Komentowana treść: MorphOS 2.6
[#1] Re: MorphOS 2.6
Pierwszy! :D
"Go MorphOS! Up, up and away! :D"
OK

Ostatnia edycja: 10.10.10 10:41:56
[#2] Re: MorphOS 2.6
Extra..zasysam. Dzięki MorphOS Team.
[#3] Re: MorphOS 2.6
GRATULUJĘ! Nadal silnie czekam na support dla PowerBooka kiedy 2.7 ? :)
[#4] Re: MorphOS 2.6
Teraz tylko kartę graficzną kupię i mogę się pobawić...
[#5] Re: MorphOS 2.6
Ooo, wyszla nowa podrobka amigaos. Gratulacje ok, racja OK
[#6] Re: MorphOS 2.6
Cieszy support dla nowych kart graficznych (R9600Pro/XT i 9700Pro). Co prawda tylko 2D ale kto wie może w następnym rilejsie będzie i 3D.

A sterownik do Rage128Pro rządzi :)
[#7] Re: MorphOS 2.6

@waldiamiga, post #6

Czyli w teorii eMac 1.42 ghz z ati 9600 powinien zaskoczyć. Ładnie. Gratulacje dla teamu za dobrze wykonaną pracę.
[#8] Re: MorphOS 2.6
Super. Cieszę się z tak dynamicznego rozwoju! :D
Po długim oczekiwaniu na wersję 2.0 teraz MOST wręcz rozpieszcza nas :)
To takie nieamigowe ;)
[#9] Re: MorphOS 2.6
wow nie ma to jak dobre wiadomości z rana :)
[#10] Re: MorphOS 2.6

@Adam_K, post #8

To takie nieamigowe

Nie czytasz informacji na AMIGOWYM portalu? Morphos nie ma nic wspólnego z Amigą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Masz więc odpowiedź dlaczego tak się dzieje - liczne aktualizacje systemu, bo on nie jest amigowy (wszelkie działania teamu z nim związane nie mogą być takie amigowe, na to trzeba mieć licencje ;) )
Pozdrowienia dla prawdziwych amigowców przez których znienawidziłem ten komputer.

A M I G A grób

Ostatnia edycja: 10.10.10 11:29:07
[#11] Re: MorphOS 2.6
Super wiadomość że jest nowa wersja.
Ale osobiście mnie zastanawia po co Morphos Team wydał system na eMaca i PowerMaca G4. Moim zdaniem te komputery nie wnoszą niczego nowego pod względem wydajności w porównaniu z miniakiem a w przypadku powermaców 3,1 i 3,2 mamy efikę w dużej i hałaśliwej obudowie co jest całkowitym bezsensem. Przecież zamiast pisania sterownika do ATI Rage lepiej byłoby napisać sterownik 3d do kart 9700. Następnym krokiem w rozwoju bazy sprzętu powinien być Powerbook i następnie Imac G5 lub PowerMac G5.
[#12] Re: MorphOS 2.6

@Ender, post #10

Nie czytasz informacji na AMIGOWYM portalu?


Szczerze, to niezwykle sporadycznie zdarza mi się tam zaglądać. Ale oczywiście poglądy tam głoszone znam i nie powiem, że nie obrzydzają mi one środowiska AOS4. Na szczęście są jednak jeszcze ludzie, którzy potrafią interesować się rozwojem obu dróg, bez uszczypliwości w stosunku do którejś z nich.

Ja używam MOSa i czuję się amigowcem. Cieszę się z rozwoju mojego systemu. Raz jeszcze dzięki za kolejną wersję! :)
[#13] Re: MorphOS 2.6

@Bigo, post #11

eMac to mac mini razem z CRT wiec pisania dużo nie było :)
PowerMac wiadomo sloty PCI sporo ludzi nie kupiło właśnie mini przez brak PCI
Jezeli chodzi o powermac 3.1 i 3.2 porosto może był dostęp do tego sprzętu .
Im wiecej tym lepiej :)
Co do sterownika do ATI Rage to osoba która go napisała nie odpowiada za sterowniki 3d .
[#14] Re: MorphOS 2.6

@Bigo, post #11

To sprzęt za grosze. Pewnie zwiększy bazę użytkowników. Jak ktoś wykopie z piwnicy starego powermaca, z ciekawości potestuje mosa, to być może, zaciekawiony systemem, zainstaluje sobie potem na jakimś mocniejszym sprzęcie...
[#15] Re: MorphOS 2.6

@Bigo, post #11

mnie zastanawia po co Morphos Team wydał system na eMaca i PowerMaca G4

- zwiększenie dostępności sprzętu,
- w porównaniu do mini możliwość instalacji kart PCI,
- w porównaniu do mini mozliwość posiadania większej ilości VRAM,
- wersje dual CPU, chociaż na razie jeszcze nie ma z nich pod MorphOS-em żadnego pożytku.
[#16] Re: MorphOS 2.6

@Bigo, post #11

One zostaly wydane tak po drodze. Emac nie roznil sie tak bardzo od mini, pm zapewne rowniez stad mozna bylo sie pokusic o support dla tych maszyn. Pozostaje jeszcze kwestia ceny, takiego emac-a kupisz czasami za 70$ :)

Powerbook juz jest od dawna supportowany ale ciagle nie ma wszystkich komponentow w pelni lub poprawnie obslugiwanych. PM G5 byl pokazany na ktoryms show(by bigfoot?), no ale to byla taka wczesna alfa, ot pokazanie ze da sie zrobic support dla g5.


Moim (i nie tylko ) zdaniem to byl swietny pomysl aby supportowac caly apple ppc zombie land. Duzo tego, ceny za sprzet smieszne, dostepnosc a nawet naprawy. Lepsze to niz jakies cudaki niskoseryjne typu SAM, x1000.

Ostatnia edycja: 10.10.10 11:53:28
[#17] Re: MorphOS 2.6

@Bigo, post #11

...ale zwiększa dostępność MorphOSa dla tych którzy są zainteresowani systemem i chcą poeksperymmentować. Można kupić za parę groszy PowerMaca na allegro czy ebay i próbować. Poza tym G4 to lepszy procek niż SoC oparty na rdzeniu 603, który został wbudowany w płytę przemysłową Efika. IMHO
[#18] Re: MorphOS 2.6
Świetna wiadomość OK
[#19] Re: MorphOS 2.6
No i już po aktualizacji. OK
[#20] Re: MorphOS 2.6
I oby tak dalej! Supernews! Ale mi sie humor poprawil.
[#21] Re: MorphOS 2.6

@G. Kraszewski, post #15

http://osnews.pl/morphos-2-6/

Można plusić .
[#22] Re: MorphOS 2.6
Brawo! Takie newsy sprawiają, że nawet nie straszne mi ostatnie 8 dni pracy :) Ogarnę tylko swoją robotę i zaraz zabieram się za instalację i za kupno klucza - dla mojego 5 dniowego synka :)
[#23] Re: MorphOS 2.6
Brawo, brawo MOSTeam.
[#24] Re: MorphOS 2.6

@G. Kraszewski, post #21

Zapluszone :D

Brawo dla MOSTeam'u. Dobra robota. Sprzęt dostępny za grosze powinien zwiększyć bazę użytkowików znacząco :D
[#25] Re: MorphOS 2.6
Świetna wiadomość! A już chodziło mi po głowie aby sprzedać miniaca. Ostatnio stał trochę odłogiem, a jak miałem chwilkę to bawiłem się AROS-em. Jednak aktywność MOS Teamu zachęca mnie do zebrania kasy na licencję. Jak będę miał system w wersji full to na pewno poświęcę mu więcej czasu (o ile będę go miał hehe).
[#26] Re: MorphOS 2.6
A zauważył ktoś że MOS został wydany 10.10.10 o 10:10?
[#27] Re: MorphOS 2.6

@Arbuz, post #26

Celowo tak może napisali OK
[#28] Re: MorphOS 2.6

@parallax, post #27

Specjalnie wybrali taka date i czas. chlopcy lubia numerologie :D
[#29] Re: MorphOS 2.6

@AmiChris, post #28

Żeby tylko nie trzeba było czekać na support PowerBooka do 11.11.11 11:11 ;)
[#30] Re: MorphOS 2.6

@pampers, post #29

MadMan juz straszyl taka data :)
Ja strzelam na cos w okolicach marca/kwietnia OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem