kategorie:
[#511] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #507

arti - jakby ktoś się Ciebie pytał o obudowę, to nie odsyłaj z kwitkiem, tylko daj znać, bo ja chętnie jedną odstąpię. OK
[#512] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@zmiennik, post #511

napisałem Ci na priv, wezmę ją jak coś
[#513] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@zmiennik, post #511

@dolek zdaje się chciał jedną.
[#514] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #513

@banan666 był pierwszy zarówno tu, jak i na maila - także sprzedana już.

Czekam tylko na zaksięgowanie wpłaty, wtedy przepisz proszę przezroczystą na niego.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 15:08:56 przez zmiennik
[#515] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #1

Cisza w temacie, wiadomo o jakiś opóźnieniach czy postępach w produkcji ?

Właśnie doczytałem, że jest miesięczna obsuwa. Info jest na stronie projektu w kikstarterze.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 14:13:27 przez cossack
[#516] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@cossack, post #515

Miesięczna obsuwa to jedno. Obiecanych cotygodniowych aktualizacji też nie ma...
[#517] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Cedrat, post #516

No właśnie, obudowa obudową ale cały projekt traktuję jako pewien proces w którym się uczestniczy. Bez względu na to czy wypali czy nie wypali to interesujący jest temat walki z materią. Porażki i pokonywanie problemów są ciekawe i wiele mówią o tym, że nie wszystko jest takie proste jak się wydaje i że to co później otrzymujemy to nie pewien element plastiku ale efekt pracy wielu ludzi powstały przy użyciu środków społeczności która zaryzykowała i poparła projekt. Tak, że czekam na każde info dobre czy złe.
[#518] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@cossack, post #517

Nieoficjalny update, po rozmowie z Philem:
Brak update'ów wynika z tego, że jeszcze masa rzeczy jest nieskoczonych lub jest w nie do końca finalnej formie i Phil nie chce, by publikowanie takich materiałów bądź zdjęć było pożywką dla hejterów. Wszystko się robi ale to wymaga czasu (w domyśle - troszkę więcej niż było zaplanowane). Są również inne powody, dla których Phil nie może pokazać nieskończonego (pół)produktu, póki ten nie powstanie. Jak się można domyślać, chodzi o kwestie prawno-licencyjne. Jak tylko gotowy i w 100% skończony projekt obudowy opuści prase, zdjęcia się pojawią.

Od siebie dodam jeszcze - wydaje mi się, że Phil po prostu na pewnych rzeczach niedoszacował, może wynikły jakieś problemy w trakcie produkcji i trzeba było coś przeprojektować - stąd opóźnienie.

Nieoficjalnie mogę też powiedzieć, że widziałem fotki od Phila, które raczej wskazują na to, że projekt idzie jednak do przodu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 09:19:41 przez _arti
[#519] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #518

Dzięki zatem za taki pół-oficjalny status update. Zawsze to lepsza informacja, niż brak informacji, który poniekąd też jest informacją ;).
[#520] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #518

Czyli wygląda na to, że jednak Jens miał rację - Phil nie wiedział do końca na co się porywa.
[#521] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@recedent, post #520

W każdym nowym przedsięwzięciu zawsze w trakcie pojawiają się nieprzewidziane trudności. Nie wydaje mi się jednakże by te, dość złośliwe, uwagi Jensa miałyby mieć odniesienie do projektu tych obudów. To raczej problemy, które (lekko?) opóźnia projekt, nic co miałoby powodować obawy co do jego sukcesu.
[#522] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@recedent, post #520

Phil nie wiedział do końca na co się porywa.
Czytając i oglądając wprowadzenie do projektu (ostatecznie nie zdecydowałem się na wsparcie) odniosłem wrażenie, że Phil zawodowo pracuje w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Więc raczej wiedział. Albo odniosłem mylne wrażenie .
[#523] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@recedent, post #520

A czy czasem Jens nie wypowiadał się podobnie o Majście i wampirach do a600? Coś mi świta, że gdzieś coś czytałem dawno temu, no ale pamięć już nie ta.
[#524] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Fest3r, post #523

Jens miał parę takich kwaśnych komentarzy. Po prostu bardzo mu nie w smak, że wyrasta mu silna konkurencja, która – w przypadku Vampire – bije go z każdej strony.
[#525] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #518

Opóźnienie specjalnie mnie nie zaniepokoiło - to się zdarza i nie ma co bić piany. Phil nigdy nie obiecywał, że na pewno wszystko skończy w marcu, poza tym o obsuwie poinformował przed czasem (co zazwyczaj jest oznaką tego, że wykonawca projektu jednak w miarę nad wszystkim panuje).

Brak aktualizacji mimo obiecania takowej, to już niedobry znak i bardzo źle świadczy o człowieku. W przeszkody natury licencyjnej po prostu nie wierzę - nie sądzę, żeby warunki licencji zmieniły się od 18 marca i do tego zabroniły nie tylko pokazywania zdjęć (czego nikt się nie domaga), ale nawet napisania kilku zdań o tym, co aktualnie Phil załatwia. To nie jest niekomercyjny projekt open-source - wielu ludzi (w tym ja) powierzyło mu pieniądze i wypadałoby, żeby traktował nas poważnie.

"masa rzeczy nieskończonych"... czyli prawdopodobnie będzie kolejne opóźnienie i Phil albo już o tym wie, albo niedługo zacznie zdawać sobie z tego sprawę. Jeśli ogłosi je oficjalnie za tydzień, to jeszcze pół biedy. Jeśli dopiero pod koniec kwietnia... cóż :(

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 17:31:43 przez Cedrat
[#526] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Krashan, post #522

Pamiętam, jak zużyliśmy dwie tony plastiku aby wyprodukować kilkanaście w miarę ok (nie na sprzedaż, a już na pewno nie ładnych) obudów do telewizorów.
Przeraża mnie ilość opcji które twórca chce zaimpelmentować. Każda zmiana insertu to ok. 20 obudów "rozbiegowych" do wyrzucenia, zmiana koloru to ok 50 obudów do wyrzucenia.
Jakoś nie widzę 5 różnych wariantów x 8 kolorów = 50 (około) różnych produktów.
[#527] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@stachu100, post #526

Z drugiej strony, te plastikowe odpadki pewnie można sprzedać do recyklingu. Poza tym, obudowy są sporo droższe od tych do C64 (które, nota bene, też wyprodukowano w kilku wersjach kolorystycznych) - więc jest szansa, że również i to zostało to wliczone w cenę.
[#528] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Cedrat, post #527

Obudowy od C64 byly tansze bo `odnaleziono` gotowa juz forme. Tutaj autor robi wszystko od zera.
[#529] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@sordan, post #528

bo `odnaleziono` gotowa juz forme.


Dokładnie ok, racja
[#530] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@stachu100, post #526

To jak gostek dobrze pomyśli to i "tęczowe" obudowy pójdą. Kwestia ceny. Może będą nawet ciekawsze niż jednolite. Każda cena ma swojego klienta.
[#531] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Tomski, post #530

Te kolorowe można pomalować i powinny być i tak lepsze niż niejedna od staruszki.
[#532] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@KM, post #531

No, ta "kolorowość" to może być kolor bury z fantazyjnymi fraktalnymi maziajami, więc bez malowania się raczej nie obejdzie. O ile w ogóle zobaczymy obudowy hide2
[#533] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@recedent, post #532

Gratuluję :) Potrafisz podnieść chłopaków na duchu!

Recedent - radosny piewca pożogi i zniszczenia :)
[#534] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@recedent, post #532

Zawsze może być tęcza.
[#535] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Cedrat, post #525

No i wygląda na to, że miałem rację... zobaczymy co dalej. Ale przynajmniej jest jakaś informacja i dowody (zdjęcia), że projekt jeszcze nie umarł.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 20:45:23 przez Cedrat
[#536] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Cedrat, post #535

No i jest obiecana aktualizacja i pierwsze zdjęcia:

link
[#537] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@amigachelm, post #536

Nie wiem czy było na forum ale...
Konkurencja wystartowała z The Ultimate Retro Style Computer Case

Dobrze się dzieje bo będzie z czego wybierać jeśli chodzi o obudowy (pomijając biznesmenów niesprawdzonego sprzętu ;P...) :)
Jeszcze tylko nowa klawiaturka...
[#538] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Sidroff, post #537

wtf!?

Przecież wystarczy looknąć na stronę z aktualnościami by zobaczyć wątek o tych obudowach.
[#539] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@michalmarek77, post #538

A faktycznie jest news, przepraszam ale przyznam, że przespałem ten tydzień. Już się zabieram za czytanie komentarzy pod tematem...
Teraz będę kombinować który projekt wesprzeć. :<
[#540] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@amigachelm, post #536

Ta czarna to lipa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem