Komentarze do artykułu: Czym jest Amiga?

[#91] Re: Czym jest Amiga?

@TomK, post #87

zostala oficjalnie namaszczona na nastepce Amigi przez wlasciciela praw do marki poprzez nadanie licencji.


Masz rację tylko ci się komputery pomyliły. Commodore Amiga Mini ma oficjalnie nadane logo Amiga przez właściciela praw. X1000 nie ma.

Więc jeśli zależy ci na "oficjalnym namaszczeniu" itp. bzdetach, ruszaj na zakupy "nowej Amigi" od Commodore USA.





myśląc że jest pecetem gdy ewidentnie z PC nie ma nic wspólnego


To może napisz mi, co ten komputer ma wspólnego z Amigą? Skup się na sprzęcie proszę, nie oprogramowaniu. Bo rzeczy wspólnych z pecetem ma mnóstwo, ogromną większość.





Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 16:02:24 przez jubi
[#92] Re: Czym jest Amiga?

@jubi, post #91

Fajny argument ale zgodnie z prawem to tez jest sprzet oficjalnie namaszczony przez wlasciciela prawa do marki. Tylko co z tego? Jak to sie ma do AOneX1000. rozwin swoaj mysl bo nie rozumiem moze za glupi jestem?
[#93] Re: Czym jest Amiga?

@jubi, post #91

A co to jest pecet? pomysł
[#94] Re: Czym jest Amiga?

@XoR, post #89

na jakiej podstawie śmiesz twierdzić że to 'pecet'


Wychodzi na to że żeby stwierdzić czy AmigaOne X1000 jest Amigą, musicie najpierw zdefiniować co jest pecetem :)

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 16:15:02 przez KJB
[#95] Re: Czym jest Amiga?

@KJB, post #94

nie ma , nie było i nie będzie nowej Amigi ostatnie a zarazem najnowsze modele to Amiga 1200 , CD32 , 4000T one jako ostatnie były wyprodukowane i na tym ten wątek można zakończyć

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 16:20:00 przez madwawa
[#96] Re: Czym jest Amiga?

@KJB, post #94

pecet to wszystko, na czym zadziała Windows. siedzi, pije i chrupki (nie uwzględniając historycznych modeli, na których Windows by nie działał) Amiga to to, co ma procesor Motorola 680x0 i po włożeniu dyskietki/CD z grą na Amigę uruchomi ją z buta. Kropka.
[#97] Re: Czym jest Amiga?

@TomK, post #88

Nic by się nie stało, hasełko to tylko hasełko, zamiast trollować przeczytaj dlaczego wyrób o którym mowa nazywa się "AmigaONE" a nie Amiga.
[#98] Re: Czym jest Amiga?

@snajper, post #96

PC to określenie w skrócie personal computer czyli osobisty komputer c64 tez było pecetem , mówmy blaszak potocznie albo fachowo IBM klon IBMa
niema nowej Amigi , niema tez klasycznej :) ponieważ ostatnia Amiga 4000t 96 rok była ostatnią najnowsza Amigą , gdyby była nowsza można ja nazwać klasyczna a ze niema nowszej to jest ona po prostu Amigą
jednym z wielu powodów dla których nie jeżdżę na zloty Amigowców jest problem właśnie którego nie moge przeboleć 20 proc to Amigi reszta jakieś Maci, emulatory , Blaszaki , AmigaOne ? co to ma niby być ?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 16:44:38 przez madwawa
[#99] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #98

Amigi dzielimy na klasyczne jak i nowej generacji, czyli te po roku 2000 OK Taka jest prawda i o tym trzeba mówić pomysłOK
[#100] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #98

Moje Amigi są moimi osobistymi komputeramiOK
[#101] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #61

... i będzie się nazywać Parallax zero tajfun czerwone majtki. Jezu skąd tu taki brednioserial... puszczenie pawia
[#102] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #99

Po roku 2000 produkowano tylko wyroby Amigopodobne. Ale mogę się mylić, podpowiesz jakie Amigi produkowano po 2000r ?
[#103] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #102

Tu masz nowe Amigi, a to i tak nie wszystkie pomysł
Kilka nowych Amig

Pierwsza lepsza nowa Amiga z systemem OK
[#104] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #103

Ty chcesz mnie rozśmieszyć na śmierć ? Dla ciebie nowe Amigi to Efika, Pegazos czy Samanta lub Minimig ?
[#105] Re: Czym jest Amiga?

@jubi, post #91

To może napisz mi, co ten komputer ma wspólnego z Amigą? Skup się na sprzęcie proszę, nie oprogramowaniu. Bo rzeczy wspólnych z pecetem ma mnóstwo, ogromną większość.

czy ja coś pisałem o Amidze?

pecet musi mieć:
- procesor zgodny z X86
- system przerwań, DMA, i specyficzne urządzenia jak kontroler klawiatury, beeper itp
- 'BIOS'

X1000 nie ma nic z tych rzeczy. To że ma te same porty rozszerzeń co dzisiaj PC, ten sam format i podłączenie zasilania co PC i wygląda podobnie do płyt pecetowych nie sprawia że to PC.

Zarzucasz X1000 brak procesora M68K, brak chipsetu Amigi i brak zgodnego ROMu czyli Kickstartu. Te same standardy powinieneś stosować wszędzie aby nie wyjść na hipokrytę
[#106] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #103

Ta pierwsza lepsza z systemem to Sam 460ex.
[#107] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #106

Paralax mnie dzisiaj uświadomił ja myślałem ze nowa Amiga to Amiga 4000T Escom :) a tego jest wiele więcej
[#108] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #104

Zacytuje siebiepomysł

Tu masz nowe Amigi, a to i tak nie wszystkie


E: Miałem na myśli sprzęty, ale o tym to nie pomyślałeś pomysł

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 17:37:24 przez parallax
[#109] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #108

Amiga to sprzęt, ale w linku nie było Amig tylko wyroby AmigoPodobne lub AmigiChcąceZastąpić. To gdzie te prawdziwe Amigi produkowane po 2000r ?
[#110] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #104

no cóż, według efunzine taka np. MicroA1 to - cytuję - "kontynuacja linii klasycznych Amig". OK Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać
[#111] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #109

Podałem już wcześniej do amigowego sklepu, ale robię to ostatni raz - Sklep z Amigami OK
[#112] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #111

paralax tu masz nową Amigę i skończ już kłamać bo jeszcze dzieci uwierzą
o tu oto ona nowa i ostatnia Amiga nie klasyczna bo niema nowszej Amigi po prostu Amiga
link poniżej
link

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 17:52:54 przez madwawa
[#113] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #111

Tam są nie tylko Amigi i nie tylko osprzęt do Amig. Pokażesz tę prawdziwą Amigę produkowaną po 2000r czy będziesz się wił jak troll na mękach ?
[#114] Re: Czym jest Amiga?

@madwawa, post #90

a na I7 z windows 8 uruchomisz dosa 6 ?

akurat jeśli chodzi o PC to kompatybilność wsteczną zachowywano wręcz pedantycznie (w przeciwieństwie do Amig które więcej kompatybilności traciły wraz z wymianą procesora niż PC w ciągu 20 lat...). Powstają płyty pod najnowsze procesory z portami ISA do starych programów właśnie, do starego sprzętu bo to ciągle gdzieś pracuje pomysł

włóż dyskietkę do fdd i zrestartuj takiego blaszaka z tej dyskietki ok ?

nie mam portu FDD w nowej płycie
w starej razem z Core i3 bootowałem stare dyskietki 3.5" i 5.25" bez najmniejszych problemów
mógłbym kupić flopa 3.5" na USB i z niego DOSa odpalić ale szkoda mi kasy. Do dyskietek mam Pentium 3 z ISA w którym jak wyłączę L1 i L2 to chodzi jak 386 20MHz :)

i wyślij mi na maila fotkę instalacji dosa 6 ok podać maila ?

mogę zrobić filmik z odpalania DOSa ze starego dysku IDE ~800MB podłączonego do portu IDE
zainteresowany?
mój rig to i7 860@4GHz, 8GB DDR3, karta zgodna z VGA i VESA (Radeon HD7950 3GB) podłączona do monitora CRT
[#115] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #113

Jak chcecie, to dalej wprowadzajcie ludzi w błądpomysł
Powyżej podałem linki gdzie są nowe Amigi (po roku 2000) jak i stare (sprzed 2000r) Amigi OK
Wy trolujcie sobie dalej i oszukujcie ludzi

Aha, a tu jest zagraniczny sklep w którym także można kupić nowe AmigiOK

Trolujcie dalej puszczenie pawia
[#116] Re: Czym jest Amiga?

@snajper, post #96

no to a500 to nie amiga bo nie dzialaja gry z a1200. a1200 to nie amiga bo nie dziala czesc gier z a500. twoja definicja jest nieprawdziwa
[#117] Re: Czym jest Amiga?

@michal_zukowski, post #116

nie napisałem "z każdą grą". Nie podałem też nigdzie konkretnego modelu Amigi. 500 nie uruchomi gry na 1200, ale uruchomi inną grę na 500, która też jest grą na Amigę, ergo 500 jest Amigą i moja definicja jest prawdziwa. Natomiast żadne Atari czy PC takiej gry natywnie nie uruchomi.
[#118] Re: Czym jest Amiga?

@parallax, post #115

Hehehe, już samo amigakit rozgranicza na Amiga / AmigaOne - Sam...
[#119] Re: Czym jest Amiga?

@Tom Rain, post #118

Wszyscy normalni ludzie to robią, nienormalni uważają że jak napiszą tysiąc razy że sam czy Aone jest Amiga to tak się stanie.
[#120] Re: Czym jest Amiga?

@RadoslawF, post #119

ŁAŁ.. ale wam się wszystkim nudzi cafe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem