[#31] Re: stable diffusion

@recedent, post #30

Wlasnie, do przygodowek to byloby uzyteczne narzedzie, oszczedzajace mnostwo czasu. Wedlug mnie najlepiej jakby grafik zlecal zrobienie takiej grafiki AI a potem po prostu poprawial recznie jesli cos mu sie w niej nie podoba.

Edycja, osobiscie byle mocno sceptyczny co do uzywania AI, ale po tym zobaczylem co AI robi z grafika i w szachach, to sie zastanawiam czy niedlugo AI nie beda mogly tworzyc dzialajacego kodu programu.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 11:48:18 przez Don_Adan
[#32] Re: stable diffusion

@recedent, post #24

Kolejny Superfrog, tym razem autorstwa NightCafe:

[#33] Re: stable diffusion

@recedent, post #30

Należy też rozróżnić grafikę rysowaną i zdjęcia. Oczywiście masz rację, że "wyjście w teren" może być kosztowne.

@Don_Adan

Stosując odpowiednie techniki - np. zapamiętując części wspólne lokacji, stosując pędzle, wycinki itp. - można znakomicie usprawnić sobie ręczną pracę.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 12:11:29 przez Hexmage960
[#34] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #31

Wedlug mnie najlepiej jakby grafik zlecal zrobienie takiej grafiki AI a potem po prostu poprawial recznie jesli cos mu sie w niej nie podoba.


i jak znam ten nowoczesny swiat, to bedzie wygladac tak:

A.I. wygeneruje grafike do gry w 10 minut a pozniej grafik bedzie ja poprawial przez... 10 miesiecy.

Szachy maja ustalone z gory reguly, poza ktore wykroczyc sie nie da i nie mozna. Liczba kombinacji ruchow w szachach jest skonczona.
Wyobraznia 'graficzna' jest nieograniczona i nie ma konca, tak jak i liczby.


A.I. nigdy nie bedzie rysowac grafiki do gier !!! Koniec kropka. ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 12:21:42 przez selur
1
[#35] Re: stable diffusion

@selur, post #34

jak latwo zepsuc ai? dac mu do nauki obrazki, ktore sam wygenerowal :D
[#36] Re: stable diffusion

@selur, post #34

A.I. nigdy nie bedzie rysowac grafiki do gier !!! Koniec kropka.


A drukarki nigdy nie zastąpią maszynistek.
2
[#37] Re: stable diffusion

@recedent, post #36

Prosze, oto dowod:


grafika do amigowej wersji Dune 3 kolegi Minniata

ale lipa, linki sie rozjechaly

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 12:44:15 przez selur
[#38] Re: stable diffusion

@Hexmage960, post #33

Wiesz, Tobie zrobienie grafiki do Magazynu troche zajelo, a dla takiego AI to pewnie z godzina gora.
[#39] Re: stable diffusion

@selur, post #37

Grafika do amigowej wersji Dune 3 kolegi NightCafe:

[#40] Re: stable diffusion

@selur, post #34

Raczej w szachach ilosc kombinacji ruchow jest nieskonczona, mozesz powtarzac np. po 2 razy wybrane ruchy. Widze, ze nie zrozumiales co to sa poprawki w grafice. Jesli AI zrobiloby cos zle, to mu sie zleca zrobienie tego jeszcze raz ze zmienionymi danymi wejsciowymi. Ja tu pisze o ewentualnych drobnych retuszach, a nie o przerobce calej grafiki. No i te 10 miesiecy na pikselowa grafike to calkiem niezly wynik, o ile to nie jest jakas prosta gra.
[#41] Re: stable diffusion

@recedent, post #39

Tylko do gry RTS, to sie raczej nie da, chyba ze jako wstawka pomiedzy levelami grami. Ale to powinien jeszcze czerw (duzy robal) byc.
[#42] Re: stable diffusion

@recedent, post #36

"A drukarki nigdy nie zastąpią maszynistek."
To nie jest argument.

To ai działa losowo i zawsze tak będzie działać. Nigdy nie sięgnie do wyobraźni grafika. Owszem może się raz trafić coś fajnego, innym razem nie.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 13:29:28 przez amikoksu
1
[#43] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #41

Podejrzewam, że selur chciał wkleić tę grafikę autorstwa Hexmage:



W odpowiedzi na to PlanetMaker:

[#44] Re: stable diffusion

@recedent, post #43

nie , to nie tak
po prostu wpisalem w te A.I. haslo "amiga dune 3" i wyszly jakies bohomazy w terenie pseudo-pustynnym i wlasnie mimo tego, ze Minniat w swoich 'pracach' nie stosuje podstawowych zasad jak proporcje, ksztalty, zrodlo swiatla itp. to i tak minniatowskie jajko na patelni ma wiecej wspolnego z djuna niz wypociny A.I. , jednym slowem:

prace Minniata vs prace A.I.
1:0
1
[#45] Re: stable diffusion

@selur, post #44

[#46] Re: stable diffusion

@recedent, post #45

gdzies to juz zesmy slyszeli... wiecie rozumiecie.
[#47] Re: stable diffusion

@selur, post #44

no jak wpisałeś "amiga dune 3", to ja się nie dziwię, że efekty mogły być dalece rozbieżne od Twoich wyobrażeń.
co do tych "nigdy, przenigdy", które już kilka osób wyżej zadeklarowało - jest takie powiedzenie: "nigdy nie mów nigdy". Jeszcze 10 lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że dziś z takim ej-ajem będzie se można pogadać w dowolnym języku czy że będą one tworzyć obrazy, pisać wiersze i muzykę, nie wspominając o zwykłych, powszechnych dzisiaj, robotach do odkurzania, dronach czy humanoidalnych maszynach, które prowadzą między sobą dyskusje filozoficzne. Człowiek - taki szary Kowalski - pomału staje się zbędny, zawody typu kasjer, kierowca, listonosz czy dostawca pizzy prędzej czy później odejdą do lamusa. A jeszcze pod koniec ubiegłego wieku taka wizja była czystym s-f. Wobec powyższego zarzekanie się, że "AI nigdy nie coś tam", może dziś wywołać tylko "bitch please". Czy to się komuś podoba, czy nie. (Mi z jednej strony nie - a z drugiej, jak pomyślę o tych ładnych paniach w nieograniczonych ilościach konfiguracji...).
[#48] Re: stable diffusion

@selur, post #44

Hej, wskaż mi proszę gdzie są złe proporcje w moim obrazku planety. Planeta jest idealnie okrągła.

Faktura na planecie odwzorowuje pustynię i jest wypukła.

Chyba, że odnosiłeś się do moich prac ogólnie.

Co do obrazków A.I., to stosując właściwy algorytm, można obrazek wyrenderować, choćby w Light Wave. Może wyglądać dużo lepiej niż ręczna praca.

Ale - nie podasz algorytmowi niektórych parametrów i wzorców i okaże się, że rysując masz większą kontrolę nad swoim rysunkiem. I w konsekwencji możesz rysunek poprawiać we właściwym kierunku.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 14:18:09 przez Hexmage960
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: stable diffusion
[#50] Re: stable diffusion

@Hexmage960, post #48

Pisalem o twojej tworczosci ogolnikami ale jakby nie patrzec, to ten wybuch termojadrowy na Djunie to chyba wylecial poza egzosfere.
Wiadom, ze Djuna to nie Ziemia no ale moze jednak jakas atmosfere ma ok, racja
[#51] Re: stable diffusion

@selur, post #50

OK. Każdy może mieć swoje zastrzeżenia, ja to rozumiem. Ten "wybuch" to światło zza planety, generowane przez słońce, które dopiero co zaczęło przenikać i być widoczne ze strony obserwatora.

Na pewno włożyłem w tę pracę dużą dozę wyobraźni i własnego wyobrażenia tych zjawisk.

Gdybym też zrobił planetę ciemną, to niewiele na tym obrazku byłoby widać, szczególnie faktury planety, która została wyeksponowana.

Efekt końcowy tak wygląda, też dzięki stosowaniu wielu narzędzi DPainta. Ogólnie cały czas ćwiczę.
1
[#52] Re: stable diffusion

@Hexmage960, post #48

Planeta jest idealnie okrągła.


ale wiesz ze planety są zawsze lekko spłaszczone przy biegunach (są elipsoidami obrotowymi)?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 15:54:41 przez michal_zukowski
1
[#53] Re: stable diffusion

@michal_zukowski, post #52

Tak, wiem o tym. Efekt spłaszczenia wynika z obrotu planety. Tutaj chciałem wskazać Selurowi, że w moim rysunku planety kształt i proporcje są w gruncie rzeczy OK.

Wiem, że w większości moich rysunków te rzeczy pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Na bieżąco ćwiczę i staram się to poprawiać.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 16:11:44 przez Hexmage960
1
[#54] Re: stable diffusion

@selur, post #44

Wiesz, jakbys mial zlacze neuronowe z tym AI to pewnie mozesz wtedy wpisac "amiga dune 3", ewentualnie "amiga dune 3 dla Selura". A tak to raczej nie wykazujesz sie zbytnia inteligencja. najpierw trzeba by poznac jak to sie mowi "o co kaman". Ja nie znajac w ogole tego AI napisalbym raczej cos w stylu:
grafika dla Commodore Amiga 1200, maksimum 256 kolory, rozdzielczosc 320x256, do gry RTS, w stylu gra Dune 2000, mapa, jednostki, pojazdy i budowle
[#55] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #54

Serio działanie tego generatora to jest ai? Teraz w modzie jest to ai i się będzie przypisywać to byle generatorom.
[#56] Re: stable diffusion

@amikoksu, post #55

"Get started with Freeway ML's AI image creation tools". AI od generatora powinno chyba roznic sie tym, ze AI powinno sie samo uczyc. A co tam jest to ja nie wiem.
[#57] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #56

I chyba przede wszystkim nie powinno korzystać z treści w internecie i później przerabiać. Pobawiłem się tym chwilę i tak wywnioskowałem.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 18:19:00 przez amikoksu
1
[#58] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: stable diffusion
[#59] Re: stable diffusion

@amikoksu, post #57

Dlaczego nie powinny korzystac z internetu? Ty korzystasz, to AI tez moze, on(o) ma sie uczyc. A jak chcesz uczyc AI? Ma chodzic do szkoly podstawowej, sredniej, ukonczyc Akademie Sztuk Pieknych w ciagu 5 lat? Kopiowanie czy plagiatowanie prac innych to tez jest jakas forma nauki. Juz teraz AI jest w stanie zdac egzamin na lekarza w USA, ktory podobno jest trudny. Calkiem mozliwe, ze AI bedzie calkiem niezlym prawnikiem niedlugo, ale tu moga byc problemy z korporacjami prawniczymi.
1
[#60] Re: stable diffusion

@snajper, post #58

Ty w ogóle wiesz czym się zajmują pielęgniarki w szpitalach? cewnikowanie zrobią, zastrzyk dadzą? chyba, że chodziło ci o salowe, ale to też ciężka orka i wcale nie powtarzalna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem