Komentowana treść: MicroA1 już w Vesalii
[#1] Re: MicroA1 już w Vesalii
Płacąc więc o 200 euro więcej niż za Pegasosa II dostajemy maszynę, która:



- Nadal używa chipsetu ArticiaS, który to posiada dziwne zalety, przez niektórych nazywane wadami .



- Posiada zintegrowaną kartę graficzną, którą będzie można zastąpić jedynie kartą na PCI.



- Posiada tylko jeden slot PCI, chęć włożenia większej ilości wymaga zakupienia risera i zamocowania go jakoś w obudowie.



- Używa drogich pamięci SO-DIMM zamiast popularnych DDR.



- W porównaniu do Pegasosa II nie ma karty sieciowej Gigabit Ethernet.



- W porównaniu do Pegasosa II nie ma FireWire.



- Jedyny dostępny procesor to G3/800, karty z G4 są przewidywane "gdy cena procesora 7447A będzie akceptowalna" (Porównuję ceny MicroA1 z G3/800 z Pegasosem II G4/1000).



Przewagą MicroA1 są 4 sloty USB zamiast trzech, oraz zintegrowana karta dźwiękowa 5.1 (Pegasos II ma zwykłe stereo).



[#2] Re: MicroA1 już w Vesalii


Krashan no nieładnie No tak się nie godzi

Nie elegancko jest kopać leżącego.



Chociaż. Może.
[#3] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Dziekujemy za reklame produktu firmy dla ktorej pracujesz
[#4] Re: MicroA1 już w Vesalii

@reactor, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


To, że tam pracuje, nie znaczy, że napisał nieprawdę.
[#5] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Niestety, stosunek cenowy wlasnie sie zmienil. Ciagle na korzysc Pegaza, ale niestety juz nie tak bardzo... Klik
[#6] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


łacąc więc o 200 euro więcej niż za Pegasosa II dostajemy maszynę, która:

- Jest prawdziwa Amiga

- Nadal używa chipsetu ArticiaS, który to posiada dziwne zalety, przez niektórych nazywane wadami

- Ale to amiga

- Posiada zintegrowaną kartę graficzną, którą będzie można zastąpić jedynie kartą na PCI.

- Przeciez to Amiga ?!

- Posiada tylko jeden slot PCI, chęć włożenia większej ilości wymaga zakupienia risera i zamocowania go jakoś w obudowie.

- no, ale to w koncu Amiga

- Używa drogich pamięci SO-DIMM zamiast popularnych DDR.

- Mee!...

- W porównaniu do Pegasosa II nie ma FireWire.

- Bee!...

- W porównaniu do Pegasosa II nie ma karty sieciowej Gigabit Ethernet.

- No...Amiga!

- Jedyny dostępny procesor to G3/800, karty z G4 są przewidywane "gdy cena procesora 7447A będzie akceptowalna" (Porównuję ceny MicroA1 z G3/800 z Pegasosem II G4/1000).

- eee...Amiga?



"Przewagą MicroA1 są 4 sloty USB zamiast trzech, oraz zintegrowana karta dźwiękowa 5.1 (Pegasos II ma zwykłe stereo)."

No i oczywiscie to, ze Teron to Amiga...przeciez ma nalepke(?)!

[#7] Re: MicroA1 już w Vesalii

@_arti, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


panie arti, microA1 to nie Teron, tylko produkt własny Eytechu.

[#8] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Wlasnie! To Eytech naklejal naklejki i flaszowal BIOS!
[#9] Re: MicroA1 już w Vesalii

@_arti, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




Przychodzi zaplakany Arti do mamy i mowi:



- Mamusiu, a dzieci na portalach sie ze mnie smieja i mowia, ze moj komputer to nie jest Amiga.



- Oczywiscie, ze to Amiga - odpowiada mama - a teraz wez szmatke i wypoleruj motyla na obudowie.
[#10] Re: MicroA1 już w Vesalii

@marcik, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Ops, zle przeczytalem. Myslalem, ze pisales o cenach G3.
[#11] Re: MicroA1 już w Vesalii

@_arti, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


- Nadal używa chipsetu ArticiaS, który to posiada dziwne zalety, przez niektórych nazywane wadami



jakby ArticiaS miała te "dziwne zalety" to to pies z kulawą noga by nie kupił tych chipsetów i Teronów od MAI i MAI już dawno by poszło z torbami, a jakoś do tej pory dobrze jej sie wiedzie.
[#12] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Masz racje, to nie Teron tylko TeronMini czy jakos tak. Jest na stronie MAI Logic.
[#13] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


No i właśnie nie kupuje. Proszę, wymień mi tych klientów, pokaż jakąś płytę (poza A1/Teron) korzystającą z układów produkowanych przez MAI. Wszyscy o jakich słyszałem się wycofali. Musiał być jakiś powód. Został Eyetech. A ami-rynek trochę mały... Pewnie właśnie dlatego nie mają pieniędzy na wprowadzenie nowych modeli mostków. Articia z obsługą pamięci DDR miała być w 2001 roku... No i gdzie te nowe układy? Gdzie te nowe płyty z DDRami, o których ktoś rok temu fantazjował na innym portalu?
[#14] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Org, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




Ty... ale ja nie mam Pegasos'a ;) Tylko nabijam sie z amiOwiec, co to glosno wolaja Mee(!) jak im sie podsunie pewne drazliwe tematy pod nos.



A na przekor moim wczesniejszym "sloganom", powiem dzis tak:

Pegasos to nie Amiga...i moze cale szczescie, ze nie. ;)





[#15] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Wszystko niby się zgadza, tyle że zwolennicy A1 nie mają MOSTeamu, w którym coponiektóre elementy zachowują się conajmniej irracjonalnie, blokując własnym widzimisię całość...
[#16] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


A skąd możesz wiedzieć jak im sie wiedzie?

Bo strona w sieci istnieje i wisi? ;)

bo eyetechowi udało się wyszabrować kilka układów? ;)
[#17] Re: MicroA1 już w Vesalii

@MinisterQ, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Równie dobrze możnaby powiedzieć, że Hyperion irracjonalnie blokuje własnym widzimisię pojawienie się OS4.
[#18] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Eyetech producentem? Nie żartuj. Alan to zwykły sprzedawca. Na projektowaniu płyt raczej się nie zna Po prostu dogadał się z kilkoma firmami, został dystrybutorem i teraz sprzedaje produkt jednej firmy z nalepką drugiej i systemem trzeciej.
[#19] Re: MicroA1 już w Vesalii

@ravek, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Ciekawe czy tylko tak sobie to napisałeś, czy faktycznie sądzisz iż w MOST nie ma żadnego elementu, który wypina się na resztę Morphosowego światka, tupiąc nóżkami, i twierdząc "nie dam"?
[#20] Re: MicroA1 już w Vesalii

@_arti, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Ty... ale ja nie mam Pegasos'a Tylko nabijam sie z amiOwiec, co to glosno wolaja Mee


Te dzieci widzą świat w dwóch kolorach. Krytykujesz Amigę, więc musisz być wrednym użytkownikiem Pegasosa. Pewnie jeszcze Ci Buck płaci za te złośliwe komentarze
[#21] Re: MicroA1 już w Vesalii
A ja widzę w sklepieklik płytę z procesorem 750 CXe 600MHz bez pamięci, karty dźwiękowej za 492 euro

MicroA1 ma lepszy proc 750FX 800MHz, 256MB RAM, dźwięk AC3 za 699 euro

[#22] Re: MicroA1 już w Vesalii

@pini, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Uuups, oczywiście dźwięk w Peg jest.

[#23] Re: MicroA1 już w Vesalii

@mcbarlo, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


Masz racje, to nie Teron tylko TeronMini czy jakos tak. Jest na stronie MAI Logic.



popatrz dobrze na obrazki i porównaj. na pierwszy rzut oka są takie same, ale tylko na pierwszy rzut oka. a MAI nie robi innych miniTeronów.

[#24] Re: MicroA1 już w Vesalii

@ravek, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Proszę, wymień mi tych klientów, pokaż jakąś płytę (poza A1/Teron) korzystającą z układów produkowanych przez MAI.



nie wymienię ci bo nie wiem kto kupuje, ale z tego właśnie że wciąż utrzymują www i newsy nawet dosyć regularnie wypuszczają wnosowałem, że opłaca im sie robić ten sprzęt. no, ale moge się mylić. zresztą tak ja i ty :P



Wszyscy o jakich słyszałem się wycofali.



a kto sie wycofał?

[#25] Re: MicroA1 już w Vesalii

@MinisterQ, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


A skąd możesz wiedzieć jak im sie wiedzie?

Bo strona w sieci istnieje i wisi?

bo eyetechowi udało się wyszabrować kilka układów?




wisi, nie wisi ale w przypadku tak poważnej firmy chyba mam prawo wnioskować, że sprzedają to co oferują i w dodatku mają na to klientów bo inaczej zwinęli by się razem z witryną?

przecież nie jest to domowa stronka janka kowalskiego z podwórka obok, którą sobie kiedyś janek założył na prv.pl i od roku juz o niej nie pamięta.

no ale mogę być w błędzie, nie przeczę.



gdyby tylko Eytech kupował u nich to myślę, że by już dawno dali sobie siana z takim biznesem.

[#26] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


chyba mam prawo wnioskować, że sprzedają to co oferują i w dodatku mają na to klientów bo inaczej zwinęli by się razem z witryną?



GoTo Elbox -> Shark
[#27] Re: MicroA1 już w Vesalii
A ja mam nadzieję, że może w trzecim kwartale się jednak pojawi
[#28] Re: MicroA1 już w Vesalii

@MinisterQ, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


GoTo Elbox -> Shark



no to mnie zastrzeliłeś :o

[#29] Re: MicroA1 już w Vesalii

@MinisterQ, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26




ale Articie i Terony istnieją, w przeciwieństwie do Sharka.

[#30] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


Ale przecież jest zdjęcie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem