kategorie:
[#361] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #360

Ale czy w ogóle jest taka opcja aby na kickstarterze autor projektu mógł zatwierdzić niedokończoną zbiórkę po uzbieraniu określonej pomniejszonej sumy? Przykładowo zorganizowałem zbiórkę na stworzenie nowej Amigi, wymagana kwota to 1 mln euro. W połowie zbiórki informuję, że wystarczy 0.5 mln euro. Czy w takim razie mogę zamknąć zbiórkę po zebraniu pół mln euro czy muszę koniecznie otworzyć nową zbiórkę na kwotę pół mln?

Czy planowane jest zestawienie ile zostało zamówionych obudów do A1200 na całym świecie?
Jeszcze jedno pytanie czy jakiś polski sklep amigowy planuje zakupić partię obudów do A1200?
[#362] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Leon, post #361

1. Musisz zrobić nową zbiórkę;
2. Pewnie się tego dowiemy już po zakończeniu;
3. Nic mi o tym nie wiadomo a więc raczej nie.
[#363] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #362

Wątek o obudowach pojawił się w opiniotwórczym Dobreprogramy.pl OK
[#364] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #363

miło z ich strony może ktoś się skusi
[#365] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #363

A jak tam płyty od Jensa daleko jest z pracami? Będzie co wkładać w te obudowy, bo zakładam, że spora część kupuje je z myślą o nowej rewizji płyty A1200? W sumie może sam się na taką płytę skuszę, zobaczymy jak się pojawi, ale ja będę chciał to upakować w budę od A500.
[#366] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Ender, post #365

NIe wiem czy dobrze wczoraj czy przedwczoraj czytałem jakies wpisy gdzies chyba na FB ale chyba Jens coś jojczył na te obudowy...
[#367] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@player_sct, post #366

No a jakże inaczej. Jak ktos śmiał ominąć gwiazdora i nie konsultował z nim jak obudowa ma wyglądać. Biedny chłopak będzie musiał wykonać wiele pracy, żeby dostosować płytę do tejże obudowy. Pewnie zaświtał mu pomysł własnej obudowy, a tu taka lipa.
[#368] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@misiek2, post #367

Jak ktos śmiał ominąć gwiazdora i nie konsultował z nim jak obudowa ma wyglądać.

wiesz z jednej strony może i to śmieszne i głupie, ale z drugiej, to dobrze by było jakby producenci ważniejszych części kontaktowali się ze sobą czy brali pod uwagę ważniejsze dodatki.
Np dość znany temat Indivision AGA i FastATA... razem w jednej obudowie jest sprawą dość ciężką do pogodzenia i bez poważniejszych przeróbek się nie obejdzie. a przecież, osoba która wykonywała "te drugie" urządzenie, mogła wziąć pod uwagę użytkowników "tego pierwszego" - dużo nie trzeba, wystarczy dobra wola.... a wygląda na to, że jedni i drudzy mają gdzieś istniejące rozwiązania innych firm...

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 22:00:53 przez zmiennik
[#369] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@zmiennik, post #368

Chwila moment, jeśli to cudo od Jensa ma pasować do oryginalnej obudowy A1200 to powinno pasować też do tych nówek. Przecież rozstaw dziur montażowych jest ten sam. Chyba, że te dodatkowe (na potrzeby RPi, czy MiSTa) przeszkadzają, w co szczerze wątpię.
[#370] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@misiek2, post #367

ja nie wiem po pierwsze czy jest to fakt, ze Jens coś tam marudził na te obudowy... jeżeli tak to ciekawe jak? może jako VIP dostał prototyp :D
Chciałem tylko podkreślić, że na braku porozumienia czasami cierpimy my, może akurat temat płyt i obudów nie jest tutaj w 100% trafny, ale ogólnie coś w tym jest...

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 22:02:21 przez zmiennik
[#371] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@zmiennik, post #370

Generalnie to tak jak pisze misiek2. Jens zachował się delikatnie mówiąc, nieprofesjonalnie. Możliwe, iż kilka osób w ten sposób odstręczył od kupna obudowy, miejmy nadzieje, że nie okaże się, że tych kilku osób zabraknie do zebrania całej kwoty.

Wypowiedź Jensa

A tu cała telenowela z odpowiedziami od Philipe :)
Z dawnych lat pamiętam różne dziwne zachowania Jensa, więc mnie to jakby nie dziwi , ale w tej sytuacji zachowuje się jak dzieciak.

Philipe się z nim skontaktował, a on wyskakuje z jakimiś dąsami, oraz wprost genialną informacją, iż tydzień temu na targach widział kogoś, kto twierdził że od dawna buduje lepszą i tańszą obudowę . No po prostu super , a jaka wiarygodna ta informacja .

Jeśli ma te swoje mityczne obudowy to niech je pokaże - a jak nie ma, to niech milczy.

Tak jak napisał misiek2, Jens wygląda na obrażonego że ktoś śmiał sam bez niego zaprojektować obudowę.

Co do pytania dlaczego IndivisionAga gryzie się z FastATA... może pytający kolega nie był na internecie pod koniec lat 90 / na początku nowego wieku i nie widział wojen Jensa z Elboxem. Może specjalnie zbudował IndivisionAga tak aby nie pasowało do FastATA (oczywiście żartuję, pewnie tak nie zrobił, ale też na pewno nie próbował w ogóle zbudować tak aby się nie gryzło).

W powyższym wątku o nowej płycie od Jensa ktoś wcześniej pytał o obsługę kart Apollo... Możesz sobie poczytać jego odpowiedzi .

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 22:48:07 przez APair
[#372] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@APair, post #371

Dzięki za linki.
Moje 2grosze w tej sprawie:
Widziałem te "rendery" obudowy którą wspiera Jens około roku temu (błądziły stochastycznie gdzieś po necie). I już wtedy wiedziałem, że "jestem na nie". Zobaczyłem wizualizacje obudowy ze zbiórki Filipa - i pierwsza myśl - czas odkładać hajs :). (Przy pierwszej kampanii zarejestrowałem się do newslettera pierwszego lub drugiego dnia :) ). Mam tylko nadzieję, że mimo nieprzychylnej opinii Jensa, ludzie zmobilizują się należycie i nowe obudowy dojdą do skutku. Brakuje niewiele.
Druga rzecz - bardzo chciałem kupić nową płytę od Jensa, ale jego podejście do innych niż swoje produkty (tu: karty turbo) powoduje, że chęci odchodzą (a ręce opadają...).

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 23:25:16 przez baderman
[#373] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@baderman, post #372

i tu pełna zgoda, byłbym w stanie wesprzeć oba projekty, ale wbrew duchowi Amigi, który kiedyś jednoczył ludzi, postawa tego Jensa budzi negatywne emocje. Do tej pory były tłumaczone jako, że to biznesmen i to dlatego... Zresztą jest podzielność środowiska w innych kwestiach i miejmy tylko nadzieje, że ludzie skrajni przekonani do jedynej słusznej opcji odnajdą tego ducha, który zawsze był w Amidze, który nawołuje do jedności i przyjaźni. Razem moglibyśmy zdziałać cuda...przestańmy się dzielić, zacznijmy się łączyć - to właśnie w tym zawsze była Amiga lepsza od PC OK
[#374] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@baderman, post #372

Ja na 'rendery' wpadłem dzisiaj i mam podobne odczucia. Takiej jakości materiały bądź co bądź marketingowe powinny leżeć w najgłębszych szufladach. Jak się dowiaduję że już rok tak krążą jako oficjalne to albo projekt padnie albo będzie zrobiony na kolanie jak te rendery.

A może te rendery na klasyku robione, bo wyglądają jak raytracing compo ad. 1995.
[#375] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@codi, post #374

Wtedy nie były oficjalne. Wtedy to były jakieś propozycje, chyba na A1k.org, ale nie wykluczę że ktoś linkował na twitterze. Po prostu gdzieś się przewinęły. Teraz oficjalnymi zrobił je Jens.
Wracając do tematu: 107k pękło. Jedziemy dalej OK
[#376] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@baderman, post #375

Kicktraq twierdzi, że nawet może się udać. szeroki uśmiech
[#377] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@recedent, post #369

A może chciał przeprojektować płytę (chodzi o rozmieszczenie pewnych układów, gniazda itd.). Na mój gust to mógłby płytę zmniejszyć do rozmiarów Amigi CD32, a zaoszczędzone miejsce wykorzystać na swobodne umieszczenie turbo i HDD w obudowie. To takie moje przemyślenia.
[#378] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Ender, post #377

Ale od początku była mowa że nowa płyta od Jensa ma pasować do oryginalnej obudowy A1200, więc nowe gniazda trzeba wstawić w miejsce niepotrzebnych (np. VGA w miejscu wyjścia modulatora TV). Więc skoro nasza obudowa ma być zgodna z oryginalnym mobo A1200, to mobo Jensa mające pasować do oryginalnej obudowy A1200 MUSI pasować do nowej.
Dla mnie sprawa jest jasna, Jens planował wypuścić własną obudowę i na niej zarabiać, a tu środowisko robi zrzutkę na fantastyczny remake oryginału, do tego z ulepszeniami. Nie wiem w jakiej technologii on chciał wykonywać swoje obudowy, tutaj mamy mieć profesjonalne formy wtryskowe, porządne tworzywo, więc produkt będzie na najwyższym, rozsądnie możliwym poziomie technologicznym. Podejrzewam że znacznie lepszy jakościowo od chińskiego szajsu. Do tego wykonanie form pozwoli wykonywanie kolejnych egzemplarzy obudów za śmieszne pieniądze. Jeśli projekt się uda, to Jensowi będzie bardzo ciężko przebić się ze swoją obudową, bo wyłożenie 100k euro na formy no nie jest hop-siup. Więc tamta dyskusja, to takie biznesowe podłożenie nogi, czy raczej świni.
Żeby nie było, mam wiele produktów Jensa (Indivision ECS, ACA500, ACA1221 i ACA1232), i jestem z nich zadowolony, jestem też bardzo zainteresowany nową wersją płyty A1200 (jeśli spełnią się zapowiedzi, to pewnie kupię), ale tutaj interesy Jensa (jako biznesmena) i moje (pewnie nie tylko) się rozmijają, więc trzymam kciuki za NASZĄ obudowę do A1200 OK

PS. Już pękło 110 000 euro :) , i jeszcze 8 dni szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 06:36:45 przez wali7
[#379] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@APair, post #371

Co do pytania dlaczego IndivisionAga gryzie się z FastATA... może pytający kolega nie był na internecie pod koniec lat 90 / na początku nowego wieku i nie widział wojen Jensa z Elboxem. Może specjalnie zbudował IndivisionAga tak aby nie pasowało do FastATA (oczywiście żartuję, pewnie tak nie zrobił, ale też na pewno nie próbował w ogóle zbudować tak aby się nie gryzło).



klepią to samo od lat 95 tylko wgrywają nowe oprogramowanie

a technologia poszła do przodu


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2015 09:46:37 przez Dorian3d
[#380] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@APair, post #371

Zgadzam się z tym, że Jens zachował się co najmniej nieprofesjonalnie. Chyba pozazdrościł inwencji, inicjatywy i zainteresowania, jakie wzbudził projekt Philippe. Dodatkowe dla niego to potencjalnie utracony zysk, gdy ktoś inny będzie produkował obudowy m.in. do jego sprzętu (Amigi Reloaded), a nie on. Ostatecznie jednak życzę Jensowi powodzenia bo konkurencja to zawsze dobra rzecz i klienci na tym zyskują szeroki uśmiech Mi osobiście bardziej podoba się idea zachowanie oryginalnego designu obudowy A1200 w projekcie Philippe, ale projekt Jensa ma więcej funkcjonalności i powiew świeżości i może też się skuszę na jego rozwiązanie w przyszłości. Mam nadzieje tylko, że teraz Jens nie zrobi świństwa i nie zaplanuje tak płyty Amiga Reloaded, że nie będzie pasowała do oryginalnych i robionych przez Philippe obudów. Już wcześniej pokazywał, że koncertuje się na propagowaniu swoich rozwiązań nie przejmując się za bardzo alternatynymi (patrz zgodność ACA500 z innymi akceleratorami niż jego).
[#381] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Reborn, post #380

niech zrobi obudowę do aca500
[#382] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Dorian3d, post #381

nic dodać nic ująć : )
[#383] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@QUAD, post #382

Nie wszyscy śledzą, więc mały update - pozostało do zebrania 8800 Euro i 6 dni do końca OK
[#384] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #383

Wcześniej ktoś wklejał ten link - wrzucam powtórnie.

Uda się czy się nie uda
[#385] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #383

Chcialbym tez poinformowac wszystkich ktorzy zamowili przezroczyste obudowy, ze one nie beda w pelni przezroczyste jak to sie moglo wydawac.

Pytalem autora projektu jak mniej wiecej bedzie wygladac obudowa, wysylajac mu dwie obudowy od Commodore 64 do porownania:






Jak widac pierwsza jest w pelni przezroczysta (jak dla mnie duzo ladniejsza), a druga jest taka matowa. Na moje pytanie Philippe odpowiedzial, ze obudowa bedzie mniej wiecej tak po srodku tych dwoch co mu wyslalem do porownania, czyli jak on to nazwal `przeswitujaca`. Troche sie zalamalem bo jakbym wiedzial, ze obudowy beda przeswitujace, zamiast przezroczystych to wzialbym tylko 5 sztuk zamiast 6.
[#386] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@sordan, post #385

Hmm, zgadzam się, ta wersja pierwsza, zupełnie prześwitująca jest super i taką pewnie bym wziął, ale..

W takim razie chyba zdecyduję się na oryginalny kolor.
[#387] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@BULI, post #386

właściwie to przypuszczałem że tak będzie ponieważ, jak wiadomo formy będą identyczne a obudowa amigi nie jest gładka tylko porowata i pewnie dlatego nie będzie idealnie przeźroczysta jak ta z pierwszej fotki
[#388] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@BULI, post #386

co za stare baby marudzące, jeszcze nie widzą, a już im źle...
serio?
Przecież było mówione, że obudowy są przezroczyste - nie było mówione czy całkiem czy w połowie i myślę, że ryzyko z tym związane, decydując się na taką obudowę było podejmować wcześniej... i podjęliście.
Może teraz 70 obudów pomieszamy zupełnie... pozamieniamy kolory?

jak tak, to ja też może wezmę inną
a później może się rozmyślę i powrócę do starej, albo jeszcze innej?
Do którego mamy czas żeby powkurzać artiego i Phila? szeroki uśmiech

głową w mur
[#389] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@zmiennik, post #388

Kolego, wyluzuj.
Piszemy o normalnej transakcji a nie grze giełdowej, więc nikt tu nie powinien niczego ryzykować.
Co do zmiany preferowanego koloru, to też nie musisz rozpaczać, puki akcja nie została sfinalizowana i prasy nie poszły w ruch wszystko jest możliwe- nie trzeba mi wierzyć, wystarczy pomyśleć pomysł
[#390] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@sordan, post #385

Hi Guys,

No worries! No worries! :)


My statement about the transparent cases are not so easy to interpret, so let me explain you one time more:

The example with the C64 transparent case is NOT a good example.
Let me explain why.

The first C64 picture is a 3D rendered picture. Not a real one.
The second C64 picture is a REAL picture. And it is NOT crystal clear, it is TRANSLUCENT :)

So the new Amiga 1200 transparent cases are going to be BETTER than the C64 second picture :)

When i said the case will be more of translucent, i meant MORE clear that the second C64 photo, but LESS than the first C64 3D rendered image.

Hopefully i made myself "clear" enough haha ;)

Cheers,
Phil

PS:
Why the Second C64 case is not so nice, is also because they used 30+ years old molds!
The New Official Amiga 1200 will have NEW molds ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 13:58:46 przez amenophis
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem