[#1] stable diffusion
postery wybranych gier amigowych wygenerowane przez stable diffusion, po 4 sztuki.

na początek coś, co wszyscy znają i kochają.












--------------------------------------------------------------------------------------------------------



Turrican - obrazek nr 4 całkiem niezły; wciąż nie wiadomo, gdzie jest głowa, ale może akurat transformuje się w kulkę. ok, racja











--------------------------------------------------------------------------------------------------------













--------------------------------------------------------------------------------------------------------













--------------------------------------------------------------------------------------------------------













--------------------------------------------------------------------------------------------------------



ciekawe, czy mapka zgodna z grą.











--------------------------------------------------------------------------------------------------------













--------------------------------------------------------------------------------------------------------



i na koniec kilka pań... takich średnio ładnych.
pani na obrazku numer dwa chyba nie wytarła buzi. Pani na obrazku numer cztery musiała się z kimś pokłócić, albo może nie chciała się rozebrać? ¯\_(ツ)_/¯







1
[#2] Re: stable diffusion

@snajper, post #1

Przez ciebie będe miał koszmary
3
[#3] Re: stable diffusion

@snajper, post #1

Badziewiaste.
1
[#4] Re: stable diffusion

@snajper, post #1

moj typ "The STIFFLERS"
1
[#5] Re: stable diffusion

@snajper, post #1

Przedostatni to bardziej pasuje do parodii Aliens 4
1
[#6] Re: stable diffusion

@Schizo_, post #5

haha
2 zdjecie od dolu ta z lewej

[#7] Re: stable diffusion

@snajper, post #1

Kolejna badziewna zabawka dla gimbaxy?
4
[#8] Re: stable diffusion

@mailman, post #7

1
[#9] Re: stable diffusion

@snajper, post #1

Próbowałem wygenerować plakat do gry "Tanks Furry".
Kurka, chyba nie najlepiej mi to wyszło...

2
[#10] Re: stable diffusion

@recedent, post #9

Coś z innej beczki. ChatGPT
Czy Chuck Norris grał na komputerze Amiga ?
"Nie mam pewności, czy Chuck Norris grał na komputerze Amiga. Jednakże, Chuck Norris jest znany jako mistrz sztuk walki i aktor, a nie jako znany gracz komputerowy, więc nie ma wielu informacji na temat jego zainteresowań w dziedzinie gier komputerowych. Jednakże, Amiga była popularnym systemem komputerowym w latach 80-tych i 90-tych, więc istnieje prawdopodobieństwo, że Norris miał okazję grać na Amiga w tamtych czasach, tak jak wiele innych osób."

Bo na stable diffusion z połączenia Chuck'a i Cannon Fodder nic nie wychodzi :).

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 09:45:25 przez ryshard
[#11] Re: stable diffusion

@recedent, post #9

a czego oczekiwałeś, tytułując grę "Czołgi Futrzane"?

za to u mnie stworzył dwie ciekawe scenerie Magazynu: Majowie i coś, co podchodzi kategorię s-f (może domyślił się, że to wyewoluowało z klona Robbo?).



1
[#12] Re: stable diffusion

@snajper, post #11

[#13] Re: stable diffusion

@recedent, post #9

HAHAHA
to mniejsze z lewej na dole to pewnie mial byc Panzerkampfwagen VI Tiger




Oj sie musi jeszcze A.I. nauczyc (raczej debila nie nauczysz) ze tygrys z afryki i niemiecki tygrys z II wojny swiatowej, to nie ta sama liga
[#14] Re: stable diffusion

@selur, post #13

Właściwie to tygrys (zwierzę) jest z Azji, nie z Afryki ale to szczegół.
1
[#15] Re: stable diffusion

@selur, post #13

Patrzac na EAB na to co AI zrobil ze screenami z gry Defender of the Crown i z roznymi statkami kosmicznymi, to wyglada na to, ze niedlugo graficy stana sie zbedni. Dajesz zlecenie AI a on(o) zrobi grafike dla calej gry. Ewentualnie przerobi "bohomazy" domoroslego grafika na piekna grafike.
[#16] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #15

Ewentualnie przerobi "bohomazy" domoroslego grafika na piekna grafike.


nasz kolega Minniat, powinien sie bac ale mysle, ze kilku innych grafikow moze spac spokojnie

gdzie mozna zobaczyc te cuda na kiju ?
[#17] Re: stable diffusion

@selur, post #16

Jesli Hex nie bedzie spal spokojnie to i Ty tez.
Tutaj masz przyklady grafik:

link

Edit, choc jak tak teraz patrze na te panie z DOTC to AI zajumalo lancuszek jednej z nich.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 13:55:03 przez Don_Adan
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: stable diffusion
[#19] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #17

To chyba juz widzialem ale fakt, idealnie nadaje sie do tworzenia nowych gier na Vampira aczkolwiek nadal uwazam, ze na AGA w lowresie sobie absolutnie nie poradzi.

W amigowej (tej prawdziwej ofkors) grafice, liczy sie kazdy piksel a A.I. idzie w mase rozdzielczosc/kolory. Wykopyrtnie sie niczym kon na 2 nogach, jak sie jej ograniczy pole manewru.
[#20] Re: stable diffusion

@snajper, post #1

Nie ogarniam nóg tej pierwszej żaby ani tego ciała na stole ze żetonami w przedostatnim obrazku. Głowa pierwszego Turicana jest na drugim który wyraźnie ma dwie głowy. Za to podobają mi sie samochody, wszystkie 4. :)

Widywałem wcześniej efekty zabaw tym programem, i tam ludzie poszukiwali ładnych efektów wybierając odpowiednie z proponowanych osiągali założone cele, a tu mam wrażenie że dorwał sie do tego jakiś zgrywus i szuka zadymki w promowaniu absurdalnych bohomazów, skłaniając, AI do większego sugerowania sie pracami amatorów i też osiąga założone cele. Będzie kłopot gdy AI uwierzy że ich wybory są reprezentacyjne dla gustu ludzi. Choć z drugiej strony może i dobrze że taką dywersją utrudniają jej zrozumienie ludzi. Ale jednostkowe wybryki chyba tego nie wywołają.
[#21] Re: stable diffusion

@selur, post #19

To sprawdz to AI. Daj zlecenie na grafike do Dune III na AGA w low res. A potem Hexmage zrobi kod i po miesiacu jest pierwsza plansza do testow dla chetnych.
[#22] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #21

Moge zrobic grafike do Dune III na EHB ale musi sie znalezc koder, ktory ogarnie gre na 68020 no moze gora 68030.
1
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: stable diffusion
[#24] Re: stable diffusion

@snajper, post #23

Nad Stable Diffusion trzeba się trochę "pochylić" żeby to dobrze działało. A wersja dostępna na stronie internetowej jest mocno uproszczona. Niemniej jednak - udało mi się uzyskać np. takiego Superfroga:



Albo takiego:



Widać, że AI trochę "utyka" na detalach, ale nie jest tak przerażająco jak w pierwszych renderach.
[#25] Re: stable diffusion

@recedent, post #24

Po wojnie nuklearnej, tez tak bedziemy wygladac ok, racja




p.s.
gdzie jest link do generowania obrazow z juz istniejacych ?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 10:19:21 przez selur
[#26] Re: stable diffusion

@recedent, post #24

Ja udało Ci się uzyskac taki efekt?
[#27] Re: stable diffusion

@Mir3k, post #26

Wpisałem string w stylu: "Frog superhero cartoon style" i pobawiłem się suwakiem "guidance scale". Generalnie najlepsze efekty dostaniemy podobno jeśli "Steps" będzie jak najwięcej. Tylko że w wersji "online" zaawansowane opcje są raczej powyłączane.
[#28] Re: stable diffusion

@recedent, post #27

Dziwne te "rozmowy z robotami". Te obrazki wygenerowane przez algorytmy to zaś nic innego jak nieco inaczej wyglądające fraktale.

Pamiętam jak w przykładowej grze tekstowej z pakietu Adventure Definition Language (pakiet z lat 80) można było "rozmawiać" z robotem.

Tutaj jak to wygląda.

Mnie to nie przekonuje. Można robić bazę danych i taki dziwny interfejs, ale korzystanie z tego na dłuższą metę sprawi że człowiek straci zdolność do tworzenia.

Przecież jak rysujesz obraz składa się na to szereg rzeczy:
- Wyobraźnia podpowiada Ci co namalować,
- Ruch ręką, praca mięśni wpływa na ogólny efekt,
- Wybierasz narzędzia bazując na doświadczeniu, emocjach, humorze, wenie twórczej,
- Cieszysz się z powstałego efektu.

Automatyzacja jest oczywiście potrzebna, ale też powinna być sterowana ręcznie.
[#29] Re: stable diffusion

@Hexmage960, post #28

"Tylko kogo to interesuje"? Czas i siano najważniejsze:/.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 11:32:45 przez Tomski
[#30] Re: stable diffusion

@Hexmage960, post #28

Załóżmy, że potrzebuję wyklikać przygodówkę w stylu "Alfabetu Śmierci". I teraz albo "idę w teren" z aparatem i szukam mozolnie odpowiednich lokacji albo szukam zdjęć w internecie (które niekoniecznie spełnią moje oczekiwania) albo płacę grafikowi żeby narysował je dla mnie... albo każę je wykonać algorytmowi. Która z tych metod daje najlepszy rezultat w kategorii czas/koszt?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem