Komentowana treść: Prezentacja OS4 na Alchimie
[#1] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
Ciekawe informacje nt AOS4, ciekawe kiedy odbedzie sie premiera pelnej wersji. W koncu nie wiele zostalo do zrobienia.
[#2] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
W koncu nie wiele zostalo do zrobienia.



A skąd Ty to możesz wiedzieć?
[#3] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@MinisterQ, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


:D
[#4] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
Bardzo ciekawe informacje. Sam autor pokazu potwierdza fakt, że chipset Terona ma problem z UDMA, tzn. dysk działa w UDMA pod warunkiem, że... nie używa się jednocześnie karty sieciowej. Czyli polscy betarycerze kłamali, że UDMA działa bez problemów (co mnie wcale nie dziwi). Jednocześnie autor radzi... kupno kontrolera IDE na PCI. To by był już drugi kontroler (bo trzeba dokupić kartę audio, skoro ta na płycie okazała się "wirtualna"). Oczywiście prawdziwych fanatyków to nie zrazi w żaden sposób. Przecież nikt na zabawce nie trzyma ważnych danych :). Acha, jeszcze podczas pokazu nie prezentowano Petinii i massstorage.device z powodu "braku czasu" (bez komentarza ;). No to kokodżambo i do przodu, betarycerze!
[#5] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
bo ty tendencyjny jestes i sie nie znasz. lol. ciekawe co betarycerzyki na to. pewnie jak zwykle nabiora wody w usta :DD
[#6] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Valwit, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Nie jestem betarycerzykiem ale pokuszę się o cytat jegomościa co zakomunikował ten błąd:



"- We have made a driver for a Silicon Image 680 PCI IDE UDMA133 controller chip, this does UDMA 133 nicely, including when Ethernet is used at full speed.

- The fact that a PCI IDE controller solution works, shows that the problem is *not* related to Articia, since PCI DMA is *also* handled by the Articia, and that works."




Dodał jeszcze, że problem nie dotyczy MicroA1 i nowych AOneXE.

Nie jest to więc błąd Articii bo patrz cytat, a i nowe Amigi miałyby ten sam problem. To podobno jakaś wada połączenia układu VIA. Taka jest oficjalne stanowisko developera OS4. Z końcowymi wnioskami wstrzymałbym się więc jeszcze.



PS. Niestety milczy Eyetech, a to on odpowiada za ew. naprawę płyt.
[#7] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Na początek podam odnośnik do wątku na ANN, żeby było wiadomo, o czym my tu w ogóle dyskutujemy.



pokuszę się o cytat jegomościa




Bardzo wybiórczo cytujesz. Stéphane Guillard pisał też o problemie spójności pamięci (i to akurat jest wina mostka północnego) - czyli de facto potwierdził to, o czym ja tu już kiedyś pisałem. I nic się w tym temacie nie zmieniło.



"I wont deny that corruption can happen with a scsi pci board, given that you don't deny that it was done under Linux, with a driver that does not take into account the fact that the snoop signals from the articia are not propagated properly to the CPU (his problem is the so called 'coherency' one) [...] The stock Linux driver cannot be used on a1 for VIA dma because it does not take into account the manual cache flush (write) or invalidate (read) necessary before a transfer, this being due to the coherency problem mentioned above."




Nowością natomiast jest to, że okazało się (o ile oczywiście to, co pisze SG, jest prawdą), iż *niezależnie* od tego problemu wykryto kolejny - wadę konstrukcyjną płyty A1.
"problem is the wiring to the VIA controller on the motherboard. We already tried the external ethernet card with no success."




Nie jest to więc błąd Articii bo patrz cytat




A teraz pokaż mi, gdzie Grzegorz w swoim komentarzu wspomniał cokolwiek o Articii



Z końcowymi wnioskami wstrzymałbym się więc jeszcze.




To się wstrzymuj i nie komentuj.



Podsumowywując, Linux nie działa poprawnie na A1. Są przekłamania przy transferach DMA. Natomiast cały czas byłem przekonany, że pod OS4 tryb UDMA już działa bez problemów. Teraz okazuję się, że jednak też nie. Czyli jest nawet gorzej niż myślałem.
[#8] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@ravek, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Linux nie działa poprawnie na A1


Teraz wiem dlaczego Eyetech z "ofensywą" (LOL) na rynki azjatyckie czekał do microA1. Za sprzedaż bubli w niektórych tamtejszych państwach mogliby stracić dłonie .
[#9] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Fei, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




polscy betarycerze kłamali




Jak psy.



Przypomnijmy. Swego czasu odważyłem się przetestować A1. Ten test ujawnił wady tego sprzętu. Okazało się, że są przekłamania przy odczycie danych z dysku przy włączonym DMA, także USB nie działało najlepiej. Zarzucono mi nierzetelność i wylano na mnie tonę pomyj. Potem był oszczerczy atak na Grzegorza. Oczywiście do dzisiaj nie doczekaliśmy się przeprosin.
[#10] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
Chciałbym jeszcze dodać, że błędy w A1 wcale mnie nie dziwią. Jest to niedopracowana wersja rozwojowa Terona, której nikt nie chciał kupować. Eyetech z fanatycznymi owcami spadł MAI z nieba, zgarniając cały zapas szajsu. Jest natomiast inna kwestia, którą zasłaniają się betarycerze: "wiedziałem co kupowałem, że to beta". Otóż właśnie nie. Propaganda sukcesu portalu eXec oraz liczne kłamstwa betarycerzy (czyli jedynych ludzi, którzy na temat OS4 i sprzętu wiedzą więcej) to typowy marketingowy bełkot. Niestety, ta praktyka jest nagminna w naszym kraju. Niedawno całkiem słyszałem w radiu, że sąd ukarał właściciela MediaMarkt karą za nierzetelną reklamę (sprzedawali kamerę analogową jako cyfrową). Zauważcie, że nie ma żadnego znaczenia, czy ktoś tę kamerę kupił, czy nie (więc bez wycieczek typu "nie masz A1, więc nie jesteś poszkodowany"). Liczy się fakt kłamstwa. To co wypisywali betarycerze jest taką właśnie nierzetelną reklamą. Tylko tu jest problem, bo Eyetech nie ma oficjalnych dystrybutorów w Polsce, a betatesterzy nie są sensu stricte zatrudnieni w Eyetechu/Hyperionie, więc są "kryci". Trudno też mówić o utracie wiarygodności, bo w kłamstwa portalu eXec i betatesterów od dawna nie wierzyłem. Teraz nie uwierzę jednak w żaden test, opis czy recenzję OS4 ich autorstwa. Nie dziwi mnie też fakt, że nie było w Polsce oficjalnego pokazu, który mógłby odkryć prawdę. Chociaż już dawno zdecydowałem, że bubel o nazwie A1 nie jest wart moich pieniędzy, to kwestia OS4 na Pegasosie pozostawała dla mnie otwarta. Niestety teraz widzę, że przyjdzie mi poczekać długi czas na decyzję. Raz, że OS4 wciąż wychodzi "when it's done", dwa - po jego ukazaniu się trzeba będzie poczekać na recenzje niezależne. A to - przy polityce dezinformacji prowadzonej przez jego fanów - może potrwać. Pozostaje jeszcze kwestia osobna, czy warto identyfikować się z grupą ludzi, która już na starcie jest skompromitowana? Mam coraz większe wątpliwości. I jeszcze jedno na koniec: wyraźnie widać, że ludzie za granicą są mniej ślepi. Gdyby nie rzetelne postawienie sprawy przez tego betatestera, wciąż bylibyśmy karmieni kłamstwami.
[#11] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@ravek, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7




Po pierwsze. Spójrz, na który komentarz odpowiadałem. A napisałem o Articii bo to ona miała być winna niemożliwości poprawnej obsługi DMA. A okazuje się, że może.



To się wstrzymuj i nie komentuj.




Wstrzymam się z wnioskami a komentować bedę jeśli np. ktoś będzie pisał nieprawdę.



Natomiast cały czas byłem przekonany, że pod OS4 tryb UDMA już działa bez problemów




Tryb UDMA działa bez problemów (z zewn. kartą IDE, pisze o tym Guillard, tylko czy mu wierzyć, prawda? :P)

Zrobił testy, podał je na swojej stronie. Całe batalie toczono o to czy Articia pozwoli na obsł. DMA czy nie. Wg. niektórych Articia nie pozwala na obsługę DMA (niby zniknęło DMA z opisu na stronie MAI, itp.) Wg. Guillarda pozwala i opisał to.



Mam jeszcze uwagę co do "kłamstw" betatesterów. Do tej pory błąd ten nowy nie był znany, więc nasi betatesterzy czerpali informację od zagranicznych kolegów i nie mogli raczej o nim wiedzieć. Kłamstwo to świadome wprowadzanie w błąd.



PS. Jeśli potwierdzi się (opis Guillarda), że DMA działa to co?

[#12] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Przypomina mi sie, jak Alan (chyba on - pisze z pamieci) tlumaczyl na ktoryms z forow dlaczego teron, a nie pegasos - wychodzilo na to, ze to kwestia tego, iz taka firma jak BPlan nie da gwarancji wykonania profesionalnie tego projektu... A tu nagle tlumaczenie o bledach w projekcie A1.... no nie moge...



Zrobił testy, podał je na swojej stronie. Całe batalie toczono o to czy Articia pozwoli na obsł. DMA czy nie. Wg. niektórych Articia nie pozwala na obsługę DMA (niby zniknęło DMA z opisu na stronie MAI, itp.) Wg. Guillarda pozwala i opisał to.


cobys dokladnie czytal, to nie tyle nie pozwala, co powoduje pewne niewlasciwe zachowania....
[#13] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Tryb UDMA działa bez problemów (z zewn. kartą IDE, pisze o tym Guillard, tylko czy mu wierzyć, prawda?)



No właśnie. Samemu panu Guillardowi jestem skłonny wierzyć, ale przecież stoi za nim Eyetech i Hyperion. A czy można wierzyć wielokrotnym kłamcom? Nie sądzę. Przecież według Hyperionu błędu nie było. I nie możesz tego co wykryto nazywać "nowym" błędem, przecież on występował, co najwyżej mylnie przypisywano go Articii, a teraz udało się precyzyjnie ustalić jego przyczynę. Ale z ust Bena Hermansa czy np. Konrada Bielskiego słyszeliśmy "błędu nie ma, błędów to sobie w Pegasosie poszukajcie". No i sobie poszukaliśmy i mamy teraz Pegasosa II, który wszystkie te Amigi micro i nie micro ma technicznie pod sobą a i ceną je bije.

No i ma trzy sloty PCI do dyspozycji użytkownika a nie jeden jaki zostaje użytkownikom tych starszych A1 z "nowym" błędem.

[#14] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Kaczus, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




Tu są wyniki.



Wg. SG nie powoduje niewłaściwych zachowań (z zewnętrzną kartą IDE).

Czytałem jeszcze, że jeden z dwóch panów prezentujących (Guillard lub Ferrucci) podał, że nie ma w sterowniku żadnego "workaround".

Dla jasności dodam, że tylko cytuję tych, którzy mają dostęp do OS4 z update.

Zaczekam na jakieś oficjalne oświadczenie.
[#15] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Grzegorz Kraszewski, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13




Czyli Twoim zdaniem to ten sam błąd, który się jakoś przewija?

Jeśli tak, to sprawa ma się ciekawie. Z jednej strony wszyscy ci co pisali, że wszystkiemu winna Articia nie mieli racji a z dugiej strony ci co twierdzili, że płyta jest bezbłędnna też tej racji nie mieli.





co najwyżej mylnie przypisywano go Articii




Co najwyżej??? Toż to miał być najgorszy mostek wszechczasów, sprawca wszystkich nieszczęć i kataklizmów, nie odpowiadał jedynie za [i]gradobicie i koklusz[/] ;)
[#16] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Tryb UDMA działa bez problemów (z zewn. kartą IDE




Czy rzeczywiście nie widzisz, jakie sam głupoty wypisujesz? Niedługo może się okazać, że w Teronie nie działa też USB (no chyba, że z zewnętrznym kontrolerem), że instrukcje Altivec dostępne są tylko w czasie pełni księżyca, czy cokolwiek innego. Inaczej mówiąc - kup złom od Eyetechu, a następnie postaw go na półce, módl się do niego, ale dokup kartę graficzną, muzyczną, IDE, procesor, pamięć, płytę główną i z tego poskładaj coś, co nadaje się do używania. A co do kłamstw - betatesterzy doskonale wiedzieli o błędzie, bo "wredne mosowce" próbowały ich uświadamiać. Wiadomo jaka była reakcja. Albo więc betatesterzy to skończeni debile wierzący ślepo w kłamstwa oszusta (Redhause), albo sami brali w tym świadomy udział. Co gorsze? Trudno ocenić.



Jeśli chodzi o nadzieje, że Eyetech wymieni płyty, czy naprawi błąd, to nie byłbym taki naiwny. Gdyby to rzeczywiście był błąd ścieżek, to żaden problem dolutować zwykły kabelek. Pamiętam, że miałem taką łatkę na płycie A1200 (zdaje się rewizja 2B) i zupełnie mi to nie przeszkadzało. Skoro Eyetech rusza dopiero teraz na rynki azjatyckie z Linuksem, to wydaje mi się, że tego błędu nie da się rozwiązać (ewentualnie kosztem jakiegoś kompromisu jakościowo-szybkościowego). Ale co tam, do waszych zakutych łepetyn nie dotarło nic, gdy bPlan rzucił Articię na rzecz Marvella, nie dotrze więc i teraz. Naprzód, bez celu!



Wystarczyłoby teraz poszukać linków do tych wszystkich dyskusji, w których betafanatycy natrząsali się z Aprila. Teraz to wy macie argument "wiedziałem, że to sprzęt beta". Oczywiście, teraz wygodniej...
[#17] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Zauwaz, ze to nie byl jedyny problem przypisywany Artici... Jak jest naprawdę - wyjdzie w praniu - nalezy jednak pamietac, iz pewni specjalisci widza pewne zagrozenia (nie tylko mosowce, jakbys dawniej czytal komentarze na amiportalach, to wiedzialbys, ze pracownicy Elboxu rowniez pisali o pewnych niedoskonalosciach tego chipsetu)
[#18] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Czyli Twoim zdaniem to ten sam błąd, który się jakoś przewija?



Tak. To by tłumaczyło trudności w jego namierzeniu. Przykładowo ktoś robił testy i akurat nie używał sieciówki (bo jak się robi testy to z reguły nie siedzi się w necie w tym samym czasie), więc błąd nie występował. Potem ktoś np. ściągał jakieś duże pliki i błąd wystąpił.



Co mnie jeszcze zastanowiło - Zgodnie twierdzi się, że ten błąd nie występuje w nowszej serii A1, która to seria już znajduje się u użytkowników. Skoro tak, to błąd i dokładne wyjaśnienie jego przyczyny musiały być znane Eyetechowi co najmniej już od kilku miesięcy, ale pan Redhouse przemilczał ten fakt, czekając nie wiem na co (a może się nie wyda).



Toż to miał być najgorszy mostek wszechczasów, sprawca wszystkich nieszczęć i kataklizmów



Bez przesady, miałem go w Pegasosie I przez pół roku i jakoś nie było problemu (fakt, że z łatką April2, załatwiającą sprawę niekoherencji cache, która tak bruździ linuxowi). Teraz coraz bardziej staje się widoczne, że to nie Articia jest najgorszymy mostkiem wszechczasów, a AmigaOne jest najgorzej zaprojektowaną płytą wszechczasów, najpierw AC97, teraz IDE, co następne? A przecież to sam Allan Redhouse zapytany "Dlaczego nie bierzecie płyt z bPlanu?" odpowiedział, że bPlan nie gwarantuje odpowiedniej jakości wykonania. Ot niespodzianka...
[#19] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Grzegorz Kraszewski, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




Bez przesady, miałem go w Pegasosie I przez pół roku i jakoś nie było problemu




No ale inni tak twierdzili. :)



Swoją drogą takie gierki (jeśli okażą się prawdą) Eyetechu są codziennie w każdym biznesie. Nie sądzę aby Eyetech chciał to ukryć na dłuższą metę, bo się nie da. Jeżeli już, to chciał sprawę przeciągnąć do momentu znalezienia jakiegoś rozwiązania. Brak sterów UDMA u "ludzi" a jedynie u betateserów dawał im czas i nikomu nie szkodził. Istotne jest jak rozwiążą ten problem. Wiele osób już zaznacza, że ich płyty (mają je ponad rok) są po gwarancji. Jeśli Eyetech się na nich wypnie to będzie to kompromitacja.

A co do płyt z bPlanu to co miał mówić o konkurencji? Normalna biznesowa gadka.
[#20] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
Tak czytam wasze komenty i dochodzę do wniosku że dla kogoś kto chce pracować na OS4 jedynym wyjściem w obecnej sytuacji może być stara dobra klasyczna amiga z PPC :)) mało tego... znając Elbox, to jakby nie patrząc produkty ich trzymają jakąś jakość i poziom to
Rekin
na PCI może okazać się całkiem niezłym wyjściem z całej obecnej sytuacji. A ja cieszę się że właśnie po padzie mojej karty PPC by DCE, kupiłem kolejną by Phase5 z Fast SCSI II na pokładzie :) i czekam na OS4.

[#21] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Wyniki czego? Ten skrinszot nie dowodzi braku błędów, tylko tego, że dysk SCSI działa z średnio interesującą prędkością (35 MB/s to dobry wynik, ale dla dysków IDE sprzed półtora roku).


Wg. SG nie powoduje niewłaściwych zachowań (z zewnętrzną kartą IDE).


I czego to niby ma dowodzić? Że można do slotu PCI włożyć zewnętrzną kartę i ona zadziała? Argument typu "jak włączysz do prądu, to świeci". Wow, już za 4000 złotych...
[#22] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@PekDar, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


"Czekam". Kocham te amigowe hasła. ;)
[#23] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@MinisterQ, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


Nadzieja podobno potrafi utrzymać przy życiu ;).
[#24] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Swoją drogą takie gierki (jeśli okażą się prawdą) Eyetechu są codziennie w każdym biznesie.



To jest nieuczciwość. Zwłaszcza w zestawieniu z Hermansowym "błędów nie ma". Oczywiście każdy z obu panów może stwierdzić że nie odpowiada za słowa drugiego i wzajemnie się w ten sposób kryć. Mówisz że to biznesowa codzienność, ale to biznes na poziomie naszego pięknego kraju, gdzie nawet prezydent z panem Wróblem czy Kulczykiem sobie "biznesuje bez barier". I właśnie panowie Redhouse i Hermans są takimi sobie szemranymi biznesmenami klasy C.



A co do płyt z bPlanu to co miał mówić o konkurencji? Normalna biznesowa gadka.



Eyetech nie produkuje płyt, więc bPlan nie jest dla niego żadną konkurencją. Podejrzewam, że po prostu ma układ z Hyperionem, przepływ kasy między Eyetechem, Mai Logic i Hyperionem z pewnością jest nader złożony. Amirynek zamiast kryteriami biznesowymi kieruje się emocjami i urazami szefów amifiremek i między innymi dlatego jest taki chory. Genesi dla przykładu dobrze wiedziało, że na amirynku nie da się zrobić pieniędzy, dlatego Pegasos II nie jest bublem wpychanym za ciężką kasę amigowcom, bo ten sprzęt ma się sprzedawać poza tą zamkniętą enklawą. I sprzedaje się, Freescale kupiło już kilka razy więcej Peg II niż kupili entuzjaści MOS-a... A patrząc na całą sprawę z AmigaOne coraz bardziej mam wrażenie, że cały triumwirat Mai, Hyperionu i Eyetechu powstał wyłącznie po to żeby jakoś zepchnąć partię ukwaszonych płyt TeronCX...
[#25] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Grzegorz Kraszewski, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24




przepływ kasy między Eyetechem, Mai Logic i Hyperionem z pewnością jest nader złożony



Tak, jesli jestes pewny podaj dowody. Przeciez A1 i tak nie zakupisz wiec czym sie marwtisz. Na twoim miejscu martwil bym sie o to ze Gensi ma MOS'a tam gdzie slonce nie dochodzi. Zajli sie linuksem tez na ich miejscu bym tak zrobil, ale po co dla linuksa wydwac tyle kasy na sprzet (Pegaza).







[#26] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Sventevith, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Tak, jesli jestes pewny podaj dowody.



Dowody na co? Że Eyetech, Hyperion i Mai Logic robią ze sobą interesy?



Przeciez A1 i tak nie zakupisz wiec czym sie marwtisz.



A gdzie napisałem, że się martwię? Bawi mnie ta cała afera ot i wszystko.



Na twoim miejscu martwil bym sie o to ze Gensi ma MOS'a tam gdzie slonce nie dochodzi.



Widzę, że specjalista z Ciebie od martwienia się. Ale nie ma o co. Genesi robi jedyną słuszną rzecz. Stara się, żeby Pegasosy były możliwie najtańsze, a to jest możliwe wtedy, jeżeli będą produkowane w większych ilościach. A to z kolei wymaga wyjścia poza krąg amigowych hobbystów. Eyetech też by tak chciał, tyle że mają złom a nie produkt. MOS jest systemem nie nastawionym na zysk i jego dalszy rozwój nie zależy od tego gdzie go ma Genesi.



ale po co dla linuksa wydwac tyle kasy na sprzet (Pegaza).



Dopóki są ludzie, którzy uważają że warto wydawać Twoja opinia na ten temat nie ma najmniejszego znaczenia. Tu głosuje się portfelem.
[#27] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Grzegorz Kraszewski, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26




Dopóki są ludzie, którzy uważają że warto wydawać Twoja opinia na ten temat nie ma najmniejszego znaczenia. Tu głosuje się portfelem.




I tu się z Tobą zgodzę w 100%. To samo dotyczy A1. Dopóki są klienci co to kogo obchodzi, że kupują. Ważne, że kupują. ;)
[#28] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Sventevith, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Przeciez A1 i tak nie zakupisz wiec czym sie marwtisz.


Tu nie chodzi o to, kto kupi a kto nie. Chodzi o sam fakt, że na rynku znalazł się produkt, który okazuje się być coraz większym bublem a spore grono osób uparcie wmawia, że bublem nie jest. Ja mam tylko cichą nadzieję, że Hyperion zdejmie wreszcie klapki z oczu i AmigaOS4 powstanie także dla Pegasosa. Po tym co powoli "oficjalnie" wychodzi na jaw, wiele osób będzie bardziej ostrożnych kupując MicroA1, a to może odbić się na sprzedaży tego sprzętu. Zniechęcenie i niezadowolenie widoczne jest także na portalu AmigaWorld.net gdzie ludziom nie podoba się zapychanie na darmo kolejnego slotu PCI (wysyłka do Eyetech wydaje się być nieopłacalna, gdyż cena kontrolera nie jest taka wysoka).
[#29] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@pini, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


Zgoda. Pod warunkiem, że wyboru dokonali świadomie. A tu próbowano ludzi skusić do wydania pieniędzy ukrywając braki w towarze. Czy nikogo nie zastanowiło, dlaczego żaden polski betatester nie kupił A1, skoro to jego wymarzony sprzęt? Nie wierzę, że to tylko kwestia finansów. Nieraz czytałem "czekamy na microA1". Teraz się okazuje, że uA1 ma mieć poprawione błędy. Hmmm...
[#30] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Fei, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


Teraz się okazuje, że uA1 ma mieć poprawione błędy.

O jakich bledach w uA1 mowisz?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem