Komentowana treść: MorphOS 2.6
[#121] Re: MorphOS 2.6

@AmiChris, post #119

:) Spokojnie ...

Właśnie. Ja bym wolał mieć to wszystko już wmontowane w system a nie robić nakładki, dopinki, podpinka, zapinki itd itp. Nadobre takie coś raczej nie wychodzi. Potem coś się z czymć gryzie... a tak to ambientowa przeglądarka jest częścią systemu i jest ok. Potem stawia sie system od nowa i trzeba na nowo podpinać, zapinać opinać itp itd. Teraz podepnę jakiegoś "wjuwerra" potem coś innego potem jeszcze coś i tak dalej i tak dalej ...
[#122] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #121

Ambientowa przegladarka jest czescia ambienta a nei systemu. Ja sie z toba po czesci zgadzam, powinno byc cos klasy windowsianego viewera. Z drugiej strony system amigi byl slynny z mozliwosci latwego rozszerzania funkcjonalnosci systemowych rozwiazan.
Gwarantuje ci, ze poprawnie napisana przegladarka gryzc sie z niczym nie bedzie. Podpiecie to masz od reki a nawet sa gotowe rozwiazania ktore to zrobia za ciebie (mime typy).
[#123] Re: MorphOS 2.6

@Adam_K, post #113

Adam: kupiłem model 3,6 - czyli MDD, Dual 1.42. Co do możliwości rozszerzeń o szybsze karty procesorowe, Rzookol ma rację, jest mniejszy wybór.

Jednak okazuje się, że te karty procesorowe nie koniecznie muszą być szybsze - warto poczytać mzone.

Jak chcesz poczytać o makach polecam stronę everymac.com - to niezłe kompendium wiedzy o modelach, ich parametrach.
[#124] Re: MorphOS 2.6
Zainstalowane. Działa. Szkoda tylko, że nadal nagrywarka dvd PIONEER nie działa :(
[#125] Re: MorphOS 2.6

@MDW, post #109

Na szczęście AmigaOS4, MorphOS i AROS zrobiły porządek i teraz bałagan jest już naprawdę niewielki (w porównaniu z np. Windows).


Parafrazując - zostawcie kżyża mjastu.
[#126] Re: MorphOS 2.6

@AmiChris, post #122

Skoro też tak uważasz, że powinno chociaż to być poprawione a chyba nie zajmie to tyle czasu dla profesjonalistów to jest nas chyba już trzech. Ja ty i rzokol ...

P.S. Jest gdzieś lista zmian Jak na razie zauważyłem tyle, że zmienili ikonki w oknie ustawień ambienta.

Ostatnia edycja: 12.10.10 01:05:37
[#127] Re: MorphOS 2.6
W związku z problemami z dźwiękiem w macach kiedy można liczyć na poprawienie tych bugów?
[#128] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #126

@maverick: w duzych projektach informatycznych (a takim jest mos) sa rozne priorytety, baaardzo duzo problemow do rozwiazania - przy ograniczonych zasobach ludzkich nie spodziewalbym sie tego typu fixow na kolanie.

z innej beki - instaluje sie. poczciwa g4 bedzie miec nowe zycie. sam system rowniez - x lat temu wymienilem wypasnego classica na pega (ktory kosztowal fortune). do dzis zaluje...
[#129] Re: MorphOS 2.6

@ZED^lM, post #127

Podobno dopiero w wersjí 2.7 :(
[#130] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #126

http://www.morphos-team.net/releasenotes-2.6.html
[#131] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #126

chodzi o to, żeby znać proporcje mocium panie

1) Ambient jest graficznym shellem morphosa więc jego obsluga musi być podobna jesli chodzi o wszystkie elementy. nie może byc tak, ze w jednym oknie jeden klawisz sluzy do jednego, w drugim do drugiego. Należy zachowywać to co po angielsku nazywa się consistent nawet za cenę mniejszej liczby opcji.

2) Należy także zastanowić sie po co jest ta przeglądarka. Tobie brakuje przechodzenia miedzy obrazkami. Komus potrzeba czegoś innego. W tym momencie się może okazać, że Ambient potrzebuje zupełnie nowej przeglądarki ale chwila...
morphos juz ma taką przeglądarkę i jest to ShowGirls. Jesli brakuje Ci czegoś obecnie to SG jest tym czego szukasz. Nie wszystko musi być wbudowane.

3) Osoby pracujące nad Ambientem robią także inne rzeczy w mosie. Osobiscie wolę, żeby taki kiero pracował nad lepszym 3D niż nad dodaniem gadzetów do przeglądania obrazków. Co nie znaczy, ze ich nie chce. Fajnie bylo by takie coś mieć. SG pomimo swych możliwości ma dość chaotyczne GUI i wiem, że ludzie wolą coś prostszego. Spróbuj poruszyc temat na liscie mailingowej morphosa. Może ktoś zechce to dopisać.
[#132] Re: MorphOS 2.6

@rzookol, post #131

SG pomimo swych możliwości ma dość chaotyczne GUI i wiem, że ludzie wolą coś prostszego.

Ale ShowGirls mozna tak skonfigurowac/uzywac zeby bylo po prostu taka zwykla przegladarka. Klika sie na obrazku, pojawia sie SG. Mozna przejsc do nastepnego/poprzedniego obrazka z katalogu, mozna przelaczyc miedzy windows i screen. Wiecej uzywac nie trzeba i juz jest prosta przegladarka. Nie ma przymusu uzywania dodatkowych opcji. :) Mysle, ze gdyby Kiero zrobil w SG mozliwosc pracy w trybie simple w ktorym wycialby wszystkie opcje to nikt by z tego nie korzystal. :) Jednak (post)Amigowcy wola miec mozliwosci. :)
[#133] Re: MorphOS 2.6

@MDW, post #132

poprawnie będzie amigowcy bez żadnego post,
nie dajmy się zwariowac furiatom z execa używających maszyn praktycznie bez jakiejkolwiek marki
co do SG to brak jest opcji szybkiego zrobienia slideshowa
[#134] Re: MorphOS 2.6

@pampers, post #123

rzookol, pampers - dzięki
[#135] Re: MorphOS 2.6

@rzookol, post #131

Ok. Zrozumiałem, przyjąłem do wiadomości. Nie da rady dodać to co chciałem (przyciski graficzne) ani obsługę myszki. Ja nie sugeruję robić od nowa tej prostej przeglądarki bo wiem, że szkoda czasu bo są inne ważniejsze rzeczy do zrobienia. Zgadzam się.
Można natomiast chyba dodać np. do przeskakiwania jakieś klawisze które są w każdej klawiaturze np. < i > lub spacja, enter i backspace.
Sądzę, że to chyba nie powinno zrobić problemu z dodaniem. Skoro wypisujecie, żeby nie dodawać to po co ktoś dodał do tej przeglądarki funkcję pod klawiszem L i R Ciągnąc dalej przydałby się jeszcze zoom i więcej w takiej prostej przeglądarce nic nie trzeba (przeskakiwanie, zoom no i obracanie obrazka której już jest).
Co do SG to już kombinowałem i kilka razy zawieszka
Wywaliło mi kilka razy jak otworzyłem katalog z fotami o rozdziałce 1600x1200 i było ich z 60-80. Zacząłem przeskakiwać i zawiesiło się.
[#136] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #135

Sądzę, że to chyba nie powinno zrobić problemu z dodaniem.


Ambient jest open source, więc skoro nie stanowi to problemu to dodaj. ;)
[#137] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #135

to kurde moze cos dokladnie na temat zawieszania sie? akurat jezeli chodzi o stabilnosc takiej prostej czynnosci jak przegladanie to powinna stac na bardzo wysokim poziomie. nie dostalem ani logu, ani przykladowego zdjecia ani nawet informacji o ktorej wersji piszesz (jest na iso wersja starsza i na mojej stronie nowsza). ... rece opadaja. tobie nie chcialo sie wyslac raportu, mi sie nie chce dodawac klawiszy...

Ostatnia edycja: 13.10.10 08:24:23
[#138] Re: MorphOS 2.6

@kiero, post #137

@widelec, jak bym się na tym znał to bym nie zawracałbym wam wszytskim głowy albo nawet sam napisał sobie system ;)

@kiero nie napisałem nic więcej bo dyskusja jest na temat ambientowej przeglądarki a nie SG :) Dodam tyle, że katalog z fotami jest na przenośnym twardym dysku i chyba NTFS. Jak zauważyłeś lama jestem i nawet jakbym wysąłł jakiś raport to nie wiedziałbyś o co mi chodzi ;)
... i nie powinny tobie opadać ręce ty jesteś porządnym (profesjonalnym?) programistą a ja zwykłym użytkownikiem (lama?) :D ... wiec czego się spodziewałeś ;)
Wyluzuj i do roboty. Zmarnowałeś tyle czasu na odpisywani mi, że już dawno byś dodał te klawidze :P

Więc jak to będzie z tymi klawiszami Da się czy nie :D
[#139] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #138

lama nie lama ale problemy sie zglasza. w raporcie poza logiem systemowym nic wiecej byc nie musi (poza informacjami o wersjach oczywiscie).

ps. wyluzowany jestem. spokojnie. a czas marnuje w pracy miedzy zadaniami. nie w domu.
[#140] Re: MorphOS 2.6
Karta za 10 PLN z RTL 8139C i mam już trzeci G4 działający pod Morphos.
[#141] Re: MorphOS 2.6
No i nie pobawię się. Na Quicksilverze z 2001 roku z prockiem 7450 nie działa, MOSteam coś przeoczył.
[#142] Re: MorphOS 2.6

@madman15, post #141

Załóż wątek w dziale MorphOS bom ciekaw tej Twojej niekompatybilności. Ten G4 ma jakąś "kartę turbo" zamontowaną?
[#143] Re: MorphOS 2.6

@kiero, post #139

To jak Panie Kiero, będzie można liczyć an poprawkę
[#144] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #143

Załączyłem sobie przeglądanie fotek z Iphona pod systemową przeglądarką i bardzo ładnie działa przewijanie z pageup i pagedown.
[#145] Re: MorphOS 2.6

@MaveRick, post #143

ja dalej twierdze, ze nie ma czego poprawiac. to jest ostatnia moja odpowiedz w tym temacie. przeczytaj sobie wszystkie poprzednie odpowiedzi jezeli ci malo.

Ostatnia edycja: 16.10.10 01:52:26
[#146] Re: MorphOS 2.6

@recedent, post #142

Nie, to stockowy Quicksilver. Wątku nie zakładam, myślę że Bigfoot to osoba kompetentna do takich spraw, a wczoraj dostał ode mnie bugreporta via IRC. To właśnie od niego wiem że to nie ja robiłem problem przy bootowaniu tylko coś jest przeoczone.
Może będzie wersja 2.6.1 która to i cośtam jeszcze naprawia.

Ostatnia edycja: 16.10.10 07:52:42
[#147] Re: MorphOS 2.6
Z nowym miniakiem nową 2.6 mam i ja :)
Miłe że kosztuje 111 euro a nie 150.
[#148] Re: MorphOS 2.6
No, ja także mam okazję pobawić się wersją demo MOSa 2.6. Szybki, responsywny, niestety tylko 30 minut :)
Przydałby się OS4 na tak tani sprzęt.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem