Komentowana treść: MicroA1 już w Vesalii
[#31] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Plyty sa bardzo podobne. Dwie oddzielne firmy nie robia OSOBNO prawie identychnych urzadzen.



Pamietasz karte Cressendo? ;)
[#32] Re: MicroA1 już w Vesalii

@ravek, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Heh, Hyperionowi daleko do irracjonalnego zachowania jeśli już bawimy się w takie porównania...
[#33] Re: MicroA1 już w Vesalii

@_arti, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Ten sie znow przyczepil do naklejki....

zrozumnie ze nazwa amiga juz sie skonczyla... kojazy sie wciaż milionom ludzi na swicei z czym do grania podlaczonym do telewizora... zaplacenie za prawo do nazwy amiga w cenie A1 jest bez sensu.... co mi to da ze to jest Amiga... ludzie jakby sprzeali prawa firmie Siemens to wkrtce moglbys zoabczyc czajnik bezprzewodoy Amiga i co polecialbyś po czajnik do marketu bo to wciaż amiga... Ja nie mówie wogole nikomu ze moj pegasos ma cokolwiek wspolnego z Amiga... (ale wspolnego cos ma) boi po co.... dla ludzi z zewnatrz naszego swiatku nazwa amiga jedynie wywoluje politowanie na twarzy.... dla ludzi wewnatrz przypomina lata zlego zarzadzania i marnego marketingu... szkoda ze sie tak stalo...
[#34] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Brodek, post #33

W odpowiedzi na komentarz #33


kojazy sie wciaż milionom ludzi na swicei z czym do grania podlaczonym do telewizora...

To ze jakas grupa ludzi jest obraniczona znaczy ze mamy sie dostosowywac do ich (braku) wiedzy?



dla ludzi z zewnatrz naszego swiatku nazwa amiga jedynie wywoluje politowanie na twarzy....

Tak, znam ten typ ludzi, to m.in. Ci, ktorzy uwazaja "po mi pegazos skoro w dooma3 nie pogram". Fakt, tacy wywoluja politowanie...
[#35] Re: MicroA1 już w Vesalii

@pini, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Tylko maly szczegol - dodaj do ceny Peg2 15$ i co masz? G4/1GHz zamiast G3/600MHz.
[#36] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


a kto sie wycofał?

Terrasoft i bplan.
[#37] Re: MicroA1 już w Vesalii

@R-Tea, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Bosz, Ty naprawde wierzysz, ze A1SE, A1XE i mA1 to autorskie produkty Eyetechu? Eyetech juz dawno temu przyznal, ze sprzedaja produkty MAI.
[#38] Re: MicroA1 już w Vesalii

@marcik, post #35

W odpowiedzi na komentarz #35


Czyli oba konkurencyjne produkty z G3 są równie "nieatrakcyjne" cenowo? ;)

Swoją drogą ciekawa polityka. Rozumiem, że płyty PegG3 i PegG4 różnią się tylko kartą procesora. Czemu więc różnica między G3 600MHz i G4 1GHz to tylko 20$? Czyżby G4 to stare, tanie zapasy?
[#39] Re: MicroA1 już w Vesalii

@pini, post #38

W odpowiedzi na komentarz #38


Predzej efekt polityki Genesi, ktora zbliza sie do Freescale. W ostatniej partii produkcyjnej Pegazow wersji z G3 wogole nie bylo. Tylko szkoda, ze tym sposobem najtanszy Pegaz zdrozal, ale z drugiej strony ten drozszy troche stanial.
[#40] Re: MicroA1 już w Vesalii

@ravek, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Hehe, placic by mogl...moze wreszcie bym uzbieral na motylka... :/
[#41] Re: MicroA1 już w Vesalii

@marcik, post #39

W odpowiedzi na komentarz #39


Poszperałem, policzyłem trochę i oto wynik:



Karta do Pegaza 750CXe 600MHz - 229$ nie wiem czy w cenie jest went.



Karta do MicroA1 750FX 800MHz - 233$ brak wentylatorka



Ceny zbliżone, wydajność nie.



Płyta Peg bez karty procesora (z MOSem) - 371$



Plyta MicroA1 bez karty procesora ( z OS4, 256MB RAM i układem graficznym, ) - 620$ bez RAMu i R7000 byłoby ok. 500$



Tutaj cena na korzyść Peg, ale już nie tak wielka. Myślę, że gdyby Eyetech nie był pośrednikiem w sp. płyt to ceny byłyby całkiem zbliżone.



PS. Mogłem się walnąć przy przel. z funtów na dolary, euro i odwrotnie. ;) :P
[#42] Re: MicroA1 już w Vesalii

@pini, post #41

W odpowiedzi na komentarz #41


Karta do Pegaza 750CXe 600MHz - 229$ nie wiem czy w cenie jest went.

Nie ma, bo nie potrzebny.



A idac dalej:



Karta do Pegaza 1GHz G4 (7447) - $249.00



Ceny zblizone do mA1, a wydajnosc nie ;)



Myślę, że gdyby Eyetech nie był pośrednikiem w sp. płyt to ceny byłyby całkiem zbliżone.



Pewnie tak, ale raczej nie zapowiada sie aby w najblizszej przyszlosci Eyetech zmienil sie z posrednika w producenta.
[#43] Re: MicroA1 już w Vesalii
ech, rotfl.
[#44] Re: MicroA1 już w Vesalii

@marcik, post #42

W odpowiedzi na komentarz #42




Pewnie tak, ale raczej nie zapowiada sie aby w najblizszej przyszlosci Eyetech zmienil sie z posrednika w producenta.





Pisałem o tych kosztach by wykazać, że nie ma nic irracjonalnego (jak niektórzy twierdzą)w cenach Eyetechu. Wyraźnie widać, że w przypadku płyt z proc serii 750 ceny są już porównywalne. To, że PegG4 jest tylko parę dolarów droższy od wer. G3 (ciekawe jak długo?)jest bardzo zastanaiające.
[#45] Re: MicroA1 już w Vesalii

@marcik, post #37

W odpowiedzi na komentarz #37


Bosz, Ty naprawde wierzysz, ze A1SE, A1XE i mA1 to autorskie produkty Eyetechu? Eyetech juz dawno temu przyznal, ze sprzedaja produkty MAI.



wiem, że przyznał, bo duże A1 to Terony, ale microA1 albo zaprojektował sam Eytech, albo (co jest bardziej prawdopodobne) zlecił zaprojektowanie i wyprodukowanie jakiejś innej firmie (np. MAI), bo microA1 to na pewno nie Teron, pooglądaj zdjęcia i porównaj specyfikacje obu produktów.
[#46] Re: MicroA1 już w Vesalii
Troll mode on



czekamy na mikroA1 zegarki.



a nie to juz jest...wystarczy kupic naklejke za 2,5 euro i zegarek na bazarze.



Troll mode off
[#47] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




Nadal używa chipsetu ArticiaS, który to posiada dziwne zalety, przez niektórych nazywane wadami



To ze ktos nie potrafil tego oprogramowac nie znaczy ze to jest wada. Jakos na OS4 DMA dziala.



Posiada zintegrowaną kartę graficzną, którą będzie można zastąpić jedynie kartą na PCI.



To prawda.



Posiada tylko jeden slot PCI, chęć włożenia większej ilości wymaga zakupienia risera i zamocowania go jakoś w obudowie.



Tez prawda.



Posiada tylko jeden slot PCI, chęć włożenia większej ilości wymaga zakupienia risera i zamocowania go jakoś w obudowie.



I to takze prawda.



Używa drogich pamięci SO-DIMM zamiast popularnych DDR.



Nie sa takie drogie.



W porównaniu do Pegasosa II nie ma karty sieciowej Gigabit Ethernet.



Zgadza sie.



W porównaniu do Pegasosa II nie ma FireWire.



Zgadza sie.



Mimo wszytko i tak cena tutaj nie ma znaczenia. Bo Pegaz w porowaniu z PC tez jest drogi. Jesli kupie uA1 to dlatego ze chce miec taki komp i Pegazy mnie nie intersuja wole PC. I tak Pegaz czy uA1 ludzie to kupuja z sentymentu lub hobby a nie ze wzgledow ekonomicznych. Takie porowanie bedzie mialo sens jak OS4 zadziala na Pegazie. Oczywisce MOS jest to system Amigowy, ale tak samo jak linuks odpalajcy sie na Amidze. Pewnie ze jest bardziej zblizony do AOS niz Linuks ale to nie to samo. Laik nie kupi do domu Pegaza czy uA1 bo chce miec komputer.





[#48] Re: MicroA1 już w Vesalii
Za to sony sobie kupilo -:)

www.morphos-news.de
[#49] Re: MicroA1 już w Vesalii

@stefko, post #48

W odpowiedzi na komentarz #48


nie przejmuj sie. w pdfie pisze ze na pegasie chodzi (tylko lub az - jak kto woli) serwer www. o sql jest mowa w poprzednim zdaniu. niemiecki to trudny jezyk :)
[#50] Re: MicroA1 już w Vesalii

@stefko, post #48

W odpowiedzi na komentarz #48




Do linuksa Piec jest lepszy.
[#51] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Valwit, post #49

W odpowiedzi na komentarz #49


ee tam i tak wiesz o co mi chodzi.

A co do tego co tam chodzi... lepiej ze chodzi tam www czy cokolwiek niz nic.

No coz niektore Amigaone miejmy nadzieje przysporza dumy Armi Czerwonej (chiny:) )
[#52] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Sventevith, post #50

W odpowiedzi na komentarz #50


Ale na serwer Pegasos zdecydowanie go bije.
[#53] Re: MicroA1 już w Vesalii

@mcbarlo, post #52

W odpowiedzi na komentarz #52


cena?
[#54] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Valwit, post #53

W odpowiedzi na komentarz #53


To mialo byc smieszne?
[#55] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Sventevith, post #50

W odpowiedzi na komentarz #50


Poza frejmami i oesami IBM WSZYSTKIE komputery

są gorsze od dzisiejszych PC, i na WSZYSTKICH WSZYSTKO chodzi gorzej niz na pc.

I co z tego?

[#56] Re: MicroA1 już w Vesalii

@mcbarlo, post #54

W odpowiedzi na komentarz #54


nie, ale to ty zaczales :)
[#57] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Valwit, post #56

W odpowiedzi na komentarz #56


A czegos sie spodziewal po wrednej MOSowcy? ;)
[#58] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Sventevith, post #47

W odpowiedzi na komentarz #47


Nadal używa chipsetu ArticiaS, który to posiada dziwne zalety, przez niektórych nazywane wadami



To ze ktos nie potrafil tego oprogramowac nie znaczy ze to jest wada. Jakos na OS4 DMA dziala.




Jasne. Bo przy kazdym odczycie z dysku wywalaja z cache procesra wszystko to, co podlegalo czytaniu :P. Takie CacheClearE, wywolywane dla kazdego 32-bajtowego fragmencika pamieci.
[#59] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Michal Schulz, post #58

W odpowiedzi na komentarz #58


Co bardzo dobrze wpływa na stabilność systemu, wydajność itp,itd.

I wogóle jest to bardzo eleganckie rozwiązanie.

[#60] Re: MicroA1 już w Vesalii
Heh pisalem juz na OS4-pl ze nie jestem zwolennikiem tego komputera i ze ciesze sie ze udalo mi sie zalapac na AONE XE ktora posiada zdecydowanie lepsze mozliwosci rozbudowy.

No ale do rzeczy jak widze pojawienie sie nowego modelu Amigi w Vesali stalo sie kolejnym pretekstem dla morphosowcow do glupich komentarzy.

Ja sie pytam po co porownujecie amige do pegasosa, skoro na kazdym kroku podkreslacie ze pegasos to nie amiga, ze nie ma nic wspolnego z amiga, co wiecej ze zyczylibyscie sobie aby nigdy nie byl kojarzony z amiga, gdyz to waszym zdaniem budzi tylko usmiech politowania. W takim razie proponuje porownywac Pegasosa do jakiegos Maca, peceta czy tez innej maszyny z ktora ma byc wedlug Was kojarzony. Oczywiscie przyznaje Wam racje ze Pegasos amiga nie jest. I nie chodzi mi tu bynajmniej o moje prywatne widzimisie ale o fakty, a te mowia wyraznie ze srodowisko amigowe pagaza odrzucilo. No bo jesli obie maszyny sprzedaly sie w podobnych ilosciach egzemplarzy na calym swiecie. A w karajach takich jak Polska sprzedalo sie 10 x wiecej pegasosow niz A1, to jasne jest ze w krajach gdzie ludzie mieli swobodny wybor (nie ograniczony wielkoscia portfela) takich jak Anglia, Szwecja, Wlochy proporcje sprzedanych maszyn musza byc dokladnie odwrotne. W koncu matematyki nie da sie oszukac. Teraz gdy weszedl na rynek nowy model amigi, ktory bez wzgledu na jego walory uzytkowe ma jedna powazna zalete mianowicie cene pozwalajaca na to aby na sprzet ten mogli sobie pozwolic rowniez ludzie z krajow trzeciego swiata takich jak Polska. Ten fakt jak dla mnie oznacza koniec Pegasosa, domyslam sie ze macie podobne odczucia stad te dramatyczne komentarze probujace oczernic produkt konkurencji. Wcale Wam sie nie dziwie musi wszak przygnebiac fakt ze Pegasos sprzedal sie dotad tak slabo. W koncu zalety takie jak nizsza cena, nowoczesniejszy (waszym zdaniem) sprzet, dluzsza dostepnosc na rynku, czy bardziej zaawansowany system operacyjny, powinny znalesc swoje odbicie w przynajmniej kilkunastu tysiacach sprzedanych Pegasosow. Tymczasem Wasza maszyna marzen nie moze nawet zdystansowac, zabugowanego nieoprogramowanego i stale przez Was wysmiewanego Terona. Z drugiej strony chyba nie ma co sie dziwic, samo Genesi chyba dawno zdalo sobie sprawe ze rynku amigowego nie podbije, czego dowodem sa jej dramatyczne proby ucieczki z tego rynku - linux, FreeBSD, Freescale i diabel wie co jeszcze. Slowem wszystko tylko nie MOS 1.5. BTW! wierzycie jeszcze ze ten kawalek softu kiedykolwiek wyjdzie ?

Podsumowujac zycze Wam wszystkiego najlepszego na drodze Wintela, bo mam dziwne przeczucie ze sukcesywnie w ciagu najblizszych 18 miesiecy bedziecie na niego przechodzic, rozczarowani i zawiedzeni kolejnym upadlym projektem "amigowej firmy".

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem