Komentowana treść: AmigaOS 3.1.4
[#121] Re: AmigaOS 3.1.4

@swinkamor12, post #100

Amiga nie da radu konkurować z PC szybkością. Dobrze powiedziałeś - kupujemy bo po prostu chcemy. Myślę jednak, że inaczej rozłożyłyby zakupy gdyby np. Amiga X1000 była sprzedawana za 999 zł....
Moim zdaniem sprzęt musi zdecydowanie potanieć - bo dla większości dzisiaj to nie będzie sprzęt pierwszego wyboru (- tylko dodatek do pierwszego komputera na którym pracujemy (niestety). Notabene ten komputer na którym pracuje kosztował mnie ze 300 zł (monitor oddzielnie), komputer na którym sobie dodatkowo zarabiam. A więc dlaczego za sprzęt (nowy, ale słaby wydajnościowo i bez pomysłu na wykorzystanie poza hobby) miałbym dać ileś tam tysięcy zł?
Ponadto karty graficzne - nie ma znaczenia czy są najnowsze, ważne, żeby dało się wygodnie przeglądać www, oglądać wideo w HD....gier najnowszych i tak nie będzie, co najwyżej jakieś porty starszych produkcji, a więc gracze jako klient odpadają, to samo profesjonaliści (za mała szybkość, brak top programów).
Z uwagi na powyższe należy się cieszyć, że wydają systemy na "stare" Amigi, bo jeśli to spowoduje, że ktoś zostanie przy Amidze to jest to szansa, że później ta osoba kupi lepszy sprzęt...czy to będzie Vampire czy Amiga z PPC... (Vampire oczywiście gorszy jeśli chodzi o prędkość, ale chyba sporo tańszy, a jak komuś na prędkości nie zależy bo nie
ma do czego użyć....).
Osób z nostalgią do Amigi jest bardzo dużo, co widać po tym, że o aktualizacji systemu, czy też innych co ciekawszych nowościach można poczytać na blogach/stronach nie związanych z Amigą, a ludzie nadal się zajmują tym komputerem - spora część poprzez emulację programową, a część tylko czyta na forach i czeka na coś fajnego co można kupić za rozsądne pieniądze.
Dzisiaj chodzi o utrzymanie ludzi i przyciągnięcie tych, którzy Amigi mieli, nie mają, a chcieliby wrócić np. tych co emulują głownie na PC, ale też na Raspbery, bo na graczy jak wspomniałem nie ma szans.
A na całkiem nowych użytkowników potrzebny jest nowy pomysł, coś świeżego co ludzi zachęci i na pewno nie będzie to szybkość komputera.
Chociaż kto wie? System amigowy możliwości dzisiaj nie ma....ale gdyby wykorzystać chmurę do obliczeń (np. do wyliczeń scen wideo 3d), albo dać możliwość używania transputera pomyślanego jako np. 10-100 koprocesorów FPU, a może jakaś usługa
wykorzystująca Amigi podłączone do sieci? Można pokonać szybkość PC sprytem....(gorzej z portami - bo jak przekonać np. do portu Ligthwave na Amigę?)
Mrzonki trochę, ale już nie raz okazywało się, że na systemie amigowym cuda można...a nowatorskie pomysły mogą zburzyć i przemodelować cały rynek (np. tablety - ja o takim
sprzęcie myślałem dużo wcześniej niż faktycznie wszedł masowo na rynek). Ludziom musi się tylko chcieć i musi się pojawić kasa, żeby to wszystko pociągnąć.
Może umówmy się, że każdy z nas zagra w totolotka? ;)
[#122] Re: AmigaOS 3.1.4

@sordan, post #45

Cześć,

Mam pytanie może trochę idiotyczne, ale jak po zainstalowaniu systemu na czysto osiągnąć takie ładne kolorowe ikony? (prośba o opis).Co warto sobie jeszcze poustawiać, aby osiągnąć maximum z tego systemu.
Dotyczy A1200 z ACA1221

Dzięki
[#123] Re: AmigaOS 3.1.4

@Jarkman, post #122

Tu jest cały proces instalacji na dysku storage masz glowicons gdzieś pod koniec całego filmu jest pokazana jak nadgrać ikony i co poustawiać. Pewnie też warto zmapować rom jak zrobił to autor filmu.
[#124] Re: AmigaOS 3.1.4

@RadziN, post #123

Thomas Richter przedstawia listę zmian (changelog) w poszczególnych bibliotekach OS3.1.4:
http://forum.amiga.org/index.php?topic=73694.0
[#125] Re: AmigaOS 3.1.4

@Pawelek, post #124

Czyli trochę tam popracowali. A planują jeszcze jakieś updaty robić? Czy wyszło 3.1.4 i koniec?
[#126] Re: AmigaOS 3.1.4

@kwaku85, post #125

Na pewno będą aktualizacje, gdzieś o tym pisali, po za tym wszystkie wykryte i zgłaszane błędy będą naprawiane.
[#127] Re: AmigaOS 3.1.4

@kwaku85, post #125

Panowie, nie wiem czy się już przewinęło:
amigaos-3-1-4-is-looking-like-a-success-and-thats-a-big-deal

Czyli zyski mogą być zainwestowane w rozwój OS 4.2 lub 3.1.5 (byłoby super).
Dla mnie wypas. Każda taka inicjatywa dobrze robi Amidze. Coś się dzieje.
Malkontentom ... środkowy palec!

btw.
teraz bawię się pod HstWB v1.2 z wb3.1, bo to fantastyczny installer, a w zasadzie gotowiec (do wrzucenia na CFa).
Ale jak pisze Henrik:
"I have started creating support for automated installation of Amiga OS 3.1.4 A1200 version at first put as part of HstWB Installer v1.3.0-ALPHA."
To sobie z miłą chęcią zakupię Pi (3,14 ;) i wypale kolejną CFkę!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem