Komentowana treść: MorphOS 3.0
[#1] Re: MorphOS 3.0
Mocne zejście z ceny. To się bardzo, bardzo chwali!

Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: MorphOS 3.0
Dzień dobry, nazywam się Mariusz Włodarczyk i od 15 minut jestem użytkownikiem MorphOS 3.0. :)
[#3] Re: MorphOS 3.0
Gratulacje dla Wszystkich czekających na nową wersję MorphOSa.OK
[#4] Re: MorphOS 3.0

@MDW, post #2

Jak wyglada odpalenia filmow 720 lub 1080
[#5] Re: MorphOS 3.0

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

To specjalny uklon w strone trolli ktorzy wypisuja, ze MOS jest za drogi :)
[#6] Re: MorphOS 3.0
To teraz poproszę o wersję dla iBooka G4.
[#7] Re: MorphOS 3.0
Ku"#a w końcu. Thx MorphOS team, chłopaki zrobili nam nielichy prezent na rozpoczęcie Euro2012.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 22:08:23 przez waldiamiga

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 22:08:59 przez waldiamiga
[#8] Re: MorphOS 3.0
No i tradycyjne pytanie:
Kiedy MorphOS 3.1? :) ;)

To miał być żart ale nie do końca. Akurat w tym przypadku mnie to interesuje, bo do momentu gdy MorphOS 3.0 nie będzie miał 3D na PowerBooku to ja nie przesiądę się z Pegasosa. A chciałbym.
[#9] Re: MorphOS 3.0
pieknie! wreszcie!
[#10] Re: MorphOS 3.0
Jaka miła i niespodziewana informacja...
Dzięki.

Ps.
Kiedy MOS 3.1 ? ;)
[#11] Re: MorphOS 3.0
super, szkoda tylko ze nie mam juz miniacza aby sprawdzic jakie bledy usunieto i jakie dodano
[#12] Re: MorphOS 3.0
Wielkie dzięki !
Od razu mam jedno pytanko: da się zrezygnować jakoś z klucza na Pega2 na rzecz PowerBooka ? Oczywiście różnicę w cenie dopłacę.
[#13] Re: MorphOS 3.0
Chętnie przeczytałbym recenzję nowej wersji systemu i tego jak się sprawuje na sprzęcie takim jak PowerBook G4.
[#14] Re: MorphOS 3.0

@deez, post #12

Tak. Sprzedaj Pegaza z kluczem i kup PowerBooka + klucz.

Benedykt Dziubałtowski
[#15] Re: MorphOS 3.0
Widzę, że nie tylko piłkarze mają dziś święto. Również osoby spod znaku niebieskiego motyla ;) Gratulacje!
[#16] Re: MorphOS 3.0
Zassany, zainstalowany. Dzięki!OK
[#17] Re: MorphOS 3.0

@Benedykt Dziubałtowski, post #14

Chyba tak będę musiał zrobić.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 00:16:00 przez deez
[#18] Re: MorphOS 3.0

@Mayolika, post #16

Też sobie zaktualizowałem system i bardzo ładnie śmiga :)
[#19] Re: MorphOS 3.0
Siła sugestii jest niesamowita. Mam wrażenie, że wszystko czego dotykam działa dwa razy szybciej (Pegasos2 G4/1000). :) Na przykład nowe OWB (1.17). No kurcze niech mi to ktoś potwierdzi - działa niesamowicie szybko w porównaniu z poprzednią wersją (1.16).

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 00:48:37 przez MDW
[#20] Re: MorphOS 3.0

@MDW, post #19

Jak można wyczytać z pliku readme :
14.05.2012: Odyssey Web Browser 1.17
- Updated to WebKit r114842 (April 2012).
- Updated to Cairo 1.12 and Pixman 0.24.4: gives about 40% speedup in rendering.
[#21] Re: MorphOS 3.0
Thx za release ;)
[#22] Re: MorphOS 3.0

@Drako^lM, post #20

No faktycznie. I to rzeczywiście czuć. Chociaż jest wyjątek. YouTube w trybie fullscreen zawsze działało idealnie płynnie. Teraz mam 2-3 fps. :( Na oknie to jeszcze rozumiem, bo zawsze tak było. Ale żeby fullscreen? Szkoda. :(

OWB Plugin - Shockwave Flash Plugin powoduje zwis przy każdej próbie wejścia np. na PPA. Fakt, że jest doinstalowany, bo w nowym OWB go nie było.

Pliki AmigaGuide źe się renderują.

Na razie te trzy problemy zauważyłem. Plusów jest znacznie znacznie więcej niż minusów. Może jednak i te minusy uda się jakoś rozwiązać. AmigaGuide i szybki YouTube to dosyć często używane elementy. :(

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 01:48:46 przez MDW
[#23] Re: MorphOS 3.0

@MDW, post #22

Ok, YouTube już działa. W tym całym zamieszaniu zapomniałem włączyć skrypty. Lama ze mnie. Żeby tak jeszcze tylko AmigaGuide mi się poprawiło to byłoby idealnie. Z tego co zauważyłem to w plikach AmigaGuide jest problem z "@{jcenter}". Jak tego nie ma to jest ok.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 02:16:25 przez MDW
[#24] Re: MorphOS 3.0

@MDW, post #22

About Youtube, just add the related userscripts (youtube.js, youtube_fullscreen.js). This hasn't changed, they must be added.

About Flash, this is due to the new cairo.library, and it requires a swfdec plugin update. But that being said, it should "just" crash on first time and work on next runs.
[#25] Re: MorphOS 3.0

@MDW, post #19

Siła sugestii jest niesamowita. Mam wrażenie, że wszystko czego dotykam działa dwa razy szybciej

Pewnie poszli po rozum do głowy i zoptymalizowali kod tak, że wykonuje się co druga linia kodu. pomysł
[#26] Re: MorphOS 3.0

@Fab1, post #24

YouTube fullscreen works well now. I forgot enable scripts. :)

Flash player crashed once and later OWB worked without any crashes. However now I had two crashes again. So I uninstalled the Flash-plugin.

Thank you for the helpful answers. I am going to sleep happy. :)
[#27] Re: MorphOS 3.0
MorphOS 3.0

Mój eMac został w PL, jak tylko wrócę to zainstaluję :)

A teraz czekam niecierpliwie na info, jak bardzo lepiej działa na 32MB VRAM :)

Thanks
[#28] Re: MorphOS 3.0
No tak, ja tu biore robote na weekend, a tu release. To nie fair ;)
[#29] Re: MorphOS 3.0
Testuję go od rana, mam dziwne wrażenie że tylko ja mam problemy.

1. Po wystartowaniu źle mi mountuje partycję dh1: Partycja jest, ale jakby pusta. Po odmountowaniu i ponownym zamountowaniu wszystko wraca do normy.

2. To nowe OWB często mi wiesza stronki (application meditating), gdzie wcześniej rzadko to robiło. (np. wp po 5 sekundach)
[#30] Re: MorphOS 3.0
Miła niespodzianka.:) Panowie, dziękuję!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem