Komentowana treść: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
[#91] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Gżegżółka, post #80

no dobra, przyznaję się. To nie są oryginalne źródła. Z tym kodem to był taki mój psikus. siedzi, pije i chrupki
[#92] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@pabloz, post #88

Ten system sprzed 30 lat jest lepiej i porządniej napisany od dzisiejszych baboli....
[#93] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@pabloz, post #88

zrodel STAREGO SYSTEMU SPRZED 30 lat ????

Raczej sprzed 20 lat. 30 lat temu powstała Amiga i pierwsza wersja jej systemu. To są źródła wersji 3.1.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 09:55:19 przez MDW
[#94] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@MDW, post #93

Pobieżnie zerknąłem w to 130MB archiwum, widziałem kod kickstart'u ale jakoś nie mogłem znaleźć źródeł C do takiego np. c/avail ... chyba że ktoś mnie oświeci gdzie to jest spakowane w rzeczonym archiwum...
[#95] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@mallorn, post #94

Wszystko masz w katalogu: v40_src tak coś mi się zdaje. Następnie podkatalog workbench i c. Workbench 3.1
[#96] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@gilban, post #95

Zgadza się, dzięki!

komentarze w źródłach bywają zabawne...

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 12:18:42 przez mallorn
[#97] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@Voyox, post #92

Tak. Z tym sie zgadzam !!!!
[#98] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
Jestem ciekaw czy ktoś to skompiluje do działającego systemu, a dopiero potem można pisać o jakimś wykorzystaniu ?.
[#99] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@mallorn, post #94

Też początkowo zaglądałem do innego katalogu i byłem zdziwiony, że tam nic nie ma. Ale potem znalazłem. Na przykład avail jest w "os-source/v40_src/workbench/c/avail/".
[#100] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!
Ciekawe, KTO może "stracić" na takowej "kradzieży" tego ~22-letniego kodu na wagę złota (kradzież dwudziestolecia!). Nawet Cloanto to nie obejdzie za bardzo, bo pewnie 100000x łatwiej jest znaleźć "nielegalne" ami-ROMy etc. niż babrać się w tym kodzie

...pomijając w ogóle sens dywagacji na takie tematy na "wschodzącym rynku" Amigi.

[i jest setny komentarz! -norma wyrobiona ]

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 13:58:47 przez rolpho / D6
[#101] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@rolpho / D6, post #100

PPA niech lepiej uważa bo portal może zostać zamknięty za brużdżenie Hyperionowi!

Fanboyowanie w (post) amigowym światku może mieć często fajne oblicze (vide MDW i MorphOS) ale to co swą postawą prezentuje Mufa, względem Hyperion, jest po prostu odpychające i słabe. Założę się, że gdyby Ben Hermans kazał Mufie wyskoczyć ze szczytu Empire State Building ten zrobiłby to bez zawahania :P
[#102] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michalmarek77, post #101

Nie ma co się nabijać, jeśli strona linkuje do nielegalnego softu to może oberwać. Dlatego pilnujemy, żeby takich linków ani w newsach, ani w postach na forum nie było. I za to obrywamy od niektórych od "faszystów", "hipokrytów" i takich tam. Za to od innych obrywamy od "złodziei", "odciskonadepywaczy" i "trolli" w tzw. międzyczasie (bo jakiś nadpobudliwy użytkownik postnie linka i ktoś to zauważy zanim link zostanie usunięty). wymiotujeboks
[#103] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michalmarek77, post #101

hehe, bo ppa to czarna strona mocy, właściwie nieco niebieska i motylkowa, a to znani w świecie amigowym dywersanci przez których Amiga wisi na krawędzi splat . Z drugiej strony takie informacje to nie jest coś rozsądnego i nieco balansują na cienkiej linie pomiędzy rzeczonymi szczytami budynków, bo to analogicznie jakby portale o grach jakie zapewne znasz informowały o złamaniu zabezpieczeń konsol lub gier oraz pojawieniu się ich w sieci (a tu podano nawet pewną zawartość) itp. Myślę, że trzeba powołać speckomisje z recedentem na czele, znanym strażnikiem wszelkich cnót i moralności, który powinien zbadać news na wypadek zgodności z regulaminem i w razie jego naruszenia sypnąć odpowiednim banem dla nadsyłającego, i koniecznie zamieszczającego czerwona kartka Mikołaj
[#104] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michalmarek77, post #101

W treści wiadomości nie ma odnośnika do żadnej nielegalnej treści, podobnie rzecz ma się z komentarzami. Dodatkowo, warto odnotować, że wiadomość znajduje się na również na forum EAB, OSNews.com, AmigaWorld.net, Amiga.org...
[#105] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@mailman, post #104

To jest oczywiste dlatego reakcja i komentarz Mufy jest absurdalny.
[#106] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michalmarek77, post #105

Nie wiem dlaczego, ale ten absurdalny post (z przytoczonego kilka postów wyżej linka) skojarzył mi się z akcją "wszystkich nas nie zamkniecie" ;) w kontekście serwisów jakie trzeba byłoby już teraz zamknąć za podanie informacji o wycieku ;)

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 15:10:42 przez grxmrx
[#107] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@grxmrx, post #106

No dobra, stało się co się stało, raczej się nie odstanie. Ciekaw jestem czy wyjdzie jakaś oficjalna wypowiedź/oświadczenie od właściciela tego kodu.
[#108] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@radekcz, post #85

nie panikuj
prawnikiem nie jestem, nie wiem jak z legalnością tych źródeł ale wydaje mi się że lepiej nie wklejać linków do warezu

link do twittera gdzie ktoś w komentarzu dał link do warezu można sobie bezkarnie wklejać a przy bezpośrednim linku do pliku to w razie draki nie masz żadnej linii obrony

akuratnie jeśli chodzi o piractwo to łatwo je znaleźć, nie musisz dawać bezpośrednich linków
[#109] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@MDW, post #10

Liczne komentarze to bywały w różnych bredniowątkach, ale +21 ocena za news to nie przypominam sobie żebym widział kiedykolwiek - oczekiwania były
[#110] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@michalmarek77, post #101

offtop mode on
ktoś mnie oświeci jaki to serwis zniknął w zeszłym roku ? cytat...
"W minionym roku zniknął już z sieci jeden serwis, który notorycznie naciskał Hyperionowi na odcisk. Jesli zniknie drugi, to nie powiem bym płakał, byle tylko nie był nim amigaone.pl "
offtop mode off
[#111] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@sunater, post #110

To był tajny serwis, łamany przez poufny. Ale na odcisk naciskał notorycznie. No i przyszła kryska na serwiska...
[#112] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@mallorn, post #94

s-source/v40_src/workbench/c/avail/

Cały OS 3.1 jest w katalogu v40_src
dalej masz podkatalogi:
workbench i kickstart

Ciekawe jest to co siedzi w katalogu japan

Ktoś widział specjalną wersję AmigaOS po japońsku?
Ponoć nigdy nie była kompilowana - http://wiki.amigaos.net/wiki/AmigaOS_Versions
[#113] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@sigma2pi, post #103

A jest sobie takie oto forum: xboxforum.pl Na nim można znaleźć informacje jak złamać Xboxa 360 już od dłuższego czasu. Pewnie lada moment będą informacje jak złamać Xbox one. I jakoś ta strona długo istnieje i Microsoft jej nie zamknął.
[#114] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@sunater, post #110

Chodzi chyba o MooBunny.
[#115] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@radekcz, post #112

Co z kolei zaprzecza teorii co poniektórych (pozdrawiamy kolegów), że "Workbench = system Amigi", skoro nawet w czasach pre-OS 3.5 developerzy wyróżniali Kickstart, Workbench i Całąresztę. Może na ten argument zareagują?
[#116] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@radekcz, post #85

Jak ktoś inteligentny to se sam wygugluje, po co to wrzucasz? Po za tym AmigaOS 3.1 jest sprzedawany ignorancie.
[#117] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@QkiZ, post #116

Noo troszkę mnie poniosło. Podnieciłem się na myśl, że już niedługo rozwój AmigaOS ruszy ze zdwojoną mocą. Przemyślałem sprawę i
chciałbym publicznie przeprosić za to, że umieściłem te linki drunk
[#118] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@radekcz, post #117

Tak apropos, na tych serwerach ftp można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, nie tylko source code do aos3.1
[#119] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@QkiZ, post #116

...a no tak - sam kupiłem cały zestaw od wersji 1.0 (czy 0.9) do 3.1 (+ jakaś wariant Cloanto 3.5(czy 9)). W sumie miałem na myśli najnowszy na klasyka czyli 3.9 - taki jak kiedyś był sprzedawany na cd.
Jest oczywiście oferta na
http://www.vesalia.de/e_os39.htm
ale to jakaś cenowa kpina. 10euro taniej jest os4.1fe.
[#120] Re: Kody źródłowe AmigaOS 3.1 wyciekły do sieci!

@radekcz, post #112

AmigaOS 3.1, with multi-byte character support

No zobacz. Już wtedy było robione coś w kierunku obsługi Unicode przez system operacyjny. Szkoda, że to padło. Z takich japońskich locali mogło wyjść dla nas wiele dobrego już wiele lat temu.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 17:15:58 przez MDW
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem