kategorie:
[#241] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@snifferman, post #233

Można Paypalem ale to znacząco przedłuża procedurę, bo każdą kaskę muszę później "wypłacać" na konto a to trwa 3-5 dni. Przelew do Kickstartera pójdzie z karty kredytowej.

@APair
Przepraszam ale nie mogę wszystkiego sprawdzać i kontrolować. Musicie trochę pomóc
[#242] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@wali7, post #240

Ja się tylko zastanawiam w kwestii tej przezroczystej.
Mianowicie w tej nowej, będą od wewnątrz przygotowane wcięcia, które można wykorzystać do wypchnięcia otworów na extensiony. Noi spoko, tylko w przezroczystej będzie to widać??? W przypadku gdy nie wypchniemy?

Chyba, że to jest taki zabieg, aby dążyć do tego, by wypchnąć wszystkie - czyli maksymalnie rozbudować Ami :P
[#243] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@WojT_GL, post #242

@Phil
What about that? ^
Will cut traces for expansion covers be "visible" in transparent case?
[#244] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@wali7, post #240

@Wali7 & ALL,

I can assure you two things:
- Our Amiga 1200 cases are going to be way more beautiful than these C64c cases.
- The "finish" of the cases are going to be better as well!

Why?
Because Dallas Moore, the guy who found the original C64 Molds (30 years old molds!!), needed to re-tool them many time to get them in the best shape as possible to run a new batch of cases...

Our molds are brand new molds!
Designed and manufactured under todays modern standards & tools, and the 3D model is made with todays computer as well! These are nothing like 30 years old molds ;)

You can bet these cases are going to be ROCK SOLID & PERFECT ! szeroki uśmiech


@WojT_GL,

Regarding the transparent case, i guess you're worried about the pre-cut lines right ?
Well, nothing much to fear here.
Let me paste the answer i gave to a backer this morning:
"If you touch your actual Amiga 1200 top shell near the AMIGA word, you'll feel that it is a big "rugged" surface. Therefore the transparent case will more be of translucent in fact.
Also understand that the pre-cut line are made of the same translucent plastic.
So unless you're going to have a look at this very place with a magnifying glass, you'll not see much a thing."

What a pre-cut line is?
A pre-cut line is a "line" when the plastic is "thinner" than the regular plastic thickness.
Therefore you can just have to cut-through these pre-cut lines, to finish the job and nicely open the HxC Display ^^


If you have more questions, do not hesitate ;)

Cheers,



Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 10:52:48 przez amenophis
[#245] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@amenophis, post #244

Przygotowałem grafikę, którą będziemy promować portal PPA na facebooku i motywować inne grupy do zbiórki. Jeśli chcecie, szerujcie u siebie OK

No i najważniejsze - musimy dobić do 60-ątki

[#246] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #245

Świetny baner szeroki uśmiech Popieram tą inicjatywę
[#247] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@p0su, post #246

Nieuchronnie zbliża się termin przelewu środków, przygotowałem więc krótkie oświadczenie i prosiłbym, żeby każdy z Was to podpisał i wysłał na adres:



To taki mały, być może nic nie znaczący i mam nadzieje - niepotrzebny - dupochron dla mnie

Serwis Kickstarter ma tam jakąś ochronę oczywiście ale mimo wszystko, nie chciałbym, żeby w pierwszej kolejności wszystko spadło na mnie.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 13:13:39 przez _arti
[#248] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #247

(...) w razie niepowodzenia kampanii (...) nie będę domagał się zwrotu (...)


Rozumiem dupochron, ale w kwestii wyjaśnienia - rozumiem że w przypadku niepowodzenia kampanii (nie uzbiera się 125k EUR na KS) to jednak kasa wraca do Ciebie, a potem do nas?
[#249] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #1

Wpłaciłem 1 sztuka przeźroczysta.
[#250] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@vojo, post #248

Tak. Wtedy oczywiście tak. Chodzi o te "inne" kwestie.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 14:36:34 przez _arti
[#251] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #195

yippee
[#252] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Ankuz MkOne, post #251

@Vojo & ALL:

- Just to reassure you all, this is how Kickstarter work:

-> When ARTI will pledge for your group on KS, the money is NOT YET withdraw! Money stay in the bank!

---> IF SUCCESS Campaign: -> ONLY THEN money is withdraw from arti account.
---> IF FAIL Campaign: -> Money is NOT withdraw from arti account, and he'll send you back the money.

So everything is secure regarding money :)

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 15:15:05 przez amenophis
[#253] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #247

Arti,

Może być skan w PDF?
Wysłałem na priva.
[#254] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #247

Moje też poszło na maila
[#255] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Ankuz MkOne, post #253

Nie wiem... chyba mogą być skany
[#256] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #1

Właśnie poszła ode mnie wpłata na 2 sztuki w wersji:
1 x biała
1 x przeźroczysta.
[#257] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #255

nie rozumiem, po co to oświadczenie? jak wpłacałem kasę to nie było o tym mowy
teraz mam podpisywać, ja protestuje i nic nie podpisuje

dobrze by było wiedzieć wszytko na ten temat
jak obudowy nie dostanę to liczę na zwrot kasy na konto ewentualnie minus za zangażownie i koszty przelewów, ale baz przesady,
co ma się nie udać?
jaki my mamy teraz wybór?
jakie są niejasności tego projektu?
o czym nie wiemy a powinniśmy wiedzieć?
[#258] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@pasiu_ssg, post #256

Chętni wpłacają taka jak Lewandowski strzela gole
[#259] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #255

taki mały OT: pamiętacie jak skończyła OUYA, KS ma to do siebie (jak każdy serwis tego typu), że po ufundowanej zbiórce pozostaje liczyć na to, że się uda lub na cuda

Arti ile już mamy chętnych ?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 16:34:59 przez BlackTiger
[#260] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@JacK_Swidnik, post #257

Zbiórka na Kickstarterze nie jest zakupem a inwestycją a ja każda inwestycja - jest niepewna. Projekt może po prostu nie wypalić (niedoszacowanie, problemy techniczne + masa innych potencjalnie zabójczych dla powodzenia projektu powodów), co się kilkukrotnie w przeszłości już zdarzało...i ludzie tracili swoje wpłaty.

Od chwili przekazania pieniędzy na konto Kickstartera a później, na konto organizatora, ja już nie mam wpływu na to, co się dzieje i nie mogę za to odpowiadać. Jedyny wyjątek to taki, gdy pełna kwota nie zostanie zebrana - wtedy otrzymujemy pieniądze z powrotem*.

*) Myślałem, że zasada działania crowd-fundingu jest jasna dla wszystkich Jeśli chcesz, możesz oczywiście zrezygnować.


@BlackTiger
Nie wiem, podliczę w domu. Z 57 jakoś.



Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 16:56:29 przez _arti

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 19:38:16 przez _arti
[#261] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #260

*) Myślałem, że zasada działania crowd-fundingu jest jasna dla wszystkich Jeśli chcesz, możesz oczywiście zrezygnować.



no jasna sprawa
bez ryzyka nie ma zabawy


Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 17:16:49 przez Dorian3d
[#262] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Dorian3d, post #261

ok, teraz rozumiem, ale ja się sądzić nie będęszeroki uśmiech
zaryzukuję
[#263] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@JacK_Swidnik, post #262

OK
[#264] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #263

Hi Guys,

We understand some of you may be worried about the project.
But don't be too much.

Regarding the funding and the manufacturing process, we have insurances throughout the process. That's also explain why the Goal is high.
If anything happen during the process, manufacturing issues, delays etc.. we're covered.

I know maybe not all of you are fluent in English, but you can listen to this interview i was invited to, and I've answered lots of questions. Harry Hawk asked me about what happen if we have issues with the process (a bit later in the interview):
http://www.talkingabouteverything.com/2015/09/new-cases-for-amiga-a1200-kickstarter.html

Do not hesitate to ask more question in here if you have any more questions.

Cheers :)
[#265] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #263

Ja się niestety wycofuję. To co dzisiaj dostałem w pracy, to nie da się tego nazwać wypłatą. 400 zł. I to ma mi wystarczyć do 10 listopada (a dojeżdżam do pracy samochodem i innej możliwości dojazdu nie mam).
[#266] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@SuperBuster, post #265

Wezme jeszcze 4 przezroczyste, czyli w sumie 6 przezroczystych dla mnie. 240 euro juz wyslane przez Paypal. E-mail w drodze.
[#267] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@sordan, post #266

Pozytywny świr z Ciebie, sam się zastanawiam jeszcze nad jedną w standardowym kolorze
[#268] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@QUAD, post #267

Quadzik, bierz bo akcja się już nie powtórzy ....
[#269] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@biax, post #268

Popieram. Juz mnie nauczylo doswiadczenie, ze w tym srodowisku trzeba łykać `ile wlejzie`, poki jest okazja i sie nie zastanawiac nie wiadomo ile bo jest wielce prawdopodobne, ze w przyszlosci juz nie bedzie mozliwy zakup nowych obudow do Amigi 1200. Amigowcem bede do konca zycia wiec nawet jak uzyje tych moich obudow za 10-20 lat to i tak na tym dobrze wyjde. Juz sie zastanawialem nad nie jedna, nie dwiema podobnymi akcjami i zawsze konczylo sie tak samo, czyli jak juz bylem zdecydowany to okazalo sie, ze niestety ale juz kupic sie nie da. Dlatego teraz bede bral garsciami jak bedzie cos ciekawego :)
[#270] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@sordan, post #269

Update:
Mamy zarezerwowanych 55 sztuk w tym 2 nieopłacone. Z jedną osobą, która rezerwowała dwie sztuki, urwał mi się kontakt. Może się odezwie do piątku, więc wtedy będzie 57. I bardzo proszę o te oświadczenia. Mogą być skanem ale muszę mieć wszystkie, inaczej nie przeleje pieniędzy do Kickstarterowi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem