Komentowana treść: MorphOS 3.14
[#1] Re: MorphOS 3.14
Jeeesss!!
[#2] Re: MorphOS 3.14
Jaka mila niespodzianka :)
Wersja PI juz zainstalowana :)
[#3] Re: MorphOS 3.14
Czy jest moze jakiś mirror serwera z obrazem systemu? Jeśli tak to mogę prosić o link, jeśli nie to czy może ktoś wrzucić gdzieś obraz i udostępnić link? Z serwera morphos team kapie z prędkością 32kb/s :(
[#4] Re: MorphOS 3.14
Super! Dzięki wszystkim którzy pracują nad każdą kolejną wersją! Czy to ta wersja która będzie wymagana przez przeglądarkę Jacy?
[#5] Re: MorphOS 3.14

@luk, post #4

Tak, do Wayfarera wymagane jest 3.14.
[#6] Re: MorphOS 3.14

@michal_zukowski, post #5

No to już jeden krok bliżej:) Zabieram się za instalację
[#7] Re: MorphOS 3.14

@luk, post #6

Ja też. O kurczę aż dwa fajne newsy dla mosa dzisiaj szeroki uśmiech
[#8] Re: MorphOS 3.14
No to czas Maczka odkurzyć. Dużo to roboty z update z 3.10 do najnowszej?
[#9] Re: MorphOS 3.14
Testowy post z Wayfaer 1.0, oba PowerBooki zaktualizowane do 3.14
[#10] Re: MorphOS 3.14

@mccnex, post #8

Pewnie tyle samo co z każdej innej.. mossys: rządzi :D
[#11] Re: MorphOS 3.14
Wymieniłem applowskiego Radeona na pecetowego X1950 i mam za swoje. Nie jestem w stanie zabootować z USB. "Co tam" - pomyślałem - "wypalę se płytkie" i jak pomyślałem tak zrobiłem. Jednakowoż komputer nie startuje z płyty, dalej uruchamia się z dysku (mimo przytrzymania "C" na starcie), wyświetla tylko komunikat, że chyba próbował się z płyty uruchomić, ale coś nie pykło. Bootowanie z klawiszem "Alt" odpada (przecież nic się nie wyświetli), no to zrobiłem metodę "na chama", t.j. przegrałem boot.img bezpośrednio na partycję bootującą. Wystartował 3.14, ale baaaardzo wolno (problem z odświeżaniem ekranu?). Udało mi się odpalić aktualizację z płyty, ale po pół godzinie kopiowania system sobie przypomniał, że nie ma klucza i jeszcze bardziej zwolnił. Aktualnie przekopiowałem 7498 plików i 150205 kB. Wie ktoś ile jeszcze? Bo - szczerze mówiąc - nie chce mi się przerywać procesu (boję się, że w wyniku resetu otrzymam komputer bez działającego systemu).
[#12] Re: MorphOS 3.14

@recedent, post #11

450MB? To trochę potrwa :)
[#13] Re: MorphOS 3.14

@Jacek Piszczek, post #12

No to nie ma bata - zaryzykuję.
[#14] Re: MorphOS 3.14

@recedent, post #11

Po pierwsze addbuffers na obu urządzeniach. Po drugie możliwe, że będzie specjalna wersja iso/hdimg to bootowania bezposrednio z pena na makach (z OF).
[#15] Re: MorphOS 3.14

@michal_zukowski, post #14

Obszedłem to tak, że wyciągnąłem w ogóle płytę z napędu. Startuje normalnie, ale z boot.img 3.14. Następnie przegrałem ISO z pendrajwa i podmontowałem jako wirtualny napęd. Z tego zaktualizowałem system - minuta dziesięć i mam już 3.14.
[#16] Re: MorphOS 3.14

@recedent, post #15

Hmm... Chyba nie tak to miało wyglądać...



Po wpisaniu hasła system się uruchamia, ale to tyle - nic więcej się nie dzieje. Kursor nawet nie drgnie, górna belka systemu wyświetla śmieci.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 22:09:28 przez recedent
[#17] Re: MorphOS 3.14

@recedent, post #16

Dlatego nie zalecamy konfiguracji, które nie pozwalają na boot z OpenFirmware. Polecam spróbować jeszcze raz z normalnym uruchomieniem z USB/płyty.
[#18] Re: MorphOS 3.14

@Jacek Piszczek, post #17

Mogę (no, właściwie to muszę) uruchomić komputer "w ciemno" z pendrajwa, wpisując komendę bootującą przy pustym ekranie - ale wydaje mi się, że problem leży gdzie indziej.
[#19] Re: MorphOS 3.14

@recedent, post #18

OpenFirmware nie "wstanie" do prompta bez karty graficznej, która z nim działa. Także "w ciemno" nie da rady.
[#20] Re: MorphOS 3.14

@Jacek Piszczek, post #19

No to kicha, bo start z płyty CD (po splash screenie, który wyświetla się poprawnie) wygląda tak:



W sumie to mogę wyciągnąć dysk twardy i spróbować zainstalować system na innym komputerze (np. w PowerBooku) - to jest SSD 2,5 cala, zmieści się. Tylko boot.img trzeba będzie podmienić na 64-bitowy.
Albo odpalić Maka w "target mode" i zainstalować "zdalnie" przez FireWire (o ile tak się da).

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 23:24:50 przez recedent
[#21] Re: MorphOS 3.14

@Jacek Piszczek, post #19

Tak samo będzie gdy np. przytrzymamy klawisz "alt" ? W sensie, że "w ciemno" nie da rady.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 23:27:22 przez deez

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 23:27:50 przez deez
[#22] Re: MorphOS 3.14

@recedent, post #11

Zawsze możesz użyć drugiej karty gfx makowej, dzięki której zobaczysz OF.
Wepnij ją obok tej pecetowej.
[#23] Re: MorphOS 3.14

@recedent, post #20

Firewire jest już boot.img
Wystarczy podać po BI odpowiednią ścieżkę dla iso na partycji w maku z "target mode"
Ma być podana nazwa partycji nie DHx.
[#24] Re: MorphOS 3.14

@Norbert, post #22

Ja mam w tym celu 1-slotową NVidię w G5 PCIe... No i tak, alt-menu też nie zadziała bez karty ze wsparciem dla OF.
[#25] Re: MorphOS 3.14

@deez, post #21

Z tego co czytam to same problemy. Aż się boję zacząć. Na razie wysmaliłem to .iso na cd-rw i myślę. Z 3.14 nie było żadnego problemu. Aż chyba nawet tu chwaliłem, że tak ładnie poszło - przy starcie z cd brał se boot.img z płyty, a nie próbował z dysku. A jeśli już mi się uda, w co wierzę, to skąd wziąć wayfarer? Czy to na razie tylko dla znajomych królika może... Robię więc ostatni backup 3.13 i jutro zaczynam. Jakby coś nie poszło, to mam 3.13 wypalony na cd i ładnie z niego startuje.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 23:46:59 przez lubmil
[#26] Re: MorphOS 3.14

@lubmil, post #25

przeciez w drugim newsie masz info o wayfarerze
[#27] Re: MorphOS 3.14

@jarokuczi, post #3

Mnie też tak kapało. Wszyscy nagle zaczęli ściągać aktualizację i serwery przeciążone. Ale pobrałem. Dziś po robocie aktualizacja.
[#28] Re: MorphOS 3.14

@jarokuczi, post #3

Eh, szkoda że Arosem nikt tak ładnie się nie chce zająć.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 06:28:58 przez don_rafito
[#29] Re: MorphOS 3.14

@don_rafito, post #28

Jednak pokutuje tu ciągle Intel Outside.
[#30] Re: MorphOS 3.14

@Norbert, post #22

Zawsze możesz użyć drugiej karty gfx makowej, dzięki której zobaczysz OF.
Wepnij ją obok tej pecetowej.


To nie takie proste. To nie jest PowerMac G5 PCIe, gdzie takie sztuczki działają - mowa o G5 AGP.
W PowerBooku aktualizacja poszła normalnie, ten post piszę z Wayfarera.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem