicą :)
[#49] Re: Telekomputer / Joystick

@MisOr, post #46

MisOr apropo w polskiej lidze żółte kartki to symbol ułudy i sprzedawania meczów, więc kiepski symbol sobie obrałeś :)
[#50] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #1

Miałem kasetę z tym, ale niestety dałem osobie z pewnego serwisu o starych komputerach i kaseta już do mnie nie wróćiła...

[#51] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #45

streak napisał(a):

> BTW. Wlasnie obliczylem ile musialbym miec kasy aby zgrac sobie
> wszystkie telekomputery z TVP legalnie.

Czyli przyznajesz, że tak jak chcesz to zrobić teraz, to nie jest legalnie?

> Czy to wystarczy , aby zdecydowanie NIE KOZYSTAC z uslug
> archiwalnych TVP :)...

Na pewno nie wystarczy, żeby tylko z powodu wysokich kosztów legalnej procedury, upierać się, że piracenie samemu jest legalne.

Idąc tym tokiem możemy stworzyć inną sytuację. Gra kosztuje 200 PLN (których na przykład nie mam, tak jak Ty nie masz 96K na legalne zdobycie audycji). Czy to wystarczy, aby zdecydowanie nie kupować jej, tylko ściągnąć pirata?

[#52] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #51

Jest różnica między grą za 200 zł której niekupienie przyniesie realne straty wydawcy, a programem tv który nigdy sie nie ukaże w sprzedaży bo nikomu się to nie będzie opłacało z powodu małej sprzedaży.

A nawet jeśli wyjdzie do sprzedaży, to posiadając marną kopię z VHS skuszę się na sklepową wersję DVD, ale to tylko marzenia, marzenia, marzenia.....

[#53] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #51

"Szkoda szczępić japy na niektórych osobników" ale nie dlatego ze wartosc jaka uzytkownik soba reprezentuje jest niska, lecz dlatego ze nie potrafi zrozumiec, ze podczas dialogu miedzy dwiema osobami, nie lapie sie wybiórczo 2 zdan z dziesieciu , bo na te najwygodniej odpowiedziec, a pozostale 8 olac, bo musialby przyznac racje.

Jak bedziesz gotowy odpowiedziec na posta #27 i #33 bedziemy kontynuowac rozmowe. Bo czepianie sie , jeszcze do niczego dobrego nie doprowadzilo i jak sadze probujesz na sile pokazac cos co nazwalbym nieuzasadniona przekora. GumBoy napisał(a):

> streak napisał(a):
>
> > BTW. Wlasnie obliczylem ile musialbym miec kasy aby zgrac
> sobie
> > wszystkie telekomputery z TVP legalnie.
>
> Czyli przyznajesz, że tak jak chcesz to zrobić teraz, to nie
> jest legalnie?

Zapraszam do posta #27 i #33

>
> > Czy to wystarczy , aby zdecydowanie NIE KOZYSTAC z uslug
> > archiwalnych TVP :)...
>
> Na pewno nie wystarczy, żeby tylko z powodu wysokich kosztów
> legalnej procedury, upierać się, że piracenie samemu jest
> legalne.
>

Zapraszam do posta #27

> Idąc tym tokiem możemy stworzyć inną sytuację. Gra kosztuje 200
> PLN (których na przykład nie mam, tak jak Ty nie masz 96K na
> legalne zdobycie audycji). Czy to wystarczy, aby zdecydowanie
> nie kupować jej, tylko ściągnąć pirata?
>
>
Jesli nie ma dla ciebie roznicy miedzy 200zl a 96.000 zl za ktore mialbys zaplacic , to gratuluje. Juz czekam na przelew od Ciebie :)
Pytanie: pracujesz? Jesli tak dostajesz przynajmniej minimum krajowe ktore oscyluje w granicy 1.280zl czyli w ciagu miesiaca lub 2ch bedziesz mogl kupic sobie gre/program. Mam tobie obliczyc ile musialbym zarabiac zeby zrobic to samo w ciagu 2 miesiecy i kupic te wszystkie TK'ry?

Inna sprawa , ja za to zaplacilem juz dawno z abonamentu



Ostatnia modyfikacja: 12.04.2009 10:26:16
Dodatkowo jak juz mowilem wczesniej prawo polskie ale takze unijne nie jest gietkie i wlasnie dlatego powstaja takie babole, ze cos co powinno po 10 latach stac sie wlasnoscia publiczna na licencji Creative Commons, jest choronione nadal przez prawo autorskie, ktore jak wiadomo nigdy nie chronilo samych autorow, ale tylko i wylacznie wielkie molochy korporacyjne.



Ostatnia modyfikacja: 12.04.2009 10:33:49
[#54] Re: Telekomputer / Joystick

@kjb, post #52

Jest różnica w stratach jakie poniesie przez Twoje postępowanie właściciel praw autorskich. Jest też różnica w tym, jaką karę możesz otrzymać, bo za piracenie jakiejś starej audycji pewnie nikt Ci nic nie zrobi. Szkodliwość społeczna obydwu czynów też będzie różna.

Nie zmienia to faktu, że oba przypadki są takim samym złamaniem przepisów określonych w wiadomej ustawie.

[#55] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #53

"Szkoda szczępić japy na niektórych osobników"


I słusznie. Nie będę z Tobą dyskutował, skoro Ty uważasz, że prawo można odnosić tylko do pewnej kwoty, a jeśli jest ona wyższa lub nawet absurdalna, to automagicznie ochrona prawna znika. Oczywistym jest, że nie osiągniemy wspólnego zdania w tej sprawie.

[#56] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #54

Tak na szybko:

> Jest różnica w stratach jakie poniesie przez Twoje postępowanie
> właściciel praw autorskich. Jest też różnica w tym, jaką karę możesz
> otrzymać, bo za piracenie jakiejś starej audycji pewnie nikt Ci nic nie
> zrobi. Szkodliwość społeczna obydwu czynów też będzie różna.

1. TVP nie poniesie zadnych strat finansowych z tytulu wymiany VHSami z telekomputerem / joystickiem, poniewaz w oficjalnym oswiadczeniu TVP materialy ktore stracily na waznosci [ informacje jake sa zawarte w programach ] nie beda nigdy puszczane w TVP. Ponadto strate mozna poniesc tylko i wylacznie wtedy gdy, dzieki danym programowm TVP czerpie zyski. Jak wiadomo Joystick / Telekomputer juz dawno jest spisany na straty, i zyskow jako takich nigdy juz nie bedzie przynosil. Zreszta ty nadal twierdzisz ze kopiowanie i posiadanie VHS'ow to piracenie. Prosze poczytaj troszeczke ustawe o ochronie praw autorskich, bo ty probujesz odniesc sie to praw autorskich dot. programow komputerowych, a to drobna roznica. Szkodliwosci spolecznej tez nie ma wogole bo robie to calkowicie legalnie.

2. Ponadto legalne jest posiadanie kopii programu na VHS czy innym nosniku nagrywalnym jesli taki program byl puszczany w telewizji polskiej. Takze jesli tylko ogladales program masz / miales prawo go nagrac i ogladac ile razy chcesz. To jest regulaowane prawnie, i nie ma nic zwiazanego z "naruszeniem prawnym".

3. Dodatkowo, w swietle tego co mowisz, to czy jest okej czerpac takie sumy [400zl] za przegrywanie z archiwum programow za ktore ja jako platnik abonamentu juz raz zaplacilem. Ja przeciez nie przegrywam filmu "matrix 3" z TVP, tylko programy ktore BYLY finansowane z mojej kieszeni, rozumiesz drobna roznice?

[#57] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #54

@GumBoy - Nie widzę sensu w tłumaczeniu tobie, jak niewiarygodnie absurdalne i szkodliwe rzeczy wypisujesz nieustannie na tym forum, ale może jesteś w stanie zrobić pewną przysługę ludziom zaglądającym na PPA i zaprzestać wypowiadania się/usunąć konto/zrezygnować z dostępu do internetu? Nie jest to złośliwość z mojej strony tylko życzliwa rada, może kiedyś za nią podziękujesz.
[#58] Re: Telekomputer / Joystick

@GumBoy, post #55

Dodam jeszcze ze nie mam nic przeciwko oddaniu pewnej symbolicznej kwoty do archiwum za przegranie tych materialow, ale te 400zl / godzina to na pewno nie jest symboliczna kwota. Jesli archiwum tvp chce na tym "miec jakis byznes :)" to musi pomyslec o rozszerzeniu cennika, a nie trzymanie sie sztucznej nie wiedziec czemu stawki za przegranie godzinnego programu. Dla przykladu jesli ktos chce zgrac wszystkie odcinki kola fortuny [ nie wazne dlaczego chce, moze sentyment , moze cos innego, nie wnikam ] to niech to bedzie te 400zl ale za wszystkie odcinki a nie za godzinny material. Szczegolnie ze jestem swiecie przekonany ze jesli ktokolwiek chodzi od archiwum TVP aby przegrac cokolwiek, to wybiera jednak ciekawsze programy. I zazwyczaj jest to jednorazowa wyprawa.



Ostatnia modyfikacja: 12.04.2009 14:09:33
[#59] Re: Telekomputer / Joystick

@galu, post #57

galu napisał(a):

> @GumBoy - Nie widzę sensu w tłumaczeniu tobie, jak
> niewiarygodnie absurdalne i szkodliwe rzeczy wypisujesz
> nieustannie na tym forum, ale może jesteś w stanie zrobić pewną
> przysługę ludziom zaglądającym na PPA i zaprzestać wypowiadania
> się/usunąć konto/zrezygnować z dostępu do internetu?

Może zrobisz sobie przysługę sam i zaprzestaniesz czytania moich postów, jeśli Ci nie odpowiadają?
Nie widzę najmniejszego sensu, dla którego to ja miałbym Ci iść na rękę, skoro sam możesz to zrobić.

Nie jest to złośliwość z mojej strony tylko życzliwa rada, może kiedyś za nią podziękujesz.


PS. A może zbierz mój cały owczy "fanklub" i otwórzcie sobie jakąś stronę? Domena fuckgumboy.pl pewnie wolna jeszcze jest.

[#60] Re: Telekomputer / Joystick

@Ricz, post #48

MisOr cokolwiek masz na myśli niech to pozostanie Twoją słodką tajemnicą usmiech

CMD - Czytaj Między Wierszamy (y z premedytacją).

Uwaga Objaśniam:
Możesz sobie kopiować co chcesz i "zapodawać" gdzie tylko chcesz. Niemniej jednak ktoś (w tym przypadku GumBoy) nie chce abyś mówił, robił, "zapodawał" tudzież wykonywał inne czynności związane z Waszą ideą (to czy słuszną, czy nie, to inna sprawa - ja się od tego w całości odcinam - nie interesuje mnie to), poprzez PPA. Zaznaczam, że jest to moja interpretacja Waszych wypowiedzi. Niemniej jednak (szybkie spojrzenie na post wyżej) zdaje się, że słuszna ...



Ostatnia modyfikacja: 12.04.2009 18:34:52



Ostatnia modyfikacja: 12.04.2009 18:35:46
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem