Komentowana treść: Prezentacja OS4 na Alchimie
[#121] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Sventevith, post #120

W odpowiedzi na komentarz #120


Debian z kernelem 2.6.6 i KDE 3.2 (bajery na full) chodzi znosnie tzn. cos jak Win2k na Celeronie 1Ghz. Tak na oko. Z tym, ze tak lata swietlne dziela te rozwiazania od MOSa pod wzgledem predkosci. A, jakby ktos nie wiedzialem Linux na P1 G3/600 chodzi.
[#122] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@MinisterQ, post #119

W odpowiedzi na komentarz #119


G3 pod mosem fruwa w porównaniu z tym athlonem pod windą



Mam identycznego Athlona i winda(XP) na nim śmiga. Moze powinienes lepiej skonfigurowac system?
[#123] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@mcbarlo, post #121

W odpowiedzi na komentarz #121




Takie porowanie ma sens chocaz tutaj mamy G3 tam Celerak 1 GHz. Wiec czy tak czy tak lepiej wypada PowerPC. Zreszta nie watpie w to ze G4 kladzie PC o takim samym zegrzae czy nawet wiekszym. Zreszta nie bez powodu do konsol nowej generacji ma isc PPC.



[#124] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@stOOsh, post #122

W odpowiedzi na komentarz #122


Widziales kiedys na zywo MOSa? Ja nie widzialem Windowsa ktory dzialal by szybciej, lub wogole przyblizal sie do dzialania MOSa na moim nedznym Peg1 z G3/600MHz. Naprawde po zobaczeniu takiego systemu pojecie smiga nabiera nowego znaczenia.
[#125] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@mcbarlo, post #115

W odpowiedzi na komentarz #115


IMHO Pegaz kopnie w tylek PC.




jesli mowimy o x86 to tak, po warunkie ze to ta sam generacja czyli jakies p3 czy stare athlony. tyle ze nikt nie kupuje takich starych bo w sumie nieuzywane ciezko dostac, a najnowsza generacja jest szybsza i tansza



Guradian to nie jest identyczna plyta z ta od P2 dla userow? Mnie sie wydaje, ze tak tylko to byl caly system




tak, hardware jest ten sam, ale cena jest inna :)



Sa duuuzo drozsze niz Pegaz, ale fakt, ze to prawdziwe serwery.




prawdziwe serwery tak, choc z drugiej strony taki maly ibmowski blade z 4 procami i dyskiem wcale nie jest drogi w przeliczeniu cena/mozliwosci i porownaniu z pegiem. a co do apple to uzywany g4 albo i dual g4 wcale nie jest taki drogi jak sie wydaje :)
[#126] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Sventevith, post #116

W odpowiedzi na komentarz #116


mozezs wyjasnic co to jest komercyjny linux? suse mozesz sobie tak samo jak debiana zainsalowac za darmo z sieci czy z skoipwanych dyskow (co jest abolutnie legalne - suse pisze o tym pierdyliard razy w manualu) placisz jedynie za pudelko, plyty, ksiazki i support przez ilestam dni. jak nie chcesz to masz za darmo. wiesz co to jest GPL?
[#127] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Sventevith, post #118

W odpowiedzi na komentarz #118


nie wiem i nie obchodzi mnie to. linuksa uzywam na x86, na ppc nie ma softu ktory mnie interesuje.
[#128] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@MinisterQ, post #119

W odpowiedzi na komentarz #119


ale G3 pod mosem fruwa w porównaniu z tym athlonem pod windą..




no a co ma hardware do ***** softu? odpal macos9 na g4 i odpal na tym debiana. surprise-surprise.
[#129] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@marcik, post #124

W odpowiedzi na komentarz #124




Nie porównuj MOS'a do Windows'a, bo to dwa jakże różne systemy.
[#130] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Valwit, post #125

W odpowiedzi na komentarz #125


Mysle, ze G4 spokojnie moze konkurowac z P4. Oczywiscie nie z takim ktore ma 3x wieksze taktowanie, ale technologicznie na pewno nie ustepuje. AltiVec jest sporo szybszy od SSE/2.



Co do Guardiana to jak to to samo to co za problem kupic "zwyklego" P2 i zrobic z niego samemu Guardiana? :)



prawdziwe serwery tak, choc z drugiej strony taki maly ibmowski blade z 4 procami i dyskiem wcale nie jest drogi w przeliczeniu cena/mozliwosci i porownaniu z pegiem. a co do apple to uzywany g4 albo i dual g4 wcale nie jest taki drogi jak sie wydaje



4 procesory vs 1? ;)



Co do tych Macow z G4 to gdzie mozna kupic takiego chocby za 3000zl, czyli w cenie P2? Uzywanego rzecz jasna. Na Allego troszeczke szukalem, ale ceny z kosmosu. Pytam, bo znajomy chce kupic Maca i nie wiem zabardzo co mu zabardzo doradzic, bo zbyt duza gotowka nie dysponuje.
[#131] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@mcbarlo, post #130

W odpowiedzi na komentarz #130


Mysle, ze G4 spokojnie moze konkurowac z P4. Oczywiscie nie z takim ktore ma 3x wieksze taktowanie, ale technologicznie na pewno nie ustepuje. AltiVec jest sporo szybszy od SSE/2.

benchmarki mowia co innego.

Co do Guardiana to jak to to samo to co za problem kupic "zwyklego" P2 i zrobic z niego samemu Guardiana?
imo zaden, ale widac genesi o tym nie wie :)

4 procesory vs 1? ; ) ]


nie. ja nie porownuje bladeow do pega. to calkiem co innego. zreszta zauwaz ze serwery sa tak konstruowane zeby robic mozliwie duzo rzeczy jednoczesnie a nie jedna rzecz mozliwie jak najszybciej. to byl tylko przyklad ze jak sie wydaje duzo kasy to lepiej na cos dedykowanego a nie na kombinacje.

Co do tych Macow z G4 to gdzie mozna kupic takiego chocby za 3000zl, czyli w cenie P2?


np [URL=tutaj]http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=19520&item=5722142914&rd=1[/URL]

a jak poszukasz np. bezposrednio w firmach to pewnie jeszcze taniej sie da
[#132] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
link musisz przekleic nieststy :)

albo albo kliknij tu
[#133] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@MinisterQ, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


Kolejne amigowe hasla mozna znalezc :)tutaj
[#134] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Grzegorz Kraszewski, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18





[...] Teraz coraz bardziej staje się widoczne, że to nie Articia jest najgorszymy mostkiem wszechczasów,

[...]





ha, ha, a to się ubawiłem proszę Pana; naprawdę



[#135] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
szkoda ze ceny nie podali
[#136] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie

@Valwit, post #135

W odpowiedzi na komentarz #135


ech nie ten watek :D
[#137] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
Muszę przyznać, że nieźle się ubawiłem czytając komentarze na temat serwerów, ich parametrów technicznych i cen. To jeszcze lepsze niż wypowiedzi amigowiec na temat windowsa. Proszę o więcej.
[#138] Re: Prezentacja OS4 na Alchimie
Sio mi już z tego wątku! Grrr...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem