kategorie:
[#421] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Ankuz MkOne, post #419

Dla rozmowy o innych projektach, przydałoby się założyć nowy wątek.
Projekt akceleratora 1260 jest dość mało realny, ze względu na brak procesorów... Choć można zrobić akcelerator 1240/1260 (ale nawet 68040 na rynku nie ma tak wiele). Też czy jest ktoś na tyle szalony by nawet za te pół bańki wystartować projekt? Nie zapominajmy że produkcja kart i inne nagrody, pochłoną sporo pieniędzy z wpłat.
[#422] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #420

No R&D musi się oczywiscie zmieścić w szacowanej puli.
Zakładałbym zespół max 4-5 osób, entuzjastów + wsparcie społeczności co do elementów np. testowania, czy projektowania mniejszych elementów układanki.
Sama produkcja i tak byłaby zlecona, pewnie Chiny.
Po sukcesie tej kampanii to jest możliwe ... kurde ale się napaliłem...
[#423] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@flops, post #421

FPGA?

Ale racja, to temat na osobny wątek.
Radujmy się na razie nowymi obudowami!
[#424] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@BULI, post #418

Dzięki wielkie , wyszło naprawdę super, wszystko jest na dobrej drodze, na początku miałem wątpliwości czy się uda zebrać 50 chętnych na ppa bo z początku jakoś to kulało i ludzie też chyba nie wierzyli że się uda, całe szczęście udało się bez problemów, potem miałem obawy o projekt na kickstarterze bo bardzo długo wszystko stało w miejscu a czasu ubywało a tu też miłe zaskoczenie, kurna będziemy mieć te nowe skorupki i już :)
czekam teraz na nowe płyty główne, można by też pomyśleć o jakimś zbiorowym zamówieniu dla wielu osób jest łatwiej w ten sposób
[#425] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #402

a tutaj podziękowania dla nas wszystkich na stronie FB projektu !
ppa.pl <- Niesamowite ludzie!
szeroki uśmiech
Co za wspaniały finał akcji!
[#426] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@QUAD, post #424

Właśnie dlatego niewolno się poddawać, trzeba cały czas dążyć do celu. Moi mili, udało się zmotywować niedowiarków i przekroczyć wartość 125,000€. Jak widać, reszcie świata... też udzieliło się entuzjastyczne nastawienie Ponieważ jest już ponad 129,000€

Ciekawy cytat (źródło):


-The Polish Amiga Portal joined us as well!
These amazing guys gathered themselves to pledge on a 50x cases Distri Pack !
And they're even nagging people on FB ;)    

-- Well done guys ! You rock !



Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 16:10:54 przez p0su
[#427] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #1

[#428] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Dorian3d, post #427

Z calym szacunkiem ale bez procesora i ze sprzedaza wiazana z indivision i kartami aca to ja dziekuje i mowie pas. zwlaszcza po tym co jens odstawil na innym forum w watku dotyczacym obudow.
[#429] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Dorian3d, post #427

Przy czym render pokazany tutaj nie ma nic wspólnego z Amiga Reloaded, to jest stary obrazek, można go znaleźć na tym wpisie z 2010: http://hardware-2day.blogspot.com/2010/09/pc64-amiga-and-commodore-64-back-in.html
[#430] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Dorian3d, post #427

Sugeruję nie zaśmiecać wątku dotyczącego zbiórki na obudowy do A1200 innymi tematami - można stworzyć sobie osobny wątek :P
[#431] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@WojT_GL, post #430

Zostaliśmy wyróżnieni w oficjalnym mejlu rozesłanym do wszystkich supporterów tuż przed zakończeniem kampanii

[#432] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #431

Fajnie, że się udało OK
[#433] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #1

mam przeczucie że przekroczy 150k :)
[#434] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@QUAD, post #433

Ten projekt to może być przełom w naszym retro amigowym świecie, bo pokazuje jak silna jest społeczność amigowa, i ile może wyłożyć na ciekawe projekty :)
Założę się, że wielu zdolnych elektroników i niejedna firma z wielkim zainteresowaniem przygląda się sytuacji. A może już ktoś coś projektuje po cichu, a jak zobaczy ze mną szanse na ukończenie projektu uderzy na Kickstartera - ot choćby dla rozgłosu i reklamy.
[#435] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #1

[#436] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Dorian3d, post #435

Publikuję ostatni już update listy. Prawdopodobnie za około 3 godziny kwota 20740 PLN, czyli w przeliczeniu jakieś 4830 Euro (dałem trochę zapasu), zostanie ściągnięta z mojego konta.

Jeśli chodzi o kolory i kubki:
1. nie wiadomo, jakie finalnie one będą, więc do lutego przyszłego roku będzie można się jeszcze zastanowić;
2. kubków będzie ponad dwie setki. Nie ma więc sensu, żeby zbierał i zapisywał, kto jaki chce, bo tak się wszystko pomyli a i pewnie połowa będzie zmieniać zdanie raz na tydzień Zrobimy pewnie tak, że każdy dostanie 3 różne albo 3 takie same. Jeszcze nie wiem
[#437] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #436

Czyli do każdej obudowy sa 3 kubki, nie 1?
[#438] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@Dorian3d, post #435

I po wszystkim, skończyło się, teraz czekamy na nowe budy, mógłby już startnąć projekt z nowymi klawiaturami albo chociaż samymi klawiszami :D
[#439] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@QUAD, post #433

QUAD
mam przeczucie że przekroczy 150k :)


Trafna prognoza i spostrzeżenie
[#440] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@QUAD, post #438

Nie wiem, jak z tymi kubkami. Phil pisal chyba, ze po 3 dla kazdego... tak mi sie wydaje.
[#441] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #440

No to... do marca OK

[#442] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #441

Pysznie :)
Kwota ogólna też robi wrażenie.
[#443] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@sordan, post #437

Chyba do każdej budy jeden kubek ... tak mi się wydaje
[#444] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@_arti, post #440

Gratuluję zebranej kwoty ( projekt zakończył się zebraniem 156,310 Euro ).
Odnośnie kubków, to do jednej obudowy jest jeden kubek (tak jest napisane na Kickstarterze).
[#445] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@ntx, post #444

Ale gdzies tutaj phelippe napisal ze mozliwe ze kazdemu da po 3 rozne :) poszukacie sobie :p
[#446] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@WojT_GL, post #445

Wojtas, w marcu przyszłego roku, zapodamy sobie szybkiego szota w amigowym kubeczku na SACP-ie OK
[#447] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@biax, post #446

Chetnie ;) musze jakos wykombinowac zeby mnie tam ktos zawiozl ;) albo zrobmy dwudniowe!!!
[#448] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@WojT_GL, post #447

Ciężko zadzwonić i sie dogadać, autko małe ale dojechac sie da:)
[#449] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@WojT_GL, post #445

No wlasnie dlatego pytam. Bo gdzies tam wlasnie Filip pisal, ze jesli uzbiera sie wieksza kwota niz 125k to bedzie w stanie dac do kazdej obudowy 3 kubki. Wtedy mialbym 18 kubkow i moglbym otworzyc Amikawiarnie.
[#450] Re: [zbiórka] - nowe obudowy do A1200

@sordan, post #449

ha ha ha, dokładnie tak Brachu !!! OKok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem