[#61] Re: Telekomputer / Joystick

@MisOr, post #60

MisOr Twoje spojrzenie na post wyzej jest zbyt szybkie, ale czy ja sie Ciebie pytam o rade czy to jest twój interes czy nie ? Czy w ogole się pytam Ciebie o zdanie, o wyrażenie opini w stosunku do mnie czy moich działań ? To wygląda tak, ze wpychasz się między mnie a Gumboya i mówisz, że to cię nie interesuje i ze w ogole to się nie wcinasz. Idż spać :)
[#62] Re: Telekomputer / Joystick

@Ricz, post #61

To NIE BYŁO moje zdanie tylko interpretacja tego co pisali inni. Ja się nigdzie nie wpycham tylko łaskawie tłumaczę Ci intencje kogoś innego.
Dla mnie EOT.
[#63] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #1

Gdy program był realizowany TV była państwowa czyli wszystkich również amigowców. Powstał z abonamentu więc już za niego zapłaciliśmy. Gdyby TVP była uczciwa to by go po kosztach nośnika udostępniała.



Ostatnia modyfikacja: 13.04.2009 20:17:48
[#64] Re: Telekomputer / Joystick

@a5p, post #63

Musieliby zatrudnić sztab ludzi do kopiowania na płyty, pewnie dziennie by schodziły setki albo tysiące, a zważając na fakt że "po kosztach nośnika" to nikt by raczej nie szanował takiej kopii tylko używał CD jako podkładki pod kubek z kawą :) Przecież po kosztach nośnika może w każdej chwili dostać kopię :)

Lepiej gdyby wydali wybrane tytuły na DVD, nawet w formie dodatku do "Wyborczej" czy "Rzeczpospolitej".

[#65] Re: Telekomputer / Joystick

@kjb, post #64

Myle ze najlepszym posunieciem TVP byloby wydanie DVD dla szkól jako History Pack jesli chodzi o komputery. Telekomputer tak naprawde ma potencjal aby byc takim malym kompendium informacyjnym z lat 1990-2000 dla ludzi ktorzy zaczynaja zabawe z komputerami. To mogloby im pomoc w zapoznaniu sie z kompem. Widzac po moim siostrzencu [ ktory ma teraz 15 lat ] jak trudno zrozumiec idee DOS'a jesli mialo sie do czynienia z Vista od samego poczatku [ to taki maly przyklad ].

Wydanie tego tylko dla szkol zapewniloby z pewnoscia sprzedaz na wysokim poziomie. Jesli szkoly traktowalyby to takze odpowiednio, to i osoby prywatne myglyby na tym zyskac [ np. wypozyczajac TK na DVD z biblioteki ].

BTW. To samo mozna byloby zrobic z SONDA od samego poczatku.



Ostatnia modyfikacja: 15.04.2009 15:07:32
[#66] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #65

streak napisał(a):

>
> BTW. To samo mozna byloby zrobic z SONDA od samego poczatku.

A tak, to pozostaje ściagać z RS to, co jakaś litościwa dusza wrzuciła.

Tak w ogóle, to obserwując wypowiedzi GumBoya, mam szczerą ochotę zapytać go wprost, czy posiada jakiekolwiek oprogramowanie, muzykę, filmy, czy co tam jeszcze, co jest chronione prawem autorskim, które w świetle ustawy, cytowanej przez niego tak chętnie jest nielegalne?

[#67] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #65

Jak wspomniałem, mają zarchwizowane te magazyny. Publikacja tego nawet w nocy jest kosztowna.

[#68] Re: Telekomputer / Joystick

@Hubez, post #67

Na PPA.PL występuje tendencja do rozwijania kilkustronicowych polemik w tematach, w których treść może mieć jakiś związek z piractwem. Zakładam, że autor posta, dla przykładu bieżącego ma pełną świadomość, że jego działalność może doprowadzić do złamania któregoś z praw autorskich. Nie widzę sensu przekomarzania się na temat praw autorskich w stylu "nie masz prawa bo TVP decyduje o swojej własności" gdzie kto inny mówi, że materiały te są własnością wszystkich, bo TV jest państwowa i płacimy na nią abonament, co oznacza, że każdy jak do tej pory przedstawia tylko swoje zdanie na ten temat, a nie popiera go żadnym argumentem jak choćby jakimś paragrafem naszego prawa, dlatego wygląda to tak jak ten temat, czyli 3 posty na temat - 3 strony śmieci. Jedno ostrzeżenie dotyczące piractwa w postaci jednego postu powinno wystarczyć, gdzie autor wątku powinien odpowiedzieć, czy jest świadom swego czynu, a nie rozpoczynać bezcelową polemikę, która i tak nie doprowadza do zmiany zdania autora lub też stających w jego obronie użytkowników forum, tematy mające jednoznaczny charakter nakłaniający do łamania prawa powinny być po prostu zamykane lub nawet usuwane.



Ostatnia modyfikacja: 22.04.2009 15:58:22
[#69] Re: Telekomputer / Joystick

@rafgc, post #68

[#70] Re: Telekomputer / Joystick

@rafgc, post #68

rafgc jesteś ponad nami i opisałeś przypadki w sposób naturalny dla ich przebiegu. Zastanów się, jednak czy forum jest Bóstwem którego nie należy obrażać bo wnet ktoś go zamknie dlatego bo napisało się prawde. Może mam po prostu nie pisać prawdy co byłoby bezsensem tylko dlatego ze ktoś usunie wątek, a oscylować wokół twojej asekuracyjnej formy pisania a moze po prostu przejde do rzeczy i spytam sie Ciebie czy nie zechciałbyś wyrazić swojego zdania na ten temat? Bo moze to forum zamkną ale temat dalej się będzie toczył. Wiec jakie jest Twoje zdanie jeśli chodzi o Telekomputer / Joystick ?
[#71] Re: Telekomputer / Joystick

@Ricz, post #70

Widzę RICZ, że nie przeczytałeś dokładnie i ze zrozumieniem tego co napisałem.


zastanów się, jednak czy forum jest Bóstwem którego nie należy obrażać bo wnet ktoś go zamknie dlatego bo napisało się prawde. Może mam po prostu nie pisać prawdy co byłoby bezsensem tylko dlatego ze ktoś usunie wątek


Wyraziłem swoją opinię na temat tendencyjnego bełkotu antypirackiego, który toczy się wieloma stronicami gdzie nikt nie podpiera się właściwymi argumentami (jak choćby odpowiednimi przepisami TVP) a jedynie przemyśleniami typu "myślę że skoro płacę abonament, to mi się należy". Twoja wypowiedź wygląda, jakbym się czepiał, że PPA.PL nie zamyka wątków gdzie znajduje się chyba jakaś niewygodna prawda dla serwisu, tylko, że ja czegoś takiego ani nie napisałem, ani nie mam pojęcia za jakiego rodzaju prawdę miałyby być zamykane wątki, może podasz jakiś przykład, bo o ile pamiętam to napisałem:

"tematy mające jednoznaczny charakter nakłaniający do łamania prawa powinny być po prostu zamykane lub nawet usuwane" - nie ma tu nic a nic na temat tuszowania jakiejś prawdy, tylko co można zrobić z takim wątkiem, zamiast kłócić się przez 10 stron o to samo.

Podsumowując, moja wypowiedź była skierowana przeciwko formie prowadzenia takiego wątku jak ten, w którym jest może 5 postów na temat a reszta to śmietnik, bo jak do tego postu nikt nie użył żadnego niepodważalnego argumentu, żeby potwierdzić swoje zdanie.


"Wiec jakie jest Twoje zdanie jeśli chodzi o Telekomputer / Joystick ?"

Moje zdanie jest takie, że TVP powinna zebrać do kupy stare materiały i wydać w jakichś woluminach lub udostępnić przez internet. Idea zebrania wszystkich części Telekomputera i Joysticka z nostalgii czy też "dla potomnych" jest jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza, że nie można tego nigdzie dostać, jednak nie można powiedzieć, że taka akcja jest legalna póki nie zajrzy się w wewnętrzne przepisy TVP.



Ostatnia modyfikacja: 20.05.2009 07:29:15
[#72] Re: Telekomputer / Joystick

@rafgc, post #71

Z gadania małych (np. z tego portalu :D ) jak i dużych (politycy w trakcie kampanii wyborczej itp) nic nie wynika. Ktoś na jednym portalu wkleił linki do RS i ciekawy tekst:
"Staram się ocalić to, co pozostało po najlepszym programie edukacyjnym w historii TVP.Nakręcono 560 odcinków, niestety nie wszystkie przetrwały.
Te które ocalały znajdziecie na"

Gdyby nie ci znienawidzeni "piraci" :P to nadal można by sobie pogadać/pokłócić się/pomarzyć. Pewnie ktoś "na górze" w archiwach TVP wpadnie teraz na pomysł, że można zarobić na tym. Na wielu JUŻ nie zarobią...

[#73] Re: Telekomputer / Joystick

@necavi, post #72

Moi9m zdaniem tekst tego gościa jest najlepszym komentarzem: przeciez o to własnie chodzi, by zachować dla potomnych to co sie da, stąd te inicjatywy w rodzaju CAPS, replacementdocs, GB64 - bo rpawowici właściele się tym już praktycznie nie interesują. To co, pozwolić by zgodnie z prawem znikł tak olbrzymi dorobek kulturowy?
necavi, oczywiście chodziło o Sondę? mam juz ściagnięte 40 parę odcinków i będę ściagał kolejne. Będę to robił dotąd, dopóki TVP nie zdecyduje się na wydfanie tych programów za rozsądną cenę. Bo nie dopusczę, by kolejny tęgi mózg w TVP zadecydował, że trzeba to skasować bo zabiera miejsce, jak to się stało z ponad połową odcinków jakie powstały!

[#74] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #1

Witam

Odzyskałem kasetę gdzie man nagrany program "Joystick" i "Telekomputer".

Ktoś zainteresowany rippem ?
[#75] Re: Telekomputer / Joystick

@Hubez, post #74

Ja.
[#76] Re: Telekomputer / Joystick

@Hubez, post #74

Ja jak wielu też ;) rippuj, oglądnie się chętnie ;)
[#77] Re: Telekomputer / Joystick

@Hubez, post #74

Ja też, ja też!!!
[#78] Re: Telekomputer / Joystick

@OSH, post #77

Witam

Rippuje, i mam nagrany program z TVP1 w Secam z roku 1993 prawdopodobnie (na wiosnę 1993 logo zostało przeniesione na dół programu i program pochodzi z tego okresu).

Tu fragment: 12s

http://hostuje.net/file.php?id=c0d0b299ac4315810368c50580cdb9b7

Ktoś rozpoznaje co to ? Telekomputer ?

Jestem w trakcie dalszego rippowania.
[#79] Re: Telekomputer / Joystick

@RadoslawF, post #5

Bo to jest kolejny dowód i przykład na to, że gdy chodzi o wyższą idee, a właściciel praw autorskich nic nie robi z tą własnością, bo ani sam jej nie udostępnia, ani nie zarabia na niej tylko ją trzyma, to społeczeństwo ma moralne prawo używać tej własności w zamierzeniu dobra zainteresowanej społeczności :)

Ludzie nie są dla prawa, tylko prawo dla ludzi, a te materiały tak jak i niedawna gra wykorzystana przez pewną firmę w swoim większym przedsięwzięciu są własnością kulturową po pewnym czasie.

Czasami to samo chodzi mi po głowie w związku z samą nazwą "Amiga", nie można sobie opatentować i zastrzec słowa "Wolność" czy "Miłość" ;)
[#80] Re: Telekomputer / Joystick

@Duracel, post #79

Cały materiał, nagrany jeszcze w SECAM :)

http://www.youtube.com/watch?v=bhQkLPgwlLQ&feature=youtu.be

Kojarzycie z jakich gier są grafiki ? Np. w 52s ,1,02min, 1,52min ?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 08:45:24 przez Hubez

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 08:48:59 przez Hubez
[#81] Re: Telekomputer / Joystick

@Hubez, post #80

Ta z 1,52 kojarzy mi się z Goblins. Tych wcześniejszych kompletnie nie kojarzę. Wyglądają jak jakieś scenowe obrazki :)
[#82] Re: Telekomputer / Joystick

@Duracel, post #81

A ten z 0:52 nie będzie z Hero Quest ?
[#83] Re: Telekomputer / Joystick

@Hubez, post #80

Dzięki.

To są grafiki/malunki z pudełek, a że te często bardzo się różniły od grafiki z samej gry może być problem z rozpoznaniem.

0:52 i 1:02 to jakieś malunki z gatunku fantasy więc pewno to jakiś RPG a 1:52 oczywiście drugie gobliny.
[#84] Re: Telekomputer / Joystick

@Shoonay, post #83

Fakt faktem te grafiki są całkiem niezłe.
[#85] Telekomputer - Amigi w programie Tomasza Pycia
Pamięta ktoś/oglądał?
Natrafiłem przypadkiem na stronę Telekomputera: link
W pierwszych latach działalności parokrotnie pojawiają się wzmianki o wykorzystaniu Amig
[#86] Re: Telekomputer - Amigi w programie Tomasza Pycia

@Pry-mas, post #85

Taa...

Mam kasetę z nagraniami Telekomputera - jeden odcinek mam nawet w secamie.

Stronę prowadził nieżyjący już pracownik TVP - P. Tomasz Pyć
[#87] Re: Telekomputer - Amigi w programie Tomasza Pycia

@Pry-mas, post #85

Był nawet opis AMOSA, budowa dyskietki, Workbencha z jego "szufladami" itp. Początkowo Amiga była popularna w Telekomputerze, ale i w "Joysticku" który emitowany był zaraz po tym pierwszym. Później już był tylko PC
[#88] Re: Telekomputer - Amigi w programie Tomasza Pycia

@ingenic, post #87

Tutaj coś nowego się pojawiło:

https://www.youtube.com/watch?v=ir1rVF4Cj5s
[#89] Re: Telekomputer - Amigi w programie Tomasza Pycia

@Hubez, post #88

Dzięki ! Już pobieram
[#90] Re: Telekomputer / Joystick

@streak, post #1

Odkupuję, z racji tego, że dziś wtorek i po południu zawsze był blok edukacyjny a w Nim Joystick i Telekomputer.

Jeśli ktoś ma jakieś materiały odnośnie tych programów, to chętnie zdigitalizuje je sprzętem wysokiej jakości (magnetowid z SVHS TBC 3D DNR, sprzętowa kompresja).


Szkoda żeby przepadły.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem