Komentowana treść: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga
[#1] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga
Świetna wiadomość!
[#2] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga
Jaki filmik... Hyperion próbuje budować napięcie w związku z wypuszczeniem OS4.1 dla Classica. Zrozumieli co to jest marketing. Lepiej późno niż wcale. ;) Chociaż dla mnie podstawową wadą AmigaOS 4.1 dla Amigi Classic jest to, że działa na Amidze Classic. :) Tyle lat marzyłem o pozbyciu się tego zawodnego i wolnego sprzętu i posadzeniu natywnego AmigaOS na czymś co pozwoli mu rozwinąć skrzydła, że teraz takie retrospekcje mnie odrzucają bardziej niż kiedyś FastATA wyskakujące z płyty A1200. :) Jak Amiga Classic to naprawdę Classic. A jak coś nowego to już na nowym sprzęcie. Co z tego, że jest ten Timberwolf i Blender jak i tak żeby tego wygodnie używać to prawie każdy Classicowiec będzie miał za mało RAMu. :)

Ale tak generalnie to "świetna wiadomość".

Ostatnia edycja: 07.01.11 07:58:11
[#3] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@MDW, post #2

Hyperion próbuje budować napięcie

Tak, w tym są dobrzy. Wczoraj minął rok od czasu jak na stronie A-Eonu rozpoczęła się akcja budowania napięcia. Po roku osiągnęli 4 fps w Quake i x razy 750 euro ściągnięte od naiwnych. Amibusiness is amibusiness!
[#4] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga
pytałem się Darrena czemu nie wrzucił Q3 do tego filmu ale podobno są jakies problemy z działaniem na os4.x dla klasyków i poprawiają
[#5] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #3

Jedni robią więcej, inni mniej. Ale obie grupy robią i są tego efekty. Czemu od razu zaczynać znów jakiś flamewar? Ważne że coś się rusza (w amigowym światku) i bynajmniej nie wstecz.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@abcdef, post #5

Jaki znowu flamewar? Zestawienie kilku faktów. Jeżeli kogoś uwiera i chciałby robić z tego flamewara, co poradzę.
[#7] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #6

"Hyperion zuo! AOS4 gorszy od Mos'a. A-Eon naciagacze, X1000 za droga, a wogole to jej nie ma. Znalezli nadzianych naiwniakow. Ble,bloe,ble..." Po co w kolko to samo powtarzac ? Wszyscy juz to slyszeli, miedzy innymi dlatego, ze przy kazdej okazji o tym piszesz i wiadomo jak jest. No ale wiadomo... Pisac kazdy moze.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #6

Zestawianie słów Palik(n)ota o tym jak to kaczki należy zstrzelić i wypatroszyć z faktem strzelaniny w pewnym biurze PiS też może za pierwszym razem skłoni do refleksji, ale powtarzane na okrągło przy każdej sposobności już nie, a wręcz przeciwnie. Sporo zrobiłeś dla środowiska amigowego i myślę, że nadal robisz, ale może nie wyrażaj swoich opinii ciągle w dokładnie ten sam sposób, bo bynajmniej niczego pozytywnego tym nie osiągasz. A wręcz przeciwnie, bo ci którzy w AOS 4.x wierzą i widzą w nim kontynuację tradycji amigowych (a tych jednak parę jest) odbiera to jak osobisty atak na nich. Czy to jest to do czego dążysz?
[#9] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@cactoos, post #7

wiadomo jak jest

Wiadomo jak jest, ale popatrz na to z drugiej strony: "mamy wspaniałą X1000, mamy Timberwolfa, mamy «już prawie» Open Office, mamy wieloprocesorowość, mamy potężny układ Xena, mamy 10 razy tyle oprogramowania co MorphOS". I tak w koło macieju. Wiadomo jak jest? Pewnie już nie pamiętasz jak się co poniektórzy gorączkowali jak napisałem, że z projektu Amy05 nic nie wyjdzie. Wyszło na moje... "Reality check" od czasu do czasu jest potrzebny. I nie chodzi o to, że Hyperion to jakieś zło wcielone. To po prostu ludzie, którzy stosują marketing podszyty ściemą. Ni mniej, ni więcej. No ale dobra, nikt nie lubi jak mu się przedstawia fakty niezgodne z jego teorią świata, więc sobie daruję.

Aha, żeby nie być gołosłownym, w poście poniżej masz przykład, cytuję "masz do dyspozycji nadchodzącą X1000". Czyli "masz do dyspozycji coś, czego kupić [jeszcze] nie możesz". Rozumiesz o co mi chodzi? Wyobraź sobie, że przychodzisz kupić samochód i słyszysz "Nie mamy modelu spełniającego Pana wymagania, ale ma Pan do dyspozycji model Xyz, który będzie dostępny w sprzedaży może za pół roku, może za rok". Nie jest to odosobniony przypadek, po prostu osoby, które wierzą Hyperionowi taką stosują retorykę, naśladując samo źródło.

Ostatnia edycja: 07.01.11 10:02:15
[#10] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@MDW, post #2

Tyle lat marzyłem o pozbyciu się tego zawodnego i wolnego sprzętu i posadzeniu natywnego AmigaOS na czymś co pozwoli mu rozwinąć skrzydła


No przecież pojawiła się swego czasu AmigaOne, teraz masz do dyspozycji m.in. Sam440ep/Sam460ex i nadchodzącą AmigęOne X1000. Czy zawsze odstraszała Cię cena? Na tym sprzęcie można bez problemu postawić AmigaOS4.1 i delektować się szybkim systemowym oprogramowaniem.

Ja jestem ciekaw jak działa TuneNet na Pauli pod kontrolą AHI, bo u mnie na klasyku to tylko DiamPlay i AmigaAmp dają radę ;)

Co do filmu to taka prosta reklama, mnie się nie bardzo podobała, już wolę ten pierwszy film.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@abcdef, post #8

A wręcz przeciwnie, bo ci którzy w AOS 4.x wierzą

Jeżeli ktoś rozpartuje system operacyjny pod kątem wiary w niego, to na ratunek jest już i tak za późno. Jeżeli więc dodatkowo dana osoba zdecyduje na mnie obrazić za to, że spojrzałem krytycznie na obiekt kultu... jestem bezradny.

może nie wyrażaj swoich opinii ciągle w dokładnie ten sam sposób

Niezmienność moich opinii wynika z faktu, że kolejne wydarzenia opinie te potwierdzają.
[#12] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #11

A dlaczego Pan celowo neguje wersje swoich programów dla AmigaOS4.1 (oprócz DigiBoostera)? Może jak zadziała Pan w jedną stronę to będzie reakcja i powstanie coś na MorphOSa. Co do "wiary w system" to ja np. swego czasu napisałem "Wierzę w Hyperion i jego programistów" co oznacza, że nie są obiektem mojego kultu, ale dużej sympatii i że im kibicuję. A to różnica.
[#13] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@Minniat, post #12

źle patrzysz na relacje powstawania oprogramowania:
morphos, amigaos3.x oraz aros mogę wymieniać/portować natywne oprogramowanie gdyż jest napisane we względnie przenośnym MUI, OS4 nie może bo jako jedyny korzysta z Reaction
[#14] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@Minniat, post #12

Użytkownicy AmigaOS 4 nie chcą moich programów. Przekonałem się o tym, startując do bounty na edytor ikon. Poza tym większość moich programów ma otwarte źródła, jeżeli nikt ich nie portuje, znaczy to ni mniej ni więcej jak to, że nie są potrzebne. Ja to rozumiem i bynajmniej nie mam o to urazy, w końcu te moje programy nie są zbyt wiele warte. Ale fakt pozostaje faktem.
[#15] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #14

a ja sie tak zastanawiam bo z tego co pamietam to nie mialo byc amiga os na amige klasyczna he he he,teraz moge smialo napisac a nie mowilem ze jak ich przycisnie to zrobia ami oesa nawet na klasyka.
[#16] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #14

@Grzegorz Kraszeweski

Nie przyjęli Pańskiego udziału w bounty, bo chciał Pan napisać program w MUI, a to było niezgodne z założeniem projektu - zrobić GUI w Reaction. Ale widzę, że odpowiedział tak Pan trochę z przekąsem - nie wierzę, że Pan wierzy w to co mówi. I proszę napisać kiedy mogę zacząć nazywać Pana po imieniu lub na ty ;) ?
[#17] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@Minniat, post #16

po imieniu do Krashana? czyli jak?
Grzesiu ?

lepiej pisać nickami, Krashan, Krashman, etc.
[#18] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@Minniat, post #16

I proszę napisać kiedy mogę zacząć nazywać Pana po imieniu lub na ty

Od zaraz . W sieci to naturalna konwencja i unikanie zwrotów przez "Pan", a wypowiadanie się do kogoś w drugiej osobie jest dla mnie poniekąd oczywiste.
[#19] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #18

Obywatelu Kraszewski, czy mógłby Pan być nazywany krashanem przez Jaśnie Wielmożnego Panicza minniata. Stan wasz równy a i środowisko podobne.
[#20] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@SzaryWilk, post #15

Fakt ja też o tym czytałem, ale później niektórzy zarzucili mi kłamstwo. Pewnie tak było wygodniej niż przyznać, że Hyperion zmianił plany, ale co w tym złego? Pewnie niektórzy kreujący się na opiniotwórczych guru nie potrafili przyznać się, że chlapneli coś bez zastanowienia. Każdy ma prawo się pomylić, po co taka hipokryzja. Wracając do tematu do teraz faktycznie przydałaby się nowa turbina z PPC do A1200. Może ACube zrobi coś na bazie swojego proca 667mhz?

Ostatnia edycja: 07.01.11 10:35:11
[#21] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@Minniat, post #16

chciał Pan napisać program w MUI, a to było niezgodne z założeniem projektu

No i właśnie. Wszystkie moje programy są i będą w MUI (DigiBooster 3 też, ciekawe jak to zostanie przyjęte). Pewnie dlatego nie wzbudzają zainteresowania w użytkownikach AmigaOS 4.
[#22] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga
Nowy system na klasyczna Amige jak najbardziej jestem ZA !!

A wasze polewanie gowna na ten post.. jest zenujace

Czasami mam Wrazenie ze Bielski ma troche racji co do MOSistow

Ostatnia edycja: 07.01.11 10:55:13
[#23] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #3

Dobra, to teraz odnies sie bezposrednio do wiadomosci. Jesli natomiast musisz wylewac swoje frustracje, przy kazdej mozliwej okazji, z powodu ze zly Hyperion ograniczyl Ci twoje zarobki na MOS-ie, to lepiej zaloz bloga na ten temat na Pingerze.

Ostatnia edycja: 07.01.11 10:54:04
[#24] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@SzaryWilk, post #15

a nie mowilem ze jak ich przycisnie to zrobia ami oesa nawet na klasyka.

Na razie jeszcze wcale ich nie przycisnęło. Zrobienie systemu na klasyka wzmacnia pozycję AmigaOS 4 jako ciągłej kontynuacji wersji 3, osłabiając tym samym pozycję MorphOS-a w tej konkurencji (MorphOS-a 2.x na klasyki nie ma). Jakby ich naprawdę przycisnęło, to zrobiliby AmigaOS 4 na strucle. To jest jednak mało prawdopodobne, bo zasadniczo podkopałoby pozycję X1000. Tego więc nie zrobią, chyba, że A-Eon nie będzie w stanie doprowadzić X1000 do postaci sprzedawalnego produktu.
[#25] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@Minniat, post #10

No przecież pojawiła się swego czasu AmigaOne, teraz masz do dyspozycji m.in. Sam440ep/Sam460ex i nadchodzącą AmigęOne X1000. Czy zawsze odstraszała Cię cena?

Masz 100% racji. Na tych maszynach AmigaOS 4.x ma sens. A co do mnie to znacznie wcześniej pojawił się sensowny MorphOS na bardzo sensownym (na ówczesne czasy) Pegasosie i na tę platformę się zdecydowałem pomimo niemałej wówczas ceny. MorphOS 2.0 kupiłem kilka minut po premierze nawet bez testowania (a taka możliwość przecież jest). Wybrałem lepszą według mnie wtedy "amigę" i nie żałuję tego, bo ta niby-amiga mnie nie zawiodła. System się rozwija dokładnie w tym kierunku o którym marzyłem (na miarę mizernych możliwości tego rynku/środowiska). Jest tu dużo więcej niż kiedykolwiek się spodziewałem, że będzie (znając możliwości tego rynku).

Ja chcę tylko powiedzieć, że jestem za Amigą Classic. Jednak niech to naprawdę będzie Classic. Rozbudowa jej do sensownej postaci jest diabelnie ciężka, droga i daje efekty znacznie gorsze niż po prostu kupno nowej Amigi (niech będzie ta SAM, bo X1000 to faktycznie abstrakcja cenowa dla przeciętnego Polaka). Classic ma być Classiciem (ewentualnie trochę rozbudowanym). Przecież myśmy przez lata nie rozbudowywali za fortunę swoich A1200/3000/4000 dlatego, że nas to bawiło tylko dlatego, że nie było innego sensownego sprzętu.

Ostatnia edycja: 07.01.11 10:59:37
[#26] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@MDW, post #25

wielu ma wybor w 2011 roku a inwerstuje w archaiczne Blizzardy 1260 - srednio po 1500 zl , za PPC nawet 3 tys zl .. jak wytlumaczysz taki aspekt ?
Szczerze wole swoja Amige 600 niz jakiegos zakichnego sama czy maka ;-] Do pracy i tak to sie nie nadaje bo systemy sa "ułomne" i bez wsparcia normalnego oprogramowania.
Klasyk spokojnie do hobby wystarczy .. ma dusze ktorej zabrakło "podrobkom amigi w pecetowym pudle"

Kazde wsparcie prawdziwej amigi zasluguje na uznanie.
To ze sie rozwija MOS AROS i AOS4 na inne platformy to dobrze..
ale wiekszosc "prykow" tego nie oczekuje i nie rwie sie tak jak to bylo w 1997 r gdy wyszedl PPC i pampuch kazal kupowac niczym lider PiSu .. z zacisnietymi piesciami ..

-ZWYCIEZYMY



Ostatnia edycja: 07.01.11 11:04:41
[#27] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@reactor, post #23

Dobra, to teraz odnies sie bezposrednio do wiadomosci

Do wiadomości odniosłem się w poście 24. Zły (zły?) Hyperion nie ograniczył mi moich zarobków na MorphOS-ie. Gdyby udało im się zrobić system, który jest w stanie z MorphOS-em konkurować czymś więcej niż tylko uznaną (choć już mocno retro) marką, wtedy by mi może coś ograniczyli. Jednak zarabianie na marce bez rzeczywistego rozwoju ma tę wadę, że zbiór klientów nie zwiększa się znacząco. Jeżeli ktoś trwa przy produktach Hyperionu dlatego, że mają w nazwie "Amiga", raczej MorphOS-a nie kupi więc żadne to dla mnie ograniczenie.

Przy okazji - skąd ta zazdrość o zarobki? Mam umiejętności i wiedzę to na nich zarabiam, to chyba naturalne, również w naszym kraju. Tym bardziej, że zarabiam głównie za granicą, a wydaję i płacę podatki tutaj, więc i nasza gospodarka na tym zyskuje jakieś nanoułamki procenta. Ty też możesz zarabiać na AmigaOS 4, weź przykład z Minniata. Podejście "my się poświęcamy w czynie społecznym, a ten spekulant, malwersant i kanciarz zarabia" trąci PRL-em .
[#28] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #18

Przy okazji "Panów" przypomniał mi się cytat z "07 zgłoś się":

- "Mogłaby pani pokazać dowód osobisty?"

- "Panowie to byli za Sanacji, a dla pana to ja jestem obywatelka"

- "Co ty jesteś dla mnie to ja ci nie powiem przy świadkach ale myślę, że się domyślasz"


A wracając do tematu to ja nie chciałbym być odbierany jako wróg Hyperionu czy AmigaOS4. Po prostu uważam, że trochę szkoda czasu Friedenów na ten port AmigaOS4. Aplikacje (Timberwolf, Blender) na takiej platformie i tak będą średnio używalne. Lepiej ten czas spożytkować np. na rozwój Workbencha, bo to naprawdę pilna sprawa. Jestem za rozwojem AmigaOS4 ale na platformy, które pozwolą na rozwinięcie skrzydeł temu systemowi. No ale jak tak wybrali to ich sprawa. Jak dla mnie to następnym sprzętem może być Atari 65XE bez rozszerzenia pamięci. :)
[#29] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@G. Kraszewski, post #27

O, widzisz! Bardzo dobry tekst na pierwszy wpis na Pingerze.
[#30] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu - odsłona druga

@HOŁDYS, post #26

jak wytlumaczysz taki aspekt?

Bardzo prosto: Ty przez "amigowe hobby" rozumiesz coś innego niż MDW. Do takiego amigowania, jakiego chce MDW czy np. ja, klasyk nie wystarczy. Zwiększanie osiągów klasyka powoduje wykładniczy wzrost jego ceny, po czym dochodzi się do ściany, którą to ścianą jest póki co PowerPC przekręcone na 300 MHz.

Ponieważ tak różne są formy naszego hobby, będą tacy, którzy uznają że 68030 im wystarczy i zaniechają rozbudowy, będą tacy, którzy wydadzą fortunę na wypasienie klasyka do granic możliwości, będą tacy, którzy przesiądą się bez żalu na powerstrucla, ba na pewno znajdą się i tacy, którzy nabędą X1000 jak już ją będzie można nabyć. Żeby było ciekawiej, wszyscy będą zadowoleni. I chyba o to w hobby przecież chodzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem