Komentowana treść: MicroA1 już w Vesalii
[#61] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

"mowia wyraznie ze srodowisko amigowe pagaza odrzucilo"



Co jak co ale Amige1200 to ja tu mam i odrzucilem AmigeInc i jej wieczne objetnice.



"Genesi chyba dawno zdalo sobie sprawe ze rynku amigowego nie podbije, czego dowodem sa jej dramatyczne proby ucieczki z tego rynku - linux, FreeBSD, Freescale i diabel wie co jeszcze."


Po pierwsze: narazie zle robia ze nie wspieraja kasa MOSTeamu tyle , ale co do Freescale i tym podbnych, to jedyna droga na sprzedanie tych maszyn..zreszta sam zobaczysz. Po drugie: Genesi dalej wspiera developerow MOS'owych jak i nie mosowych..miejmy nadzieje ze ODW przyjdzie i ci szczeka opadnie.


"BTW! wierzycie jeszcze ze ten kawalek softu kiedykolwiek wyjdzie ?"


A chcesz sie zalozyc?


Co do softu, po jednym dniu pracy koncze juz Galleriona-to taki program do robienia stronek z obrazkami.
Zaraz potem wracam do MOSTitlera....


P.S.Takimi glupimi tekstami powodujesz ze jeszcze bardziej bede siedzial przy swoim i nie sportuje swoich programow na os4.
[#62] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60


kolejnym pretekstem dla morphosowcow do glupich komentarzy



Na miano 'wredny' trzeba sobie zasluzyc. Za darmo nic nie ma.



skoro na kazdym kroku podkreslacie ze pegasos to nie amiga



Ooo jasne. Zly sen miales? Wejdz lepiej na eXeca i poczytaj.



W koncu matematyki nie da sie oszukac



Jak sie nie da jezeli to wlasnie zrobiles?



ma jedna powazna zalete mianowicie cene



Kurde, nie zauwazylem. Skad wziales taka informacje?



w przynajmniej kilkunastu tysiacach sprzedanych Pegasosow



Skad wiesz ile sprzedano Pegasosow?



Slowem wszystko tylko nie MOS 1.5



Slowem masz blade pojecie co sie w ogole dzieje.



Wintela [...] w ciagu najblizszych 18 miesiecy bedziecie na niego przechodzic



Jakie numery w totka obstawic?



Ogolnie mowiac nie stresuj sie tak tym, bo moze byc to niezdrowe tylko uzywaj swej wymazonej AmigiNG. Mnie to ani ziebi ani grzeje.
[#63] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60




Hmmm dlatego pegaz jest tanszy od teonow :) Genesi szuka rynku zbytu

dla swojego produktu. I to chyba dobrze .A pozatym pegaz lepiej

spisuje sie jako serwer niz wszystkie Teony i PC. To dlatego sony

zakupilo pegaza :)



A pozatym dlaczego wiecej pegazow jest w polsce niz A1 ???



Bo sa tansze i leprze od A1 :)





[#64] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60


Cóż napisać. Nie wszystkich można tak uogólnić pod "morphosowcami". Nie ma jednego nurtu. Nie wszyscy użytkownicy tego systemu i sprzętu muszą mieć takie samo zdanie i nie wszyscy udzielają się w komentarzach.



Co do tego biadolenia o rozczarowaniach to faktycznie, ja sam już nie wierze w 1.5 czy jakąkolwiek inną wersję systemu MorphOS poza 1.4. Natomiast AmigaOS4 z AmigąOne wydają się być o wiele lepiej zorganizowanymi rozwiązaniami. Co więcej uważam, że egzystencja i rozwój AmigaOS4 wydaje się być logistycznie lepiej przygotowany.

Jeśli kiedyś AmigaOne (tak, ta wadliwa, wstrętna AmigaOne jak to mogą niektórzy twierdzić) stanie się moim kolejnym komputerem a Pegasos i MorphOS (z racji na brak rozwoju dla użytkownika) pójdzie w odstawkę będę mógł powiedzieć, że był to sprzęt i system, z którym bardzo przyjemnie czekało się na AmigęOne i AmigaOS4.
[#65] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60


>Podsumowujac zycze Wam wszystkiego najlepszego na drodze Wintela, >bo mam dziwne przeczucie ze sukcesywnie w ciagu najblizszych 18 >miesiecy bedziecie na niego przechodzic, rozczarowani i zawiedzeni >kolejnym upadlym projektem "amigowej firmy".



He he he, ale ten etap rozczarowanie że jest już DZIAŁAJĄCY system pod ppc i nikt nie robi pod niego programów to teraźniejszość

MOSowiec i baaaaaaaardzo daleka przyszłość AMIGowiec.

[#66] Re: MicroA1 już w Vesalii

@stefko, post #61

W odpowiedzi na komentarz #61






P.S.Takimi glupimi tekstami powodujesz ze jeszcze bardziej bede siedzial przy swoim i nie sportuje swoich programow na os4.



Z calym szacunkiem, moze i robisz dobre programy, ale nie Ty decydujesz o ksztalcie rynku. Na to wplyw maja tylko duze komercyjne firmy. W amigowym swiecie duze (jak na migowe warunki to takie w ktorych pracuje po kilka osob) sa tylko trzy. Hyperion, Haage & Partner i Epic. Sprawa Hyperionu wydaje sie oczywista, Haage & Partner tez juz wybral. Pozostaje jeszcze Epic, ktory mogloby sie wydawac ze opowiedzial sie po stronie MOSa (Knight & Merchants). Z moich jednak informacji wynika ze wcale nie zamykaja sie na mozliwosc wypuszczania softu pod OS4.0.

Teraz wczuj sie w role szefa takiej firmy, z jednej strony Pegasos, ktory sprzedal sie w ilosci niech bedzie 1500szt. z czego tylko na polowie chodzi MOS, z drugiej 1000szt. AONE. Na razie sytuacja pegaza nie wyglada tak zle. Ale popatrzmy jak rysuje sie perspektywy trudno oczekiwac aby rynek MOSa ktory przez dwa lata doczekal sie ledwie kilkuset uzytkownikow nagle jakims cudem eksplodowal. Z drugiej strony jest OS4.0, ktory juz w wersji przedpremierowej liczy ponad 1000 uzytkownikow, do tego dodajmy jakies 5000 - 8000 classicow, 1-2 tys. MicroA1, plus nabywcow innych rozwiazan (shark) ewentualnie inne sprzety ktore maja sie pojawic jeszcze w tym roku. Oczywiscie nie nalezy tez zapominac o nastepcy duzej AONE ktora w przyszlym roku planuje wprowadzic Eyetech. Ogolnie z duza doza prawdopodobienstwa moge zalozyc ze rynek OS4.0 bedzie za jakies rok poltorej liczyl byc moze nawet kilkanascie tysiecy uzytkownikow, przy tym nie widze jakis powazniejszych przeslanek aby rynek MOSa mogl przekroczyc bariere 2,5 tys ludzi. Jesli ten berdzo prawdopodobny scenariusz sie sprawdzi to pomysl, co zrobi Epic, co zrobia te jednoosobowe firmy ktore jeszcze tkwia przy amidze, a robia przyzwoity soft - Page Stream, ImageFX itp.

Moze te programy to nie pierwsza liga swiatowa, ale z calym szacunkiem przedstawiaja one wieksza wartosc uzytkowa od Twoich dziel.

Podsumowujac pisz sobie pod MOSa, Twoje prawo, ale nie licz ze w ten sposob zatrzymasz ludzi przy tym systemie.

[#67] Re: MicroA1 już w Vesalii

@grxmrx, post #64

W odpowiedzi na komentarz #64




Cóż napisać. Nie wszystkich można tak uogólnić pod "morphosowcami". Nie ma jednego nurtu. Nie wszyscy użytkownicy tego systemu i sprzętu muszą mieć takie samo zdanie i nie wszyscy udzielają się w komentarzach.



Oczywiscie masz racje uogolniac nie mozna. Ja znam przynajmniej 3 posiadaczy Pegasosa, ktorzy zamierzaja kupic AONE. Jednak w moim odczuciu wiekszosc jest juz tak zatrzeciewiona, ze jesli projekt Pagasos umrze, to beda woleli juz calkowicie dac sobie spokoj z amigowaniem, niz przejsc do wrogiego obozu OS4.0

[#68] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60




Napisaleś 20 linijek tekstui w zanej nie ma mowy na temat fushowania cache proseora podczas operacji dyskowych.... Mniemam ze bełkot ktory jest obecny w tych linijkach był zamierzony (a moze ten tekst tworzyłes tak dlugo ze nie zdazyles przeczytac poprzedzajacych komentarzy?) miał on na celu odwrocenie uwagi od niewygodnego pytania na ktore jeszcze na portalch nie dopatrzylem się odpowiedzi.... szkoda ze o najwazniejszych sprawach sie milczy....
[#69] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60




Czy ty wogóle wiesz o czym piszesz ?? :D



Tymczasem Wasza maszyna marzen nie moze nawet zdystansowac, zabugowanego nieoprogramowanego i stale przez Was wysmiewanego Terona



Sweet :D, znaczy w czym nie potrafi??, jeżeli masz na myśli ilość bugów, brak oprogramowania i chorobliwy wręcz fanatyzm użytkowników A1, to masz racje ;). Nie rozumie tez jednego..dlaczego w Twoim komentarzu jad leje się z każdej litery ??, przecież pegaz i tak już pada, więc czym się przejmujesz? ;))).



pojawienie sie nowego modelu Amigi w Vesali stalo sie kolejnym pretekstem dla morphosowcow do glupich komentarzy



Głupie komentarze, jak to nazwałeś, są tylko i wyłącznie dzięki użytkownikóm OS4, przecież to właśnie użytkownicy OS4 i osoby związane z AmigąONE swego czasu twierdziły że MicroA1 będzie znacznie tańszy od AmigiONE, bez obrazy,ale ta amiga powina kosztować ok 100-150 Euro.



trollo mode ON

P.S. Mam małe pytanie, vesaila pisze że mA1 ma "6-channel 5.1 surround sound" a MAI że teron mini ma tylko dzwięk 6-cio kanałowy. Zresztą na samym obrazku mA1 też nie widać wyjść na kolumny 5.1 (jest wyjście stereo, wejście stereo, i wyjścia dla mikrofonu, a dodatkowych gniazd dla systemu 5.1 nie widać;), zresztą kość CMI8738 niema obsługi dzwięku 5.1, więc jak to jest ?? :D

trollo mode OFF
[#70] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Brodek, post #68

W odpowiedzi na komentarz #68






Napisaleś 20 linijek tekstui w zanej nie ma mowy na temat fushowania cache proseora podczas operacji dyskowych.... Mniemam ze bełkot ktory jest obecny w tych linijkach był zamierzony



News nie dotyczyl fushowania cache, tylko wprowadzenia do sprzedazy nowego modelu amigi. I ja jak najbardziej trzymam sie tematu, analizujac co moze sie stac po premierze tego komputera.To Ty odbiegasz od tematu i zajmujesz sie jakimis cachami i innymi p******ami, a ja chcialbym przeczytac Twoja odpowiedz na kilka podstawowych pytan.



1. Czy uwazasz ze liczba sprzedanych Pegasosow z morphosem moze przekroczyc 10tys w perspektywie roku ?



2. Jesli tak to co mialoby ten impuls spowodowac cud ? Bo niska cena i "amigowy system" jakos nie pomogly.



3. Czy uwazasz ze wprowadzenie na rynek MicroA1 zmniejszy czy zwiekszy liczbe uzytkownikow OS4.0 ?



4. Czy uwazasz ze wprowadzenie na rynek OS4.0 dla Classicow zmniejszy czy zwiekszy liczbe uzytkownikow OS4.0



5. Czy uwazasz ze zakonczenie prac nad systemem OS4.0 i wypuszczenie pelnej komercyjnej wersji zmniejszy czy zwiekszy uzytkownikow tego systemu.



6. Jelsli odpowiedziales juz sobie na te pytania, to napisz prosze jaki z dwoch konkurencyjnych systemow bedzie mial powiedzmy za rok dominujaca pozycje na amirynku.



Licze na szczera i poparta argumentami odpowiedz, bez docinkow typu "belkot".

[#71] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Olo, post #69

W odpowiedzi na komentarz #69


A slyszles w wyjsciu i wejsciu w jednym? W zaleznosci od konfiguracji.
[#72] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Olo, post #69

W odpowiedzi na komentarz #69


Zresztą na samym obrazku mA1 też nie widać wyjść na kolumny 5.1 (jest wyjście stereo, wejście stereo, i wyjścia dla mikrofonu, a dodatkowych gniazd dla systemu 5.1 nie widać

A slyszles w wyjsciu i wejsciu w jednym? W zaleznosci od konfiguracji? W pecetach to dosyc popularne rozwiaznie.
[#73] Re: MicroA1 już w Vesalii

@reactor, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Nie ma sprawy. Zawsze warto wiedzieć który sprzęt jest lepszy. Pegasosa reklamowałem, reklamuję, i będę reklamował w przyszłości.
[#74] Re: MicroA1 już w Vesalii

@pini, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Nędzna manipulacja faktami. Ja widzę za 520 euro Pegasosa II z procesorem G4 1 GHz, który od owego G3/800 jest znacznie szybszy. Do tego ewentualnie 40 euro za 256 MB szybkiej pamięci DDR. Nadal jest sporo taniej a technicznie Pegasos II jest znacznie lepszy od Micro A1.
[#75] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #66

W odpowiedzi na komentarz #66


Nie doceniasz Stefkosa. Jeszcze zobaczysz, ze MOSTitler bedzie 'killer app'.



Pytam ponownie. Skad wiesz ile jest Pegasosow?
[#76] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #66

W odpowiedzi na komentarz #66


Nie doceniasz Stefkosa. Jeszcze zobaczysz, ze MOSTitler bedzie 'killer app'.



Pytam ponownie. Skad wiesz ile jest Pegasosow?
[#77] Re: MicroA1 już w Vesalii
Pytam ponownie. Skad wiesz ile jest Pegasosow?



Byl przeciez stosowny news z odnosnikem do stronki gdzie podano sprzedaz Pegasosow w poszczegolnych krajach. O ile pamietam to najwiecej pegazow jest w Niemczech ponad 400szt. po 200 bylo we Francji i USA, w innych krajach to byla tylko jakas drobnica po 20 - 30 szt. Ogolnie bylo tego kolo 1000, fakt ze to dane z przed okolo 9 miesiecy i od tego czasu troche pegazow jeszcze doszlo, ale nie oszukujmy sie ile tego moglo przybyc 300 - 400 szt. ?

[#78] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #77

W odpowiedzi na komentarz #77


Mowisz o tej mapce swiata gdzie sie userzy wpisywali?
[#79] Re: MicroA1 już w Vesalii

@reactor, post #72

W odpowiedzi na komentarz #72




Jasne że słyszałem :), tylko jest taki mały problem, taki tyci-tyci: - kość CMI8738 nie ma obsługi dzwięku 5.1 :D

- (mega trollo mode on) nie słyszałem jeszcze żeby ktoś w komputerowych kartach stosował w jednym gnieździe wejście i wyjście audio(to troche bez sensu?, nie uwarzasz?), a przynajmniej nigdy się z taką kartą nie spotkałem. Jakoś tak jest ze zielona wtyczka to wyjście, niebieska wejście, rózowa to mikrofon..a dodatkowe 5.1 to czarne:D(mega trollo mode off). No chyba że mikroA1 olewa wszystkie możliwe standardy, bo Amigi zawsze tak robiły ( sławny pin14;), nietypowe floppy(zawze mnie drażniło to że nie można podłączyć typowego floppa z pece)..itd )
[#80] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Drako^lM, post #63

W odpowiedzi na komentarz #63


Genesi szuka rynku zbytu

dla swojego produktu. I to chyba dobrze.




Pewnie.



A pozatym pegaz lepiej

spisuje sie jako serwer niz wszystkie Teony i PC.




Bez jaj. AMD teraz juz potentat w produkcji procesorow do komputerow desktopowych nie moze dowownac rozwiazanim Intela w kwesti serwerow a nawet jak dowornuje technologicznie to marketingowo mu to nie wychodzi. A ty mi mowisz zPegaz jest lepszym serwerem hehehehe.



To dlatego sony zakupilo pegaza Nie wiadomo czy to Sony czy nie Sony. Tak poterzena firma zakupila Pegaza (1 sztuke) i ma tam jeskies zastosowania a wy podczepiacie tutaj ze to lepsze rozwiazanie od PC i tansze. Rownie dobrze administartor w firmie mogl zadecydowac ze Pegaz bo jest w domu uzytkonikiem Pegaza to kupil.
[#81] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Olo, post #79

W odpowiedzi na komentarz #79


Jasne że słyszałem

No chyba nie bardzo.



tylko jest taki mały problem, taki tyci-tyci: - kość CMI8738 nie ma obsługi dzwięku 5.1

Tyci-tyci ktos Cie chyba wprowadzil w blad - read this http://www.cmedia.com.tw/doc/cmi8738_6ch_datasheet.pdf



nie słyszałem jeszcze żeby ktoś w komputerowych kartach stosował w jednym gnieździe wejście i wyjście audio

mA1 ma dzwiek na plycie a nie na karcie, wiedziles o tym? I na plycie glowej pc czesto sie takie cos spotyka.



No chyba że mikroA1 olewa wszystkie możliwe standardy, bo Amigi zawsze tak robiły

Nie, sadze ze Ty wszystko olewasz, wczesniej nie zasiegajac informacji u zrodlai i potem wypisujac bzdory. Trolowac tez trzeba umiec.

[#82] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #74

W odpowiedzi na komentarz #74


Nędzna manipulacja faktami to przemilczenie ceny PegG3.

Ja porównywałem obie płyty z procesorem serii 750.

Rozumiem, że skoro MAone jest nędznym rozw. to PegG3 także?

[#83] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #60

W odpowiedzi na komentarz #60


A w karajach takich jak Polska sprzedalo sie 10 x wiecej pegasosow niz A1, to jasne jest ze w krajach gdzie ludzie mieli swobodny wybor (nie ograniczony wielkoscia portfela) takich jak Anglia, Szwecja, Wlochy proporcje sprzedanych maszyn musza byc dokladnie odwrotne.



Czyli co, w Niemczech, gdzie sprzedano 490 Pegasosów, jest 4900 A1? We Francji 3700? W tym momencie jesteś po prostu śmieszny ze swoim "matematyki nie da się oszukać", fanatykowi OS4 wydaje się, że potrafi oszukać i ją.



Ten fakt jak dla mnie oznacza koniec Pegasosa



Ty nie masz nic do powiedzenia w tej sprawie - na szczęście.



komentarze probujace oczernic produkt konkurencji



Nie Ty pierwszy nazywasz zestawienie faktów "oczernianiem konkurencji"...



nowoczesniejszy (waszym zdaniem) sprzet



On nie jest nowocześniejszy "naszym zdaniem". On jest po prostu nowocześniejszy.



powinny znalesc swoje odbicie w przynajmniej kilkunastu tysiacach sprzedanych Pegasosow



Rynek postamigowy nie ma takiej pojemności. Nie przypadkiem 80% z ponad 6000 sprzedanych egzemplarzy Pegasosa poszło poza rynek amigowy. Niemniej z myślą o MorphOS-ie, każdy wyleczony z "magii nalepki" użytkownik się liczy i warto o niego zawalczyć.
[#84] Re: MicroA1 już w Vesalii
Dodam do dyskusji cytat współpracownika pana BB:



...Bill Buck has already said publically that he doesn't expect much more in the way of Pegasos sales in this* market...




*Amiga



Stąd to zainteresowanie Linuxem, itp. Byłoby świetnie gdyby nie szło za tym mniejsze nakłady na MOSa. No ale to nie mój problem.

A tak na marginesie, sprawa jednego serwera Sony to sukces, mały ale sukces.
[#85] Re: MicroA1 już w Vesalii

@pini, post #82

W odpowiedzi na komentarz #82


Następny co to czytać nie umie... Manipulacja jest nędzna, a nie Pegasos z G3 czy MicroA1 z G3. Ceny nie przemilczałem bo padła już wcześniej. I chyba zapomniałeś, że Peg II z G3 + 256 RAM + Radeon 7000 nadal wyjdzie taniej od MicroA1 i to sporo (170 euro - cena RAM-u i Radeona 7000). Fakt, że procek 600 MHz a nie 800, ale trudno to jakoś na euro przeliczyć.
[#86] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #85

W odpowiedzi na komentarz #85




Umiem, umiem tylko Ty stajesz się nerwowy. Porównałeś dwie płyty i wybrałeś te, których porównanie było dla Ciebie wygodniejsze. Ja porównałem dwie płyty z G3 a ty nazwałeś to "nędzną manipulacją faktami". Owszem Peg G4 jest bardziej atrakcyjny tylko skoro jest tylko o 15$ droższy to chyba Peg G3 jest nędzną alternatywą (podobnie nędzną jak MicroA1-tak twierdzicie).



Fakt, że procek 600 MHz a nie 800, ale trudno to jakoś na euro przeliczyć.


Jakoś by się dało, ale wystarczy napisać, że seria FX jest szybsza od CXe oraz dodatkowo, że jest znaczna różnica w szybkości taktowania.



Kilka tygodni temu napisałem, że BB może przestać chcieć dopłacać do płyt.

Podniósł ceny. Narazie tylko na model z G3. Czemu? Teraz sprzedaż Peg G3 stoi pod znakiem zapytania skoro Peg G4 jest tylko o 15$ droższy. To mnie raczej interesuje bo ceny modułów G3 CPU już są podobne (moduł 750FX 800MHz Eyetechu jest nawet znacznie szybszy za podobną cenę, z kolei Eyetech ma gorszą cenę płyty).

I to raczej interesowało mnie w dyskusji. Moim zdaniem nastąpiło "urynkowienie" cen Peg G3. A Peg G4 jest jeszcze "w promocji" (Linux, serwery, itp).

[#87] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Sventevith, post #80

W odpowiedzi na komentarz #80






Bez jaj. AMD teraz juz potentat w produkcji procesorow do komputerow desktopowych nie moze dowownac rozwiazanim Intela w kwesti serwerow a nawet jak dowornuje technologicznie to marketingowo mu to nie wychodzi. A ty mi mowisz zPegaz jest lepszym serwerem hehehehe.





Jest jezeli bierzemy pod uwage :



1 wymiary plyty

2 emisje ciepla

3 pobor pradu

4 i mozliwosci zastosowanego procesora (G4)



[#88] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #83

W odpowiedzi na komentarz #83


R

ynek postamigowy nie ma takiej pojemności. Nie przypadkiem 80% z ponad 6000 sprzedanych egzemplarzy Pegasosa poszło poza rynek amigowy. Niemniej z myślą o MorphOS-ie, każdy wyleczony z "magii nalepki" użytkownik się liczy i warto o niego zawalczyć.



Hmmm walczyc to jedno. :)



A czekac na MOS-a 1.5 to drugie :D
[#89] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Grzegorz Kraszewski, post #83

W odpowiedzi na komentarz #83




Czyli co, w Niemczech, gdzie sprzedano 490 Pegasosów, jest 4900 A1? We Francji 3700? W tym momencie jesteś po prostu śmieszny ze swoim "matematyki nie da się oszukać", fanatykowi OS4 wydaje się, że potrafi oszukać i ją.



Smieszny to Ty jestes, czytac nie umiesz czy co. Napisalem Anglia, Szwecja i Wlochy. Francje i Niemcy celowo pominelem gdyz sa to kraje specyficzne, a specyfika tych krajow polega na tym ze z tych krajow wywadza sie firmy stojace za Pegasosem. Genesi to przeciez firma francuska, a Pegasosy produkuja zdaje sie w Niemczech. Nie dziwne wiec ze w tych krajach popularnosc tych plyt jest zdecydowanie wieksza niz srednia eoropejska. W Polsce tez najlepiej sprzedawal sie polski Mediator, a niemieckiego G-rexa to chyba na palcach jednej reki mozna by bylo policzyc.

A co oszukiwania matematyki, to jak widac Ty fanatyczny uzytkownik MOSa probujesz to uczynic piszac o 6000 Pegasosow. Podaj jakies wiarygodne zrodlo dla Twoich rewelacji, bo poki co to jedyne zrodlo jakie podalo liczbe sprzedanych Pegasosow mowilo o sprzedanych 1000 sztuk. Przeszukaj sobie archiwum newsow na tym portalu.

[#90] Re: MicroA1 już w Vesalii

@Mufa, post #89

W odpowiedzi na komentarz #89




Z reszta ulatwie Ci zadanie:



http://www.ppcnux.de/modules.php?name=News&file=article&sid=3057



Tam wyraznie jest napisane ze jeszcze w lutym tego roku sprzedano okolo 1200szt. pegasosow. Czy chcesz nam wszystkim wmowic ze przez 2 lata Genesi sprzedalo 1200 pegasosow, a teraz w cudowny sposob w pol roku sprzedali 5000 ? :):)

I to na rynek amigowy, heh co takiego sie stalo, wydali MOSa 1.5, PegMozille, PegDooma 3, czy moze BillBuck przychodzil do swych klientow z pegazem pod pacha i wciskal im to za darmo.

Bez jaj jestem wstanie uwiezyc w 1500 moze 1800 pegasosow, ale w 6000 ? ;)

Sorry, ale zzy Ty przypadkiem dzisiaj czegos nie piles ?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem