[#61] Re: stable diffusion

@michal_zukowski, post #60

Ty w ogóle wiesz czym się zajmują pielęgniarki w szpitalach?

a owszem, wiem. Wiem również, że wchodzenie w wątek tylko po to, by rzucić kolejno dwa komentarze w nacechowanym butą tonie zaczepno-ofensywnym, zaczynając wypowiedzi od "ale wiesz, że", "Ty w ogóle wiesz" itp., zamiast kulturalnego zwrócenia rozmówcy uwagi na fakt, że stosowane przez niego określenia nie pokrywają się ściśle z terminologią słownikową, jest zachowaniem czysto trollerskim, dyktowanym być może potrzebą dania wyrazu złośliwej agresji, być może zwykłą potrzebą odreagowania poprzez sypnięcie komuś piaskiem zza monitora, a być może jeszcze czymś innym. Ale to tak na marginesie. siedzi, pije i chrupki
3
[#62] Re: stable diffusion

@Don_Adan, post #59

Żeby to miało w ogóle sens, to te ai musiałoby samo rozpoznawać dane obiekty z którego składać ma się grafika. A to jest niemożliwe bez nieustannej ingerencji człowieka (to że teraz są programy rozpoznające twarz, to nie jest akurat coś trudnego - wszyscy mamy taki sam układ tylko kształty i rozmieszczenie lekko się różnią). To te ai niech się nauczy rozpoznawać zamek w Mosznej od zamku krzyżackiego w Malborku i niech namaluje taki jaki chcesz. Ale takich obiektów są niezliczone ilości.

Może po prostu zbyt wiele oczekuję...

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 07:57:38 przez amikoksu
[#63] Re: stable diffusion

@amikoksu, post #62

superfrog z midjourney,
wiadomo kwestia słów kluczowych, mozna też dodać materialy referencyjne itp, to taki na podstwie kilku podstaowych slow



Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 12:49:13 przez mateusz_s
[#64] Re: stable diffusion

@mateusz_s, post #63

ale to chyba jakies rendery z gotowych obiektow, bo nie wierze, ze samo se narysowalo.
Za dobre jak na A.I.
[#65] Re: stable diffusion

@selur, post #64

Ja (w tym samym narzędziu) wygenerowałem coś takiego:



A w trochę innym stylu:



Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 13:27:05 przez recedent
1
[#66] Re: stable diffusion

@recedent, post #65

Wymyśliłem że spróbuję zrobić scenę, w której Superfrog siedzi nad Rzeką Rozpaczy, pod drzewem i jest smutny (scena z intra). Napisałem skryptowi, że w stylu Disneya (z myślą o kresce Myszki Miki). Zamiast tego dostałem kreskę w stylu Królewny Śnieżki:

[#67] Re: stable diffusion

@recedent, post #66

nie jest zle, co prawda na ostatnim oko ma na kapturze ale sceneria calkiem fajna
[#68] Re: stable diffusion

@selur, post #67

W tekście opisu był "red cape", podejrzewam że "inteligencja" skojarzyła sobie z czerwonym kapturkiem ;) Chociaż po angielsku to "little red riding hood"

Mi te dwa dolne obrazki przypominają scenę z jakiegoś "Kubusia Puchatka"
[#69] Re: stable diffusion

@recedent, post #68

podejrzewam że "inteligencja" skojarzyła sobie z czerwonym kapturkiem


niedaleko pada podejrzenie, bo obrazu skojarzone to np.



[#70] Re: stable diffusion

@recedent, post #65

po obrazku 1-3 chciałem zapytać, czy to jeszcze superfrog, czy już żółw ninja. Drugi set rozwiał wątpliwości i mogłem jedno z tej pary wykluczyć. Teraz jednak mam wątpliwości, czy to żółw ninja, czy Hulk.
[#71] Re: stable diffusion

@snajper, post #70

Wpisałem "He-Man style" to go umięśniło na maksa :)
[#72] Re: stable diffusion

@recedent, post #71

Chyba dorzuce swoje 3 grosze do dyskusji w tym wątku bo dosyć mocno siedzę w temacie SD (Stable Diffusion) i po przeczytaniu waszej dyskusji z całym szacunkiem ale:

- wiele osób nie ma pojecia o czym pisze
- wiele osób ledwo lizneło temat a już sie uważa za ekspertów (zgodnie z krzywą "efektu Dunninga-Krugera")
- SD to potężne narzędzie o o wiele wiekszym możliwosciach niż MidJourney ale wymagające wiekszej wiedzy i odpowiednich pluginów

to może zacznijmy od początku:

Wprowadzenie do stabilnej dyfuzji zamiesciłem tutaj (pod innym nickiem)

https://max3d.pl/forums/topic/102530-ai-tests/?do=findComment&comment=1277796

Pare moich wniosków z uzywanie MJ i SD przez ostatnie miesiące

- zarówno MJ jak i SD mogą generowac wysokiej jakosci obrazy ale w MJ jest o to nieco łatwiej lub duzo łatwiej (w zaleznosci co chcemy uzyskac) , w MJ zeby uzyskac ładny obrazek w stylu "stockowym" wystarczy wpisac pare zdań a program czesto sam zadba o odpowienią kompozycje i wygląd, ale ten kij ma dwa końce, czasami program w zaleznosci od wpisanej tematyki mocniej narzuca swój wygląd niz ten ktorybysmy chcieli

- MJ to usługa płatna i mocno rozwijana z naciskiem na jakosc / atrakcyjnosc obrazów które wygeneruje

- na chwile obecną SD jest rozwijane bardziej na mozliwosci edycyjne niz na atrakcyjnosc obrazów (tzn też ale na razie w mniejszym stopniu) zeby uzyskać swietne efekty w SD warto sięgnąc po customowe modele obliczeniowe (one potrafią dorównac lub przewyższyć to co wychodzi z MJ ale nie w kazdym przypadku)

- nie wiadomo jak dokladnie działa MJ ale podejrzewam że nie oblicza obrazów za pomocą jednego modelu obliczeniowego tylko ma ich bardzo wiele i przełacza sie miedzy nimi w zaleznosci od wpisanych poleceń

- ludzie podejrzewają ze MJ po cichu dorzuca automatycznie łopatą garść promptów do tego co ty wpisujesz zeby podniesc efekt WOW, SD tego nie robi

- w SD są tzw prompty negatywne (czyli wpisujemy czego sobie nie życzymy) , nie wiem czy jest to w MJ (nie widzialem ale moze jest) , prompty negatywne pozwalają na uniknięcie wielu dziwnych anomalii (ale nie zawsze)

- MJ w trybie V4 nadaje sie bardziej do generowania bardziej złozonych scen o wiekszym stopniu komplikacji tego co dzieje sie na ekranie , MJ wiecej rozumie z tego co wpisujesz w poleceniach niż SD

- SD rozwija sie obecnie bardzo szybko powstają setki customowych modeli oblczeniowych które sie w czyms specjalizują

niezaleznie czy bedziecie uzywac MJ czy SD pamietajcie o postprocessingu (za pomocą np Photoshopa) mozna sobie mocno podkręcic obrazki jesli komus na tym zalezy

Zrobione na szybko przed chwilą w celach testowych



po edycji



a tu kilka bez edycji jakie wygenerowałem w MJ













a tu eksperymenty z innym stylem



2
[#73] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #72

No dobrze. Ale czy potrafisz w swój profesjonalny sposób stworzyć w SD Superfroga? pomysł
[#74] Re: stable diffusion

@recedent, post #73

albo co 'gorsza' grafike do platformowki superfroga ?
[#75] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #72

Te prace nasuwają mi myśl, a właściwie pytanie czy teleskop Hubble robi zdjęcia? Czy może AI je kreuje?
[#76] Re: stable diffusion

@recedent, post #73

moge tylko mnie to nie interesuje, jesli bede miał nieco wolnego czasu to zrobie "for fun"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 16:06:23 przez Azakiel
[#77] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #76

SD od dawna posiada tryb IMG2IMG który wyjasniony jest np na poniższym obrazku

1
[#78] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #77

Głębia obrazu (Depth-to-image) w Stable Diffusion 2

https://max3d.pl/forums/topic/102530-ai-tests/?do=findComment&comment=1278715
1
[#79] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #78

LORA

https://huggingface.co/blog/lora

https://replicate.com/blog/lora-faster-fine-tuning-of-stable-diffusion

LORA MODELE

https://civitai.com/tag/lora

cytat:

Zasadniczo sprytnie uproszczone podejście do treningu Dreambooth, które jest znacznie szybsze i lżejsze w trenowaniu. Zamiast zapisywania nowych plików modelu o pojemności ponad 2 GB dla każdego etapu szkolenia, pliki LoRA mają tylko około 40 MB i mogą być używane z dowolnym modelem, podobnie jak hipersieci.

Jednak do tej pory A1111 nie mógł w rzeczywistości załadować tych małych 40-megabajtowych plików, więc trzeba było stworzyć z nimi pełny model. Teraz można je ładować w locie i używać z dowolnym modelem.

Wadą tego jest to, że wydają się być mniej dokładne niż zwykły trening Dreambooth, więc podobizny twarzy mogą nie być tak dobre i wydają się nieco mniej elastyczne. To jednak wielki krok we właściwym kierunku, zwłaszcza jeśli masz kartę 8 GB lub mniej. w skrócie - Jest potężniejszy niż Textual Inversion, ale mniej potężny niż Dreambooth.

https://www.reddit.com/r/StableDiffusion/comments/10cgxrx/wellresearched_comparison_of_training_techniques/
1
[#80] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #79

[#81] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #80

kolejna rewolucja w świecie SD czyli CONTROL NET

https://www.youtube.com/watch?v=vhqqmkTBMlU

Ten CONTROL NET (dodatek do SD ) o którym pisalem wyzej to w moim odczuciu krok milowy w generowaniu obrazków AI, w koncu jest nad tym jakas sensowna kontrola jesli chodzi o pozowanie, wrzucam wpis jednego goscia z FB











Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 16:26:35 przez Azakiel
[#82] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #81

inne przykłady możliwosci CONTROL NET w SD








[#83] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #82

przy uzyciu odpowiednich modeli obliczeniowych mozna tez uzywac CONTROL NET w SD do bardziej precyzyjnego (zgodnego z naszymi potrzebami) wizualizowania wnętrz


[#84] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #83

customowe modele obliczeniowe szkolone w okreslonych celach dają czesto lepszą jakosc niż modele uniwersalne, ponizej przykład mozliwosci modelu RealisticVisionV13

prompts:

RAW uhd photo of the most beautiful 18yo ginger in the world, underwater, hair floating, glistening, real skin, nipples, pores, sexy pose, focus on the perfect face, emotive eyes, smiling and aroused, (wide shot:1.4), nikon z 5, award winning photo, sharp focus, ektachrome

negative prompts:

render, cgi, digital painting, (text:1.2),(logo:1.2), (watermark:1.2), b&w, (cartoon, 3d, bad art, poorly drawn, close up, blurry, disfigured, deformed, extra limbs:1.5)

reszta ustawień na obrazku "config"





zmiana wieku "modelki" na 40





Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 16:38:15 przez Azakiel
[#85] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #84

pare testów CONTROL NET w SD jakie zrobilem niedawno

https://max3d.pl/forums/topic/102530-ai-tests/?do=findComment&comment=1279973
[#86] Re: stable diffusion

@selur, post #64

ale to chyba jakies rendery z gotowych obiektow, bo nie wierze, ze samo se narysowalo.
Za dobre jak na A.I.


pomysł stojący za stabilną dyfuzją umożliwia generowanie obrazów w różnych stylach w zbliżonym czasie (dla SD nie ma dużego znaczenia czy generuje coś wyglądającego jak zdjęcie czy jak obraz malarski

w obrazach generowanych przez AI podoba mi sie to ze mozna uzyskać ciekawe połączenie trzech lub więcej dotychczasowo znanych technik w jednym obrazku (np renderingu 3D, zdjęcia i digital paintingu) efekt łączenia jest spójny i atrakcyjny dla oka (byłby trudny do uzyskania dla wielu grafików), ponizej pare przykładów (SD i customowe modele LORA), niektórzy z was rozpoznają te postacie.









[#87] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #84

zmiana wieku "modelki" na 40


ło panie ! jakby tak 40'stki wygladaly na co dzien, to bralbym jak komornik przyslowiowy ciagnik rolniczy
[#88] Re: stable diffusion

@selur, post #87

no nie wiem, po czterdziestce cycek jej obwisł i już go w ogóle nie widać.
ja widzę potencjała w tych controlnetach z posta #82 - może w końcu porządnie odświeży intro Turricana II, żeby ludzie nie stękali, że im kolorów mało.
[#89] Re: stable diffusion

@Azakiel, post #86

No i z wątku z pokracznymi postaciami z Ami-gier zrobił się wątek z cycami. Niech ktoś napisze do moderacji, żeby tu posprzątali...
2
[#90] Re: stable diffusion

@recedent, post #89

założysz sobie swoje forum dla ludzi którzy nie lubią cycków to będziesz sobie sprzątał , każdy normalny facet lubi cycki (oczywiście z umiarem)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem