Komentowana treść: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
[#31] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@DiskDoctor, post #28

żaden offtopic. kradzież != piractwo, pogódź się z tym.
[#32] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Krashan, post #30

No żeby dobitnie wykazać, że tu i ówdzie (jeśli!) został tam jakiś kod wykorzystany. Ewentualnie poczekać aż taka sytuacja nastąpi i wtedy bach!
[#33] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@QkiZ, post #31

Proponuję więc taki eksperyment
1) udostępnij coś platnego przez torrent
2) podeślij linka do producenta z namiarami na siebie
3) ???
4) profit: wróć na ppa i napisz czy i jakie miałeś zarzuty
[#34] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@MDW, post #25

To bardzo prawdopodobna teoria

a widzisz, martwiłeś się, że będzie słabo - nim wieczór nastanie ajuści ponad setka komentarzy na mur beton!
[#35] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
No to kody u mnie na dysku..
[#36] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Agrabowski, post #35

[#37] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@_arti, post #32

Po pierwsze kod nie został wykorzystany. Byli tacy, co twierdzili, że został wykorzystany w MorphOS-ie, ale nikt nie dostarczył choćby cienia dowodu. Tym bardziej w AROS-ie przecież ma otwarte źródła. Po drugie, MorphOS funkcjonalność odpowiadającą API Kickstartu ma od lat, więc jaki jest sens hipotetycznego wykorzystania tego kodu teraz w MorphOS-ie? Moim zdaniem żaden.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 14:28:56 przez Krashan
[#38] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michal_zukowski, post #36

Strach się bać
[#39] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
Ładny nam ktoś prezent zrobił na 30 lecie Amigi. szeroki uśmiech
Mam nadzieję, że poprawi to bardziej kompatybilność WinUAE.
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#41] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michal_zukowski, post #36

Skoro te źródła były dostępne w sieci już dwa lata temu to dlaczego dziś robi sie z tego taki "big dil"?
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#44] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@DiskDoctor, post #33

ale co to ma do rzeczy
20 minet w internetach i kod źródłowy pobrany.
[#45] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
Właśnie obudziłem się z drzemki, a tu takie rzeczy i tyle komentarzy! Dla mnie ten kod to świętość, to nie jest jakaś zwykła paczka z danymi o rozmiarze 512kB bibliotek w ROMie + biblioteki dyskowe. Tak jak rocznik "Magazynu Amiga" to nie jest stos makulatury. Na razie nawet nie zaglądam do kodu. Konsekwencja może być taka, że ktoś zoptymalizuje ten kod i niczym wehikułem czasu zmieni tok wydarzeń, zaś AmigaOS 3.5 się nie pojawi w takiej formie, w jakiej się pojawił. Szkoda, że programiści Commodore mogą być już na emeryturze, bo oni zachowali spójność i wszystkie atuty Amiga OS i rozprowadzali go za darmo z komputerami Amiga. Dla mnie Commodore (i Escom) + Amiga (hardware) + Amiga OS to jedność.

AmigaOS 3.1 to kawał dobrego systemu operacyjnego, który dla mnie jest aktualny po dziś dzień. AmigaOS 3.5 i Open Source mogą takim rzeczom tylko zaszkodzić, jak pokazuje historia. Po prostu jak rozwijał ją jeden zespół programistów z Commodore to było OK. Spójny, wolny od błędów, stabilny. Należy o tym pamiętać. Niemniej jakąś wersję robioną przez kwalifikujące się osoby chętnie zobaczyłbym. Przez "kwalifikujące" rozumiem osoby, które potrafią nie tylko używać kompilatora języka C.

P.S. Trudno rokować jaka wizja Amigi zrealizowała by się, gdyby Commodore nie padło, gdyby Escom nie padł, który rozwijał się bardzo prężnie. To nie była wina ludzi, to nie był przypadek, za dużo firm zawiodło, raczej taki los Amigi. Myślę, że można odnaleźć w tym również dobre strony. Ja w każdym razie odnajduję w tym dobre strony.
[#46] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michal_zukowski, post #1

Przeca "krewni i znajomi króliczka" mieli już dawno dostęp do tego. A w komencie nr 5 potwierdzili że nie widzą nic złego w zaglądaniu do skradzionych źródeł. No to panie WOJNA

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 15:49:38 przez TomK
[#47] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Hexmage960, post #45

"Konsekwencja może być taka, że ktoś zoptymalizuje ten kod i niczym wehikułem czasu zmieni tok wydarzeń, zaś AmigaOS 3.5 się nie pojawi w takiej formie, w jakiej się pojawił"

WTF? odpalasz już wehikuł ? ;)
[#48] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Hexmage960, post #45

Litości... Wiesz do czego służył (napisany przez tych nieomylnych, spójnych programistów z C=) program SetPatch?
[#49] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@TomK, post #46

Masz jakiś dowód, że ktokolwiek miał do tego dostęp czy tylko trollujesz?
[#50] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michal_zukowski, post #49

Nie mam dowodu. Podobnie jak nie mogę udowodnić że żródła Mosa korzystają z tego. Niech MosTeam uwolni źródła i wtedy się zobaczy OK
[#51] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@TomK, post #50

Ekspert ze mnie żaden ale wydaje mi się oskarżający musi udowodnić winę, a nie ostarżony udowodnić niewinność.
[#52] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
No to teraz powstanie neoklasyk Natami sombrero
A tak serio te źródła powinny zostać oficjalnie uwolnione w latach 90. kiedy włodarze wiedzieli, że nie są w stanie dać nam AMIGI takiej jaką chcemy.
[#53] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Gżegżółka, post #12

To wielce możliwe co piszesz, może Hyperion chce w ten sposób pozyskać potencjalnych pomagierów do systemu, a może czekają aż ktoś w ramach czynu społecznego poprawią to i owo, wskażą, w którą stronę ludzie chcą by iść. I okaże się, że porzucą AmigaOS 4.x i powstanie AmigaOS 3.114. dla FPGA.
[#54] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Krashan, post #30

Dostaniesz spalony kickstart i gumowy młotek i jako wyznawca będziesz mógł sobie zrobić przy ich pomocy tatuaż w dowolnym miejscu na ciele. Sorki, ale głupawka mnie naszła, muszę odreagować pracę.

Oooo właśnie znalazł się jeden wyznawca, którego bardzo lubię:

Właśnie obudziłem się z drzemki, a tu takie rzeczy i tyle komentarzy! Dla mnie ten kod to świętość,


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 16:45:39 przez KM
[#55] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@_arti, post #3

Ja widzę to tak.

1. Ponieważ obecnie na Amigę/systemy Amigopodobne nowe oprogramowanie powstaje w liczbie niewiele wyższej od Zera (0), a liczba sterowników do nowych drukarek i innych urządzeń wynosi zero, to może w ten sposób chciano zachęcić programistów do tworzenia nowych programów - tylko dlaczego nie w sposób właśnie legalny.

2. Jeżeli chodzi o Amiga OS 4.1 - liczba sprzedanych licencji jest niewielka - nie wiem czy 1000 sztuk będzie.

3. Jeżeli chodzi o licencję (klucz) do MorphOS - ile jest sprzedanych 2 - 3 tys. To co to jest - nic tak naprawdę.

4. Jeżeli Właściciele praw do Amiga OS 3.1 chcieli by toczyć wojnę teraz o prawa autorskie w sądzie z twórcami Mos'a to przez to użytkowników Amiga OS 4.1 nie nałapią więcej, w szczególności że liczba nowego softu na ten sprzęt/system równa się prawie zero (0). A mi system bez softu nie jest potrzebny.To będzie dla mnie taka antyreklama tylko i nic poza tym. I obrzydzenie nim raz na zawsze. Bo tu jest potrzebna jedność i współpraca a nie obrzucanie się błotem i mięsem.

5. Skończy się na tym, że za jakiś czas ludzie w ogóle o tym co to jest Amiga zapomną, jeżeli do sprawy by doszło.

6. Spójrzmy na Linuxa (choćby Ubuntu) - jest darmowy - ilu jest użytkowników w skali światowej - garstka. Dlaczego bo jest mało softu na niego. Jest on wykorzystywany głównie do serwerów, w telewizorach (ja mam w TV Samsunga system zrobiony na bazie Linuxa) i w różnych innych dziwnych urządzeniach. Jednak zwykli użytkownicy typu Kowalski Linuxa użytkują w bardzo małym procencie.

7. A dlaczego Windows jest taki popularny - bo jest zatrzęsienie programów na niego, wszystkie urządzenia z nim współpracują. Wszystkie gry na niego powstają lub prawie wszystkie. Bo jest bardzo dobrze rozreklamowany.

A jakie są reklamy Amiga OS 4.1? Jakie są reklamy MorphOS'a ? Nie ma żadnych. Tak naprawdę tylko garstka zapaleńców o nich słyszała, takich jak my. I nikt poza tym.

A dlaczego Windows Phone i telefony z tym systemem są tak mało popularne w przeciwieństwie do Androida ? Bo jest mało softu na niego - bardzo mało itp itd.

Z kolei komputery z MacOS są bardzo drogie i też jest mało softu na niego, więc odpowiedzi są takie jak wyżej.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 17:13:20 przez gilban
[#56] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@gilban, post #55

Z kolei komputery z MacOS są bardzo drogie i też jest mało softu na niego

Mało softu na niego? szeroki uśmiech Nie zauważyłem. Ja tam łatwiej znajduję to co chcę dla OSX niż kiedyś dla Windows.
[#57] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@MDW, post #56

Może i soft jest, ale cena odpycha na pewno potencjalnych klientów. A tablet z Windows 8.1/10 kupimy już za 200 - 300 zł. Ja wiem, ze nic niewarty, ale to inna sprawa.
[#58] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@MDW, post #51

Jak MosTeam udostępni źródła to się udowodni. Jak udowodnić winę jak oskarżony ukrywa jedyny dowód poszlakowy OKok, racja

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 17:17:59 przez TomK
[#59] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@gilban, post #57

To się zgadza - cena sprzętu jest kolosalna i potem jeszcze pomnożona przez 4. 😃
[#60] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@TomK, post #58

To proste - wystąp z pozwem sądowym. Co prawda trzeba będzie trochę zainwestować w obsługę prawną, ale jak już tylko wygrasz sprawę (a przecież wygrasz z całą pewnością) to MorphOS-Team zwróci Ci wszystko z nawiązką. ok, racjaOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem